Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e shitesi
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    ne frymemarrjen time
    Postime
    1,069

    Nje pjate e shijshme por jo e bukur..

    E hani me qejf dicka te shijshme por qe nuk eshte e bukur ne pjate?
    Mua ne fillim duhet te ma pelqeje, syri po nuk vendoset bukur ne pjate nje gje e gatuar mire ka te ngjare qe une nuk e filloj fare.
    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

  2. #2
    Pėrshėndetje.

    Mė ke qėlluar nė shenjė me kėtė temė kėtu tek kuzhina.
    Sinqerisht dhe mua , po nuk qe pjata e prezantuar mirė nuk para mė tėrheq ushqimi. Mė shumė mė shtyn ta shijoj nga mėnyra e vendosjes sė ushqimit tė pėrgatitur nė pjatė sesa nga ajo ēfarė ka nė tė.
    Ėshtė diēka e bukur pėr mua por qė mė sjell shpesh herė probleme ( tė vockla sigurisht). Sidomos nė rrethin familjar ku mė shumė rėndėsi ka sasia apo cilėssia sesa prezantimi.
    Shėmbull: Nėna ime nė Shqipėri na gatuan nga tre katėr lloj gjellrash nė vakt kur vemi nė Shqipėri dhe nuk para e vret trurin si e vendosi nė pjatė , pėr tė ka rėndėsi qė ne tė hamė sa mė mirė e sa mė shumė. Mua nuk mė bėhet tė ulem nė tavolinė nė radhė tė para nga sasia e ushqimit tė pėrgatitur, nė radhė tė dytė nga parėndėsia e prezantimit.Pėrfundojmė vaktin si gjithnjė me debatin e tė gatuarit, sasinė dhe shėrbimin e tij.
    Rast tjetėr, sa herė vemi nė Shqipėri e kemi si pikė takimi nje restorant ne Mamuras me duket se eshte. Atje hahet mish mire dhe i freskėt , por tė bien njė gjysmė gjingji apo nje copė shpatulle viēi qė ti s'di nga ta kapėsh pėr ta shqyer dhe nuk ka asgjė tjetėr shoqėruese si zarzavate te ziera apo pak oriz, apo patate frit, perveēse nje sallate ne mes te tavolinės. Tė mitė kėnaqen duke ngrėnė, mua mė ka bezdisur tashmė vetėm vendosja e mishit ne pjata ashtu paprere si nga gjahu e pėr tu ngrėnė si Sali Portopapa.
    Pra, veē ky detaj i vogėl prezantimi nė pjatė tė bėn tė humbasėsh oreksin e dickaje ndoshta shumė tė shijshme.

    Elna.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elna Durrėsi : 16-01-2005 mė 22:56

  3. #3
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Shiteso ... ne servirjen e ushqimit .. rendesi te madhe ka Paraqitja
    po nuk ishte e paraqitur ne menyre elegante ... personalisht sti jap piket e merituara ( ndonese ushqimi mund te jete i shijshem )

    nuk e di po jam nje cik manjake .. cdo gje ne tavoline e dua .. te jete e rregullte dhe elegante .. duke filluar qe te pjata , gotat , luget , pirunet .. dhe thiken too

    Paraqitja Paraqitja ... eshte kryesorja !
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    *MaēokjaVogel*
    Anėtarėsuar
    09-02-2003
    Postime
    111
    lol PINK sdashke shum jo! vetem dashke me u cu ne resorant 3 her ne dite!
    Per mu ska renci shum... domethen un sthem te hadh si qent po nqs eshte e mire ska nevoj te jet edhe e bukur.. ne fun te funit ne bark do shkoj edhe pastaj... lol
    prsh un vdesssss per kukurec! OMG I love it! kur e shef thu iiwwwww ca mu*in eshte ajo si zorr po kur e ha thu mmmmmmmm te lumshin duret...kush e ka gatu. lol
    megjithate te drejt keni do te ushqehet ene syri jo vetem shpella lool
    Paqe!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga White_Angel : 28-01-2005 mė 23:05

    I'm like a bottle of wine..... I keep getting better with age!!!!

    ..................... **Smooches**....................

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Devil-girl-uk
    Anėtarėsuar
    11-03-2004
    Vendndodhja
    London
    Postime
    70
    Si i behet hallit te jete dhe e bukur dhe e shijshme??

    Kur jam e uritur dua nje pjate te shijshme, ndersa ne darke apo kur vete ne restorant dua nje pjate te bukur me shume sesa te shijshme, ndryshe nuk me hahet fare.
    The higher you soar, the harder you fall. Make sure you have a working parachute

  6. #6
    Per mua paraqitje e mire eshte: "Nje shishe birre, (ose nje gote vere te kuqe) pjaten ne nje "dhisk", ulur ne divan, televizorin hapur, remote control (pultin) ne dore, kembet shtrire..."
    Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    gjeja kryesore jan aromat, para se ta shijosh ushqimin i mer ere. nese te pelqen aroma ateher te hapet oreksi nese aroma eshte e rende (sushi sauce wasabi) ateher nuk te terheq as ushqimi sado i mir apo i shendetshem te jet.

  8. #8
    Ushqimi i shijshem shuan urine, estetika ne paraqitjen e pjates te jep kenaqesine. Shija dhe paraqitja estetike jane te pandara per mendimin tim.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-02-2005
    Postime
    11

    Shija eshte goxha, po do te haje edhe syri!

    Vallahi edhe une jam per estetiken!
    Adresa e faqeve personale vetem ne profil, jo ne firme. Stafi i Forumit

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Neqoftese me pelqen shija, spara konsideroj si duket
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Pamjen nuk e kam shume problem, eren po, po nuk me pelqeu zakonisht nuk me pelqen as shija.

  12. #12
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anėtarėsuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    Edhe pamja edhe shija pra te dyja...

    Po sigurisht po nuk pati nje shije te mire te koshi..

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Dhe qoftet nuk e kane pamjen kushedi se cfare, duket sikur kane kakerdhitur kuajt , po shijen te mrekullueshme. Keshtu qe s'do te thote gje kjo puna e te pares.... Ashtu si me njeriun...psh Ervin Hatibi nga pamja te tremb, por eshte qumeshtor nga brenda.

  14. #14
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Kuqe cte ka kap me Ervin Hatibin mi goc ? (lol )

    Une di qe kohe me pare kur kam pas qene ne tirane njeren qe e njihja (jo shoqe shume ) e kishte te dashur ne ate kohe .. por di qe ai ka qene i paralizuar .

    Mos je gje ti ajo Femra e dikurshme mi ?

    Nejse ne lidhjen me temen e kam dhene mendimin tim kohe me pare (lol ) .. prape te njejtin mendim kam .. ska ndryshuar .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 24-05-2005 mė 17:34
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Mos je gje ti ajo Femra e dikurshme mi ?
    Ncuq. Une jam Femra e tanishme.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
    Dhe qoftet nuk e kane pamjen kushedi se cfare, duket sikur kane kakerdhitur kuajt , po shijen te mrekullueshme. Keshtu qe s'do te thote gje kjo puna e te pares.... Ashtu si me njeriun...psh Ervin Hatibi nga pamja te tremb, por eshte qumeshtor nga brenda.
    Kuqka,

    eshte myslyman i ndershem Ervini tani, nuk merret me femra te tjera pervec poezise

    Ta kishe njohur nga fundi i viteve80 e fillimi i 90 tes kur thote Pinku atehere mund te pije bar sa te shkepeshe.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku
    Kuqka,

    eshte myslyman i ndershem Ervini tani, nuk merret me femra te tjera pervec poezise

    Ta kishe njohur nga fundi i viteve80 e fillimi i 90 tes kur thote Pinku atehere mund te pije bar sa te shkepeshe.
    myslymanit i lejohen shtate gra me ligj, dhe prape eshte i ndershem para zotit (as long as gruaja e pare eshte dakort me zgjedhjet e burrit, dmth grate e reja)

    pse mo c'e ka gjet ervinin tani? ka skaduar?

    sa per temen: me te ngrenat duhet guxim ..francezet e kan problem pamjen, e llukun ne te tjeret shohgim pertej saj, dhe e shijojme mire
    TBD

Tema tė Ngjashme

  1. Frutat mė tė shijshme
    Nga dardajan nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 137
    Postimi i Fundit: 23-03-2016, 03:47
  2. Van Basten dhe Hollanda - Cifti Ideal!
    Nga DeuS nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 14-11-2005, 23:15
  3. A e toleron mekatin Perendia?
    Nga i krishteri nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 11-09-2003, 00:23
  4. Pyetje pėr Besimtarėt Shqiptarė tė Krishterė dhe Islam
    Nga dodoni nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 116
    Postimi i Fundit: 06-07-2003, 20:11

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •