Close

Rezultati i Sondazhit: cfare preferoni :

Votues
172. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • opera - arie - melodi te lehta romantike

  6 3.49%
 • rock - metal

  40 23.26%
 • ethnic's - oriental - oriental mix

  1 0.58%
 • pop - balada

  13 7.56%
 • popullore shqiptare

  21 12.21%
 • hip hop - techno - rrap

  32 18.60%
 • dance - electronic's

  16 9.30%
 • reggae

  9 5.23%
 • latin - salsa - samba - tango - flamengo

  5 2.91%
 • rock'n roll - bluz

  6 3.49%
 • jaz

  0 0%
 • 60's - 70's

  6 3.49%
 • dicka tjeter

  17 9.88%
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 130 prej 130
 1. #121
  i/e regjistruar Maska e suada dr
  Antarsuar
  04-04-2008
  Postime
  653
  dance, electronics, house, R&B.........etj bo varet nga momenti, te gjitha me pelqejn nga pak.

 2. #122
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Nje nder muzikat dhe kenget qe me ben te mendoj sado pak eshte kjo kenge:

  Skam koment 3. #123
  FlashcRew's Maska e [^DANZEL^]
  Antarsuar
  07-05-2007
  Vendndodhja
  C:\WINDOWS\system32
  Mosha
  31
  Postime
  53
  Rnb Dhe Dance Me Pelqejn Me Se Shumti
  FlashcRew's

  Albanian Ethernet Organisation ..!~

 4. #124
  Leader Maska e Ribery
  Antarsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  830
  Rock-u eshte vete muzika
  eshte me e mira
  Rock4ever!i

  Be the change you want to see in the world!

 5. #125
  AOP i kanalit #Shqiperia Maska e ixnpeL
  Antarsuar
  12-02-2008
  Vendndodhja
  Kukes
  Postime
  673
  rock - metal
  M mir gabime t njerzishme se sa mrekulli mizore...

 6. #126
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,877
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: far lloji muzike preferoni ?

  E bukur kjo tem, gjithmon m kan plqyer baladat po gjithmon n varsi t situatave, kam nj shumllojshmri rrymash muzikore t cilat tingllojn bukur..

  https://m.youtube.com/watch?v=rq257b6UpUE

 7. #127
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,148

  Pr: far lloji muzike preferoni ?

  Muzika ndahet kryesisht ne tre kategori kryesore

  E para eshte muzika e thjeshte ajo qe cilesohet masive pavaresisht rrymave te shumta si rrok,pop,tekno apo popullore, tallava, etj

  E dyta eshte muzika e rafinuar ,klasike, barok,simfonike,operistike,etj

  E treta eshte muzika qe qendron siper cdo lloj bukurie ,e njohur ndryshe muzika super-estetike per nga bukuria e saj ,kjo lloj muzike perfshin ate lloj muzike ku permendet lavdia dhe madheshtia bujaria dhe harmonia absolute e Supremit Zot

  kjo lloj muzike sherben edhe krijuar per ate per qellim te cilen eshte krijuar vete muzika si art i harmonise absolute ku qellimi eshte qe te stimuloje ate qe ushtron dhe ate qe degjon te realizoje dhe nxisi individin dhe shoqerine te beje dhe te praktikoje sa me shume praktike shpirterore per tu realizuar shpirterisht dhe per tu bere i plote

  muzika eshte krijuar dhe eshte dhene botes per here te pare nga nje entitet kozmik me Emrin Sada Shiva ,ky entitet zbuloi notat muzikore dhe ja dha botes per here te pare para 7500 vjtesh ,kjo arritje e madhe ju dha botes per te bere te mundur jo vetem per te bere boten me te embel dhe te bukur nepermjet muzikes por mbi te gjitha per te bere te mundur qe te shpejtohej realizimi shpirteror sa me shpejt per individin dhe shoqerine

  muzika e sotme eshte muzike komerciale e cila sherben me shume per te kaluar kohen dhe per konsum , kjo nuk ka lidhje fare me qellimin per te cilin u krijuar muzika dhe notat muzikore , nese bota sot do te zbulonte vetem nje 1% te muzikes se lord sada Shives bota do te arrinte shume perparime ne realizimin shpiretror , muzika duhet ti sherbeje vetem qellimit per te cilin eshte krijuar :

  TE STIMULOJE ASPIRANTIN SHPIRTEROR TE REALIZOJE VETEVETEN E VET ME TE LARTE

  ne rast te kundert nese muzika nuk ka kete objektiv te larte ne vend qe te ndihmoje njerzit dhe individet te shkojne drejt Thelbit Suprem Absolut , ben te kunderten e saj i largon me shume nga ky thelb suprem ,nje muzike qe nuk i sherben ketij qellimi i largon njerzit dhe shoqerine nga thelbi suprem dhe nuk justifikon edhe qellimin per te cilin eshte krijuar

  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 20-06-2021 m 17:26

 8. #128
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,439

  Pr: far lloji muzike preferoni ?

  Muzik t bukur & kuptimplot .
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 01-10-2021 m 09:46

 9. #129
  i/e regjistruar Maska e Prizrenasi_40
  Antarsuar
  14-01-2021
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  32

  Pr: far lloji muzike preferoni ?

  Koht e fundit po e plqej shum zhanrin Deep House dhe muzikanti im i preferuar sht DJ Tarkan ♥

 10. #130
  Blanc et noir
  Antarsuar
  28-03-2005
  Postime
  486

  Pr: far lloji muzike preferoni ?

  Dj. te ndryshem ..

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema t Ngjashme

 1. Cfar ngjyre preferoni n rroba ...??
  Nga Piskavica_ n forumin Bukuri dhe estetik
  Prgjigje: 147
  Postimi i Fundit: 24-11-2010, 17:17
 2. Ciln pije freskuese preferoni ?
  Nga km92 n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 112
  Postimi i Fundit: 23-06-2008, 14:40
 3. Cfare lloj lojrash elektronike preferoni me shume?
  Nga soKKol n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 01-03-2007, 06:29
 4. Ciln organizat rinore preferoni?
  Nga GJENERALI n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-07-2006, 21:30
 5. Cilin instrument muzikor preferoni?
  Nga Kryeplaku n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 27-04-2006, 07:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •