Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 41
 1. #1
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb Telenovele : ``Sfida Miliardere``

  Pershendetje !!!

  Ne ekranin e TopChannel cdo te Hene ora 21 : 00 , paraqitet telenovela me e suksshme ne bote , e cila quhet `Sfida Miliadere`.
  Kjo telenovele eshte perqendruar tek Donalt TRUMP , biznezmeni me i sukseshem ne New York , i cili zoteron 60 % te ndertesava ne `MANHATEN` nder keto hotele , ndertesa biznezi , kazino etj...

  Kjo telenovele ka bazen e vertete dhe pjesa tjeter eshte `film`.

  Ketu trajtohen te gjitha ceshtjet e biznezit dhe z.TRUMP organizon nje konkurs midis djemve dhe vajzave , se kush do arrije te fitoje postin e `menaxherit` te kompanive Trump.(konkursi bazohet ne ngjarje te nje biznezi te verte Amerikan)

  Cdo seri eshte shume emociunuese dhe ne cdo seris del skuadra humbse dhe skualifikohet nje anetar i saj .(ai qe ka bere me shume gabime gjate detyres qe i ka dhene z.Trump)

  -Kete telenovele e shikojne me mijera biznezmena ne bote , sepse paraqite jeta e verte e biznezit.Nuk ka asgje tjeter eshte thjeshte nje biznez , ska as miq as shok , as hater as pahater . Kush meriton ecen perpara kush jo , ecen ne te kunderte.

  -Cdo njeri qe do ta shikonte kete telenovele do te fintonte nje eksperience te rendesishme , per ecurini e jetes se tij.

  [per cdo info rreth kesaj telenovele me pysni mua ne kete teme dhe do tju kthej pergjigje]


  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 2. #2
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Vetėm njė epizod kam pa.
  Shumė para janė nė pyetje aty dhe lufta mes dy palėve,djemve dhe vajzave konkuruese ėshtė e madhe.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. #3
  süsses Mädchen Maska e Pink^ Pearl
  Anėtarėsuar
  01-11-2004
  Vendndodhja
  .
  Mosha
  37
  Postime
  240
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Emrin e ka The Apprentice cfare emrash i kan gjetur sfida Miliardere pastaj ata spo luftojne ti marrin miliardat Zotit Trump por te fitoje ai qe eshte me i denje te beje pjese ne kompanine e tij pra ta marri Trump ne pune ..
  Une kete te dyten e kam pare te gjithe , te paren vetem disa pjese nuk e di kush po jepet atje por eshte goxha interesante , thinkat , mbas shpine , xhelozia per te arritur ne maje , sakrificat , zenkat , kreativititeti i ketyre pjesemarrsve te zgjedhur per te arritur te impresjonoin zotin Donald Trump jane vertete interesante ...
  ah dhe meqe ra fjala nuk eshte telenovele por eshte emsjon per jeten reale..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pink^ Pearl : 07-01-2005 mė 12:36

 4. #4
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  e lum si ju qe keni kohe te shifni telenovela...

  po ne qe nuk kemi mundesi kush do dali vullnetar te na tregoje vfare ndodh nepermjet forumit...

 5. #5
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pink : aty luftojne per te marre postin e e manaxherit te kompanisi TRUMP , dhe jo per te marre leket e z.Trup.

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 6. #6
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Citim Postuar mė parė nga rejdi1
  z.Trup.

  Rejdi
  Po pa kėtė Donald Trump,do tė hedhi nė gjyq o Rejdo.
  E ke ēik gabim atė informacionin,nga 16 sfidantė vetėm njė do ngelet nė fund (mė i/e afti/ja) qė tė udhėheq si drejtor/eshė me njėrėn nga kompanitė e Donald Trump.

  P.S: Ende s`mė besohet se Trup i the.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 7. #7
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  looooooool sa kam qesh .

  stormso ishalla se shef se me griu

  -Un e di qe dalin 2 finalist nje goce dhe nje djale.

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 8. #8
  Lady Kad Maska e gurl
  Anėtarėsuar
  29-10-2003
  Vendndodhja
  Pineal Gland
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Per mua 'The Apprentice' ka qene nder reality show me te arrire sepse ve ne pah shume mire cilesite baze qe duhet te kete nje individ per te arritur suksese, qofte keto cilesi te lindura dhe te zhvilluara gjate jetes. Paraqet tamam jeten reale ne nje ambjent puneshume konkurues, ne te cilin nuk e di cili eshte miku dhe armiku yt. Por mbi te gjitha paraqet realitetin e biznesit dhe qe jane pikerisht NJEREZIT. Eshte njeriu qe ben biznesin dhe jo e kunderta.

 9. #9
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ..............
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganoid : 12-01-2005 mė 15:26
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 10. #10
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post

  ..................................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganoid : 12-01-2005 mė 15:27
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 11. #11
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Cfare ndodhi kete te hene ne sfide ?!

  Pershendetje !

  Zoti Trump i dha kete detyre 2 skuadrave.

  Te zgjidhnin nje apartament dhe rinovonin dhe ta jepnin me qere njerezve.

  Ai grup qe do jepte shtepine me qera me te lart do te fitonte !

  Te 2 grupet punua shume mire me vullnet.

  -Ne te 2-ja grupet pati mosmarreveshje dhe ofendime brenda per brenda grupit edhe jashte tij.

  Fitoj grupi II i cili eshte e udhehiqte Troi , sepse e dhane me qera me te larte apartamentin sesa grupi tjeter te Emit.

  Pasi grupi humben hyn ne mbledhje ku njeri do perjashtohej u krijua nje debat i gajte.Te gjithe kishin faj mbi supe , por me shume kisht Thum e cila e tradhetoj skuadren dhe po pengont ecurine e saj ne pune.

  -Per kete qellim ajo u pushua nga z.TRUMP !

  Kjo ishte e gjithe permbledhja e nates 10/01/2005 (e hene)

  Pergatiti : Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 12. #12
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  ehhh leku te mulon syte....

  rejdo ksaj radhe e the tamam z.trump se kushedi t;ka mar n'telefon kur ka pa qe ia bane trup.....

 13. #13
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njeriu nje here gabon

  Te henen qe vjen do ta raportoj , se cfare do ndodhi perseri .

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 14. #14
  forever hers Maska e Eagle
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Vendndodhja
  boston-temporarly
  Mosha
  55
  Postime
  505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Donald Trump I Riu
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  nuk e duroj dot i-ne pa pike.

 15. #15
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  egle : Shume mire ke bere qe e ke nxjerr

  Donald Trump : qe i vogel ka qene shume rebel , saqe i ka gjuajtuar mesueses se tij ne grusht , dhe me pas familja eshte detyruar ta coje te studioj ne shkolle ushtarake te disiplinuar , ku aty shkelqeu.

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 16. #16
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Anėtarėsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Arrow E shkelqyeshme!

  Jam adhuruese e flakte e ketij emisioni dhe e ndjek me shume vemendje, ndonese e kam hasur ate pak me vonese!

  Ajo qe nuk me pelqen ne mes kandidatesh ketu eshte se verrehet shume qarte racizmi ku kandidatet e races se bardhe (femrat) kane nje lloj xhelozie ndaj Omaroses e cila eshte e vetmja femer e races se zeze ne mes kandidateve femra! Nderkohe qe une eshoh kete, Omarosen si nje nga kandidatet e mundshme fitimtare, mbi te gjitha eshte inteligjente,e shkathet dhe sfiduese me nje karakter te forte prej femre, sipas meje, kushte keto te cilat duhen plotesuar per te qene nje fitimtare.
  Por mbetet te shihet se kush qendron deri ne fund dhe kush do te dale fitimtare!

  Gezohem shume qe nje kanal shqiptar I MREKULLUESHEM si Top Channel transmeton programe dhe emisione te ketilla interesante, e vetmja gje qe mund ta beje nje kanal me te shikueshem! E pergezoj kete kanal shqiptar per punen qe ben!

  “Tė mos ishte feja Islame, populli shqiptar do tė ishte shumė mė tepėr nė numėr, por jo shqiptar-F.Konica

 17. #17
  süsses Mädchen Maska e Pink^ Pearl
  Anėtarėsuar
  01-11-2004
  Vendndodhja
  .
  Mosha
  37
  Postime
  240
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ja keni pare cik floket si i ka ai Donald Trump , gjeja me qeshrake ne lukun e tij dhe thote qe ja pren e fejuara , bilioner tjetri

 18. #18
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pink^ Pearl
  Ja keni pare cik floket si i ka ai Donald Trump , gjeja me qeshrake ne lukun e tij dhe thote qe ja pren e fejuara , bilioner tjetri
  Nė Amerikė njerėzit qė moti janė mėsuar mos gjykojnė pamjen,po xhepin.=)
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 19. #19
  süsses Mädchen Maska e Pink^ Pearl
  Anėtarėsuar
  01-11-2004
  Vendndodhja
  .
  Mosha
  37
  Postime
  240
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Epo ne Shqiptaret nuk jemi aq "selfish"

 20. #20
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Thumbs up

  Nuk i kam ndjekur te gjitha pjeset,por kur kam rastisur i kam ndjekur me sh vemdendj,jane vertet shume interesante.

  Po ai Tramp ama eshte shume i shemtuar (Gjynaf)

  ReSpEkTe Te GjiThVe..!!
  Feel the pump √

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Film apo Telenovele...
  Nga miska nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-04-2009, 16:53
 2. Mbi dashurine
  Nga ani-ani80 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2006, 11:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •