Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 41
 1. #21
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E vura re edhe ketu qe shume anetare te forumit tone e ndjekim me emocion kete telenovele dhe eshte verte fantastike...

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 2. #22
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Java E 8 :

  Pershendetje !

  ( Java e 8 , 17/01/2005 )

  Kete te hene ishte nje konkurs i veshtire per te gjithe madje edhe per vete z.TRUMP.Sepse kane mbetur me te miret , kush do perjashtohet !?

  ----------------------------------

  Detyra qe i dha z.Trump kandidateve ishte , qe kush shiste me shume produkte te ujit te tij "TrumP ICE " , ajo skuader do fitonte , ajo skuander qe do shiste me pak se tjetra , do te takohej ne sallen e mbledhjeve dhe dikush do te pushohej.

  -Tek te 2-ja skuadrat anetaret ishte shume te zote dhe profesionist.

  Nder me te miret u shquar Bill , qe ne jeten e vertete eshte nje biznezmen shume i sukseshem cigaresh.(un vete e admiroj si karakter qe ka)

  -Pas shume lodhje dhe shitjesh , rezultat u mblodhen dhe skuadra humbese ishte skuadra e Katrines .

  -Skuadra fituese beri xhiro me helikpterin privat te z.TRUMP siper MANHATEN , ishte verte nje mrekulli qe e shijojne vetem miliarderat.

  -Skuadra humbese u takua ne sallen e mbledhjeve me z.TRUMP , pas shume e shume debates...Billi lavderohet shume nga z.trump sepse kishte bere nje pune te shkelqyer , Niku dhe Katrina kishin shume gabime ne pune dhe ishin ne sulm me njeri-tjetrin gjate gjithe kohes... Si perfundim .. U pushua Katrina.

  -----------------------

  Cfare tha z.TRUMP pas mbledhjes !?

  -Ishte mbledhja me veshtire qe kisha hasur mes kandidateve...
  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  Pergatiti ,

  ::Rejdi::
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 3. #23
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  24-11-2004
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk eshte telenovele ajo, por nje shfaqje "reality show"

  Mos i beni te gjitha gjerat telenovela

 4. #24
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Java e 9 :

  Pershendetje !!!

  (java e 9 , 24/01/2005 )

  Kjo e hene ishte perqendruar tek fusha e "artit" qe nuk ka te beje fare me biznez por thjeshte duhet te kesh njohuri shume ne kete fush qe te fitosh ne kete konkurs te z.TRUMP .
  ------------------------------------------
  Z.Trump i tha skuadrave : ""Ajo skuader qe do te shesi me shume piktura , ajo do jete fitimtarja , tjetra do te takohet ne sallen e mbledhjeve ku dikush do te pushohet""
  ---------------

  Te dy skuadrat zgjodhen nga nje piktor .

  Pasi u njohen me pikturat e piktoreve , ato hapen nje galeri ku e reklamuan dhe njerezit do te vinin dhe e do blinin pikturat e tyre.(nje pikture kushtone 4000 euro)

  Skuadra e Nikut po ecte mjafte mire dhe shume e organizuar , ndersa skuadra e Huamit po haste keqkutime dhe grinde midis Amarozez dhe Hajdid , kjo gje dha rezultat mjaft negativ ne ecurine e punes.
  Pasi mbaroj afati i shitjeve te pikturave , te 2 skuadrat u takuan ne sallen e mbledhjeve ku do vendosej se kush kishte fituar dhe kush kishte humbur.

  Rezultati :

  -Skuadra e Nikut kishte shitur 6 piktura dhe arrite nje shifer rekord.
  -Skuadra e Huamit kishte shitur vetem 1 pikture dhe vertet qe ishte nje katastrofe.

  Mbas mbledhjes z.TRUMP mori Nikut ne shtepine e tij dhe i dha mjaft kuraju dhe e pergezoj per punen e tij.

  Skuadra humbese arrite ne sallen e mbledhje , ku Amaroza dhe Hajdi nuk kishin te sosur se pushuari nga grindjet.

  z.Trump : Vendosi qe Amaroza te pushohet sepse po pengonte ne menyre krite ecurine e skuadres.

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  Pergatiti ,

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 5. #25
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  LoooooL

  vrejtjet me njeri tjetrin shkruani ne privat
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganoid : 26-01-2005 mė 10:10
  Feel the pump √

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e amaro
  Anėtarėsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  NenToke
  Mosha
  40
  Postime
  242
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  shume e bukur si teme dhe flm per ate qe e hapi, ket show e kam shume qef dhe me duket shume real dhe nje ide e shkelqyer per faktin se ka te beje me sistemin por ka dicka qe nuk shkon kur merr vesh qe ky show transmetohet me perkthim edhe ne token meme. Thjesht per mendimin tim te transmetosh nje konkurs show te tille edhe ne shqiperi nuk me duket normale, per faktin se ky show nuk ka te beje me 2ftyrshat dhe cuty si kafazi i arte i cili pati sukses tek ne ashtu si ne cdo vend sepse te gjithe gjeten dicka brenda vetes. Tek ky show i ri i Trumfit kemi te bejme me luften e njeriut per mbijetese ne nje kompani multimiliardere, ndoshta fjala mbijetese eshte pak pa vend une do te preferoja fjalen "realitet kapitalist" ku per te arritur diku duhet te shtypesh pa meshire dhe duhet te shkaterrosh jeten e cdo personi (you are fired) qe ke poshte vetes ashtu sic ka bere Trumf ne rritjen e tij marramendese, me pak fjale ktu ne ket program nuk ka pike realiteti nga jeta kapitalste shqiptare, sepse tek ne eshte shume pak e zhvilluar kjo rryme e re pune, jam i sigurte qe tek ne shume pak persona jane ato qe kane kuptuar ket program sepse eshte shume amerikan,nuk jam dakort kur lexoj pak me lart disa pergezime per Top channelin!! nuk e kuptoj qellimin e Top channel sepse ka bere dicka te tille?? ndoshta mendoj une thjesht per te na treguar ne qe shqiperia vazhdon te jete vend paradoksesh!!! ose thjesht Shqiperia eshte bere pjese e botes moderne pa e vene re ne! Tju them te drejten u cudita shume sidomoss emrin shqip mendoj qe ja kan gjetur ashtu sic e kemi qef ne sepse e dine qe shqiptaret po degjuan fjalen MİLİARDA nuk i behet vone per Sfidat edhe po se moren vesh nuk ka problem e rendesishme eshte te shohin se si terbohen njerzit per leke ashtu sic u ndodh everyday life shumices ne token meme.
  Money Makes Man act Funny

 7. #27
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Question justifikim ?

  vrejtjet me njeri tjetrin shkruani ne privat
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganoid : 26-01-2005 mė 10:10
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 8. #28
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Java e 10 :

  Pershendetje !

  E hene , 31/01/2005 .

  Kjo sfide ishte mjaft interesante dhe argetuese.

  2 skuadrat :

  Versacorp :

  1)Bill
  2)Niku
  3)Katrina
  4)Emi
  ------------
  Protezhet :

  1)Huami
  2)Troy
  3)Hajdi
  --------------------

  -Detyra qe i dha z.TRUMP ishte , qe te dyja skuadrat do mernin nje kompani bicikletash , ajo qe do te nxirrte me shuem fitime ne xhirot qe do i benin njerezve , fitone dhe e kunderta.
  ==========================

  Ishte mjaft mjaft argetuese....Manager projekti tek versacorp ishte Bill , ndersa tek protezhejt ishte Huami.

  Skuadra e Bill eci mjaft mire dhe perdori shume zgjuarsine
  Ato vendosen reklama ne bicikleten dhe fiton shume para pervec atyre te xhirove ndaj njerezve.

  Skuadra tjeter u perqendrua vetem tek xhirot dhe spati rezultat.

  =======================

  Ne fund doli qe : Skuadra e Bill fitoj bindshem ndaj skuadres te Huamit.

  Skuadra fituese , beri nje xhiro te mrekuellushme me Jaht , ndersa skuadra humbese u takua ne sallen e mbledhjeve , ku dikush do pushohej , dhe kjo ishte Hajdi.
  Me shume veshteresi u pushua sepse ishin vetem 3 vete , dhe te 3 kishin punuar mire dhe...Si perfundim u pushua Hajdi.

  Pergatiti ,

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 9. #29
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ne fakt nuk eshte telenovele, por reality show.
  Eshte dhene nje vit me pare ne USA dhe titulli origjinal eshte " The apprentice"

  Ne finale del Bill Rancic dhe Kwame Jackson, i cili ka nje master degree from Harvard.
  Ta them se kush fiton?
  HAKUNA MATATA

 10. #30
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mendoj se fiton Bill !

  Por po cuditem si u skualifikoka Emi !? ajo eshte shume e zgjuar dhe mendoja se do ecte deri ne finale.

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 11. #31
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arrow Java e 11-te :

  Pershendetje !!!

  Sic dime cdo jave e me shume , sfida behet me e veshtire dhe me konkurente midis dy skuadrave : "Versacorp" dhe "Protezhe" , po keshtu sa me shume jave kalojne aq me shume te veshtire e ka dhe z.TRUMP te pushoje konkurentet.
  ================================================== ====

  Skuadrat :

  Versacorp :

  1)Nik
  2)Katrina
  3)Emi

  =====================

  Protezhet :

  1)Bill
  2)Huami
  3)Troy

  (Billi kaloj ne anen e protezheve sepse ato e zgjodhen dhe duhej qe skuadrat te ishin te barabarta ne numer)

  --------------------------------------------------------------

  -Puna qe do te benin dy skuadrat ishte : "Te shkonin ne Atlantinc City , te vendoseshin ne Taxh ma Haj casino te z.TRUMP , dhe ajo skuader qe do regjistronte me shume persona te cilet do tu jepnin me shume harxhime neper lojra , ajo skuader do ishte fituese"
  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::

  Te dyja skuadrat punun mire dhe ishin mjaft te zote te dyja palet.Protezhejt u perqendruan me shume te cirku ku moren nje tiger dhe u perqendruan tek vipat si kliente.Ato vendosen nje rrote fati , kush me rrotullim dikush do fitonte 100.000 $

  Skuadra Versacorp , vendosi nje makine sportive , ku ai qe do te fitonte me llotari do ta merrte me qera dhe jo ta merrte pergjithmone.(ide e varfer)

  Si perfundim skuadra "versacorp" mblodhi me shume kliente sesa "protezhejt" , por keta te fundit kishin klient vipat gje qe sjell harxhime me te shumta dhe casinoja fitoj me shume te ardhura nga skuadra "protezhe" ku ajo doli fituese , dhe si shperblim do te rrinin ne suiten me te mire dhe do luanin me rulete etj.

  Skuadra humbese u takua ne sallen e mbledhjeve.Emi ishte manager projekti dhe zgjodhi katrinen si pergjegjese , Huami u ngjit ne suite.

  Pati shume perplasje por Katrina e la shume Emin qe te fliste dhe nuk i nderhyre shume.z.TRUMP pushoj Katrinen dhe ja vuri pjesen me te madhe te fajit.

  Ky ishte nje gabim i madh ne fakt i z.TRUMP , sepse Katrina thjeshte kishe zbatuar urdherat e Emit , ndersa Emi kishte me shume pjese ne gabim qe ndermori , per te dhene nje makine me qera per fituesit qe gje ishte nje mendim katastrofik.
  Gjithesesi Katrina u pushua , vetem sepse ajo nuk u mbrojt por e la Emin te fliste dhe ajo doli sikur ishte fajtore.

  Pergatiti ,

  Rejdi

  (07/02/2005)
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 12. #32
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Anėtarėsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Arrow Pergezime !

  Rejdi, te pergezoj per keto risi qe na sjell ne lidhje me kete emision kaq te shikuar nder ne!

  Per mendimin tim, u be mire qe u pushua Ketrin, sepse ajo zgjodhi menyren me te keqe te bashkepunimit me pronarin e kompanise se makinave, ajo perdori FLIRTIN, dhe kjo beri qe negociatat me te te deshtojne, por fale Ejmit dhe zgjuarsise se saj, serish u arrit ne nje marreveshtje per marrjen me qera te makines, edhe pse grupa e tyre nuk arriti te shijoje bukurite e "Atlantic City"-t.

  “Tė mos ishte feja Islame, populli shqiptar do tė ishte shumė mė tepėr nė numėr, por jo shqiptar-F.Konica

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Donald trump eshte nje biznesmen i paskrupullt ne new york, shoferet e taksive e kan pas inat se nuk u jepte "tips" megjithse ishte miliarder. Sa per the apprentice show eshte me lart sesa budalliqet si "survivior" apo "bachelorette" por perseri mbetet nje show bajat pa vlera nje skenim ku cdo gje qe duhet te jet spontane eshte ne fakt ne skenar. Konkurentet jan paka shum te rinj ambicioz qe kan ber shkoll biznesi por qe duhet te heqin breket dhe tregojn gjoksin per te shitur cokollata. Reality show qe pelqej me shum eshte "Iron Chef" te food network.

 14. #34
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Java 12-te :

  Pershendetje !

  Kjo jave ishte me te vertet e hatashme !

  Skuadra :

  Versacorp :

  1)Nick
  2)Emi

  ===========

  Protezhe :

  1)Bill
  2)Huami
  3)Troy
  ==============

  Detyra qe kishin te 2-ja skuadrat kete jave ishte , qe te merrnin nje nga ambjetet me lluksoze te "ndertes TRUMP " dhe ta jepnin me qera .
  Ajo skuader qe do ta jepte me qera me te larte do te fitonte.

  ::::::::::::::::::::::::

  Kesaj rradhe ishin shume pak ne numer te dyja skuadrat , dhe ishin konkurent teper teper te forte.
  Skuara Protezhe punoj mjafte mire dhe kishte mjaft kliente dhe arrite ta jepte me qera shume shpejt.

  Skuadra Verscarop Nuk po i ecte dhe aq mire... dhe po rrinin te prsinin , por ne fund fare nje klient u bind dhe vendosi ta merrte ambientin me qera.

  -Ne mbledhje dhe nga rezultat e mbledhura del qe Skuadra Versacorp dmth Nicku dhe Emi fituan dhe e shiten me qera me te larte.Si shperblim keta te 2 do te shkonin ne nder lokalet me te mira dhe me lluksose te SHBA.

  Skuadra Humbese u takua ne sallen e mbledhjeve.

  Ishte teper teper e veshtire si per skuadren ashtu dhe per z.TRUMP per te zgjedhur.

  Si perfudim Troy manager projekt zgjodhi qe Bill te gjitej ne suite ndersa Huami shoku i tij te perballej me te ku dikush do pushehej.
  Te dy ishin mjaft te zote dhe te talentuar ne fushen e bisnezit.

  Por z.TRUMP zgjodhi Troy qe te pushohej , dhe tha qe nuk eshte akoma gati per te menagjuar bisnezet e tij qe vlej me miliona $$.

  -<>- z.TRUMP tha : qe kjo ishte nje zgjedhje teper teper e veshtire dhe shpresonte qe ka bere zgjedhjen e duhur dhe nga konsulti me 2 keshilltaret e tij.

  ---------------------------
  e hene (14/02/2005)
  ..................................

  Pergatiti ,

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 15. #35
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Anėtarėsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Thumbs up Edhe edukimi (shkolla) ne pyetje!!!

  Rejdi!

  Mos te harojme edhe ate qe, Zr. Trump, e eliminoi Troy-n per shkak se ai nuk kishte diplome universitare, por vetem diplome te shkolles se mesme, gje qe ishte nje hendikep per Troy-n te vazhdoje edhe me tej me sfiden!!!..

  Pershendetje,
  ZeM
  “Tė mos ishte feja Islame, populli shqiptar do tė ishte shumė mė tepėr nė numėr, por jo shqiptar-F.Konica

 16. #36
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arrow Java e 13-te :

  Pershendetje !!!

  Kjo jave ishte teper teper intersante!
  Ishin 4 finaliste , dhe te 4-terte ishin te zjuar.

  ---------------------

  Skuadrat :

  Vercacorp :

  1)Nik
  2)Emi

  ===========
  Protezhe :

  1)Bill
  2)Huami
  ==============

  Kesaj rradhe skuadrat nuk kishin per te kryer ndonje pune apo dicka te tille , thjeshte te 4-tert keto finalist do te merreshin ne pytje nga njerz te z.TRUMP , ato qe do ishin me te pa pergatitur do te skualifikoheshin.Kesaj rradhe jo 1 person do te skualifikohej por 2.

  Gjate pyetje finalistet u vun shume ne siklet , sepse ishin teper te veshtira dhe donin nje pergatitje per tu pergjigjur sakte.

  -------------------

  Ne sallen e mbledhjeve , z.TRUMP , nga pershtypjet qe kishin dhene njerezit e tij se si i ishin pergjigjur finalistet del ne perfundimin qe :

  Nik dhe Emi do te pushoheshin !!!

  Bill dhe Huami , te shkelqyer!

  =============

  Detyra e Huamin dhe e Bill ishin qe te te drejtonin dhe te manaxhonin 2 prej kompanive te tij.Ai qe do arrinte te manaxhonte me bukur dhe te fitonte me shume te ardhura do jete fituesi.

  Me e bukura ishte , qe perkrah Bill dhe Huam do te punon ish koleget e tyre te cilet ishin punonjes , dhe Huami dhe Bill , zgjodhen ato qe donin. Dmth ishin : Katrina , Nik , Emi , Troy , Jajdy , Amaraza etj..

  --------

  Te gjithe duke punuar se bashku me nje kryetar i cili ishte Bill per skuadren e vet dhe Huami per te tijen , ishte dicka shume interesante dhe emociunuse.

  -Javes tjeter do tju them cdodhi me to !

  e hene , (21/02/2005)

  Pergatiti ,

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 17. #37
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arrow Java e 14-te :

  Pershendetje te gjithe fansat e ketij reallity show "TRUMP" !!

  Tani z.TRUMP , ka ne trajnim 2 kandindatet final , Bill dhe Huami . Keto jane ne finale , dhe kane nje pune te caktuar nga z.TRUMP si drejtuesa ku kane punonjesit e tyre. Kush triumfon ne kete biznez , fiton garen dhe behet presidenti i kompanive te z.TRUMP.

  Me e bura eshte se Bill dhe Huami , si punonjes kane ish koleget e tyre , qe kan qene me perpara ne skuader dhe eshte teper e bukur te shikosh Bill dhe Huami si drejtone shoket e tyre.

  ----------------------

  Bill eshte me i organizuar , esht me i shkathet dhe ben 3-4 pune per njehere dhe te sakta , ka nje stil te vencate si drejtues dhe eshte teper i afte.

  Nga puna qe kishe per Torneun e Golfit nderkombetar TRUMP , triumfoj dhe z.TRUMP doli mjaft i kenaqur nga torneu i ogrnaizuar nga Bill.

  -------------------------

  Dhe Huami , ka cdo gje nen kontroll dhe i ka vendosur punet ne vije te drejte.

  Por punonjesa e tij , Amaroza nxjerr shume probleme ne ecurine e punes , ku per shkak te saj , z.TRUMP u acarua nga Huami.

  -----------------

  Keshtu do jene dhe javet ne vazhdim , deri sa te perfundoj komplet detyra e Bill dhe Huam , Kush do te kete me shume sukses dhe kush do triumfoje do te kete prestigjin per tu bere Presidenti i organizates TRUMP !


  (29/02/2005) - e HENE


  Pergatiti ,

  Rejdi
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 18. #38
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb Java e 15-te (finalja)

  Pershendetje !!!

  Arritem ne javen e fundit te "sfides miliardere".

  Sic e dini ne finale ishin dy konkuren te fote , Bill dhe Huami.

  Te dy keto , jane me diploma dhe master per biznez por secili prej tyre kane stil te vecante dhe krejt te kundert nga njeri - tjetri.

  Mbasi te 2 konkurentet mbaruan punet e tyre , ato tashme kishin nje mbledhje me z.TRUMP.

  Ne mbledhje z.TRUMP , pyti koleget qe kishin punuar me konkurentet dhe mori vesh shume gjera gjate punes se Bill dhe Huamit.

  Si perfundim , mbasi u mendua gjate z.TRUMP dhe nga keshilla qe mori nga 2 keshillaret e tij Karolina dhe Xhorxh , arriti ne perfundimin qe Bill do punesohej dhe Huami do pushohej.

  U krijua nje atmosfere e jashte zakonshme nje show i vertet.

  z.TRUMP e pyti Bill ku do deshironte te drejtonte , nje ndertes gjigande ne Chikago , apo te drejtonte nje fush golfi qe s`ishte pare ndonje here.

  Ai zgjodhi Chikagon meqe aty kishte dhe vendlindjen dhe ndihej me mire.

  Si shperblim z.TRUMP , i dha Billit nje makine "caiser" , e fundit , kapiolet me 2 vende.

  Pergatiti ,

  REJDI

  (7/03/2005)

  =0=FUND=0=
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 19. #39
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  38
  Postime
  1,172
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Rejdi!

  Ne emer te te gjithe lexuesve te kesaj rubrike te falenderoj per informacionin e ofruar!

 20. #40
  Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
  Anėtarėsuar
  24-03-2006
  Vendndodhja
  Vlore/Tirane
  Mosha
  33
  Postime
  441
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te them te drejten kam pare vetem sfiden miliardere 1.Ishte me te veretete interesante dhe me ka pelqyer jashte mase,ndersa per 2-shin nuk kam pas mundesi.Ne kete momet jam duke lexuar librin e DONALD TRUMP-si te behesh i pasur.Po e lexoj me teper per keshilla per veten se me pelqejne shume dhe po arij te kuptoj mire boten imagjinare te TRUMPIT,stafin drejtues te tij dhe te ardhmen e tij.Me duket njeri shume i persosur dhe mbi te gjitha 1 gje me pelqeu tek TRUMPI qe ne zgjedhjet e personave per vendet e punes e bente gjithmone mbi bazen e konkurences (pra cili eshte me i zoti) dhe keshtu mendoj se jo vetem ai ka per te ecur perpara por te gjithe ata qe mund ta praktikojne kete gje....

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Film apo Telenovele...
  Nga miska nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-04-2009, 16:53
 2. Mbi dashurine
  Nga ani-ani80 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2006, 11:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •