Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 63 prej 63
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Anėtarėsuar
  06-09-2002
  Mosha
  37
  Postime
  708
  Pershendetje per temen.

  E dua shume kete lende, edhe pse jam orjentuar, menagjment dhe informatik.
  Kontabiliteti eshte baza e qendrueshmeris se ndermarrjes. Pa te ndermarrja eshte ne terr te vertet financiar. Kontabilisti i dine te gjitha te mirat dhe te kqijat ne nje biznes. Andaj edhe e meriton nje respekt te veqant se vertet kan shume ne dore.
  JU NJE HAP - PUNA DY...

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-06-2004
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  11

  Pėr: A e dini sa i bukur eshte kontabiliteti?

  Pershendetje te gjitheve,

  Kam kerkuar nje teme te tille per Kontabilitet, por me ne fund me duket arrita ne vendin ku kerkoja..

  Kam perfunduar baechelor Menaxhment dhe Informatike dmth me shume i drejtuar ne menaxhment se sa Financa . Por pasi perfundova fakultetin nuk mundesha ta gjeja vend te punes sepse per menaxhment pa pervoj disa vjeqare, dhe u drejtova ne Kontabilitet dhe Financa u mundova me disa libra , sllajde por asesi te orientohem siq duhet. Ndjeka nje trajnim ose kurs ne Prishtine disa mujor ku kemi patur 3 module Kontabilitetin, Analiza e pasyrave Financiare dhe Tatimet e aplikushme ne Kosove.
  Aty mjaft fillova ta kuptoje boten e kontabilitetit, pak a shume thelbin . Kisha kerku nga ju qe te me ndihmoni me naj sllajde, liber ose diqka qe me ndihmon ta thelloje me teper njohurine. Se shume keq eshte e deshiron nje sen dhe nuk mund te arrish aty.

 3. #63
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,754

  Pėr: A e dini sa i bukur eshte kontabiliteti?

  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Kujt i pelqen shifrat dhe njekohesisht te lozi me te , padyshim qe do te ti pelqej kontabiliteti .
  Nuk shoh ndonje gje as interesante, as qejf te kontabiliteti dhe financat
  Pune e merzitshme me tabela ekseli dhe numra dhe numra gjithe diten
  Ajo pune eshte per gra qe sdine asgje tjeter vetem si te punojne me ca formula ne eksel dhe aritmetike lol
  dhe per invalide sakate u jep nje karike te punojne me numra gjithe diten.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •