Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 63
  1. #41
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Ok, ja ku jane disa linke per Quickbooks.. te gjith ju qe keni deshire te praktikoni kete program para se te futeni ne pune do ua rekomandoja sepse eshte nje nga programet me te perdorshme neper firma..

    QuickBooks Premier Edition 2007 eshte ketu.
    1.unpack
    2.mount or burn
    3.disconnect net or use fw
    4.expert install
    5.use Crackdir
    6.run
    http://rapidshare.com/files/18867310...7rip.part1.rar
    http://rapidshare.com/files/18872969...7rip.part2.rar
    http://rapidshare.com/files/18879048...7rip.part3.rar
    http://rapidshare.com/files/18885319...7rip.part4.rar
    http://rapidshare.com/files/18889684...7rip.part5.rar

    Si edhe peachtree 2005

    http://www.torrentportal.com/downloa...g_2005.torrent
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zemrushja : 07-04-2007 mė 17:49
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  2. #42
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Pershendetje!!

    C'fare programi qe deshironi ne lidhje me kontabilitetin me kontaktoni ne Privat per arsye qe mos nxjerr link ketu pasi nuk jan te lejueshem dhe s'me premton shum koha qe ti bej upload ne RapidShare.

    Kush eshte i interesuar te me nisi mp apo e-mail. Jam i gatshem ti ndihmoj kush do te mesoj apo te praktikoj.

    Kalofshi Mire

    Trendafili
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  3. #43
    M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
    Anėtarėsuar
    27-03-2007
    Vendndodhja
    BrEnDa NjE mIsTeRi
    Postime
    487
    Sigur qe eshte e bukur se po studion ti per kontabilitet.....nesje varet ku e bo shkollen ti po ketu tek une te heq trurin matematika ska njeri qe ta zberthej as mesuesi vete se di ca jep:P:P
    Ne usa matematika eshte me e leht edhe fizika...kurse ketu kur merr 8 ne matematik je me i miri i shkolles.

    Nejse nese ty te duket e bukur kontabiliteti suksese te metejsheme
    GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

  4. #44
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Citim Postuar mė parė nga Michaela
    Sigur qe eshte e bukur se po studion ti per kontabilitet.....nesje varet ku e bo shkollen ti po ketu tek une te heq trurin matematika ska njeri qe ta zberthej as mesuesi vete se di ca jep:P:P
    Ne usa matematika eshte me e leht edhe fizika...kurse ketu kur merr 8 ne matematik je me i miri i shkolles.

    Nejse nese ty te duket e bukur kontabiliteti suksese te metejsheme
    Michaela: Kontabiliteti behet ne shkollat e mesme ekonomike dhe kush vazhdon shkollen e larte Ekonomike. Une e kam studiuar per rreth 5 vjet ne Shkollen e mesme dhe eshte nje nga lendet me te bukura qe ne fillim nje mesim mekanik, ndersa matematika dhe fizika jan lendet qe pa to me pak fjale nuk do jetoja dot. Pasi jam shum i apasionuar dhe per degen qe po mbaroj une jan bazat. Nuk jan aspak te veshtira nqs i ndjek mesimet zinxhir po jan me shum te thjeshta se ci mendon.

    Kalofsh mire se dolem dhe pak nga tema

    Trendafili
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  5. #45
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar mė parė nga Michaela
    Sigur qe eshte e bukur se po studion ti per kontabilitet.....nesje varet ku e bo shkollen ti po ketu tek une te heq trurin matematika ska njeri qe ta zberthej as mesuesi vete se di ca jep:P:P
    Kontabiliteti nuk ka te beje me derivate dhe integrale.. Nuk ka te beje me nje matematike te mirefillte.. po me mbajtjen e aktiveve dhe pasiveve dhe llogaritjen e bilancit te firmes.. Per mua eshte lenda me e bukur.. mbase sepse eshte profesioni im.. Eshte lenda me e thjeshte qe kam mesuar ndonjehere
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  6. #46
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603

    Kontabiliteti

    Kontabiliteti ėshtė disciplinė qė merret me mbledhjen, pėrshkrimin, klasifikimin, dhe komunikimin e rezultateve financiare. Kontabiliteti si disciplinė ėshtė njė fushė shumė e gjerė dhe nė kohėn e stme nė vete ngėrthen disa degė. Nė pėrgjithėsi roti i kontabilitetit ėshtė qė t'iu ndihmojė menaxherėve, investitorėve, autoriteteve shtetėrore tė taksave dhe njerėzve apo grupeve tė njerėzve vendim marrės tė marrin vendime mė tė sigurta duke u bazuar nė tė dhėnat kontabėl.

    Auditimi ėshtė disciplinė e ndėrlidhur por e ndryshme nga kontabiliteti. Auditimi ka dy nėn disciplina qė janė: auditimi internat dhe auditimi eksternal.

    Me auditimin eksternal nėnkuptojmė analizėn dhe kontrollin e tė dhėnave kontabėl nga njerėz, grupe njerėzish apo institucione qė janė nga jasht kompania sė cilės i bėhet auditimi. Ky lloj auditimi bėhet mė sė shumti nga ana e shtetit edhe ate nga ana e institucionit pėr taksa dhe tatime si dhe nga investitorė tė mundėshėm nė kompaninė qė auditohet.

    Me auditimin internat nėnkuptojmė mbledhjen dhe analizėn e tė dhėnave kontabėl tė kompanisė nga ana e njerėzve apo grupeve tė njerėzve qė cilėt janė pjesė e asaj kompanie. Gjat kėtij auditimi tentohet gjithmonė tė arrihet njė neutralitet i vlerėsimit tė tė dhėnave nga auditimi sepse kėto tė dhėna menaxhmentit tė kompanisė i nidhmojnė qė tė shohė nivlein nė tė cilin gjendet kompania qoft krahasuar mes kompanive tė tjera, qoftė krahasuar mes periudhave tė ndryshme kohore tė vet kompanisė ose krahasuar me planet e parakrijuara. Profesionist tė cilėt merren me kontabilitet njihen si kontabilistė. Nė vendet tona si dhe nė botė gjenden shumė trupa profesionale tė kontabilitetit.
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  7. #47
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603

    Pak Histori Nga Kontabiliteti

    Tė dhėna tė dokumentuara mbi kontabilitetin e thjeshtė kemi qysh nga kohėt e lashta tė njerėzimit gjat civilizimit tė Sumerianėve nė Mesopotamia, kur ata kishin nevojė tė mbanin evidenca mbi prodhimet e tyre agrokulturore. Kontabilitet i thjesht ėshtė pėrmendur nė Kur'an nė Suretu El Bekare ajeti 282, gjithashtu kontabilitet i thjeshtė ėshtė pėrmendur nė Bibėl tek Mateu. 25:19.

    Shkrimtari i shekullit tė dymbėdhjetė Ibėn Tejmija kontabilitetin e ka pėrmendur nė librin e tijė Hizba (verifikim, kalkulim), e paraqitur njė sistem i kontabilitetit i pėrdorur nga muslimanėt kah mesi i shekullit tė shtatė.

    Praktikimi i kontabilitetit ishte i ndikuar nga Roma antike dhe Perandoria Persiane Shembull mė i detajuar dhe kompleks i pėrdorimit tė kontabilitetit ėshtė regjistruar gjat udhėheqjes sė kalifatit tė dytė Islam nga Umer Ibn el-Hatabi. Sistemi kontabėl i Omerit u shfrytėzua, me disa ndryshime, nga udhėheqėsit musliman gjer nė kohėn e Perandorisė Osmane.
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  8. #48
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603

    Luca Pacioli dhe kontabiliteti modern

    Libri i parė i shkruar mbi kontabilitetin Della Mercatvra et del Mercante Perfetto ishte ai i ekonomistit kroat Benedetto Cotrugli qė ėshtė i njohur edhe si Benedikt Kotruljević nga Dubrovniku. Libri u shkrua nė vitin 1458 por nuk u botua gjer nė vitin 1573. Pėr kėtė arsye tė mos publikimit Luca Pacioli (1445 - 1517), gjithashtu njohur si Friar Luca dal Borgo llogaritet si lindės i kontabilitetit. Nė librin Summa de arithmetica, geometrica, proportioni et proportionalita (Venecia 1494), paraqet sintezat e diturisė matematikore tė kohės sė tijė dhe paraqet metodat e mbajtjes sė kontabilitetit.

    Historia e metodave kontabėl

    * Metoda Italina
    * Metoda Gjermane
    * Metoda Amerikane

    Llojet e kontabilitetit

    * Kontabiliteti financiar
    * Kontabiliteti i kostos
    * Kontabiliteti i projektit
    * auditimi
    * kontabiliteti i kostos
    * taksimi
    * kontabiliteti publik
    * kontabiliteti privat
    * kontabiliteti internal
    * kontabiliteti eksternal
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  9. #49
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    LoL Endri Vlla Po Smerem Me kontabilitet une mer te isha mar ndryshe po per fat te keqe skam pune

  10. #50
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anėtarėsuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Kontabiliteti eshte nje lende me te vertete e bukur aq sa dhe e veshtire. Kam lexuar 3 libra te ndryshem kontabiliteti, Kontabilitet Financiar, Kontabilitet Kostoje dhe Kontabilitet Drejtimi. Nga keta me te vertete me i bukuri dhe me i veshtiri eshte ai Financiar por dhe i kostos me ka pelqyer shume. Eshte nje magji e vertet qe me ane te disa shifrave dhe te dhenave te nxjerresh shume bilance dhe te parashikosh te ardhmen e nje investimi.

    Imperator
    Albanian Perandory

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Oh bre...
    Kontabiliteti ma ka henger shpirtin qe dy vite, tash me kontabilitetin e kostos do e kem shume veshtire sa qe kur ndegjoj se kam kete lende me dridhen kembet
    Davius, po na thuaj, tani pas dy vjetesh c'bere me kontabilitetin?
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2008
    Postime
    35
    pershendetje te gjitheve....
    me pelqen shum kjo teme, pasi qe une edhe jam si student (ne pleqeri) ne nje universitet privat kt ne prishtine, dhe kam degen ''banka, financa dhe kontabilitet'', tani jam ne vit te dyte dhe kam si lende kont.financiar, ...do kisha deshire te dija per ndonje program falas qe mund ta shkarkoj nga interneti....
    flm paraprakisht te gjitheve

  13. #53
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Citim Postuar mė parė nga ujori2005 Lexo Postimin
    pershendetje te gjitheve....
    me pelqen shum kjo teme, pasi qe une edhe jam si student (ne pleqeri) ne nje universitet privat kt ne prishtine, dhe kam degen ''banka, financa dhe kontabilitet'', tani jam ne vit te dyte dhe kam si lende kont.financiar, ...do kisha deshire te dija per ndonje program falas qe mund ta shkarkoj nga interneti....
    flm paraprakisht te gjitheve
    Ujori: Me kontakto mua ne pv per c'do gje ne lidhje me Kontabilitetin, dhe do te ndihmoja me kenaqesi per c'do problem qe do hasesh ne rrugen e Fin Kontabilitet. Dhe per programim ne shkruaj mp c'fare prog do si prsh: Alfa, Financ, 4,5,6 etj. Dhe te jap une Linket me gjith key, nuk mund ti nxjer dot ketu ne forum per arsye Reklame dhe Piraterie.

    Kalofsh mire.
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  14. #54
    fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
    Anėtarėsuar
    23-01-2006
    Vendndodhja
    ata ketu ne qiell ne toke
    Postime
    684
    hmmm e cuditshme eshte qe nje financiere merret me bilance

    Ketu ne Gjermani te pakten dega e ekonomise eshte e ndare ne dy. Biznes dhe Finance. Besoj se ne Shqiperi eshte e njejta.

    Financieret ( vogel perspektive --- perspektive e zogut ) i shohin gjerat nga lart. Nuk para merren me bilance pasi keto jane vogelsira te bizneseve per te cilat financieret nuk kane interes. Financieret kane te bejne me nje fare Bilanci vetem ne planin qeveritar me kalkulimin e buxhetit te shtetit etj.

    ekonomi biznes ( frosch perspektive --- perspektiva e bretkoses) kane te bejne me gjera te tilla si bilance. Pasi merren me ate pellgun e vogel ekonomik qe eshte biznesi qofte ky i madh apo i vogel.



    Une kam dipllomen e vogel ne Ekonomi Finance dhe ne kishim vetem nje provim ne Bilanc. Kjo sa per te pasur pak idene se cfare eshte e si funksionon. Gjithsesi mund te them i sigurt se Kontabiliteti eshte nje nga lendet me te merzitshme te ekonomise. Lende qe nuk kerkon as aftesi e as flexibilitet. Ndaj eshte dhe mese e natyrshme qe kontabilitetin te pakten ne Gjermani ne shumicen e bineseve e bejne njerez qe kane bere shkolle profesionale per kontabilitet.


    Nga ana juridike ama ( dega ime eshte drejtesi ekonomike europiane me specializim ne drejtesine e bizneseve dhe financal banking ) eshte Bilanci nje minere e arte.

    PSe?

    Sepse ne bilanc mund te fshihen me shume lehtesi shuma marramendese. Vete aspekti i kredi-marrjes se nje biznesi prane nje banke ka te beje krejtesisht me Bilancin.

    Akoma me interesante se kjo eshte fuzioni i bizneseve, Natyrisht i atyre te medha akoma me shume; por dhe vete fuzioni i dy bizneseve te vogla eshte teper interesant. Gjithcka ka perseri te beje me bilancin e dy nderrmarrjeve dhe nga ana juridike nje nga aspektet me specifike dhe interesante.

    Kontratat pastaj jane te bazuara pikerisht ne keto bilance dhe interesantja eshte loja mdisi tyre dhe njetrajtezimi.


    Gjithashtu interesante eshte ndarja e bilancit. PRa kur nje kompani e madhe si Siemens kthen nje pjese te saj ne kompani te pavarur. Kjo eshte ana juridike gjithashtu qejf me tonelata sepse po kthen nje pjese te nje ShA ( shoqeri aktionere) ne nje Shpk se cdo te thote kjo per taksat dhe pjese te tjera te bilancit besoj se e kuptoni te gjithe.
    Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    40
    Citim Postuar mė parė nga dodoni Lexo Postimin
    Une kam bere bachelor's ne kontabilitet dhe tani jam duke bere master ne kontabilitet dhe sisteme informimi ne Arizona State University.

    Kontabiliteti, nga te gjitha deget e biznesit, mendoj qe te jep nje njohuri me te madhe per biznesin ne pergjithesi. E them kete duke shikuar edhe konkurset e punes psh. po pate diplome kontabiliteti pervec kontabilistit te cilitdo lloji qofte mund te punosh edhe si financier, edhe si menaxher apo administrues biznesi, edhe ne marketing, edhe ne pothuaj te gjitha deget e biznesit. Kurse po nuk pate diplomen e kontabilitetit nuk e ben dot punen e kontabilistit. E kam fjalen per tregun amerikan te punes.

    Kontabiliteti modern ndahet ne:
    - Kontabilitet Financiar
    - Kontabilitet i Kostos apo Menaxherial
    - Kontabilitet i Auditimit (te brendshem dhe te jashtem) apo Kontrollit
    - Kontabilitet Taksash
    - Kontabiliteti Qeveritar etj.

    Tung

    A munde te me dergosh diqka nga literatura qe mesohet per kontabilitetin financiar kam kureshtje se si behet atje?

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    40
    Citim Postuar mė parė nga JestersWorld Lexo Postimin
    hmmm e cuditshme eshte qe nje financiere merret me bilance

    Ketu ne Gjermani te pakten dega e ekonomise eshte e ndare ne dy. Biznes dhe Finance. Besoj se ne Shqiperi eshte e njejta.

    Financieret ( vogel perspektive --- perspektive e zogut ) i shohin gjerat nga lart. Nuk para merren me bilance pasi keto jane vogelsira te bizneseve per te cilat financieret nuk kane interes. Financieret kane te bejne me nje fare Bilanci vetem ne planin qeveritar me kalkulimin e buxhetit te shtetit etj.

    ekonomi biznes ( frosch perspektive --- perspektiva e bretkoses) kane te bejne me gjera te tilla si bilance. Pasi merren me ate pellgun e vogel ekonomik qe eshte biznesi qofte ky i madh apo i vogel.



    Une kam dipllomen e vogel ne Ekonomi Finance dhe ne kishim vetem nje provim ne Bilanc. Kjo sa per te pasur pak idene se cfare eshte e si funksionon. Gjithsesi mund te them i sigurt se Kontabiliteti eshte nje nga lendet me te merzitshme te ekonomise. Lende qe nuk kerkon as aftesi e as flexibilitet. Ndaj eshte dhe mese e natyrshme qe kontabilitetin te pakten ne Gjermani ne shumicen e bineseve e bejne njerez qe kane bere shkolle profesionale per kontabilitet.


    Nga ana juridike ama ( dega ime eshte drejtesi ekonomike europiane me specializim ne drejtesine e bizneseve dhe financal banking ) eshte Bilanci nje minere e arte.

    PSe?

    Sepse ne bilanc mund te fshihen me shume lehtesi shuma marramendese. Vete aspekti i kredi-marrjes se nje biznesi prane nje banke ka te beje krejtesisht me Bilancin.

    Akoma me interesante se kjo eshte fuzioni i bizneseve, Natyrisht i atyre te medha akoma me shume; por dhe vete fuzioni i dy bizneseve te vogla eshte teper interesant. Gjithcka ka perseri te beje me bilancin e dy nderrmarrjeve dhe nga ana juridike nje nga aspektet me specifike dhe interesante.

    Kontratat pastaj jane te bazuara pikerisht ne keto bilance dhe interesantja eshte loja mdisi tyre dhe njetrajtezimi.


    Gjithashtu interesante eshte ndarja e bilancit. PRa kur nje kompani e madhe si Siemens kthen nje pjese te saj ne kompani te pavarur. Kjo eshte ana juridike gjithashtu qejf me tonelata sepse po kthen nje pjese te nje ShA ( shoqeri aktionere) ne nje Shpk se cdo te thote kjo per taksat dhe pjese te tjera te bilancit besoj se e kuptoni te gjithe.
    Me pelqen qka studion ti por mendimi yt per kontabilitetin eshte jo i mire un mendoje qe kontabiliteti eshte zemra ekonomike qe mundeson shum teori lojash ne biznis dje minimizimin e shpenzimeve>

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e SHENON
    Anėtarėsuar
    17-10-2009
    Postime
    22
    personalish me pelqen shume kontabiliteti edhe pse eshte pune e lodhshme
    FAKTI QE NJE RRUGE ESHTE SHUME E SHKELUR NUK E BEN ATE RRUGEN E DUHUR

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anėtarėsuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    E di e di , ndaj edhe e kam bere ne universitet lol
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

  19. #59
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Kujt i pelqen shifrat dhe njekohesisht te lozi me te , padyshim qe do te ti pelqej kontabiliteti .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-03-2009
    Postime
    21
    Citim Postuar mė parė nga JestersWorld Lexo Postimin
    hmmm e cuditshme eshte qe nje financiere merret me bilance
    Tmerresisht argetuese kjo cudia jote.
    Akoma me marramendes vazhdimi i "detajuar" ....
    |I'm|your|mind|,|giving|you|someone|to|talk|to|

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •