Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 84
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e E.N.O
  Antarsuar
  02-01-2006
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  e mor po ne turqi vetem shqiptare ka me shumice. Pse kot kemi luftuar 500 vjet

 2. #22
  Perjashtuar Maska e DoLpHiN
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  Hono Lulu
  Postime
  1,454
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  O Renatooooooooooooo.............
  Meso per provimet ate bej............. se e hengrem

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-01-2006
  Vendndodhja
  ne valet e jetes..!
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga [xeni]
  fare kam gabim?
  OK. e pranoj qe s'duhet bere koment per gjera qe nuk i di, shume llogjike. Por nga e nxorre ti qe une nuk kam dijeni per kete eshtje?

  Ketu ka edhe fshatra qe flasin shqip thua. E fare pastaj? Nuk e mohon njeri nje gje te tille. A verteton kjo qe ne Turqi jetojne 7 miljon shqiptar (si thua ti) ose 70/3=23 miljon (si thote Irfani)?

  Une bera nje koment ne lidhje me dika qe e di mire. Ti nese mendon se ne Turqi jetojne 7 miljon shqiptar dhe je ne dijeni te nje gjeje te tille, urdhero dhe na sill ndonje fakt. Shifra te tilla marramendese (aspak reale) thjeshte shfaqen ne ndonje artikull gazete per zbukurim, s'jane te bazuara ne ndonje statistike.


  Ty ose ndonje tjetri s'ka pse t'i mbese qejfi nese une nuk jam dakord me ato qe thoni.  Gjithe te mirat!


  Xeni Me kujtohet , nje intervist e Demirelit, ne Kosove edhe ai po ket shifer ka dhene! mbase nuk eshte e sakt ,po mos u huto , se ndoshta edhe me shume se 7 milion munde te kete , kur dime ne cfare etapa ka kaluar vendi yne !

  ju pershendes

  fatjeta
  Dashuria dyshon, te robnon dhe beson me te njejten force.

 4. #24
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  7 milion jane shume teper egzagjeruar pajtohem me Xenin edhe une.

  Une perveti mendoj qe jane 3.5-4.0 milion shqiptar, megjithese para 2 vjeti kur ke ministri i jashtem per vizite ne Shkup ai pranoi qe ne turqi jane 5 milion me origjine shqiptare. Por une besej maksimumi mund te jete 4 milion ( por shumica nuk dijne fare shqip ama krenohen nje pjese e madhe qe jane shqiptar dhe kane shume zemer te madhe bujare ).

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Fatjeta
  Xeni Me kujtohet , nje intervist e Demirelit, ne Kosove edhe ai po ket shifer ka dhene! mbase nuk eshte e sakt ,po mos u huto , se ndoshta edhe me shume se 7 milion munde te kete , kur dime ne cfare etapa ka kaluar vendi yne !

  ju pershendes

  fatjeta
  Fatjeta,

  Demireli eshte babaxhan...edhe shume i mire si politikan. Nuk habitem te kete than nje gja te tille, po ka bo hajgare, ka dasht me u afru me popullin e Kosoves.

  Gl Branch, edhe une me ty jam.
  Gjithsej jane 3 785 412.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga [xeni]
  Fatjeta,

  Demireli eshte babaxhan...edhe shume i mire si politikan. Nuk habitem te kete than nje gja te tille, po ka bo hajgare, ka dasht me u afru me popullin e Kosoves.

  Gl Branch, edhe une me ty jam.
  Gjithsej jane 3 785 412.
  Xeni,

  kam deghuar se Demireli vete eshte me origjine shqiptare. Nga viti 96, kur punoja ne zyra te shtetit me ka ardhur per pune nje cam vlore me nje ortakun e tij nga Stambolli qe ma prezantoi si nje kushuri te Demirelit, patrioti yne me tha.

  Po ashtu shume nga ne kane te lidhje gjaku ne Turqi, qe kane humbur nga 50 vjet ndarje persegjalli me njerezit prej komunizmit.

  P.s Me sqaroni si eshtre puna e Tansu Cillerit, ka lidhje gjaku me Shqiperine a Kosoven???

  Po ashtu Hakan Shukur?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-01-2006
  Vendndodhja
  ne valet e jetes..!
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pershendetje !

  Me beson se Demireli ka thene 12 mil. Shqiptar, po une pergjysmova se mu duk i cik si shume e me pastaj s'me besoni ...! Pore e verteta eshte deklarimi i tije per 12 mil. e ju cfare mendoni??

  Ne Turqi per pushime , ne Antalia Takova nje familje Shqiptaresh, burri ishte nga kumanova e Gruaja nga Prishtina tani pertani kame harruar shifren e plot , por na thane se jane nje familje shume e madhe, shume nga ata mjek , prof. e kuadro te larta. Shqipen e flisnin shume bukur ne krahasim ishin te lindur e rritur ne Turqi, Martesat asesi me turq nuk i benin (se paku kjo familje e gjere besoj )..... Por ..Akoma perdornin termin jugosll. !!!!

  Ishin shume te dashur, ne syt e tyre vreja nje dashuri te madhe qe kishin per vendin e tyre ... me besoni u ndame me lot.. mendoja.. Oh ZOT gjer kure do vazhdojne te ikurit nga vendi Yne !

  Lisin qe e nxjerre nga ajo Tok veshtire se do nxinet ne nje grop tjeter!!!
  Dashuria dyshon, te robnon dhe beson me te njejten force.

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku
  Xeni,

  kam deghuar se Demireli vete eshte me origjine shqiptare. Nga viti 96, kur punoja ne zyra te shtetit me ka ardhur per pune nje cam vlore me nje ortakun e tij nga Stambolli qe ma prezantoi si nje kushuri te Demirelit, patrioti yne me tha.

  Po ashtu shume nga ne kane te lidhje gjaku ne Turqi, qe kane humbur nga 50 vjet ndarje persegjalli me njerezit prej komunizmit.

  P.s Me sqaroni si eshtre puna e Tansu Cillerit, ka lidhje gjaku me Shqiperine a Kosoven???

  Po ashtu Hakan Shukur?
  Xhuxhumaku,
  Per Demirelin edhe une kam degjuar dika por me duket se nuk eshte e vertete. Pastaj, mund te kete qene me origjine shqiptare ai kushoja i Demirelit, por Demireli vete jo. Edhe kjo ka mundesi, apo jo? As Tansu illeri nuk ka gjak shqiptar me duket. Ndersa Hakani po, Hakan Shukuri eshte shqiptar. Tek tema e VIP-ave ka shume emra qe jane shqiptare te famshem ne Turqi.
  ___________________

  Fatjeta,

  Nuk eshte puna se s'kam besim tek ty, dhe nuk po them qe po genjen. Puna eshte se keto jane deklarata per me fitu simpati.

  Ti dhe shume te tjere kur mundoheni te argumentoheni se ne Turqi ka shume shqiptar beni nje gabim; filloni e jepni raste kur keni has shqiptare. Kjo nuk tregon gje. Shume shqiptar ka. Edhe une kam hase, ne dyqane, komshinj, studente etj. etj. Po kjo nuk do te thote se me kete gje vertetojme thenjet e Demirelit. Jane te dashur, po. Ketu, jo vetem shqiptaret me shqiptaret, por nejrezit me kedo jane te dashur, nese eshte i huaj.

  Gjithe te mirat!

 9. #29
  use your brain... Maska e MRI
  Antarsuar
  06-03-2006
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nje pershendetje per shqiponjat qe pushojne ne Turqi...

 10. #30
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  salam ajlekum

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Barlet23
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  ke Ura Tabakve
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ka ndonje ne Antalya ketu?
  Halekum Selam dibra

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Irfan
  Antarsuar
  08-07-2002
  Vendndodhja
  Aty ku Allahu me krijoji
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Barlet23
  Ka ndonje ne Antalya ketu?
  Halekum Selam dibra
  shqiptar ke sa duashe,vetem thuaj dy-tri fjal ne shqip do e kesh shqipen para teje...
  Para nje viti qe isha duke punuar ne Antali dhe shpresoj qe edhe ne kete vit te punoj,kam taku nje shqiptare qe kishte ardhur para 14-15vite ne Antali....aty prapa Havalimani-airoportit....
  Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

 13. #33
  Islam
  Antarsuar
  29-06-2006
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une jam nga turqi..Pershendetje te gjithve.

 14. #34
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Mire se vjen arnavut ...ku jetoni ne Turqi?

 15. #35
  Islam
  Antarsuar
  29-06-2006
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ne stamboll ...ti?

 16. #36
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Une jam nga Kosova

  te kam shkruar ketu, lexo:

  http://www.forumishqiptar.com/showth...74#post1345874

 17. #37
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Pershendetje te gjithe.
  Feel the pump √

 18. #38
  Armandoboni.com Maska e White_Shadow:)
  Antarsuar
  28-02-2005
  Vendndodhja
  Duke ikur ne hene per te dale nje xhiro nga MArsi me EMInene
  Mosha
  34
  Postime
  249
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje ... une jam ne antlaya kete vere ... ne se ka ndonjeri ne mendje te vi vetem te me dergoje nje meszh privat e mund ta pres edhe ne AYT Airport

  hehehe

  ----
  shihemi

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Barlet23
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  ke Ura Tabakve
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O white shadow ku punon ti lale ne Antalya ? Une punoj ne Belek dhe ketu vijne vetem turista shqiptar, kurse per pune as qe behet fjale !!! Po ti me agjenci puno?

 20. #40
  Armandoboni.com Maska e White_Shadow:)
  Antarsuar
  28-02-2005
  Vendndodhja
  Duke ikur ne hene per te dale nje xhiro nga MArsi me EMInene
  Mosha
  34
  Postime
  249
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Barlet23
  O white shadow ku punon ti lale ne Antalya ? Une punoj ne Belek dhe ketu vijne vetem turista shqiptar, kurse per pune as qe behet fjale !!! Po ti me agjenci puno?
  une zakonisht punoj ne Kemer si Guide me turistat shqiptar por ndonjehereme bie rruga edhe nga beleku
  pershembull dje ne dreke nga ora 11:00 deri nga ora 19:00 kam qene tek BELCONTI ... ashtu keshtu njehere ne jave shkoj edhe tek TROY AQUA

  ka shuuuume mundesi te shkoj te merkuren ( pasneser perseri )

  ti me cfare agjencie je ?

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
 5. Shqiptart Popull Solidar
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2006, 19:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •