Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12

Tema: Ne kerkim

 1. #1
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810

  Ne kerkim

  me shiko ne sy.
  tani e vure re qe i kam te shtrember?
  ska gje!
  po te me shikosh me vemendje do gjesh dhe imperfeksione te tjera. ka plot, me beso.
  unazez, qe sapo gjeta, i paskan rene 4 gure. jo s'jane te cmuar. s'qenka as unaze per te qene por po e ve se me ben. pak e lire po he se jam dobsuar e do mbushet.
  shiko si qerpiket humbin ne drejtesine e tyre.
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 2. #2
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810

  tingjuj

  po vjen qetesia: ne forme tingujsh ne librari.
  tim me puthi ne maj te kokes aty ku me ishte mbledhur gjithcka. me duket se e thithi. e mori me vete dhe akoma pa kthyer un koken ti them Merry Christmas Tim. All my best to your MUM" ishte tek dera me doren lart sikur po pershendeste dike tjeter qe sapo i doli perpara. sa keq qe si pash ato sy qe qeshinin ne hapsire dhe per nje here te fundit kte vit.
  s'ja kam takuar asnjere te jemen po ja njoh. eshte nje grua e shendoshe. ka pas goxha trup po pas 3 kalamajve e 5 nipce e mbesa i ka rene. Syte e kalter duhet ti qeshin gjate gjithkohes edhe pse tani merzitet vetem ne shtepi. Floket i kane rene sa prej kimos e nje hark, qe tendon te drejtohet e ashtu te humbet be vetvete, shenje e operacionit.
  shyqyr u kujtuan kto qe akoma s'kan mbaruar me provime studentet e libraria eshte e vetmja qetesi larg tingujve te Krishtlindjeve.
  atehere dhe un po dal qe ktu - Muzika mbaroi!
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 3. #3
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  un per ju kam vdekur. amanet po ju le qe mos i tregoni njeriu. me qani vetem po munded. mos lini njeri tjeter tu bashkohet. e si mund tu ngushellonin?
  per mua do mblidheshin e mua do me harronin ne kuti, te veshur me fustan te bardh. E kushdo qe do me shihte do mendonte. ah cdo kishte bere nje nuse te mire! Do mblidheshin e do derdheshin duke biseduar per cmimin e domateve, per rrobaqepsin e qytetit qe tani eshte ktu e pret per merak edhe pse asgjera prej tyre nuk do qepnin as bizhamat tek ai.
  C'mimi i domateve do ulet, c'mimi i shtepive do ngrihet!
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 4. #4
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810

  te panjohurit e njohur

  kartolina erdhi dje. patjeter e hapem edhe pse nuk na drejtohej ne - ne adresen tone kishte ardhur. Ka qe dy jave qe na vijn kartolina nga njerez qe nuk i njohim e nuk na njohin. I drejtohen familjes qe ka pas jetuar ty para nesh. perderisa ato paskan harruar ti lajmerojne kto njerez qe kan leviz me vendbanim e ne as nuk bezdisemi nga kto kartolinat qe tua kthejm mbrapsh me ndonje mesazh te tipit " these people don't live here anymore! stop sending us crappy Christmas cards!" kartolinat vijne. Vjet ne fakt kishte me shume. John dhe Aggie, bashk me nje kartoline te dhjeshme me Krishtin ne nje mullar kashte e nje gomar qe ishte gati te hante kashte e Krisht bashk, kishin derguar dhe nje leter. Patjeter do ia kishin derguar kujdo qe i kishin nisur kartoline po do besoj se ma kishin nisur mua personalisht. Do nis korrespondence me to. Po, po, kjo leter ishte nje gjest njohje e ftese per ti njohur me shume. Dua te di c'ndodh me kto njerez. Eshte tamam sikur te gjesh vetem fleten e pare te nje novele apo te shohesh njer seri te nje telenovele e po vdes te marresh vesh c'ndodh me Jonnyn e me ate Venezuelen. Ne akoma skemi hy ne vitin e ri ku me rrihet mua te pres deri per fundit e vitit te ri te di sec po behet me kto njerez.
  Me erdhi keq per motren e Aggiet qe me ne fund e kishte humbur luften me kancerin.

  po ju nis dhe un nje kartoline e leter per veten.
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 5. #5
  C O B sanguin Maska e whisper
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Citim Postuar mė parė nga katana
  me shiko ne sy.
  tani e vure re qe i kam te shtrember?
  ska gje!
  po te me shikosh me vemendje do gjesh dhe imperfeksione te tjera. ka plot, me beso.
  unazez, qe sapo gjeta, i paskan rene 4 gure. jo s'jane te cmuar. s'qenka as unaze per te qene por po e ve se me ben. pak e lire po he se jam dobsuar e do mbushet.
  shiko si qerpiket humbin ne drejtesine e tyre.


  Nganjehere jo vetem unazen , por edhe shpirtin e tjetrit e pranojme "edhe pse nuk eshte per te qene" , mjafton qe "te na beje"...
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 6. #6
  E gjifa Maska e Henri
  Anėtarėsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  44
  Postime
  1,087
  Iiii, ik se te dua me shume se kurre sot. Mua me ndodhi e kunderta, mora plot nje kuti me kartolina te pashkruara, si dhurate nga ku di une c'kompani per dike qe as nuk mendohet te kete jetuar ne apartamentin te cilin sapo mora. Dje gjeta disa kartolina qe i kisha shkruar nja kater e pese e tre vjet me pare e nuk i nisa kurre. Po mendoja si te beja dy-shin pese e t'i nisja sivjet. Ato te 2003 do t'i ruaj deri ne 2008 qe te jene "antike"

  luv kid luv mum luv over kid luv minj

 7. #7
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  ti kerkon te verteten e te vertetes. Un te kerkoj ty. Ti vrapon dejt asaj qe kerkon e un te ndjek pas. Duke mos arritur ate qe kerkojme asnjehere. Kjo eshte e verteta qe duhet te kerkosh.

  Po ndjek te njejten gje qe me ndjek nga pas e dua ti largohem e me vrap vec i afrohem.
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 8. #8
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810

  si te hash nje ...

  duhet te jet e mire, e pjekur, nga ato qe te squllen ne dore. aty ne maje vetem thithe fort ne fillim sa te shpohet cipa qe e mba teren nen kontroll. pastaj ngadalsoje thithjen. shijoje duke dhe ndalur vetem per ti marr ere. mbushu me aromen e saj te embelt ngadale pak nga pak thithe te gjithen, deri sa i gjithe lengu i saj te te ket mbushur ty e te ket lene trupin e saj qe po rrudhoset. atehere fillo e kafshoi lekuren copa copa deri sa te arrish ne tulet e saja. lekura do te rrudhos ty gojen. tulin mund ta gelltisesh e te te rreshqas poshte ose si te duash pertype e luaj me te ne goje. pasi te kesh mbaruar me te ne dore duhet te te ket mbetur vetem pak tul e lekure e ate kruaje me dhemb nga lulja.
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 9. #9
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  me eshte bllokuar fyti, my aty ku eshte thare zeri. zeri me eshte gjitur si per fyti si m uti i perplasur per muri. sot qenka thare plotesisht. ka marre tjeter forme, nuk mban me ere dhe ka marre ngjyre tjeter. bajamet qenkan fryre!
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 10. #10
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  sipas kalkulimeve duhet te kishin ardhur kto 3 dite. bejne mire te vijne brenda javes. po sikur mos vijne fare? jo jo skan se si mos.
  epo kjo eshte c'menduri fare! ti preses te te vijn me kaq zell? epo kjo eshte here e dyte qe po me ben te cmendem pas trupit tim. pas rregullimeve e c'rregullimeve te tij. ta ve ne orar? biles ta pres ate te funksionoj si cezme.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga katana : 30-12-2004 mė 12:38
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 11. #11
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  me kishte thene qe isha e bukur - si ajo. qe i ngjaja shume. ne trup e vogel. e brishte. e si ti me urdheroi mos i prisja floket. me tregoi si te isha femer. te krihesha c'do dite, njehere ne muaj te shkoja tek parukierja. "do ndihesh mire per veten" me tha.
  u beme mike. me tregonte per veten e si shoqe me jepte keshilla per ty. qe do kesh shume te tjera si ajo e qe un nuk duhet te cuditesha. qe duhet te isha shume e kuptueshme dhe qe ti me doje shume. me permendi ato qe ti kishe shkruar per mua si prove e asaj dashurie.
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 12. #12
  E gjifa Maska e Henri
  Anėtarėsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  44
  Postime
  1,087
  Shumė tė pret kjo mė sipėr, deri nė djegie. Po flokėt, pse flokėt?
  Perėndia nuk ėshtė mace...

Tema tė Ngjashme

 1. Acess - Kerkim I Bazuar ne Radio Box
  Nga little-boy nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 11:16
 2. Ekstradohen dy shtetas te shpallur ne kerkim per vrasje
  Nga AlbaneZ nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-03-2007, 05:47
 3. Nė kėrkim tė hebrenjve tė vjetėr tė Sarandės
  Nga Hyllien nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-06-2004, 09:27
 4. programet dhe faqet me te mira per te bere kerkim ne internet
  Nga benseven11 nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-05-2003, 19:47
 5. Ne kerkim te moshumbjes, nga Arian GALDINI
  Nga marinI nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-10-2002, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •