Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Si ju ka ikur frika? :)

    Na tregoni per dicka qe keni patur frike, dhe me vone ju ka ikur.

    Tani vec me kujtohet nje:

    Kur isha e vogel (6-7) vjece kisha frike nga deti, dhe gjithemone rrija ne breg te detit (biles aty notoja lol). Ma hoqi friken dajua, gjyshi dhe babi.

    Dajua me beri te pakten te mundohem te notoje me vone...kur skisha vemendjen (po numuroja sa minuta mund te mbante nje shoqe mbrenda ujit), dajua me merr nga mbrapa me hedh ne uje, pastaj me merr ne kurriz dhe zhytet mbrenda dhe po notonte me shume shpejtesi...i thought it was scary and fun...prandaj mu hoq njecike frika, pastaj u mesova me gjyshin dhe babin...ne moshen 8-9 doja te notoja vetem (pa ndihme) dhe larg bregut lol
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 17-12-2004 mė 00:02 Arsyeja: gramatikore
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  2. #2
    <-----
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Un kisha frike qenin kur isha femije i vogel krejt , edhe friken e hoqa duke u afruar dhe duke e kapur per veshi . Guess what...wrong idea

    p.s I perket section-it "Don't try this at home ..)
    ...

  3. #3
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Ohhh Shortie,
    Me kėtė temė mė kujton shumė sende.Fėmijėrinė pikė sė pari qė aq shumė mė mungon.

    Kam frikė qentė e mėdhenj ende.
    "something happened..."
    "I see big dogs,they are everywhere,they don`t even know they are huge"

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
    Un kisha frike qenin kur isha femije i vogel krejt , edhe friken e hoqa duke u afruar dhe duke e kapur per veshi . Guess what...wrong idea

    p.s I perket section-it "Don't try this at home ..)

    lol po e mbaj mend per historine me qenin :-)


    Stormy you call me shorty again and i will do the unthinkable...i will accept it

    une nga macet kam pasur frike se mos me cirnin (meqe me cori nje mace njehere ne fytyre) dhe qe kur e shikoja vrapoja nga frika dhe macia vraponte nga une ...si e hoqa friken?, ne laborator kur disektova nje macok me emrin Figaro
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #5
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Mirėpo e shef shortie,
    Unė ndoshta do jem arsyeja qė tė tė ik frika nga tė thirrurit "shortie".

  6. #6
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Kisha frike bletet.Me kujtohet qe nje radhe shkova tek kosheret prane shpise dhe doja me u blloku daljen me rere.Me jane qepur nja dhjete a pesembedhjete nga koka e ma bene koken fuci.Qe nga ajo dite i pata marre frike,tani spara e kam problem se e kam masken e mire.
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  7. #7
    gjithmone e me larg
    Anėtarėsuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    une kam pasur frike erresiren, qente, endrrat...e ndoshta te tjera qe s'me kujtohen me.
    vetem njeren di si e kam larguar, friken prej qenve te tjerat nuk i mbaj mend. sa here qe ikja ne kopesht i jepja buken qe me jepte prindi me vete per ta ngrene atje. ne fillim ia hudhja larg qe te largohenin sa me shume e pastaj kur e pashe qe ishin te mire e s'me benin gje ia hidhja afer deri sa u miqesova dhe keshtu hoqa edhe friken time
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  8. #8
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    frike ??? kam macet .. qente

    njehere mbaj mend shoqja ime e ngushte ... kishte mace atehere ... sa here do shkoja te shtepia e saj ...para se te hyja do bindesha mire qe macja ishte ne dhomen e gjumit dhe dera e mbyllur mire ... nese jooo ... nuk futesha fare

    po njehere kjo gjoja * te me nxirrte friken mua .. kur nuk e kisha mendjen .. ma hedh macen mu te perparsja e zeze e shkolles ... kur ul koken te shoh se cfare ndodhi .. cfare mu perplas ashtu ne trup ..kur cte shohhhhhhhhhhhhhhhhhhh ... macen ne trupin tim ... ohhh zottt nje tmerr i vertete .. ( aq shume ulerisja sa dhe macen e tremba aq shume sa nga frika dhe ajo i ngulte thonjte me shume te perparsja ) ... me ne fund ma hoqen nga perparsja .. dhe nuk i kam fol asaj shoqjes per nje muaj rresht .. dhe besoj e mesoi mesimin e vet ( mos i trem te tjeret aty ku kane piken me te dobet ) lol

    kurse sa per qente .. ehhh ka histori te tjera me to ..
    dhe eshte per tu cuditur .. ne nje tufe njerezish ku e gjejne dreqin te vine dhe te hidhen te une .. ? kjo me cudit lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #9
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    ahhh se harrova .. se besoj se do me iki frika ndonjehere .. jo ne kete bote
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #10
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar mė parė nga FLOWER
    une kam pasur frike erresiren, qente, endrrat...e ndoshta te tjera qe s'me kujtohen me.
    vetem njeren di si e kam larguar, friken prej qenve te tjerat nuk i mbaj mend. sa here qe ikja ne kopesht i jepja buken qe me jepte prindi me vete per ta ngrene atje. ne fillim ia hudhja larg qe te largohenin sa me shume e pastaj kur e pashe qe ishin te mire e s'me benin gje ia hidhja afer deri sa u miqesova dhe keshtu hoqa edhe friken time
    Mjaft per te qeshur Hap syte ndonje dite se jane perhapur Dobermanet ne zone dhe ata duhet ti kesh frike vertet.

  11. #11
    gjithmone e me larg
    Anėtarėsuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    thnx per keshillen! ato nuk do t'i genjej me me buken qe me bente prindi per dreke, por me ndonje gje tjeter-do e heq edhe friken prej tyre te jesh i sigurt. s'ka doberman qe me ben derman
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  12. #12
    ga ga Maska e bunny
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    Ashtu si ti Anushe edhe une Macet,por mbasi morem 1 ne shtepi,rashe ne dashuri fare......Tani i kam shum qeif...
    ps.kur eshte me nerva akoma e kam pak frike...
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  13. #13
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar mė parė nga FLOWER
    thnx per keshillen! ato nuk do t'i genjej me me buken qe me bente prindi per dreke, por me ndonje gje tjeter-do e heq edhe friken prej tyre te jesh i sigurt. s'ka doberman qe me ben derman
    C`fare eshte ajo gjeja tjeter! ben ta di edhe une se jam kurioz i madh
    Sa e forte je bere more amani ke ke frike ti po stregon dhe une e di mire nga se ke frike ti, po mos kishe frike nuk ja mbath me vrap nga cdo bub.

  14. #14
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anėtarėsuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    frike??...mbaj mend qe kam pas frike erresiren ato rruget pa drita te elbasanit naten vone kur kaloja neper rrugica dridhesha...kur kaloj tani ndaloj 5 min. ndez i cigare dhe rri futem ne mendime.....

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Eh une nuk kam patur ndonje here frike more >..Kam qene trim mbi trima GJON KASTRIOTI tere kohen ...LoooL
    Shaka ...Mendimi im eshte se frike me kalimin e kohes ike ...Po te dalesh te besh etj etje ike ...ndersa per ata persona qe nuk dalin , edhe nqs koha kalon nuk u iken frika ...
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  16. #16
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Si ju ka ikur frika? :)

    nuk mbaj mend te kem pasur ndonjehere frike konstante ndaj dickaje...

    oh po... tani u kujtova.. kur isha e vogel nuk shihesha naten ne pasqyre se kisha frike mos me rrembente shtriga, por ngaqe keshtu kisha degjuar nga te tjeret... duke u rritur me kaloi frika ndaj shtrigave
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga broken_smile : 23-05-2014 mė 19:55

  17. #17
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    Pėr: Si ju ka ikur frika? :)

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    nuk mbaj mend te kem pasur ndonjehere frike konstante ndaj dickaje...

    oh po... tani u kujtova.. kur isha e vogel nuk shihesha naten ne pasqyre se kisha frike mos me rrembente shtriga, por ngaqe keshtu kisha degjuar nga te tjeret... duke u rritur me kaloi frika ndaj shtrigave
    Kete s'e kam kuptuar asnjehere , ēfare shpjegimi te mundshem i kane dhene. Vazhdojne ende me kete muhabetin e pasqyres lol

    Une kam pasur e vazhdoj te kem frike nga zvarraniket apapa
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  18. #18
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Si ju ka ikur frika? :)

    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Kete s'e kam kuptuar asnjehere , ēfare shpjegimi te mundshem i kane dhene. Vazhdojne ende me kete muhabetin e pasqyres lol

    Une kam pasur e vazhdoj te kem frike nga zvarraniket apapa
    ndoshta ngaqe tradicionalisht pasqyra interpretohet edhe si simbol vaniteti, pra dicka negative qe sjell perdorimi i tepruar i ketij objekti. nga ana tjeter kush me mire se shtriga mund te personifikoje vanitetin/mendjemadhesine (shiko shtrigen e borebardhes)...po ashtu shtrigat dihet qe pelqejne jeten e nates ("la befana vien di notte con le scarpe tutte rotte")...dhe voilą lidhja behet shume shpejt
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga broken_smile : 15-06-2014 mė 10:41

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Si ju ka ikur frika? :)

    kam frike nga budallenjte, por fatkeqesisht nuk ka ilac...e nuk iken...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe1
    Anėtarėsuar
    19-06-2014
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    89

    Pėr: Si ju ka ikur frika? :)

    Tha dikush , "Kur fillova te kontrolloja veten sepse vetem prej saj kisha frike"
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosni ne profil por jo ne firm. Stafi i Forumit

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •