Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Antarsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Monolog n Mesnat

  ( Dashuria sht krcnim!... Ajo nuk sht n mod pr burrat!)

  Lumturia e ardhur nga nj burr sht m e mundshmja pr t'u rrzuar. Por m e ndrruara, dhe jetshkurtr dhe zhgnjyese. A thua n vet jemi t prirur drejt rrzimit?

  T tilla lumturi banojn shum lart, e kan shtpin mbi re. Zot na ruaj prej rrufeve.

  Nuk ka m asgj prtej s sotms. E ndjej! Asnj ndrr, asnj parandjenj...
  E kam flakur heroin imagjinuar dhe e zakonshmja sht kaq pak pr t m mbushur gjith zbraztin q ka mbetur n vendin ku rrinte ai. (Nganjher m duket sikur sht ende). Shpesh m mungon, sht si t t marr malli pr dik q s'ishte asnjher i pranishm. E di! N kt gjendje, ndjesi t vagullta kimike m rrin si tym n fund t shpirtit e her-her m rrmben si dikur nga dallga e nostalgjis. sht trheqja kimike q ndodh mes dy shpirtrave pavetdijshm. M vjen rnd nga vetja q ende shfaq t tilla dobsi, e mposhtur nga sentimentalizma t pajustifikueshm. S'e fsheh dot frikn e lajthitjeve t ngjizura n prkohsin e ikjes. Nganjher m duket se nuk do mund t bj pa to.

  Kujtoj shpesh njohjen. Si nj ast t vetm q s'mund t prsritet m. Aty ku nisi fillimi i nj lumturie t palumtur, me intervale t prkohshme. Ishte nisja e ikjes prej t zakonshms. Pat' nj supersticion dhe guxova t ndrtoj nj tjetr jet me personazhe t trilluara. Qysh ather pata filluar t vuaj pr gjrat q ende s'kishin filluar t ndodhnin!!!
  Provova t knaqem me aq sa m ipet por m von pata egon pr t krkuar m shum. S'e di far ma dha kt t drejt. Ndoshta ajo far fillova t ndjej fuqishm pr t. M von m'u desh t prplasesha me t pazakontn indiferenc dhe beteja t paqena n nj histori dashurie q pafajsisht m ekzistonte n imagjinat. Gjithka vijonte si sforcim drejt s pamundurs. Tek un mbytej do tentativ pr tjetr hero t trilluar n imagjinatn time.
  sht ende kshtu...!

  Ai thoshte se i riprtrinte personazhet n jetn e tij. Un dashur pa dashur duhej t liroja radhn edhe pse ngulmonte se nuk i flakte t vjetrit.
  Un isha pjestimi i tij i radhs e ndoshta duhej t luftoja pr t poseduar ''copn time'' ime. Ai, pranonte pjes t ardhura, cop-cop. Por un desha nj t tr.

  ********

  Dy jav m von:

  Kam filluar t mendoj se si m von ai mund t bhet nj burr i zakonshm q s't lshon pik emocioni kur e sheh. Si nj objekt i shkuar i nj dshire t krisur. Trup q ka mbetur i palvizshm n pritje t gjrave perverse.
  Dashuria sht krcnim, s'sht n mod pr burrat. Ata duan gjra t lehta, t shpejta, si t mos jen.

  Por dashuria s'mund t vidhet, as merret me forc.

  Sa m kan vrar heshtjet e tij zemrake kur jepja dashuri e merrja indiferenc. Po. S'ia merrja dot me forc, por as me lutje. Sa e kam dashur nj dashuri t vrtet, sa do e shkurtr, sa do keq t prfundonte ve t ishte e vrtet. Kisha t drejtn e zgjedhjes, por nuk dita t zgjedh.

  Kshtu mendet njeriu! Ti dyshon pr ndonj shenj t till, shfaqur tek un?!
  M thuaj sa histori t tilla ke ndgjuar? Besoj se nuk kam pak shoqe.

  Dy jav m pas:

  Jam vetm, e rrethuar mes njerzve. Por nuk dal t krkoj biseda q t ma mbushin zbraztin. Ve hesht. Nuk dua t flas e as t njoh njeri . Pun e madhe se t tjert m shohin me udi. Nuk m plqen t'u kthej prgjegje. As dorn nuk ua zgjas kur rastsisht i ndesh t panjohurit, as t njohurit e mi, as dua t'i prshndes.
  Nganjher edhe m vjen keq. Kam frik mos jam kthyer n njeri t ftoht e do mbetm e till. Por un n thelb nuk jam kjo. Ndoshta sht thjesht nj prkohsi.
  A tham se gjrat dhe ngjarjet jan t prkohshme?!
  E mban mend manin time pr t'u folur t gjith njerzve q ndeshja do dit? Ndiqja rrugn e tyre. Tani bj tjetr gj. Nj dhunti q mund ta zbulonte papritmas do kush tjetr po t ishte n vendin tim. Kam aftsin t dalloj gjith t dashuruarit q rendin t dshpruar prditve t tyre n rrug, hipur n autobusa urban, n stacione pritjesh pafundme, tek shohin vazhdimisht orn, dyqanet e restorantet. I njoh t dashuruarit, t prvuajturit, ndryshojn nga t tjert, ( ata ''t tjert'' jan t pakt n numr, oh sa t pakt...)


  Nj vit m par nuk dija ta dalloja nj gj t till. Tani i shquaj me nj vshtrim, pa u lodhur fare. Jan t hutuar, ecin, e flasin me veten, harrojn antat npr urban, paguajn dy her biletn. Ata q udhtojn me makinat e tyre marrin do dit gjoba nga polict prej pakujdesis. Ndalojn n stacione t gabuara dhe n dor mbajn fort e shtrnguar celularin, t varur nga ai, n pritje t ndonj telefonate a sms-e. T gjitha kto jan shenja q i njoh mir. Ata nuk e din se dikush tjetr sht i aft t'i zbuloj. Pr ta, t tjert jan t verbr, t paaft, mjeran dhe t padukshm...


  Mesnata 15.12.04
  vazhdon.........
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mesnata : 14-12-2004 m 20:00
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 2. #2
  It's not enough to speak.
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  vazhdoje...
  Kur nisi lufta isha i vogl
  dhe nepr tym dika mbaj mend.
  Fill mbas do lufte, bhej si gogl
  Atdheu im! Ja kjo m mend!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-10-2004
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up

  Mesnata! Hmmm te them realitet per shkrimin tuaj, nuk dua te tjeret te tremb nga ajo ndienje e bukur qe ka krjuar Zoti apo natyra (dashurin), te them se nuk eshte keshtu sikur shkrimi juaj perseri do me denoj realiteti, pasi shume shpirtera vuajn dhe perjetojne situata te tilla (ndoshta diku ec ne gjurmet e tua). Por nje gje e kuptoje shume mire nder vargjet, e shkrimeve te tua, se shpirti juaj eshte sikur nje vullkan i pa sherthyer talenti poetik!!!! Eshte nje relaitet dhe jo nje kopmlimet. Suksese dhe mos ndaj penen nga duart.
  Citim Postuar m par nga Mesnata
  Lumturia e ardhur nga nj burr sht m e mundshmja pr t'u rrzuar. Por m e ndrruara, dhe jetshkurtr dhe zhgnjyese. A thua n vet jemi t prirur drejt rrzimit?

  T tilla lumturi banojn shum lart, e kan shtpin mbi re. Zot na ruaj prej rrufeve.

  Nuk ka m asgj prtej s sotms. E ndjej! Asnj ndrr, asnj parandjenj...
  E kam flakur heroin imagjinuar dhe e zakonshmja sht kaq pak pr t m mbushur gjith zbraztin q ka mbetur n vendin ku rrinte ai. (Nganjher m duket sikur sht ende). Shpesh m mungon, sht si t t marr malli pr dik q s'ishte asnjher i pranishm. E di! N kt gjendje, ndjesi t vagullta kimike m rrin si tym n fund t shpirtit e her-her m rrmben si dikur nga dallga e nostalgjis. sht trheqja kimike q ndodh mes dy shpirtrave pavetdijshm. M vjen rnd nga vetja q ende shfaq t tilla dobsi, e mposhtur nga sentimentalizma t pajustifikueshm. S'e fsheh dot frikn e lajthitjeve t ngjizura n prkohsin e ikjes. Nganjher m duket se nuk do mund t bj pa to.

  Kujtoj shpesh njohjen. Si nj ast t vetm q s'mund t prsritet m. Aty ku nisi fillimi i nj lumturie t palumtur, me intervale t prkohshme. Ishte nisja e ikjes prej t zakonshms. Pat' nj supersticion dhe guxova t ndrtoj nj tjetr jet me personazhe t trilluara. Qysh ather pata filluar t vuaj pr gjrat q ende s'kishin filluar t ndodhnin!!!
  Provova t knaqem me aq sa m ipet por m von pata egon pr t krkuar m shum. S'e di far ma dha kt t drejt. Ndoshta ajo far fillova t ndjej fuqishm pr t. M von m'u desh t prplasesha me t pazakontn indiferenc dhe beteja t paqena n nj histori dashurie q pafajsisht m ekzistonte n imagjinat. Gjithka vijonte si sforcim drejt s pamundurs. Tek un mbytej do tentativ pr tjetr hero t trilluar n imagjinatn time.
  sht ende kshtu...!

  Ai thoshte se i riprtrinte personazhet n jetn e tij. Un dashur pa dashur duhej t liroja radhn edhe pse ngulmonte se nuk i flakte t vjetrit.
  Un isha pjestimi i tij i radhs e ndoshta duhej t luftoja pr t poseduar ''copn time'' ime. Ai, pranonte pjes t ardhura, cop-cop. Por un desha nj t tr.

  ********

  Dy jav m von:

  Kam filluar t mendoj se si m von ai mund t bhet nj burr i zakonshm q s't lshon pik emocioni kur e sheh. Si nj objekt i shkuar i nj dshire t krisur. Trup q ka mbetur i palvizshm n pritje t gjrave perverse.
  Dashuria sht krcnim, s'sht n mod pr burrat. Ata duan gjra t lehta, t shpejta, si t mos jen.

  Por dashuria s'mund t vidhet, as merret me forc.

  Sa m kan vrar heshtjet e tij zemrake kur jepja dashuri e merrja indiferenc. Po. S'ia merrja dot me forc, por as me lutje. Sa e kam dashur nj dashuri t vrtet, sa do e shkurtr, sa do keq t prfundonte ve t ishte e vrtet. Kisha t drejtn e zgjedhjes, por nuk dita t zgjedh.

  Kshtu mendet njeriu! Ti dyshon pr ndonj shenj t till, shfaqur tek un?!
  M thuaj sa histori t tilla ke ndgjuar? Besoj se nuk kam pak shoqe.

  Dy jav m pas:

  Jam vetm, e rrethuar mes njerzve. Por nuk dal t krkoj biseda q t ma mbushin zbraztin. Ve hesht. Nuk dua t flas e as t njoh njeri . Pun e madhe se t tjert m shohin me udi. Nuk m plqen t'u kthej prgjegje. As dorn nuk ua zgjas kur rastsisht i ndesh t panjohurit, as t njohurit e mi, as dua t'i prshndes.
  Nganjher edhe m vjen keq. Kam frik mos jam kthyer n njeri t ftoht e do mbetm e till. Por un n thelb nuk jam kjo. Ndoshta sht thjesht nj prkohsi.
  A tham se gjrat dhe ngjarjet jan t prkohshme?!
  E mban mend manin time pr t'u folur t gjith njerzve q ndeshja do dit? Ndiqja rrugn e tyre. Tani bj tjetr gj. Nj dhunti q mund ta zbulonte papritmas do kush tjetr po t ishte n vendin tim. Kam aftsin t dalloj gjith t dashuruarit q rendin t dshpruar prditve t tyre n rrug, hipur n autobusa urban, n stacione pritjesh pafundme, tek shohin vazhdimisht orn, dyqanet e restorantet. I njoh t dashuruarit, t prvuajturit, ndryshojn nga t tjert, ( ata ''t tjert'' jan t pakt n numr, oh sa t pakt...)


  Nj vit m par nuk dija ta dalloja nj gj t till. Tani i shquaj me nj vshtrim, pa u lodhur fare. Jan t hutuar, ecin, e flasin me veten, harrojn antat npr urban, paguajn dy her biletn. Ata q udhtojn me makinat e tyre marrin do dit gjoba nga polict prej pakujdesis. Ndalojn n stacione t gabuara dhe n dor mbajn fort e shtrnguar celularin, t varur nga ai, n pritje t ndonj telefonate a sms-e. T gjitha kto jan shenja q i njoh mir. Ata nuk e din se dikush tjetr sht i aft t'i zbuloj. Pr ta, t tjert jan t verbr, t paaft, mjeran dhe t padukshm...


  Mesnata 15.12.04
  vazhdon.........

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime
  Dashuria sht krcnim, s'sht n mod pr burrat. Ata duan gjra t lehta, t shpejta, si t mos jen.
  mesnata

  dashuria eshte privilegj hyjnor dhe duhet ta meritosh , dhe qe ta meritosh duhet te jepesh , dhe ta kultivosh ate qe te jepet ...........................

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Antarsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Q t dashurohem n dik,
  ta dish nuk sht e leht,
  nse ''ai'' bht Romeo.
  edhe un bhm Zhuljet

  Se dashuria sht nj magji,
  q t bn t'shenjt dhe t bn mir
  ajo troket njher n jet
  kur dor e saj sht dor e dlir

  ...sa pran dhe larg sht dashuria
  nuk e kupton kush ka maraz
  se shpirtin tim t dashuruar
  askush s'e fut dot n kafaz

  Dhe po t jet prej floriri
  kafazi i art i dashuris
  kjo ndjenj e lasht e gjith njerzimit
  ka dhe bekimin e prndis.
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  Mesnat!....Ku je?...Prse t gjithve
  Ja u prishe gjumin me artin tnd!?....
  Ti poetesh me varg prej klithme
  dhe mua plakun, m zbraps...m trmb!?...

  Tani e ndjej q ke n zemr
  nj zjarr vullkani, q pret shprthimin!
  M thuaj pak, kur sheh nj endrr
  A shuan shpirtin...apo hutimin?

  Un ja u ktheva, vendlindja ime
  kishte ndryshuar...kish "prparim"...
  N Festival morra dy mime!
  I paprsritshmi....dhe nj zhgnjim!

  Ndaj kam vendosur, t mpreh mir penn!
  T shkruaj vargje ve pr Rinin!
  Me dashuri kam hapur zemrn
  Q t'u fal njerzve ve Lumturin!

  Por u zhgnjeva nga xhelozit
  Nga thash e themet q bjn shqiptart
  Lejdina mndi t gjith Jurit!
  Dhe xhelozoj t gjith kngtart!

  Knga e Lejdins fliste pr Dasmn!
  Q mua Dreri m'a ka premtuar
  Si Krush i Par t'a marr Mesnatn
  T veshur nuse...t lumturuar!

  Hajt nisni vargjet, e mos prtoni!
  Shkruani djem e shkruani ika!
  T gjith poett t m'i lajmroni!
  Se do bjm dasm! Se erdhi Dita!

  Ju prqafoj me mall!!!!!!!!

 7. #7
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Bukur...shume bukur...Mesnata !
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 8. #8
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Me mori malli Mesnate!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 9. #9
  Maska e Liridona
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  41
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Edhe daden Liridon e ka marre malli o Mina po kushedi ku eshte Mesnata.
  Liridona

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  Mesnata humbi, nga shtegu i vjetr
  andej nga ikin e s' kthehen ma...!
  mesnata thinjet nga nj plag tjetr
  q zemra e brisht e vajzs ka...!

 11. #11
  Maska e Liridona
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  41
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Eh...more Agim!
  E kush nuk met pa varre.Dikush u varrue se s,pat qare,dikush u varrue badihava,dikush...
  E une vec uroj te jete sheruar tash e te na kthehet me fjalen e saj qe dada Liridon ja do fort.
  Liridona

 12. #12
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Mesnata do ta quaja nje nate,
  Qe do te jetoja me nje iluzion
  Ku do te shikoja ne hapsire
  Dhe te them se sa me mungon

  Mos e lendoni veten
  Por mundohuni te thurrni poezi
  Behuni poet per vete
  Kurr sdo te jesh ne vetmi
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  Nse nj nat, t derdhen lott
  Prmbi jastekun e vetmis...
  T kan braktisur, shoqet dhe shokt
  dhe mbrmjet prush t dashuris!...

  Nse kur zbardh e gjen krevatin
  t ftoht, t frikshm n zbrazti...
  Ke humbur veten, ke humbur fatin
  dhe je rrzuar..keq...n vetmi!...

  nse dhe ngrysesh, m pas dhe gdhin,
  me shpirtin plag, shpell ulrimash
  ke humbur zemr,... ti dashurin
  je br zengjin…pronar pshertimash…

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  57 falenderime n 49 postime
  Citim Postuar m par nga Agim Doi Lexo Postimin
  Nse nj nat, t derdhen lott
  Prmbi jastekun e vetmis...
  T kan braktisur, shoqet dhe shokt
  dhe mbrmjet prush t dashuris!...

  Nse kur zbardh e gjen krevatin
  t ftoht, t frikshm n zbrazti...
  Ke humbur veten, ke humbur fatin
  dhe je rrzuar..keq...n vetmi!...

  nse dhe ngrysesh, m pas dhe gdhin,
  me shpirtin plag, shpell ulrimash
  ke humbur zemr,... ti dashurin
  je br zengjinpronar pshertimash
  Vargje qe kete cast po i rilexoj dhe rishijoj me kenaqesi. I perjetoj tek i lexoj dhe ndjej nga c'shpirt frymezues kane dale.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime
  Citim Postuar m par nga Agim Doi Lexo Postimin
  Nse nj nat, t derdhen lott
  Prmbi jastekun e vetmis...
  T kan braktisur, shoqet dhe shokt
  dhe mbrmjet prush t dashuris!...

  Nse kur zbardh e gjen krevatin
  t ftoht, t frikshm n zbrazti...
  Ke humbur veten, ke humbur fatin
  dhe je rrzuar..keq...n vetmi!...

  nse dhe ngrysesh, m pas dhe gdhin,
  me shpirtin plag, shpell ulrimash
  ke humbur zemr,... ti dashurin
  je br zengjinpronar pshertimash
  Ju lumt, ju lumt Z. Doi, edhe dhembjes i jepni bukurin me krahasime dhe figura stilistike kaq t qlluara.

  Ju lexoj me ndje, ju respektoj dhe ju dua me tr qenjen time!

  Prshndetje adash, duke marr nj pje t dhembjes sate!

  Agim METBALA

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  FALEMINDERIT SHUME!

  Ja perseri dy strofa....

  M pyesin ditt dhe nett me gjuhn tnde
  "Tani q s'je m pran, na thuaj kur do vish!?"
  Ndaj zemrs rrebele i them: "Mjaft se m mnde!!.."
  dhe vuaj un vetmin, vetmin...sinqerisht.

  Ama t gjitha dyert, dritaret gjithashtu
  i mbaj gjith kohn elur, se pres q t m vish....
  n vesh era memece me kod sekret vu vu...
  dika do t m thot...dhe shfryn krejt verbrisht.

 17. #17
  Paqe me shqiponjat. Maska e Korbi999
  Antarsuar
  08-04-2008
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mesnata !
  Kam vite qe lexoj me shume versione ne fushen e shkrimeve, me kaq pak me theve monotonine. Qenkan mbledhur te gjithe ata qe shkruajne bukur ketu.
  Flm.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Korbi999 : 04-09-2008 m 10:41
  Bese dhe hakmarrje.

 18. #18
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Mesnates..

  Mesnata me morri ne gjirin e saj,
  Me rrembeu dhe me futi ne gjum,
  Me beri te lumtur e u zhgreha ne vaj,
  Nje vaj knaqesije i lumtur isha une..!

  Ne gjirin tend une isha nje mbret,
  Ne mesnat kendoja si gjeli ne mengjes..
  Po pres mos prap diqka do te thuash
  Peseri te me rrembesh , Oh te me rrembesh!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Roi : 28-12-2008 m 06:14
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 19. #19
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Antarsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  52
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime n 4 postime
  Bravo mesnata.
  Ju uroj vazhdimsi.
  Me respekt pr ju.

Tema t Ngjashme

 1. Nj monolog
  Nga Roi n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 205
  Postimi i Fundit: 07-05-2019, 06:04
 2. Monolog dhimbjeje.
  Nga DI_ANA n forumin Ditari i meditimeve
  Prgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 29-06-2009, 05:35
 3. Ekzekutohet n mesnat Klajdi Saliu, bosi i Cikloar
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-03-2005, 05:00
 4. L. ne mesnate - nga Henri
  Nga katana n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-05-2004, 09:42
 5. Monolog Shen Valentini
  Nga eris n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2003, 15:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •