Close
Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 325
 1. #1

  Aplikime pr Moderator!

  Jeni te ftuar te shkruani ne kete teme nese deshironi te beheni pjese e stafit te Forumit Shqiptar dhe te jepni kontributin tuaj ne kete komunitet virtual si Moderator.


  Kriteriumi per Moderatoret:

  • Te jeni i/e moshes +18 vjec
  • Te jeni frekuentues te rregullt te forumit per nje periudhe +6 muajsh.
  • Te frekuentoni rregullisht nenforumin qe kerkoni te moderoni duke kontrubuar me artiktuj, shembuj, e opinionet tuaja
  • Te keni njohuri mbi lemine qe permbeledh nenforumi
  • Te jeni familjarizuar me Rregullat e Forumit
  • Te jeni serioze dhe respektoni ato rregulla
  • Te keni fituar respektin e anetareve tjere
  • Te jeni te afte te komunikoni me anetaret e thjeshte dhe te zgjidhni probleme potencjale
  • Te jeni kreativ, entuziast dhe te afte te punoni ne grup me anetaret tjere te stafit


  Te gjitha aplikimet do te vezhgohen nga SMO dhe Administratoret, do te zgjidhen ato qe me se mirti plotesojne kriteriumet e siperpermendura. Per arsye subjektive procesimi i tyre mund te zgjase deri ne 2 jave, nuk eshte e nevojshme qe te aplikoni me shume se nje here. Ne momentin qe stafi ka marre nje vendin, do tju kontaktojme ne privat.


  Cfare eshte puna e nje moderatori?

  Me pak fjale obligimet e moderatorit jane:

  -Gjallerimi i nenforumit qe u eshte ngarkuar. Kjo behet duke u perfshire neper diskutime, duke u pergjigjur postimeve(vecanerisht atyre qe askush nuk u pergjigjet), dhe duke ofruar ndihme.
  -Monitorimi i nenforumit qe u eshte ngarkuar. Fshirja, levizja ose editimi i postimeve/temave abuzive, ofenduese, reklamuese, propaganduese, dhe atyre te vena ne vend te gabuar.
  -Arbitrim te paanshem te nenforumit dhe miresjellje ndaj te gjithe anetareve.
  -Kontakte private me anetaret.


  Nuk kam ekperience si Moderator. Cfare ndihme ofroni?

  Mese 90% e Moderatoreve te Forumit Shqiptar hapat e para i kane bere pa ndonje eksperience paraprake. Stafi i forumit ka nje seksjon privat ku Moderatoret e rinj familjarizjohen me funksjonet e moderimit, gjithashtu atyre u jepet akses ne nje nenforum te vecante privat per eksperimentime. Vetem pasi Moderatoret kane kaluar disa jave ne keto faza, atyre u jepet akses Moderimi ne nenforumin perkates.


  Cfare te shkruaj ne aplikim?

  -Cilin nenforum keni deshire te moderoni.
  -Me pak fjale na pershkruani pse ju pelqen te moderoni nenforumin ne fjale dhe cili eshte vizioni juaj per te.
  -Mund te shkruani edhe informacjone shtese si ato personale


  Ku ta bej aplikimin?

  Aktualisht nuk kemi ne dispozicjon ndonje formular te vecante aplikimi. Mund te shkruani aplikimin ne kete teme ose te kontaktoni njerin nga Super Moderatoret me mesazh privat.


  Cilat nenforume kane nevoje per Moderatore?

  Zakonisht cdo nenforum moderohet nga dy ose tre Moderatore. Te gjitha ato nenforume qe ne kolonen e emrit te Moderatoreve kane nje ose asnje emer, jane te hapur per Moderatore te rinj. Me poshte po rradhis nenforumet qe aktualisht kane nevoje per Moderatore:

  Prezantoni Veten n Forum
  Bashkpatriott e mi n bot
  Grupmoshat e Antarve
  Albumi Fotografik

  Votime dhe Sondazhe

  shtja Kombtare
  Historia e Shqipris
  Gjuha Shqipe
  Elita Kombtare

  Muzika Shqiptare
  Letrsia Shqiptare
  Folklori Shqiptar
  Kinematografia dhe Televizioni
  Tema Shoqrore
  Kuzhina Shqiptare dhe e huaj

  Komuniteti mysliman (duhet ti perkisni ketij komuniteti)
  Komuniteti orthodhoks (duhet ti perkisni ketij komuniteti)
  Komuniteti katolik (duhet ti perkisni ketij komuniteti)
  Komuniteti protestant (duhet ti perkisni ketij komuniteti)
  Toleranca fetare
  Agnosticizm dhe Ateizm

  Shkenca dhe Jeta
  Ekonomi & Biznes
  Forumi i Studentve Shqiptar

  Emigracioni
  Pyetni Psikologun
  Mjeku per ju
  Mentori akademik
  Kerkesa dhe Oferta

  Humori Shqiptar
  Lojra dhe Rebuse
  Lojra n kompjuter


  Si e vleresoni ju si staf seriozitetin e nje anetari ne forum?

  Nese jeni nje antar qe e vizitoni dite per dite forumin, jepni mendime ne forume te ndryshme duke respektuar bashkebiseduesit dhe etiken e te shprehurit me kulture, nuk merrni pjese ne forume qe nuk moderohen (si ai i padoganes apo ideali i partise), sillni materiale me vlera edukuese ne forum nga burime te ndryshme, hapni tema me interes dhe ne forumin e duhur, nuk keni patur asnjehere kontradikta me stafin apo shkelje rregullash forumi.

  Domethene, une qe shkruaj tek forumi i padoganes nuk mund te behem moderator?

  Per aq kohe sa merrni pjese tek forumet qe nuk moderohen, forume jo-serioze ku marrin pjese anetare problematike, ju nuk mund te beheni moderatore ne forum. Mos e merrni mundimin qe te aplikoni per tu bere moderator.

  Ama, nese i respektoni rregullat me siperm dhe nuk deshironi qe te merrni me pjese me ne ato forume jo-serioze, ju mund te aplikoni per moderatore. Qe nga momenti qe beheni moderatore, ju nuk duhet te merrni me pjese ne ato forume jo-serioze. Nese e shkelni kete rregull, do te humbni statusin e moderatorit dhe te drejten per te qene moderator ne te ardhmen.


  Cfare do te ndryshoje ne pranine time ne forum kur behem moderator?

  Do te thote se do te kesh me shume pergjegjesi dhe do te duhet te harxhosh me shume kohe me problemet e forumeve qe ti moderon. Do te thote se do te duhet qe te perforcosh rregullat e forumit ne forumet qe moderon sa here qe ato shkelen, do te thote se duhet te mirembash ato forume qe moderon duke hapur tema me interes dhe duke sjelle materiale te shumellojshme, do te thote se duhet te behesh ti shembull me sjelljen dhe mendimin tend ne nje teme se si anetaret e tjere duhet te sillen. Do te thote te komunikosh ne menyre te vazhdueshme me koleget e tjere te stafit te forumit, Mod, Smod, Admin sa here qe ke pyetje, paqartesi apo nevoje per ndihme.


  Cfare do fitoj duke u bere moderator?

  Nuk do te fitosh as para dhe as emer te mire se u bere moderator. Do fitosh vetem respektin e qindra antareve te respektuar te ketij forumi qe do tu jene mirenjohes per punen dhe perkushtimin tuaj. Ata do te gjejne sa here qe vizitojne forumet qe ju moderoni dicka te re per te lexuar e mesuar, dhe do te kene mundesi qe te shprehin mendimin e tyre per tu lexuar nga te tjeret.

  Ju nuk do te jeni thjeshte nje anetar i thjeshte i ketij forumi, ju do te jeni nje prej atyre qe e bejne te mundur ekzistencen e komunitetit me te madh te shqiptareve nga gjithe bota ne Internet.


  Kam deshire por nuk jam i afte nga ana teknike?

  Shumica e antareve te stafit te forumit nuk kane qene te afte per te qene moderatore teknikisht, por kane mundur qe te fitojne shume eksperience ne kete drejtim shume shpejt dhe shume kollaj. Ne ju ofrojme te gjithe kandidateve tane per moderatore trajnim dhe ndihme konkrete per cdo pyetje apo paqartesi. Keshtu qe mos ngurroni te aplikoni per aq kohe sa te pakten merrni pjese ne forum dhe plotesoni kriteret e tjera te tij.

 2. #2
  ...gjen... Maska e mad
  Antarsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  39
  Postime
  1,321

  Post ~!Aplikim!~

  per arsye se prezantimi/kerkesa im/e ishte 150% ne krahasim me nxenjen e MP po e postoj ketu:

  Pershendetje Stterolla!
  Pasi lexova postimin tend, me erdhi ne mendje se mund te me vije per mbare te aplikoj per tu bere Moderator i nje ose disa prej nenforumeve te listuar!

  -frekuentues i rregullt i Forumit, prej me shume se 6 muajsh, pas regjistrimit te ri, dhe eshte e sigurt qe jam mbi 18 vjec.
  -Me pelqen fotografia, gatimi, sporti(i cili nuk ka nevoje tani per tani per moderim)
  -jam i apasionuar pas kinematografise, jam krijues, gjallerues i ambienteve shoqerore, mund te bej shaka aty ku duhet(dhe s'duhet), por di edhe te sillem sipas rregullave te vendosura nga nja komunitet(si psh ky i Forumit),
  -megjithese dega e studimit eshte Informatike e Aplikuar, mund te them se deri tani, 75% e lendeve qe kam zhvilluar kane qene ekonomike, meqenese edhe studioj ne Universitetin Ekonomik te Prages,
  -nuk jam racist, nuk i perkrah levizjet e ketij lloji,
  -jam shume i hapur per diksutim, deri ne ate pike kur diskutimi merr ngjyra ashpersie, mund te tregohem "i keq", ashtu sic mund te behet secili nga ne, por i evitoj keto situata.

  Mund te moderoj cilindo nga forumet e meposhtme!

  Albumi Fotografik
  Votime dhe Sondazhe
  Kinematografia dhe Televizioni
  Kuzhina Shqiptare dhe e huaj
  Ekonomi & Biznes

  Nuk dua t'ju duket e cuditshme nese nuk kam zgjedhur ndonje nga nenforumet te cilat une i quaj "te rendesishme", per vete faktin se te moderosh ne nje nga ato, duhet me te vertete perkushtim e paanesi, dhe per momentin, nuk do doja te zhgenjeja njeri!

  Nuk do jem kunder asnje prej ofertave ose propozimeve tuaja!

  ju falemnderit per durimin!

  Se shpejti....shpresoj!

  Madi
  ::|maDes!gn 2009|::

 3. #3
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,882
  Kerkesa ime drejtohet drejt forumit Tema Shoqerore, Besoj se do jem i vlefshem per komunitetin ne kete forum.
  Pres pergjigje Odeon_Relax.

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Pershendetje...

  Per shkak se edhe une tash kam me shume kohe per web, mendoj te aplikoj edhe ne disa nen forume per moderator dhe kuptohet nese me jepet ndonje moderim i ri te me caktoje staffi se cili do jet...

  Pervec atyre qe kam ne dizpozicion dua te jem modetor edhe tek Votime dhe Sondazhe dhe tek Muzika Shqiptare por mundet edhe diku ku mendon staffi se duhet dhe ka nevoje per moderim dhe mund te me dergoje atje....
  Mund te jap ndihmesen time sepse tash kam me shume kohte lire...

  Me respekt: Davius
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,220

  Thumbs up Kerkes per Moderator..

  Pershndetje.. Stafi i Forumit www.ForumiShqiptar.Com

  Kam lexu me kujdes at qe ka shenu Super Moderatorit Sterolla.
  Pasi prej nje kohe te gjat kam qen si user apo si vizitor i rregullt i ketij forumi , nje ashtu edhe si Antar i staf-it , te Chat-it..
  Qe prej kohet prej 2002kam qen ketu por probleme me nick name sdi cka eshte bere a u fshi Aconti im , me kerkes timen sepse skam mund te hy.
  Dhe ska pase ndihme tjeter rreth kesaj dhe me sa e mbaj mend ne 2004 me eshte liru nick apo cka eshte bere nuk di..
  Un jam 19 vjecar. dhe jam i rregullt ne Forum , dhe tregojn messaget apo numri i Postimeve ne kete forum qe per nje koh te shkurt qe kam fillu te shenoj kam mbirri shum sepse jo vetem Chat-it qe jam i rregullt por edhe ne Forum , deri 10 Or ktu jam , dhe ato Forume qe i kerkoj un qe ka mdeshir te behem Moderator jam me i rregullt me shkrime dhe temat qe i hapi apo i hapin shoket , ato mund te i shiheni edhe ju vet..
  Kam lexu Rregullt e reja te forumit te cilat kan dal nga i nderuari Albo , ( Ilirjan Papa ) , dhe kam qen deri me tas hdhe do te jem serioz besoj qe do te shkoj ashtu sikur ka shku deri me tash.. dhe respekti prej antarve te tjer nuk besoj qe do te ket ndoj vrejtje apo ndoj gje tjeter rreth meje , sepse njoh dhe me njohin shum Antar nga Kosova , Shqiperia e gjith trojet Shqiptare , dhe sdo te ket problem rreth kesaj.. Dhe sa i perket problemeve jam mesu me zgjith probleme me antar te thjesht.. sepse ter diten merrem me Ndihme te chat-it nje ashtu edhe me ndihme te forumit sepse kemi lidhje me kete Forum dhe ju jap nje Ndihme te madhe atyre.. qe e kerkojn.. Pyetjen e fundit nuk po e kuptoj fort mire por do te pergjigjem , Me punu me antaret e stafi-t ku do qe te shkosh pa bashkpunu me ndoj Antar Sdo te behet as gje , ndihma rreth njeri tjeterit do te eshte emire dhe besoj qe nese do te jem antar i ketij stafi do te bashkpunoj prej Antarti me te thjesht e deri tek Admini i ketij Forumi..
  Un moderator kam qen ne disa Forume te vogla.. dhe nuk di shum rregullat cka i duhen Moderatorit por me kalimin e kohes , nese jam ne kete Staf besoj e do te na ndihmoj ndoj njeri rreth Rregulllave , sepse ne fillim kam deshir qe te tregoj qe nuk di mire rrth Rregullave te Moderatorit.. dhe besojq e nese do te jem ne kete Staf do te mesoj me shum..

  Cfare te shkruaj ne aplikim?

  -Cilin nenforum keni deshire te moderoni.
  1-Prezantoni Veten n Forum
  me pelqen te moderoj kete vend sepse shoh qe nuk ka as nje dhe behen shum postime kot e kesi gjona dhe kam deshir ta ndihmoj do nen Forum..
  2-Votime dhe Sondazhe
  Ktu ka shum postime dhe ma pak moderator me duket do te thot nuk jan shum Online dhe po shkruhen nga nje her Postime qe nuk i perket ketij Forumi , dhe tema qe nuk i perket Votimeve dhe Sontazheve dhe kaq.
  3-Tema Shoqrore
  Ketu kam me se shumti deshir te moderoj , sepse dhe me shum i jap rendesi kesaj , por e kam lene nje koh sepse , filluan te me barten disa tema ke pa Dogana dhe kshtu qe skam shkrua shum..
  4-Humori Shqiptar
  Eh edhe ketu kam deshir sepse merrem me shum me humor.. dhe vica e sende te tjerea Kosovare lol..
  5-Ankesat tuaja per stafin
  pasi jam Antar i Stafi-t Albasoul.Com , dhe ketu dua te kem Acces dhe te moderoj sepse edhe ktu spom pelqejn disa tema qe po hapin kot e kot , dhe disa Antar qe skan nevoj te pergjigjen me i heq disa shkrime e kesi sende..

  -Mund te shkruani edhe informacjone shtese si ato personale

  Ndoshta se kam kuptu Pyetjen..sepse nuk di mire Gramatiken ( Kosovaren e kam mesu me shum heheh )

  Un jam Arton Halimi prej gjilanit , jam 1985* dhe jetoj ne Gjermani ne nje Katund i quajtur ( BUHL ) 100 KM Afer Stuttgardit..Nje her per nje her jam ArbaitSlos dhe po rri ne banes.. Nese nevoitet ta dini edhe shkollen apo dicka qe kam kry un po e them ketu pra.
  kam kry shkollen e mesme te Teknikes. 4 Vjecaren Teknik i makineris , por me shum skam vazhdu ,sepse skam pasen mundesi me eshte dasht shum pun dhe skam mund dhe keshtu qe me shum sdi cka te them..

  Besoj qe mjafton ky prezentim apo postim i imi , dhe kerkes e imja , ndoshta pak e kuptoni sepse spo di bash mire te shkruj ne Gramatik por cka me bo me me von besoj qe duhet me msu Gramatiken.


  Dhe ju pershndes te gjith.. juve Prej Albo-s e deri te me i vogli ktu kush eshte nuk e di..

  p.s Edhe pse pak pyetjet nuk i kam kuptu mire , nja 2 nuk i kam kuptu qe ti pergjigjem ashtu si eshte kerku.. por edhe me kaq mjafton..

  Gjith te mirat.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 6. #6
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,720
  Te gjitha kerkesat do merren parasysh nga Admin dhe SMO,dhe do tu jepet nje pergjigje.

  Stterolla ka permendur me siperm,gjate postimit te aplikates,se nenforumet qe nuk kane tani per tani asnje Mod,ose ato qe moderohen nga nje Mod i vetem,jane prioriteti yne.
  Nuk eshte domosdoshmeri shtimi i nje Mod te trete tek ato nenforume ku gjenden dy Mod aktive.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 7. #7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Pershendetje...

  Me qe StormAngel eshte larguar nga forumi mendoj nga moderimi, tash ka nevoje per nje moderator te ri tek sporti, aty jemi 3 ne fakt, por Eros nuk futet fare ose futet njehere ne muaj, Bledari me duket nuk ka shume kohe se meret me sportin shqiptar, keshtu qe duhet nje moderator i ri tek FUTBOLLI.

  Une kisha propozuar disa, por ne baze te regullores ato nuk i plotesojne kushtet qe te jene moderator keshtu qe kam frige se do zbehet sadopak si ne anen e mirembajtes si ne anen cilesore forumi i futbollit, por shpresojme se staffi do gjej nje moderator te ri qe do e sjelle tek futbolli...

  Nje sugjerim per staffin:
  Moderatori i ri duhet te kete pervoje tek futbolli dhe te njohe anetare qe zakonisht frekuentojne kete nenforum dhe njohe sadopak futbollin nderkombetar.

  PS: Une propozoj qe inter_forever te behet moderator tek futbolli, edhe pse nuk kam folur me te, por e di dhe eshte aktiv shume atje...besoj se ai do pranon oferten e staffit.

  Ju falemenderojme per mirekuptimin.
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #8
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Antarsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  38
  Postime
  869
  pershendetje te gjitheve,mu duk teme interesante dhe do te ofroja dhe un ndihmen time si moderator.mund te them se eksperience kam pasi kam nji website ne formen e forumi ku jam dhe admin.
  do me pelqente te isha moderator tek:
  -Humori Shqiptar (mund te gjej materiale dhe ne humor te huaj)
  -Bashkpatriott e mi n bot (eshte nji nga nenforumet qe pelqej me shume pasi aty mund te flasim me patriotet e shperndare neper bote)

  mund te beja moderatorin dhe te ndonje nenoforum tjeter qe nevojitet nji i tille.
  shpresoj qe kerkese ime te merret parasysh.

  me respekt visi
  Divide Et Impera
  " Yo soy cubano, latinoamericano
  y pa todos mis hermanos yo les quiero cantar"

 9. #9
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  38
  Postime
  2,071
  Ajo qe doja te thoja qe pashe ke aplikimi per Moderator pashe qe edhe nenforumi Votime dhe Sondazhe ka nevoj per moderator te lutem nese keni mundesi te me shtoni aty une e frekuentoj ate forum dhe pse nuk shkruaj dhe nuk hap tema por me pelqen dhe kam deshir ta moderoj dhe ate nenforum sepse ka shum gjera qe duhet rrugulluar dhe moderuar mendoj.

  Shpresoj qe kerkesa te meret parasysh.

 10. #10
  Pah, c'ma kapen syte kete teme!
  Ju qe keni ankesa jashte temes, po ju kujtoj qe kjo teme eshte hapur vetem per ato qe kerkojne te behen MOD dhe jo per gilivila pa vlere. Nese doni te beheni moderatore, po ju shkruaj me poshte menyren sesi duhet te shkruani, nese seriozisht kerkoni t'ja arrini qellimit. ...vijon

  I lutem Stafit ta marre ne konsiderate kerkesen time te meposhtme:

  Dua te behem Ushtari mire Shvejk! ...kshu MOD e kisha llafin.
  Jam djal i mire dhe di t'ja lepij tajaren shume mire pronareve. Une premtoj qe do rri ne gadishmeri per ore te tera ne forum. Do u fshij postimet dynjase, do bej korrigjime, do pranoj te sharat e kujtdo, do kercej dhe do mbroj cdo antar te stafit neper tema ku kritikohen dhe mbi te gjitha do bej te pamunduren qe ta shtoj ritmin e bith-lepirjes, ne menyre qe ne te ardhmen te kem nderin te behem dhe SMO!
  Te gjithe kete do ta bej sepse jam i apasionuar pas forumit dhe mbi te gjitha cmendem kur mendoj qe me punen time dhe te shume vetave te tjere te stafit, me postimet e shqiptareve mbarebotes dhe me pasurimin e ketij forumi, do vije nje dite qe PRONARET do gezojne arritjet e ketij forumi...kurse une dhe te tjeret do mbetemi me ...ne goje si gjithnje!

  Ju falenderoj paraprakisht dhe ju uroj nje dite te m-brekullueshme!

  Fshijeni me vrap mer...lol

  PS: Fioro...(zere se te shkruajta firmen)

 11. #11
  Moderator Maska e AdmiraL
  Antarsuar
  25-05-2004
  Vendndodhja
  Rheinfelden - Baden-Wrttemberg
  Mosha
  35
  Postime
  754
  Dhe une pash qe ke aplikimi per moderator..e pash qe Lojra ne Kompjuter ka nevoj per moderator.. Ju lutem nqse ka mundesi te me shtoni aty se tjeter kund jo...

  Shpresoj qe te merret parasysh kerkesa ime..

 12. #12
  Duke patur parasysh qe shume nga ju nuk duan te tregojne moshen etj te dhena ne publik, mund te na kontaktojne tek webmaster@forumishqiptar.com ose mund te kontaktojne njerin nga Supermoderatoret ose Administratoret me mesazh privat.

 13. #13
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  38
  Postime
  2,071
  Une kam kontuaktuar Sterolla ne privat Redi po nese don te kontaktoj dhe ty booo ne rregull po pak a shum ju i keni te dhenat e mija ke forumi perkates i joni kshu qe spo shkruaj gje me shume nese do e merni ne konsiderate kerkesen time mire nese jo prape mire .

 14. #14
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  33
  Postime
  1,770
  desha te beja edhe un nje kerkes per modern. pasi kam koh qe e frenkuentoj forumin dhe harxhoj nje koh shum te madhe ne te. Jam 18 vjec dhe quhem Ada.
  nqf do te jet e mundur dua te moderneroj kto nen forume:
  - Bashkpatriotet e mi ne bote
  shkruaj shum ne kte forum sepse eshte gjithmon nje kenaqsi te flasesh me antar te tjer qe ndodhen ne te njejtin qytet me ty
  - Muzika Shqiptare
  degjoj shum muzik dhe me pelqen te shkruaj dhe te bisedoj per te
  - Tema Shoqerore
  gjithmon ktu jan temat qe mua me terheqin me shum

  shpresoj qe kerkesa ime te meret ne konsiderim

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Gjermani - Leipzig
  Postime
  148
  Kriterium ?
  Edhe Oxfordi do kishte zili per koincizitetin tuaje, per ta thene shqip dhe sakte.
  Megjithate do kishte me shume zili pjesen qe ketu aplikimi eshte per free.
  "Ju lutem mos ushqeni asnje iluzion. Mua m vrane dhe keshtu kane vepruar edhe me dy kryetaret tjere te Shoqates s Shqiptareve "Marko Boari", te cilet vdiqen, edhe keta, nga "leuemia". Keto fjale ua kam thene edhe miqve te tjere te mij"...
  Fjalet e fundit te Aristidh Kola-s

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,822
  Postimet n Bllog
  4
  Te interesuarit mund te lene mesazh ne kete teme. Stafi i forumit do ti kontaktoje ne privat ata qe ne mendojme se i plotesojne kushtet dhe jane te pershtatshem per forumet qe kane nevoje per moderim. Pra nuk varet vetem deshira per te qene moderator ne nje forum, por edhe nevojat e vete forumit per moderator.

  Mjafton nje mesazh ne teme, nuk keni perse lini shume mesazhe. Te gjitha kerkesat tuaja lexohen me vemendje nga stafi, pavaresisht se jo te gjithe do te marrin pergjigje ne privat. Nuk duhet te ndiheni keq per kete, pasi jo te gjithe i plotesojne kriteret e te qenit moderator.

  Te interesuarit mund te vazhdojne te lene mesazh ne kete teme.
  Albo

 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,822
  Postimet n Bllog
  4
  Na nevojitet ndihem ne moderimin e ketyre forumeve:

  - Aktualitete Shoqerore (vizitor i rregullt dhe i respektuar ne te)
  - Komuniteti Katolik (duhet te jete besimtar katolik i rregullt ne ate forum)
  - Sondazhe dhe Votime

  Te interesuarit, duhet qe te lexojne mesazhin e kreut ne kete teme perpara se te aplikojne, duke u njohur me kriteret e aplikimit. Nese mendoni se i permbushni ato, mund te bene kerkese si pergjigje ndaj kesaj teme.

  Albo

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Snow^White
  Antarsuar
  28-07-2005
  Vendndodhja
  Atje Ku Qielli Dhe Toka Bashkojne Dashurin Tone...Engjelli Im
  Mosha
  39
  Postime
  248
  Hi!
  Ne rradhe te pare do doja dhe une te beja nje kerkes per moderator tek temat e Romances !
  Me pelqen shume si nen forum dhe besoj se mund te ofroj disa gjera dhe une tek ai nen forum per tu ber akoma me i rregullt!
  Kam shume eksperienc nga forumet dhe besoj se mund te ndihmoj dhe une me anen time !
  Mosha eshte +18 vjece keshtu qe se besoj se ka problem!
  Prandaj nese mundeni te me ktheni nje pergjigje pozitive apo negative do ju falenderoja teper!
  Me Respekt aDa!
  "Forgive your enemies, but never forget their names. \" - John F. Kennedy

 19. #19
  Citim Postuar m par nga Snow^White
  Hi!
  Ne rradhe te pare do doja dhe une te beja nje kerkes per moderator tek temat e Romances !
  Me pelqen shume si nen forum dhe besoj se mund te ofroj disa gjera dhe une tek ai nen forum per tu ber akoma me i rregullt!
  Kam shume eksperienc nga forumet dhe besoj se mund te ndihmoj dhe une me anen time !
  Mosha eshte +18 vjece keshtu qe se besoj se ka problem!
  Prandaj nese mundeni te me ktheni nje pergjigje pozitive apo negative do ju falenderoja teper!
  Me Respekt aDa!
  Pershendetje Snow^White

  Forumi i Romances tani per tani i ka 3 moderator dhe nuk ka nevoje per moderator te rinj. Shpresoj gjithesesi qe kjo mos t'ju pengoj per nje pjesmarrje aktive ne ate forum.
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Snow^White
  Antarsuar
  28-07-2005
  Vendndodhja
  Atje Ku Qielli Dhe Toka Bashkojne Dashurin Tone...Engjelli Im
  Mosha
  39
  Postime
  248
  Citim Postuar m par nga shigjeta
  Pershendetje Snow^White

  Forumi i Romances tani per tani i ka 3 moderator dhe nuk ka nevoje per moderator te rinj. Shpresoj gjithesesi qe kjo mos t'ju pengoj per nje pjesmarrje aktive ne ate forum.

  Flm shume per pergjigjen !
  Mua ai forum me pelqen jashte mase dhe sigurisht qe do jem aktive atje por nese do keni nevoj per nje moderator tek temat shoqerore gjithashtu jam gati!
  Pres serisht pergjigjen tuaj!

Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjuha shqipe po vritet pa mshirshm! A po shkojm drejt humbjes s gjuhs?
  Nga projekti21_dk n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 168
  Postimi i Fundit: 28-05-2009, 17:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •