Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Bie e bie e bie bora, e bardhė bie nga lartėsia
  E bardhė sė bashku me dritėn e njė ylli ka ardhė
  Sipėr bardhėsisė e bardhė si dėbora dashuria
  Vjedh nga fluskat jetė dhe nė mua pėrplaset e bardhė

  Pėrplasen fluskat e bardha nė mua me dashuri
  Dhe dėgjohet melodia dėgjohet... Krejt papritur si nė kor
  u dėgjuan zėrat e katėr krojeve qė rrjedhin pėrjetėsi...
  Sa i bukur i bardhė Shėtrvani, i mbushur me dėborė
  !...

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Buzėqeshja jote mė mban peshė
  Me vlon gjoksi nga ndjenjė e trazuar
  E kam shaluar trazimin e jam nė shesh
  Pas teje Borėbardhė e helmuar

  Jam i gatėshėm tė kapėrcej male
  Tė udhėtojė edhe pėrtej detit
  Shaluar mbi ndjenjėn si nė atė shale
  Skajeve pėrrallore tė realitetit

  I shkoj pas etjes se trazuar
  e ndjek ndjenjėn kudo qė mė ēon
  kėrkoj pėr ty Borėbardhė e helmuar
  e kėrkoj puthjen qė nga gjumi tė zgjon
  !...

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Si njė petale e lules kėta reshta do tė udhėtojnė
  Nga pagjumsia ime, nėpėr dallgė ndjesore
  Zambak pretendojnė tė formojnė tė frymojnė
  Zambak qė buron aromė tė freskive pranverore

  Dhė puhizė e lėhtė le ta pėrkund ndjenjėn nė ty
  qete, qetė si dallgė deti le tė valvitet bekimi
  le tė trazohet, rebelohet, lirohet nga shtatė dry
  Zambak plot erė, lule Zambaku le tė jetė URIMI

  Harojė pėr njė ēast se jam nga mishi e gjaku
  abstrahoj jashtėsinė qė tė kem guxim e liri
  qė tė marrė formė flete, petaleje ZAMBAKU
  qė tė bėhem diell e tė rrėzoj ngrohtėsi

  Shumė urime pėr ty, urime tė arta
  urime tė brumosura me ēiltėrsinė e dashurisw
  tė kalitura nė sfilitje ndjenjash tė zjarta
  mes zjarreve e dritės sė yjeve tė gjithėsisė
  !...

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Kalurojė imagjinatės si njė qenie e lirė
  cicėrima zogjėsh kėrkoj nėpėr pyll
  Mes yjeve tė githėsisė kėrkojė hapsirė
  Qė tė ngjitem lart e tė bėhem yll

  Dhuratė pėr ditėlindje - dritėn qiellore
  vetėm pėr ty - do tė ia vjedhė gjithėsisė
  nė shtegun e dritės me bardhėsi dėbore
  do ta dritėsoj Urimin e DASHURISW

  Shumė urime pėr ty, tė mbushura me dritė
  me bardhėsi dėbore, e ngrohtėsi dielli
  Nė maje tė gjithėsisė mes yjeve jam ngjitė
  cicėrime drite, dritė cicėrimash huazoj nga qielli
  !...

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Emblemė shpirrtėrore  Zemra........ime


  jam i lodhur po s'heq dorė
  lapsi ėshtė miku im i vjetėr
  thur kėngė e thur kėtė kurorė
  zėrin e zemrės e shkrij nė letėr
  i shkrijė n'fjalė zjarrin e mallin mal
  qė jeton n'zemėr e merr frymė n'fjalė  Unė tė thėrras ti ik mė larg
  unė tė ndjek pas ti hyn nė varg
  Unė pėrsėri tė pėrqafoj
  ti edhe nė varg
  me mua
  bėn
  lojė
  !...

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-04-2005
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Teli! Je mjeshtė i vargjeve shumerrokshe.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mungesa jote nė ditėt e mia asnjėherė nuk u zhbė
  Mė lė tė bredhė nėpėr pėrralla nė kėrkim tė sė vėrtetės
  E mua mė mungon prehėri yt qė ta mbėshtes kokėn nė tė
  kur mė tėrheq zvarrė dallga e vėrshimės se detit tė jetės

  Mė dhemb, mė djeg, mungesa jote nė pranverėn qė ka rinisė
  Rritet malli nė mua, ndjehem si princi i pėrrallės qė tė kėrkon
  Duke kalėruar tehut tė mprehtė mes realitetit endrrės dhe ēmendisė
  Mė mungon shuplakė e dorės tėnde, nė faqe mė mungon

  Kam mall pėr ty, kam shumė mall mė mungon nė jetė
  kam mall, mė mungon - mė mbyt malli mungesa mė vret

  …

  Jam i pafuqishėm
  si njė gur i vockėl
  nė dallgėt e lumit

  I pafuqishėm
  pėrplasem shkėmbinjėve
  e bėhem mė i fortė ēdo orė

  Tė ndjej
  nėpėr pėrplasje e dallgė
  qė smė lėnė tė tė prek me dorė

  …


  Fjalet tua si rreze dielli pranveror
  pėrplasen ne mua Ti mungon
  Nė zemėr mungesa jote mė dhemb
  dhembja mė shtrėngon...
  !...

 8. #28
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  Faleminderit
  4
  17 falenderime nė 17 postime
  Me endje i lexoj dhe presi te tjera, urime.
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Para se te ikje nė heshtjen tende
  Ėshtė dashtė tė mė thuash shko ne djall
  Nese e ke ndermend te me cmend
  Ia arrin, po ēmendem, po mbytem nė mall

  Po ēmendem duke e pritur veē njė fjalė nga ti
  Se duroj ikjen nga legjenda nė pėrrallė
  Dua tė ma thua troq, s’tė duhet nė ndihmė asnjė histori
  Qyteti i humbur s’bėhet dot i gjallė
  !...

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  I lash kujtimet pas, fjala kur me la
  Nė vrap pas rrjedhės e harrova burimin
  Zvarrė u ngjita nė breg , dallgė mė s’ka
  Krojet ne Shatėrvan e kanė pėrqafuar trishtimin

  E rrjedh nė kroje heshtje e ftohtėsi…
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Teli : 03-02-2009 mė 15:53
  !...

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Unė - mirėdita
  ti - ditėn e mirė
  unė - mirė se erdhe
  ti - lamtumirė

  Unė tė thėrras
  ti ik mė larg
  unė tė ndjek pas
  ti hyn nė varg

  Unė pėrsėri
  tė pėrqafoj
  ti edhe nė varg
  me mua bėnė lojė
  !...

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  E rrjedh nė kroje heshtje e ftohtėsi…
  heshtje e ftohtėsi - vafshin nė djall
  Unė sillem rrotull Shatėrvanit e nuk e di
  Jam jashtė apo brenda nė pėrrallė
  !...

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  ne mbyllje te nje kapitulli, te cilit spo i jap emer, sepse i dihet emri mire, thash me vete sa e pashpirt eshte jashtesia jone...dhe mendova edhe sa te pashpirt jemi ne ne raport me shpirtin tone...ne kete jashtesi te pashpirt...nuk e di a flas une perqart apo...jemi pjese e perqartesise kolektive
  !...

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Vendndodhja
  Qyteti i Lidhjes...me Lumbardhin mes per mes...
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Perkushtim per N...

  Ka ditė qė s’ta kam shkruar asnjė resht
  Kundėr vullnetit tė shpirtit duke vepruar
  Ka ditė qė nė shpirt bie shi, vjeshtė
  Mė dhemb shpirti me dhemb i dėrmuar
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Teli : 02-03-2016 mė 10:03
  !...

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Si e kupton qė ėshtė dashuri??
  Nga FierAkja143 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 147
  Postimi i Fundit: 20-02-2015, 04:59
 3. Gjendja e fėmijėve jetimė shqiptarė
  Nga Albo nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 12-11-2010, 17:19
 4. Puthja
  Nga PaMeLaA nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 141
  Postimi i Fundit: 17-10-2005, 08:56
 5. Pėrkushtim
  Nga *~Rexhina~* nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 28-11-2004, 17:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •