Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 58
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Rock Kosovar vitet 80-97

  GJURMĖT (Migjen Kelmendi)


  Tė shtrirė mbi kanape

  Shiu mė ndėgjojė, muret mė rėndojnė
  tė pres ty,
  hapat ti ndėgjojė, mė duket qė tė shohė
  a je ti

  Athua je ti qė do mė ndihmosh
  ti harrojė kėto ditė qė mė shkojnė bosh
  tė paramendoj, tė shohė nė dhomė
  mė vjen si engjėll dhe mė fton

  Unė dhe ti, tė shtrirė mbi kanape
  presim njė ditė tė re
  ku shi mė nuk do tė bjer
  kėshtjellėn pėr ta ngre,
  tė na bėj hije vetėm ne

  Tė shtrirė mbi kanape
  sikur jemi mbi njė re
  tė shohė njė zogė, tek fluturoj
  e dielli tė na e ftojė

  Shiu nuk pushonė, dhoma mė shikon
  tė pres ty
  tė kam njohur pėrherė, tė shohė e mėher
  a je ti.
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  GJURMĖT (Migjen Kelmendi)

  Nė tren pėr Prezeren

  S'edi a u kam treguar
  e kam njė kėngė o shumė tė mirė
  o plot uzdajė pėr njė njeri
  e mė sė miri e kėndoj dhe e pėrcjelli me ty

  E kam njė kėngė o pa mahi
  o edhe Peja o e ka ndi
  nė lomė e nė qarshi
  e nė metoni

  S'kam lėn kėnd o pa e pėrmend
  dashurisė o i kam lėn vend,
  dashurisė o i kam lėn vend
  o nė tren pėr Prezeren

  E mua njė her o mė ka thėn njė plak
  kėnga e halleve u bė lak,
  kėnga e haleve u bė lak
  o se jeta nuk ėshtė kajmak.

  E kam njė kėngė, o pa e tepruar
  ėshtė e leht o pėr ta kėnduar
  e n'mahallė nuk ėshtė njė fėmijė
  qė nuk e di.

  E kam njė kėngė o pa mahi
  o tan Kosova e ka ndi
  e mė sė miri e kėndoj
  kur kėndon dhe ti
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  IlirĖt

  Kazanova

  Mesnata troket, programi mbaron
  nė shtėpinė e saj, premiera fillon
  ditėt mė rrin ngre shpirti i etur vetė
  rastin e shfrytėzon me gosti mė thėrret

  Hėna sikur mė thotė, ėshtė natė e vonė
  njė mijė e njė netė kazanova shpejton
  ėshtė e lindur pėr ne, vetėm pėr ne
  mė kėrkove mbi re, dhe ja ku mė ke

  Hesht, t'lutem hesht
  dikush po troket
  nėse mami vjen, vaj halli pėr ne

  Pllazma keks, qaj pėr mėngjes
  kazanova shkon, kazanova tė vjen
  nė ēdo rast pėr ēdo vikend
  numėro deri nė dhjetė, dhe ja ku mė ke
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Seleksioni 039

  E shtune mbrėma

  E shtune mbrėma, natėn shėtis
  mė the mė prit, se do tė vijė
  e unė i strukur pres e mendoj
  e pyes vetėn mos mė mashtroj

  po po ēapkėnja, mė gėnjen sot
  po po ēapkėnja mė la tė pres nėn yjet

  E kėshtu duke pritur
  mė erdhė prap nė mendime
  pas shpine mė preku e dashura ime
  u nisėm sė bashku nė pėrqafim
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mesnata : 08-12-2004 mė 12:20
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Seleksioni 039

  Nuk i dua retė

  Ditė e mėrzitshme e me plot re e shi
  nuk di se ku jam, dhe s'dua ta dijė
  jeta s'ėshtė e leht ngat teje e me ty
  edhe kur tė qeshem kam njė pikė lot nė sy

  Por ēdo mashkull pėr gjenet e femrat
  pėr tė cilėn i digjet zemra
  nuk di pėr femrat, kjo gjė a vlen
  mbasi femėr unė kurr s'kam qen

  Nuk i dua retė, nuk e dua shiun
  nuk e du as vetėn
  as ty nuk tė dua,
  kur nuk je me mua

  I vetmuar, pyes vetėn ku je tani ti
  shpirti i dehur nuk shohė kė me sy
  pash se do tė mundem, tė jetoj pa ty
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Grupi 403

  Indeksi

  Nė duar mbaj indeksin tim
  si duket mbeta pa nėnshkrim
  erdhi koha, tė mendoj
  a do t'mėsojė a do t'kėndojė

  Nuk kryhet shkolla me muzikė
  tri pika tjera mė mungojnė
  s'mund vendosi, e vitet shkojnė

  Mė thoni shoku profesor,
  a kryhet fakullteti me zorė
  mos duhet, mė tepėr tė mėsojė
  a po ndoshta profesionin ta ndrrojė

  Pėr fakulltete nuk jam fare
  duhet gjetur tjetėr qare,
  nga muzika s'mund t'jetoj,
  as pėr cigare s'mund t'fitojė

  Prindėrit mė thon, nxeje karrikėn,
  tė gjithėave librave ju a kam frikėn
  rrugė dalje tjetėr tani s'kam
  mė duhet t'jem ai qė s'jam.
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Minatori (Naser Gjinovci)

  Ti je idioti im

  E kisha njėher unė njė vajzė dhe ajo mė kishte mua,
  sa her qė e pėrqafoja ajo mė thoshte ty tė dua,
  mė kujtohet kur shėtisnim rrugėve nė Prishtinė
  e kishte zakon tė mė thoshte, idioti im
  ti je, je idioti im

  Sikur t'mė kishte thėnė: dorėn nė zjarrė ta vėja
  edhe atė unė do ta bėja, aq shumė qė i besoja
  por njė ditė unė atė e pashė, me tjetrin nė veturė
  unė mbeta gojė hapur, zemra mu bė gurė
  ti je, je idioti im
  shiqimi i saj djallėzor i ngjyrosur ishte nė Prishtinė
  tjetrit ajo tash i thotė: idioti im
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  GJURMĖT (Migjen Kelmendi)

  Hero i qytetit pa lum

  Nė kėtė qytet pa lum
  si i huaj rri,
  i hakmirrem kohės me njė gotė raki
  mendoj nė ty

  Do tė bėja tė urtė, sikur t'sha mbret
  nė kete kohe pa sens, Delirium Tremens...'
  e unė nuk e kam asnjė dysh nė gjepė
  o mė trego si tė bėhėsh hero, nė kėtė kohė pa kohė

  Bleva njė gazetė, ecja n'udhė pa udhė
  i hakmirrem letrės ndėr kjo komedi
  ndeza njė flakė, o njė flakė pėr ty

  o mė trego si tė bėhėsh hero, nė kėtė kohė pa kohė
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Sabri Fejzullahu

  Ti me sytė e zi

  Oh moj ti me sytė e zi
  qė ke flokun por si ar
  eja mesin tė ta marr
  se po s'erdhe do tė vijė

  Oh moj ti me sytė e zi
  qė ke buzėn si qėrshi,
  falma dorėn e mos rri,
  se po s'erdhe do tė vijė

  Ah moj, ti me sytė e zi
  me vėshtrimet si rrufe,
  falmi sytė qė mė shehė,
  se po s'erdhe do tė vijė

  Oh moj ti me sytė e zi,
  ato lule rreth nė brezė
  mė jep njė lule tė mos vdes
  se po s'erdhe do tė vijė
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e MiaGaia
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Vendndodhja
  gaiacity
  Postime
  13

  Question

  hmmm... Eshte tema e pare qe po lexoj ... dhe shum interesante!!! Nuk e di nese ndokush prej jush do me ndihmonte per textet dhe mp3 te Blla Blla Blla ose PorNo...

  Flm
  You give me fever, when you kiss me
  Fever when you hold me tight
  Fever in the morning
  Fever all through the night

  Everybody's got the fever
  That is something you should know
  Fever isn't such a new scene
  Fever started long ago

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  A mund t'i gjejme si mp3 keto a jo?

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e MiaGaia
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Vendndodhja
  gaiacity
  Postime
  13
  Normalisht duhet me ekzistu ma merr menja...
  You give me fever, when you kiss me
  Fever when you hold me tight
  Fever in the morning
  Fever all through the night

  Everybody's got the fever
  That is something you should know
  Fever isn't such a new scene
  Fever started long ago

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142
  Citim Postuar mė parė nga sh.hasanaj
  A mund t'i gjejme si mp3 keto a jo?
  sh.hasanaj, po unė do mundohem tė tė ndihmoj pėr kėngėt, tė tėrat i kam nė mp3, tė cilėt me shumė mund dhe unė i kam gjetur.
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Telexi

  Vetėm pėr ty

  Vetėm pėr ty, unė kėndoj
  vetėm pėr ty, unė mendoj
  kurr s'do ti harroj ato ditėt tona
  qė ishin plot me hare

  Vetėm pėr ty, mėngjesi agon
  natėn pėr ty, hėna ndriqon
  kurr s'do ti harroj ato ditėt tona
  qė ishin plot me hare
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Telexi

  Rrugėt tona

  Rrugėt tona nuk takohen
  edhe pse, tė dytė e donim kėtė
  nuk besoj mė nė dashuri
  as nė fat tė mirė

  Ndėgjojė kėngėn qė e deshtėm
  e ndjej atė, qė e ndjenim ne tė dy
  ndoshta t'duket qesharake
  por ti mė mungon

  Duhet jetėn ta jetojė,
  duhet kėngėn ta kėndojė ēdo her
  vetėm tė t'harroj
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Sindromėt

  Karroca e engjėve

  Me njė gotė verė nė duar
  sonte jetėn dua ta mbaroj
  se ajo mė tha lamtumir
  dhe s'mė duhet mė tė jetoj

  Nė mbrendi tė kėsaj errėsire
  njė njeri me kitarė nė duar
  ndoshta ka tė njejtat halle
  dhe mė thėrret tė hy nė njė valle

  Dhe ngre gotėn pėr sė fundi her
  dhe i them njeriut tė qet mė ler
  s'dua tė ndėgjoje asnjė far zėri
  pėrveē ėndėrrave tė zemrės qė nė fund i bėri

  Por kitara e tij, nuk pushon
  thon se njeri nė qiell mė kėngė shkon
  kėtė kėngė e vazhdojė njė zė i ēuditshėm
  karroca e engjėve, e ngre zėrin e saj
  jo tė pėrditshėm.
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Eleonida

  Pėrėndesha


  E takova Pėrėndeshėn,
  njė natė vere nė qėrshorė
  mė magjepsėn sytė e kaltėr
  shtati i saj i njomė rinor

  Adhurante gjenegano,
  ēa-ēa e rock'n roll
  bėnte vjersha te prenveri
  shihej ishte mendje hollė

  Kur e pyeta pėr ditėlindje
  ende e re jam mė tha,
  pesėmbdhjet s'i kishte mbushur,
  dashuri kėtu nuk ka

  E pėrkdhela, ledhatova
  kur ja pash lotėt nė sy
  mė kaploj dhe mu pikėllimi
  por ishte e re pėr dashuri.
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Foleja

  Vetmia

  Kam dėshirė, shumė tė shėtis
  kur bie shi, kur rrugėt jan nė vetmi
  tė luftoj me nostalgjinė kohėn ta kaloj,
  nė rrugė s'dua askėnd unė ta takoj

  Vetmia, vetmia mė kėnaq fort
  dhe nostalgjinė me tė do e largojė

  Muzgu kaploj rrugėt, shiu s'pushon
  kthehem nė shtėpi, me mikun vetmi
  i lumtur jam, qė jetoj
  me shihrat e pranverės, kohėn e kaloj
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Mesnata
  Anėtarėsuar
  17-10-2004
  Vendndodhja
  Mes librash
  Postime
  142

  Babillon (Poqi)

  Kohėrat e kėqija

  Tash ekzistojnė shumė gjėra tė kqija
  kur s'ke shoqėri, tė mbyt vetmia
  e di se ti, s'mė harron
  deri sa dheu i zi tė mbulon

  Si harrojė buzėqeshjet e tua
  flokėt e gjata pėr mbi supe
  fėtyra jote aq e bukur
  prej mendjes kurr s'do ta humb

  Kėtė kėngė unė po e kėndojė
  ēaste t'bukura le t'mė kujtojnė
  e di se ti, ende mė don
  se pėr mua dhe ty, s'do tė jetė von.
  I mencuri ka nje prirje te forte per te qene i heshtur, dhe aftesine per te ruajtur nje inventar te tere sekretesh. Zotesia dhe karakteri i tyre jane per t'u respektuar. (Baltazar Gracian)

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Citim Postuar mė parė nga Mesnata
  sh.hasanaj, po unė do mundohem tė tė ndihmoj pėr kėngėt, tė tėrat i kam nė mp3, tė cilėt me shumė mund dhe unė i kam gjetur.
  falemnderit...
  si mund t'm'i degosh?

  me e-mail...?

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Dardani apo Kosovė
  Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:31
 2. Kosova duhet ta ketė pasė Hymnin vet qysh nė vitin 1935
  Nga RTP nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:30
 3. Identiteti Shqiptar
  Nga ILovePejaa nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 15:47
 4. Kombi Kosovar dhe Rexhep Qosja
  Nga karaburuni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 07-02-2006, 03:01
 5. Identiteti Kosovar dhe Bashkimi i Kosovės me Shqipėrinė
  Nga dodoni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 29-07-2004, 11:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •