Close

Rezultati i Sondazhit: A ju duket e drejtė rregullorja e re e forumit?

Votues
300. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  144 48.00%
 • Jo

  42 14.00%
 • Ka ende nevojė pėr ndryshime

  62 20.67%
 • Nuk mė intereson

  52 17.33%
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 83
 1. #61
  I Larguar
  Anėtarėsuar
  14-07-2006
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une mendoj qe shume rregulla ne forum nuk respektohen dhe bien ndesh me vet misionin e Forumit Shqiptar. Fjalet me te zeza jane referencat se cilat rregulla saktesisht nuk respektohen.

  Misioni i Forumit Shqiptar - Mbajtja gjallė e Gjuhės Shqipe

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Forumi shqiptar si gjuhė zyrtare ka gjuhėn shqipe me tė gjitha dialektet e saj. Duke qenė tė ndėrgjegjshėm qė njė numėr i madh shqiptarėsh jetojnė, punojnė e mėsojnė prej vitesh nė emigracion, forumi ndihmon nė mbajtjen gjallė tė gjuhės shqipe nė rradhėt e emigrantėve shqiptarė. Nėse nė punė e nė shkollė keta emigrante dėgjojnė e flasin vetėm njė gjuhė tė huaj, nė forumin shqiptar ata duhet tė lexojnė e shkruajnė shqip, nė mėnyrė qė tė marrin pjesė nė tė. Forumi ėshtė njė dhurate e jashtėzakonshme pėr tė gjithė ata fėmijė shqiptarė qė po rriten nė emigracion dhe nuk kanė mundėsi te tjera pėr mėsimin e gjuhės shqipe. Jane me qindra shqiptarėt qe falė frekuentimit tė forumit kanė arritur qė tė mendojnė e shkruajne sėrrisht shqip.
  Te shkruhet ne gjuhen shqipe, kjo nuk respektohet, sepse ne shume tema gjen fjale te huaja, bile edhe tekste komplet ne gjuhe te huaja.

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  - Ruajtja e Unitetit Kombėtar Ate qė nuk e ka mundėsuar dot politika dhe politikanėt shqiptarė e ka realizuar forumi shqiptar. Motoja e forumit shqiptar ėshtė "Shqiptarė tė bashkuar, pėr njė Shqipėri tė bashkuar!" Bashkimi kombėtar i shqiptareve fillon me ribashkimin shpirtėror te tyre, pasi kemi jetuar tė ndarė pėr njė kohė tė gjatė nga njėri-tjetri. Forumi shqiptar ėshtė i vetmi komunitet shqiptar nė botė nė tė cilin do tė gjeni duke diskutuar sė bashku shqiptarė nga tė gjitha trojet etnike shqiptare. Kufijte ndarės apo largėsia fizike nuk ekzistojnė nė forumin shqiptar. Tabutė e pėrcarjes nė rradhėt e shqiptarėve janė flakur tej me kohė nė forumin shqiptar. Nė forumin shqiptar do te gjeni vetem shqiptarė.
  Kjo rregull nuk respektohet sepse ka ne forum persona te deklaruar qe nuk jane shqiptar dhe qendrojne ne forum, pra nuk kemi vetem shqiptar ketu. -

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Ruajtja e Harmonisė Fetare Duke qėnė se shqiptarėt u pėrkasin besimeve tė ndryshme fetare, ruajtja e harmonisė fetare duke i mėshuar tolerances fetare ėshtė njė prej misioneve tė forumit. Toleranca fetare nė forum ėshtė konceptuar duke krijuar forume tė pavarura pėr gjithė komunitetet fetare nė vend. Nė keto forume besimtarėt mund tė mėsojnė mė shumė mbi besimin e tyre duke bashkėbiseduar me bashkėbesimtaret. Ndryshe nga inisiativat e tjera fetare shqiptare nė kėtė drejtim, ne nuk marrim pėrsipėr tu imponojme antarėve te forumit as nje fe tė caktuar dhe as njė unifikim fetar falls. Forumi shqiptar njeh tė drejten e cdo shqiptari pėr te besuar e praktikuar fenė qė secili zgjedh. Toleranca fetare ushqehet pikėrisht duke u prere udhėn sulmeve fetare drejtuar komuniteteve tė caktuara fetare dhe duke u krijuar besimtarėve shqiptarė njė kėnd ku ata mund te mėsojnė mė shumė mbi fene e tyre dhe tė rriten shpirtėrisht.
  Kjo rregull pothuaj aspak nuk respektohet sepse sulme dhe ofendime te ndryshme ndaj feve te ndryshme eshte i mbushur plot forumi i fese

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Rregullorja e forumit shqiptar ėshtė formuluar pėr tė vėnė nė vend misionin e forumit shqiptar duke u servirur tė gjithė pjesmarrėsve atė qė forumi shqiptar pėrfaqėson dhe pėrēon. Rregullat e forumit janė tė thjeshta, llogjike dhe tė pranueshme nga normativat e etikės nė njė shoqėri demokratike. Kjo regullore ėshtė e nevojshme pėr mirėmbajtjen e forumit, qė ėshtė nė interes si tė antarėve tė thjeshtė, ashtu edhe tė stafit drejtues tė forumit. Pėr antarėt e thjeshtė, rregullorja bėn tė mundur krijimin e njė atmosfere tė kėndshme pėr pjesmarrje, kurse pėr stafin e forumit rregullorja ėshtė e rėndėsishme nė punėn e tyre pėr tė krijuar njė atmosferė tė tillė. Si nė ēdo shoqėri, nė forum do tė ketė njė shumicė qė i pranon rregullat dhe i zbaton ato, ashtu siē do tė ketė edhe njė pakicė qė i shkel vazhdimisht, me apo pa qėllim. Ėshtė detyra e stafit qė t'ua bėjė kėto rregulla tė qarta antarėve dhe tė ndėrhyjė sa herė qė dikush i shkel ato. Pa humbur kohė, le tė rendisim rregullat kryesore tė forumit shqiptar:
  Mos respektimi i rregullores ben te pamundur realizimin e misionit te forumit

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Nuk duhet te bėni dallime fetare! Shqipėria ėshtė njė popull me disa komunitete fetare dhe aspak homogjen kur vjen fjala te feja. Duke mbajtur parasysh kėtė fakt nė mendje, ēdo anetar duhet tė tregohet jashtėzakonisht i ndjeshėm nė mendimet apo paragjykimet qė ai mund tė ketė pėr njė fe apo komunitet tė caktuar. Nė forumin shqiptar kėto paragjykime fetare nuk janė tė lejuara dhe masa ekstreme merren nė raste tė tilla. Ne njohim tė drejtėn e cdo shqiptari pėr tė besuar/mosbesuar nė Zot dhe jemi mundur qė tė akomodojmė ēdo komunitet me forumin e tyre. Ēdo besimtar nė forum ka vendin e tij nė komunitetin e tij brėnda forumit shqiptar, por askush nuk duhet tė japi mendime apo provokojė mendimet e njė komuniteti tė caktuar tė cilit nuk i pėrket. Harmonia fetare ėshtė guri themelor i kombit shqiptar.
  Qe pjesetaret e nje feje shkrujne, ofendojne dhe sulmojne fete tjera duke shkruar ne forume te feve tjera, kjo munde te shihet lehte.

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Nuk duhet tė bėni dallime krahinore! Pavarėsisht se ēfarė paragjykime krahinore ju mund tė keni si person, kur hyni nė forumin shqiptar, kėto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarė qė bėjnė dallime midis vėllezėrve tė njė gjaku vetėm se ata vijnė nga krahina tė ndryshme me histori apo tradita tė ndryshme, nuk janė tė mirėpritur nė forumin shqiptar. Tė gjithė ata anėtarė qė bėjnė dallime tė tilla krahinore pėrjashtohen nga forumi. Forumi shqiptar nuk ėshtė hapur pėr tu bėrė tribunė e pėrēarjes kombėtare por njė kuvend i mirėkuptimit kombėtar.
  Psh. Ju kosovaret, ju maqedonasit, ju te jugut, ju te tropojes, edhe pastaj ofendimet e shoqeruara me pas, edhe keso kam lexuar shume.

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Nuk duhet tė bėni dallime politike! Ēdo anėtar i forumit ėshtė i lirė qė tė ketė bindjet e veta politike, ashtu si ēdo anėtar i forumit duhet tė respektojė bindjet e shqiptarėve tė tjerė, pavarėsisht se mund tė jenė nė kundėrshtim me tė tyret. Forumi shqiptar u jep njė mundėsi tė gjithė antarėve qė nė njė debat demokratik tė shprehin dhe mbrojnė bindjet e tyre konform rregullave tė forumit dhe konform kulturės demokratike. Pėrjashtim bėjnė bindjet komuniste tė cilat nuk mund tė shprehen nė forumin shqiptar pėrveē se nė forumin e hapur pėr kėtė segment tė shoqėrisė. Pėrjashtim bėjnė edhe bindjet politike qė bėjnė thirrje pėr genocid, vrasje nė mase, terrorizėm tė ēfarėdo forme. Propaganda e ēfarėdo forme ėshtė rreptėsisht e ndaluar. Forumi shqiptar u jep njė mundėsi qė tė shprehni mendimin tuaj dhe jo tė propagandoni. Mendimi qė secili prej jush shpreh nuk lartėsohet vetėm nga forca e argumentit, por edhe nga respekti qe ju tregoni pėr mendimin e tjetrit qė nuk mendon si ju.
  Ketu eshte kulmi i shkeljeve.1. Faqe te tera, bile edhe firma te anetareve jane te mbushura me shkrime komuniste. 2. propaganda eshte mbase arsyeja e vetme e qendrimit ketu per shume anetare, sepse ndoshta jane te paguar nga partite e tyre. 3. tani per respektin spo flas fare sepse gati askush nuk respekton bashkebiseduesin e partise tjeter.

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Respektoni tė drejtėn e autorit! Ēdo material apo artikull qė sillni nė forum nė lidhje me njė teme tė caktuar diskutimi, duhet tė jetė i shoqėruar me burimin nga ėshtė marrė dhe mundėsisht datėn e botimit. Duhet tė keni gjithmonė parasysh tė drejtėn e autorit mbi materialin dhe secili prej jush duhet ta bėjė kėtė. Nė ato raste kur autori nuk e jep pėlqimin e tij pėr kopjimin apo riprodhimin e materialit, ju nuk mund ta sillni atė nė forum. Ēdo anėtar nė forumin shqiptar ėshtė pėrgjegjės pėr mendimet dhe materialet qė sjell nė forum dhe stafi i forumit do tė ndėrhyje sa herė qė do tė ketė ankesa pėr shkelje tė drejtash tė autorėve. Gjithashtu, tė gjithė ata qė pėrdorin ose kopjojne materiale nga forumi shqiptar, duhet tė shtojnė forumin shqiptar si burim tė materialit tė ripublikuar. Forumi shqiptar respekton tė drejtėn e autorit.
  E drejta e autorit nuk respektohet duke kopjuar faqe te tera te revistave, librave etj, dhe ne shume raste pa dhene burimin. Edhe pse edhe te japesh burimin nuk mjafton por duhet marre pelqimi me shkrim i autorit, sepse ai ndoshta nuk deshiron te publikohet diku tjeter puna e tij.

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Nuk lejohen reklamat ose propaganda! Nuk lejohen vendosja e reklamave tė faqeve personale nė firmė ose si titull poshtė emrit, por vetėm nė profilin tuaj. Ēdo anėtar ėshtė i lirė tė vendosi nė firmė lidhje temash nė forum, por jo lidhje faqesh jashtė forumit. Tė gjithė ata qė reklamojnė nė forum pa leje pėrjashtohen nė mėnyrė tė pėrhershme nga forumi pa marrė parasysh formėn e reklamimit. Nėse dėshironi tė reklamoni, kontaktoni me stafin e forumit pėr udhėzime dhe tarifa. Gjithashtu, ēdo pėrpjekje pėr tė propoganduar nė forum do tė marri pėrgjigjen e merituar. Forumi shqiptar nuk ėshtė njė mjet propogandistik, por njė kuvend ku secili prej jush ėshtė i lirė tė shprehi mendimin e tij tė lirė dhe jo tė propogandojė mendimin e tė tjerėve.
  Thash edhe me lart se propaganda dhe reklama, e fese se tyre, e partise se tyre, etj eshte ndoshta arsyeja e vetme e pjesemarrjes per disa anetare, sepse smunde te gjesh asnje postim te tyre qe nuk ka qellim propaganden, me se shumti fetare dhe partiake.
  Citim Postuar mė parė nga Albo

  Duhet tė respektoni mendimin ndryshe! Ajo qė tė bie nė sy nė forumin shqiptar ėshtė larmia e temave pėr diskutim dhe larmia e mendimeve tė ndryshme qė gjen nė ēdo temė. Fakti qė ju merrni pjesė nė kėtė forum duhet tė shėrbejė si njė aprovim indirekt i mendimit ndryshe. Kjo do tė thotė se ju keni vendosur qė tė merrni pjesė nė forum nė mėnyrė qė tė shprehni mendimin tuaj dhe tė lexoni edhe respektoni edhe mendimin ndryshe. Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar. Nuk duhet qė tė hyni fare nė forumin shqiptar por duhet tė debatoni e shoqėroheni me ata shqiptarė qė mendojne njėsoj si ju. Arsyeja pėrse e theksojmė kėtė rregull ėshtė se pjesa dėrrmuese e problemeve nė forum lindin pikėrisht nga mosrespektimi i mendimit ndryshe qė shprehet konform rregullave tė forumit dhe etikės sė tė shprehurit.
  Kjo me nuk ndodh fare te respektohet mendimi ndryshe nga shumica e anetareve.

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Jo ofendime personale karshi anėtarėve Nė forum hyjnė anėtarė tė moshave tė ndryshme, nga krahina tė ndryshme, me besime fetare tė ndryshme, me nivel arsimor tė ndryshem, me tradita tė ndryshme, me botėkuptime tė ndryshme, me eksperienca jete tė ndryshme, me interesa dhe hobe tė ndryshme. Ua bėjmė kėtė gjė tė qartė nė mėnyrė qė tė jeni tė ndėrgjegjshėm me shkallėn e thellė tė diversitetit tė forumit, qė ėshtė dobėsia dhe nė tė njėjtėn kohė madhėshtia e tij. Fakti qė tė gjithė marrin pjesė nė forum tregon qė tė gjithė janė shqiptare. Pavarėsisht nga dallimet dhe diversiteti nė mendim dhe botekuptim, asnjėherė nuk duhet tė cėnoni integritetin e anėtarėve tė forumit sepse nuk jeni duke diskutuar me njė ekran por me mijra shqiptarė nga mbarė bota. Respekti mbi njėri-tjetrin duhet ta mbani parasysh ēdo minutė qė shpenzoni nė forum pasi po respektuat njėri-tjetrin, keni respektuar veten dhe vendin tuaj.
  Nuk ndodhe te lexoj nje teme nga fillimi e ne fund te mos kete perfunduar ne chit chat e ofendime te ndryshme.

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Kėto janė 10 rregullat e pėrgjithshme tė Forumit Shqiptar. Ēdo anėtar i forumit ėshtė i detyruar t'i respektojė kėto rregulla pa pėrjashtim. Me rregjistrimin nė kėtė forum, ēdo anėtar aprovon qė ka lexuar rregulloren dhe do tė respektojė tė gjitha pikat e lartpėrmendura, si dhe autorizon stafin tė nderhyje sa herė qė tė ketė shkelje.
  Nese rregullat do te respektoheshin ky forum do te ishte shume me i respektuar

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Vėrejtjet dhe sugjerimet e anėtarėve tė forumit janė tė mirėpritura por vetėm stafi i forumit rezervon tė drejtėn tė shtojė/heqi/ndryshojė rregullat e mėsipėrme dhe ti pėrforcojė ato nė forum.
  Verejtjet dhe sugjerimet e mija bazohen ne rregullen me lart dhe kane qellimin e keshilles dhe asgje tjeter.

  Respekt nga - Mendimi Juaj!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mendimi_Juaj : 30-10-2006 mė 05:49

 2. #62
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime
  RREGULLORJA E FORUMIT SHQIPTAR

  1. Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe!
  2. Nuk duhet te bėni dallime fetare!
  3. Nuk duhet tė bėni dallime krahinore!
  4. Nuk duhet tė bėni dallime politike!
  5. Jo racizmit dhe persekutimit shoqėror!
  6. Respektoni tė drejtėn e autorit
  7. Nuk lejohen reklamat ose propaganda!
  8. Respektoni tė drejtėn e mbrojtjes sė informacionit personal!
  9. Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!
  10. Jo ofendime personale karshi anėtarėve  Une personalisht lexova vetem titujt dhe mjafton kaqe per ta kuptuar
  kuptimin e kesaj rregullorje, jam dakorte per gjitha ,

  Shfrytezoj kete rast dhe ju kerkoj falje nese eshte i pa vend kerkesa ime ,
  ne rastet kur nuk futemi dot ne chat ,mendimi im eshte qe ankesat tona si @op mos te dal aq publike qe te lexoj cdo user i thjeshte te jet nje tem qe nuk publikohet dhe te jet e lexueshme vetem per stafin ,
  PARASHTROJ KETE KERKES se eshte e disata her qe me ndodh i njejti problem .


  Rrespekte per gjithe dhe flm per mirkuptimin
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mitjuk : 30-10-2006 mė 06:23

 3. #63
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Kjo rregullore me duket e drejte pavaresisht se ka vend dhe per disa ndryshie te vogla ose disa shtesa. Por keto nuk jane thelbesore dhe mund te vendosen ne nenforumet perkatese. Shpresoj qe kjo rregullore te zbatohet per te gjithe njesoj dhe te gjithe te jemi te perfaqesuar ne menyre te barabarte.

  Lukas
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #64
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Un mendoj qe ka ende nevoje per ndryshime,,,,

 5. #65
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  61
  Postime
  1,123
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  ju pershendes dhe ju uroj sukses sepse ju jeni te mrekullueshem
  por kam nje propozim qe shpesh po dergojm tekste ne gjuhe te huaja per deshmi ka mundsi te insistoni qe gjdo tekst te ka perkthimin ,sepse neve nuk kemi mundsi ti lexojm e lere ma ti kuptojm , si eshte menyra e postimeve te fotove ngjitaz me diskutim apo preferenc jam verrtet i ri ne ket forum edhe me p.c nuk kam njohuri .
  ju pershendes .

 6. #66
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Rregullorja me duket teper e drejte.
  Pergezime te gjithe drejtuesve,moderatoreve dhe te gjithe antareve per kete forum te mrekullueshem.

  respekte
  "Carpe Diem"

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  35
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime nė 21 postime
  Albo : Vėrejtjet dhe sugjerimet e anėtarėve tė forumit janė tė mirėpritura por vetėm stafi i forumit rezervon tė drejtėn tė shtojė/heqi/ndryshojė rregullat e mėsipėrme dhe ti pėrforcojė ato nė forum.

  I pytje kisha po kur ktu nź F/Shqiperia, nuk lejohet te jesh mbi 16 vjec ēne ka Moderatora qe jan 15 vjeē ??


  PS: dhe sa per Vėrejtjet qe thua ti jan te mirepritura sjan hiē fare se sa bahet nje ankes e fshini me vrap ankesen apo verejtjet apo seshte keshtu ??

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Rregullorja per mendimin tim eshte e mire por,

  nqf se do e lexonin te gjithe me te njejtin sy dhe nqf se MOD sdo mbanin shume inate personale sdo kishte asnje te perjashtuar.

  Nejse ec mo
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 9. #69
  fushori Maska e Ermal 22
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  549
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ne vija te pergjithshme mire duket rregullorja por anetaret intelektuale qe i ngrene cilesine mendimit duhet te perjashtohen me rralle. Pak me zemergjeresi e dashamiresi nga moderatoret.

  Ndoshta ka ardhur koha qe te shtohen nja 2 nenpika per ceshtjet fetare per te forcuar perjashtimet ne drejtime te tjera-- tek materialet dhe anetaret qe propagandojne sektin e vehabistave dhe ate te Deshmitareve te Jehovait.

 10. #70
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ermal 22
  Ne vija te pergjithshme mire duket rregullorja por anetaret intelektuale qe i ngrene cilesine mendimit duhet te perjashtohen me rralle. Pak me zemergjeresi e dashamiresi nga moderatoret.
  Si psh Genesis

 11. #71
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-06-2006
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL
  Regullorja eshte e persosur dhe shume bukur aplikohet nga i gjith stafi i forumit suksese ne te ardhmen,,............

  Edhepse si njoh detajet rreth rregullores se forumit,sepse ato s`i mbaj mend, besoj qe rregullorja eshte ne rregull(pra, mos shaj,mos nencmo te tjeret ne baza krahinore,fetare etj.).

  Eshte e kuptueshme qe thyerja e rregullave qon deri te perjashtimi.Kur bie fjala te perjashtimet,me duhet te them qe une kam perjetuar raste qe me kane habite!

  Se fundit, me habiti shume perjashtimi i Genesisit!
  Te gjithe ata qe i`a duan te miren kombit tone dhe kane lexuar shkrimet e tij,do te kene kuptuar perkushtimin e cilter te tij ndaj ceshtjes se kombit tone.Mua me ka habite energjia e tij ne perkushtimin ndaj problemeve te ceshtjes sone!
  Kete njeri s`ke si te mos e respektosh.
  Genesisit do t`i deshiroja pak me shume durim dhe maturi!Te tjerat i ka.
  Forumit i duhen patjeter koka te tilla.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kandili 1 : 24-05-2007 mė 17:41

 12. #72
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Se pari,shpreh kerkesen time qe kesaj rregulloreje,ti shtohej edhe nje paragraf i cili t'i jepte te drejte nje anetari,te mbrohej nga sulmet e nje moderatori".

  Kam vene re se,nese nje anetar ben nje ankese kundrejt nje moderatori,pretendimet e tija hidhen poshte dhe perballet me nje lume kunderakuzash,jo thjesht nga ana e moderatorit ne fjale por edhe nga pjesa tjeter e drejtuesve...personalisht,kjo gje nuk me duket aspak e drejte"

  Se dyti,do te beja nje sygjerim persa i perket paragrafit qe ka te beje me perdorimin e gjuhes Shqipe.Kam pershtypjen se me kete rregullore,penalizohen ata Shqiptare,te cilet kane veshtiresi te flasin dhe te shkruajne ne gjuhen amtare.
  Shqipen,mund ta mesojne vetem duke u aktivizuar neper temat ku shkruhet Shqip
  dhe jo neper nenforume te vecanta,te rezervuara per te huajt dhe per Shqiptaret
  qe kane veshtiresi komunikimi ne gjuhen e tyre...Ky lloj diferencimi,duket sikur i ben ata persona me aftesi te kufizuara..

  Se treti,nuk e aprovoj aspak menyren se si shpreheni ne lidhje me ata qe kane bindje te caktuara politike...jeni duke e thyer ju,te paret rregulloren e hartuar, duke perjashtuar nga ky forum,personat me bindje politike komuniste.
  Perderisa kjo parti,egziston edhe ne sistemin shume-partiak te politikes Shqiptare.
  Nuk ka perse t'u mohoet e drejta e pjesemarrjes ne kete forum,individeve me te tilla bindje politike,apo t'u mohoet e drejta per te mbrojtur bindjet e tyre..

  Keto ishin disa nga sugjerimet e mia...ju uroj pune te mbare moderatoreve te ketij stafi dhe i pergezoj per punen e tyre,pavaresisht nga mosmarreveshjet qe mund te kem patur personalisht me ndonjerin prej jush,beni nje pune te admirueshme..duhet ta pranojme se asnjehere gjerat nuk shkojne ne persosmeri,
  gjithmone ka vend per permiresime..ju pershendes"

 13. #73
  ThE KinG Maska e Imperator
  Anėtarėsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Rregullorja eshte shume mire per aq sa eshte shkruar, kane lidnur nevoja dhe per disa shtojca te vogla por mendoj se do shtohen me kalimin e kohes.

  Por ajo qe verej une eshte se kjo rregullore duhet respektuar ne radhe te pare nga Moderatoret e forumit pasi keto mesa kam pare une jane shkelesit numer nje te rregullores e pastaj kur veprojne Moderatoret mire dhe ne userat e thjeshte veprojme mire, por ama kur nje Moderator vepron sipas kokes se tij kunder rregullores eshte mese normale qe dhe userat e thjeshte irritohen dhe pastaj lindin mosmarveshje e konflikte e per pasoje anashkalohet fare rregullorja e ēdo gje mer permasa personale.

  Imperator
  Albanian Perandory

 14. #74
  your "wrost" nightmare Maska e Militik
  Anėtarėsuar
  19-01-2007
  Postime
  246
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Nuk them se zbatohet.Hic fare.
  Te thuash se pedet duhen vrare si qener ESHTE dallim.Biles mund te gjej edhe nje teme ku ka postime te tilla.

 15. #75
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Me duket e drejte...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 16. #76
  Ēun Kavaljer! Maska e Slimshaddy
  Anėtarėsuar
  13-08-2007
  Vendndodhja
  Albania/Tropojė
  Postime
  316
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Shume drejta dhe te pranueshme per te gjithe.!
  Mendja Ėshtė Dhuratė - Shfrytėzimi i Saj Mrekulli!

 17. #77
  ...beyond Maska e Alienated
  Anėtarėsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  40
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Nuk e di nese ka ndonje ndryshim te kesaj rregulloreje qe qenka publikuar para tre vitesh, por do sugjeroja qe forumi te rregullonte ceshtjen e figurave te ndritura shqiptare.

  Dmth te ndalohet cfaredo ofendimi apo fyerje e figurave te ndritura historike shqiptare. Nje teme per Jusuf Gervallen (e autorit Bahtir Hamza) me ra sonte ne sy, disa tema kunder heroit tone kombetar Skenderbeu, disa tema kunder Nene Terezes, etj - jane disa nga verejtjet qe kam per sa i perket ketij forumi, dhe mendoj qe duhet ne rregullore te shtohet nje pike qe e rregullon kete ceshtje.
  Koha ėshtė e maskarenjėve
  Por atdheu i Shqiptarėve

 18. #78
  i/e regjistruar Maska e elonesa
  Anėtarėsuar
  23-11-2009
  Vendndodhja
  ne planetin toke
  Mosha
  28
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po shum e mir
  rregullat e ketij forumi jan ne mbrojtje te secilit antar te tij dhe te dobishme per secilin antar

 19. #79
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  23
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Pajtohem plotesisht me rregullat e forumit !!
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 20. #80
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime
  Albo kur te djeg miza ty nga komentimet e mia ti i fshin .ok ti fshij une shkruaj perseri ska problem? Se kuptoj o albo pse ti je si politikant shiptare qe vjellin bejn krime dhe ne fund i fshijn provat? Pse ti ne vend qe tu pergjigjesh komentimeve tona ti i fshin dhe si lejon as ata pak forumista qe hyn ne kete forum i cili perdit e me shum po u largohen frekuentuesit?albo po ta perseris dhe njeher ato e ju keni fshire nga komentimi im?

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ēfare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
  Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
 2. Shteti grek, ky armik i kombit shqiptar
  Nga ~Geri~ nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 09-04-2005, 07:33
 3. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
 4. Bashkėpunoni me forumin shqiptar
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 03-11-2003, 07:55
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2002, 13:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •