Close

Rezultati i Sondazhit: A ju duket e drejtė rregullorja e re e forumit?

Votues
300. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  144 48.00%
 • Jo

  42 14.00%
 • Ka ende nevojė pėr ndryshime

  62 20.67%
 • Nuk mė intereson

  52 17.33%
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 83
 1. #41
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Anėtarėsuar
  14-09-2004
  Mosha
  39
  Postime
  1,537
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Edhe per mua eshte e pranueshme, por kam i problem se nuk rrespektohet per te gjithe njesoj ajo rregullore. Moderatoret nuk e zbatojne per te gjithe njelloj.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Patrioti
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Vendndodhja
  Neumuenster
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  shume i drejt regullat e ketij forumi po vet administratoret nuk e respektojne,tipike shqiptare si ai hogja qe ka thene ben qka te them une e mos me shiko qka bej une,se ish komunistat e ldkes e militantet e berishes si brari rtp e disa ska koment qe nuk ofendojne e kur nuk fshihen, e une i shkreti me kan fshi si nacionalist007 e tash po pres si patrioti me me fshi,keshtu qe drejtesi per te gjith brarucin numer nje eshte ketu tradhtari i paguari i grekeve e malazezve,duhet me hjek e le te shkon ne forume te grekeve e te shkive
  Duhet te dish dicka, per te kuptuar qe sdi asgje.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Patrioti pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 4. #43
  i/e regjistruar Maska e swat
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  Prapa DiEllIT
  Mosha
  37
  Postime
  618
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Votova Nuk me Intereson......
  Sado e mire te jete ne leter ajo rregullore ore ALBO ( qe mund te them se eshte gati perfekte ) perderi sa ngelet vetem ne leter atehere sme intereson abolutisht....
  Regullat duhen qe te kete nje mbarvajtje sa me te mire per forumin por Regullat duhen respektuar si nga antaret e thjeshte edhe nga Moderatoret....
  Prandaj edhe une votova alternativen e katert

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar swat pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 6. #44
  Shpirt Mirditori Maska e Sui Juris
  Anėtarėsuar
  07-02-2006
  Vendndodhja
  Brussel/Bruxelles
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Post Disa nga arsyet pse votova JO...

  Citim Postuar mė parė nga Albo
  RREGULLORJA E FORUMIT SHQIPTAR
  1. Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe!
  "Nderoni" veten duke shkruajtur njė gjuhė shqipe tė “pastėrt”...
  2. Nuk duhet te bėni dallime fetare!
  "Ne njohim" tė drejtėn e cdo shqiptari...
  4. Nuk duhet tė bėni dallime politike!
  ...ēdo anėtar i forumit duhet tė respektojė bindjet e shqiptarėve tė tjerė, … Pėrjashtim bėjnė bindjet komuniste …
  Pėrpilimi i rregullores ėshtė njė pėrpjekje e dobishme dhe mbėshtes qėllimin e saj. Por pėrgjithėsisht nuk jam dakord me trajtėn e saj dhe gjuhen e pėrdorur. Prandaj dhe votova JO, sepse nuk jam dakord, dhe s’do mend se mendoj se ka nevoje pėr pėrmirėsime, pėrderisa rregullorja ėshtė e nevojshme.

  Fillimisht pėrdorimi i gjuhės ne pėrgjithėsi me duket tepėr “patronising” dhe paragrafėt janė te zgjeruara ne mėnyre te panevojshme. Ēdo paragraf mund te zėvendėsohet shume mire me njė fjali te vetme, te formuluar shkurt, qarte dhe thjeshte. Edhe sikur te shkruhen libra te tere me rregulla ėshtė e pamundur te parashikohen masat pėr te gjitha situatat qe mund te lindin, prandaj ne mėnyre te pashmangshme do te duhet te interpretohen disa parime themelore te pėrgjithshme pėr te gjykuar rastet konkrete. Pėrderisa ky interpretim ėshtė i pashmangshėm, atėherė mjaftojnė disa parime te pėrgjithshme, ku moderatorėt mund ti mbrojnė ne rastet konkrete.

  Me konkretisht ne piken e pare ..”Nderoni veten”…. nuk do te dija se mbi cilat baza do te mund te ndihesha i nderuar duke pėrdorur ketė krijese artificiale te sakatuar ne te cilen ėshtė shpėrfytyruar gjuha shqipe...do te isha me i sakte te shkruaja, le te shkruajmė ne ketė gjuhe zyrtare, pa dhėne asnjė vlerėsim mbi ketė zgjedhje...

  Gjithashtu pėrdorimi i ‘shqiptareve’ dhe “shqiptarit” dhe mohimi i bindjeve komuniste, me duken te panevojshme dhe ne kundėrshtim me vete rregulloren qe parashtrohet. Dikush mund tu marre sikur te ishit patriote dhe te djathte, ēka mund te jete e dobishme pėr ndonjė CV te veēante, por nuk me duken te pėrshtatshme ne njė rregullore.

  Shume mire mund te shprehnit gjithkund ‘anėtaret e forumit’, jo vetėm se ėshtė me neutrale dhe me se e mjaftueshme, por nuk pėrjashtohen ne mėnyre automatike ato shqipfolėse qe nuk janė shqiptare. Edhe sikur te mos ketė rate te tille, parimisht mendoj se kjo mundėsi pėrjashtimi nuk do te duhej te ekzistonte.

  Mohimi i te drejtės pėr tu shprehur te atyre anėtareve me bindje komuniste, me duket tepėr arbitrar dhe absurd. Nėse nuk pranohen pikėpamje e ndryshme, atėherė kundra kujt do te ushtrohet respektimi i mendimit te ndryshėm? Dhe pėrderisa theksohet ne mėnyre te qarte pėrjashtimi i bindjeve komuniste, atėherė te paktėn ne parim nuk pėrjashtohen ato bindje nazi-fashiste. Ketė nuk mund ta shoh ndryshe, vetėm si mungese tolerance dhe respekti ndaj mendimit te ndryshėm.
  The important thing is not to stop questioning. -Albert Einstein

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sui Juris pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 8. #45
  Lieutenant Maska e tom pullings
  Anėtarėsuar
  20-05-2004
  Vendndodhja
  H.M.S. Surprise
  Mosha
  40
  Postime
  152
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Idete komuniste kane qene shkaku i vdekjes se dhunshme te te pakten 100 mije shqiptareve. Idete komuniste jane, ipso facto dhe sepse me frymezim teorik antinacional, ide anti-shqiptare.
  Besnikeria ndaj ndjenjes patriotike qe karakterizon rregulloren shtyn te mos pranohen keto ide si objekt diskutimi.
  Une insistoj te denohet haptazi ē'do qendrim antishqiptar, filogrek ose filoserb.
  IGNOSCE MI DOMINE, QUIA DALMATA SUM!

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar tom pullings pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 10. #46
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga tom pullings
  Idete komuniste kane qene shkaku i vdekjes se dhunshme te te pakten 100 mije shqiptareve. Idete komuniste jane, ipso facto dhe sepse me frymezim teorik antinacional, ide anti-shqiptare.
  Besnikeria ndaj ndjenjes patriotike qe karakterizon rregulloren shtyn te mos pranohen keto ide si objekt diskutimi....
  Jam plotesisht dakort me kete!

  Tjeter gje esthe liria e fjales dhe mendimit, tjeter gje eshte ti mbash hiso atyre ideve qe ishin shkaktare te 45 viteve parapambetje, degjenerim moral, e mbi te gjithash shume e shume vuajtjesh, gjak e lot shqiptari te derdhur dhunshem e paturpesisht ne ate periudhe.

  Per me teper, ajo eshte dicka qe sot denancohet hapur nga te gjitha forcat politike kryesore (te majta e te djathta) te Shqiperise.

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar diikush pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 12. #47
  Shpirt Mirditori Maska e Sui Juris
  Anėtarėsuar
  07-02-2006
  Vendndodhja
  Brussel/Bruxelles
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Post Paranoja dhe liria e shprehjes

  Une jam nga natyra i hapur per ēdo qendrim qe mbeshtetet ne argumente.

  Cfare nuk kuptova eshte lidhja qe behet midis te drejtes per te shprehur bindje komuniste dhe mbeshtetjes se nenkuptuar te ketyre ideve apo te krimeve qe jane kryer nga sistemet komuniste ne Shqiperi dhe kudo ne bote. Sikur te funksionin gjerat ne kete menyre do te ishim perpara nje mrekullie: nuk do lejohej te flisnim me per fene, sepse ne emer te saj jane kryer dhe kryhen vrasje masive te vazhdueshme...nuk do lejohej te flitej me per kapitalizmin, kur mbijetesa e kesaj makine primitive vetshkaterruese eshte plotesisht e varur nga shfrytezimi i shumices dhe asgjesimi i atyre qe ju dalin perballe....nuk duhet te flitet per SHBA-ne sepse i kane kane sjelle njerezimit per ēdo vit te ekzistences se tyre nga nje lufte.... lista mund te shkoje ad infinitum...ateher do te na duhej te flisnim vetem per te ardhmen, ne menyre te pakuptueshme do te beheshim njerezit me futurist dhe vizionar ne rruzullin toksor.

  Por pse nuk pyesim se per ēfare behet fjale?! Pse valle urrehet sistemi dhe bindjet komuniste? Pikereisht sepse kudo qe jane zbatuar kane rrenuar njerezit ne te gjitha aspektet qe mund te mendohen, kane zhvatur shprititn dhe frymen njerezore, kane paralizuar lirine e mendimit dhe te shprehjes, kane mohuar vetedijen e gjithsecilit...ndryshimi themelor midis kafsheve dhe njerezve...dhe na qenka patriotizem i madh te sillemi si komunistet?! Liria per te shprehur dhe debatuar rreth bindjes komuniste a fortiori duhet te lejohet, pikerisht per te bere ndryshimin me bindjet dhe sistemin komunist! Askush nuk shprehu perkrahje per keto ide makabre. Une vetem komunist nuk mundem te jeme, por nuk eshte aspak e nevojshme te justifikoj qendrimin tim, sepse eshte nje qendrim parimor, dhe jam i gatshem te ndryshoj mendim nese sillni argumente. Gjtihsesi nuk mund te prekekem nga retorika paranojake dhe pseudo-nacionaliste sepse jo vetem qe jane teper bajate dhe te amortizuara tashme, por jane tejet konservative dhe pengese kryesore per perparim.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sui Juris : 22-03-2006 mė 17:04
  The important thing is not to stop questioning. -Albert Einstein

 13. #48
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,071
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Sui, ca perparim behte fjale duke debatuar rreth torive komuniste me qafsh?

  Liria e shprehjes, demokracia etj, si cdo gje pozitive qe promovohet dhe aplikohet ne jete synon te miren e njeerzve. Tani ne jemi shqitare dhe jetojme shume pak vite mbas periudhes famekeqe te komunizmit ne Shqiperi, dhe ne gjysmen e Evropes.

  Eshte ndryshe te debatohet ta zeme ne nje forum Indian apo Australian per parimet e pastra komuniste te Marksit, dhe eshte ndryshe qe ti mbahet iso gjakpirjes se nje diktature komuniste ne nje forum shqiptar, dhe te besh sikur shpreh idete e pastra komuniste, e me pas lavdet e triumfeve te xhaxhit Enver dhe te mirat qe na mungojne nga ai (sic behej tek forumi i partise ketu deri ca kohe perpara) duke shfrytezuar (take advantage) parimin e lirise dhe demokracise, nje parim te cilin ky komunizem e shkeli me kembe. E shikon ndryshimin?

  Nejse, une thjesht shpreh mendimin tim ne kete pike (dhe normal nuk thashe qe vuaj nga paranoja antikomunisto-nacionaliste, e me the te thashe), dhe ti tendin natyrisht, keshtu qe s'ke pse revoltohesh nga nje shprehje e mendimesh te kunderta nga dy njerez te ndryshem, plus qe na duhesh per nga forumi i filozofi-psikologjise
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga diikush : 22-03-2006 mė 17:32

 14. #49
  MERRE LEHT Maska e anaksimenus
  Anėtarėsuar
  18-03-2006
  Vendndodhja
  gjithkund dhe askund
  Mosha
  32
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kjo rregullore eshte me shume se e pranueshme po prap s'mund t'themi se ska mo ven per ndrryshime.

 15. #50
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,295
  Faleminderit
  87
  828 falenderime nė 676 postime
  Liria per te shprehur dhe debatuar rreth bindjes komuniste a fortiori duhet te lejohet, pikerisht per te bere ndryshimin me bindjet dhe sistemin komunist! Askush nuk shprehu perkrahje per keto ide makabre. Une vetem komunist nuk mundem te jeme, por nuk eshte aspak e nevojshme te justifikoj qendrimin tim, sepse eshte nje qendrim parimor, dhe jam i gatshem te ndryshoj mendim nese sillni argumente.
  Arsyeja perse bindjet komuniste nuk lejohen te shprehen ne forum jane per disa arsye te thjeshte parimore dhe praktike:

  1. Ideatoret dhe themeluesit e forumit shqiptar nuk besojne ne bindjet komuniste por ne lirine e idividit ne nje shoqeri demokratike. Dhe eshte bindja e vete themeluesve te forumit qe komunizmi dhe demokracia jane si nata dhe dita, kur vjen njera iken tjetra. Themeluesit e forumit shqiptar duan te jetojne ne drite e jo ne nate dhe nuk e shohin forumin si nje mjet propagandistik komunist, por si nje vend ku cdo shqiptar qe vlereson lirine e fituar ne demokraci te shprehi mendimin e tij. Ai njeri qe edhe ne epoken e lirise demokratike zgjedh bindjet komuniste, ai nuk e ka vendin ne kete forum pasi ai nuk vlereson as lirine personale dhe as demokracine e mendimit.

  2. Te lejosh shprehjen e bindjeve komuniste ne forum, do te thote te vesh gishtin direkt apo indirekt ne plagen gjysem-shekullore te brezave te lindur, rritur e thinjur ne komunizem. Te gjithe shqiptaret ishin viktima te komunizmit, qe nga ai i burgosuri apo i pushkatuari, e deri tek ai gardiani i burgut e xhelati qe e kreu ate vendim. Ne nuk i lejojme shprehjen e bindjeve komuniste ne forum ne forme respekti te heshtur per vuajtjen e atyre brezave te shqiptareve qe humben shume nga jeta ne ate rregjim.

  3. Dhe se treti, ne nuk i lejojme bindjet komuniste te shprehen ne forum, vetem ne forumin e vecante te hapur per komunistet, eshte se temat mbi komunizmin degjenerojne shume shpejt ne sharje dhe ofendime fale emocioneve qe ngjallin ne anetaret e forumit perkujtimi i asaj periudhe. Kjo e ben te pamundur moderimin e forumit dhe irriton nje pjese te madhe te anetareve. Pa harruar qe diskutimet mbi komunizmin tani u ka perenduar koha dhe jane te pavlera.

  Me pak fjale, ne nuk u mohojme shqiptareve te drejten per te mbrojtur cfaredo bindje, as nuk po mundohemi qe te alternojme ngjyrat e realitetit shqiptar, thjeshte bindjet komuniste nuk jane nje prej objektivave te misionit te forumit shqiptar.

  Albo

 16. #51
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dmth demokracia limitohet te ata qe nuk e dun demokracine si koncept?

  rumsfeld dhe heronjte e tjere te demokracise s'do binin dakort me ty fatkeqsisht.

 17. #52
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,318
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Albo, ka ende nevoje per permiresime. Psh. kur klikon mbi linkun "Postimet e Reja" ne seri brenda 60 sekondave, del ai mesazhi i famshem, por ne gjuhen angleze. Te tilla jane edhe shume mesazhe te tjera teknike... Gjithashtu, kjo eshte nje sipermarrje e modeluar sipas disa forumeve te tjera, prandaj ka nevoje per pershtatje sipas botes shqiptare...

  Pra, nuk mund te shpenzoni kohe ne propagandimin e nje rregulloreje te tille te shkruar mbi rere...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Borix : 02-08-2006 mė 02:04
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 18. #53
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  ahu..

  muhabete kot..

  ska asnje vlere tja fshish generallit prallat me enver kur kta benxoxhijte te ashtuquajtur euroatllantisto integrues qe puthen me proda e risa e linora e bruksela.. pra hordhite edvinoiste .. pun ditesh dhe do ta djegin shqiperine e do ta cojne dekada mbrapa plus mijra varre te reja..
  kesaj menxyre si do ti shpetoje shqiperia..ky eshte problemi..

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Brari pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 20. #54
  Maska e *Babygirl*
  Anėtarėsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  910
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Shum mire eshte
  Mos jeto pa buzėqeshur...sepse dikush nė kėtė botė jeton nga buzėqeshja jote ...!

 21. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,681
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime

  Keshill

  Mendoj se ne regulloren e forumit mbi postimet duhet bere nje shtese e vogel ku te thuhet se:

  Fshihen me kerkese te antarit vetem ne raste te vecanta , ku postimi rrezikon jeten e tij , apo te dikujt tjeter duke e dokumentuar ate , ose edhe raste te tjera te vecanta te cilat shqyrtohen nga Stafi.

  Ne kete rast antari mund te bej kerkese per fshirje jo vetem per postimet e tij, por edhe te dikujt tjeter qe demtojne rende ate fizikisht dhe materjalisht .


  Ndersa stafi nese nuk e fshin duhet ta moderoje postimin ne menyre qe problemi te mos egzistoje me.

  Nese nuk e kuptoni mund t,ju jap edhe shembuj.
  larguar forever

 22. #56
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga dardajan
  Mendoj se ne regulloren e forumit mbi postimet duhet bere nje shtese e vogel ku te thuhet se:

  Fshihen me kerkese te antarit vetem ne raste te vecanta , ku postimi rrezikon jeten e tij , apo te dikujt tjeter duke e dokumentuar ate , ose edhe raste te tjera te vecanta te cilat shqyrtohen nga Stafi.

  Ne kete rast antari mund te bej kerkese per fshirje jo vetem per postimet e tij, por edhe te dikujt tjeter qe demtojne rende ate fizikisht dhe materjalisht.


  More i uruar se po me habit perdite e me shume me kete logjiken tende, me jep nje arsye apo argument se si mund ti vihet jeta ne rrezik nje anetari. C'jane keto idera se late nam, plus pse more cfare eshte forumi arshiva shtetit, ku i dihet neser ha nje sulm te bukur ky host edhe forum te qofsha fale, ose tjetra more djale i mbare, kush eshte ai qe vrapon pas emrave boshe ne kete forum apo te ndonje forumi tjeter.

  more po zhytini nene kesaj rregullore se e kthyet si gjykata e larte, ktu eshte thjesht ceshtje deshire dhe asgje me tej cfare i jepni nota ligjore bisedes.


  Dito.

 23. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Dito pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 24. #57
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,411
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  me ne fund u vu nje rregullore por kjo eshte shume pak ka akoma nevoje per me shume .

 25. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,724
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  1-edhe sistemi monist komunist ne shqiperi, spastrimet,masakrat dhe rreformat e veta i bente ne emer te demokracise popullore

  2-rregulloret duhen pare here pas here sepse me kete rast hiqen qafe anetaret qe mendojne ndryshe ne forum

  3-shyqyr qe jemi ne nje forum virtual,se po te ishim ne jeten reale ..............kush e di cdo ndodhte

 26. #59
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,295
  Faleminderit
  87
  828 falenderime nė 676 postime
  Fshihen me kerkese te antarit vetem ne raste te vecanta , ku postimi rrezikon jeten e tij , apo te dikujt tjeter duke e dokumentuar ate , ose edhe raste te tjera te vecanta te cilat shqyrtohen nga Stafi.
  Dardajan, rregullorja e lejon fshirjen e nje postimi te vecante ne nje teme nga nje anetar, por nuk lejon fshirjen e komplet temave e komplet postimeve te nje anetari ne forum. Ashtu si stafi perdor edhe editimin e nje postimi per te fshire nje fjale apo nje fjali nga mendimi i shprehur.

  More i uruar se po me habit perdite e me shume me kete logjiken tende, me jep nje arsye apo argument se si mund ti vihet jeta ne rrezik nje anetari. C'jane keto idera se late nam, plus pse more cfare eshte forumi arshiva shtetit, ku i dihet neser ha nje sulm te bukur ky host edhe forum te qofsha fale, ose tjetra more djale i mbare, kush eshte ai qe vrapon pas emrave boshe ne kete forum apo te ndonje forumi tjeter.
  Forumi shqiptar ka 7 vjet ne Internet dhe stafi i tij ka eksperiencen qe nuk e ka asnje forum apo faqe tjeter ne Internet. Shume e kane provuar te shkelin rregullat, te krijojne mish-mash ne forum, apo te sulmojne infrastrukturen qe mban ne linje forumin, por ja qe ne jemi prape ne linje. Nuk gjen shume forume shqiptare ne Internet qe kane shkrime qe prej vitit 2002.


  me ne fund u vu nje rregullore por kjo eshte shume pak ka akoma nevoje per me shume .
  Regullorja nuk eshte shkruajtur sot por vite me pare.

  1-edhe sistemi monist komunist ne shqiperi, spastrimet,masakrat dhe rreformat e veta i bente ne emer te demokracise popullore

  2-rregulloret duhen pare here pas here sepse me kete rast hiqen qafe anetaret qe mendojne ndryshe ne forum

  3-shyqyr qe jemi ne nje forum virtual,se po te ishim ne jeten reale ..............kush e di cdo ndodhte
  Mendimin ndryshe ruaje per temat e shumta te forumit dhe jo per rregullat e forumit te perpiluara nga stafi i tij. Ato rregullat mesoi dhe aplikoi nese nuk deshiron ta gjesh veten te perjashtuar nga forumi ndonje dite. Eshte kaq e thjeshte. Ata anetare qe respektojne rregullat ne forum nuk kane patur as ferkimin me te vogel me stafin e forumit edhe pse mund te kene 4-5 vjet qe marrin pjese ne forum.

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 07-08-2006 mė 09:39

 27. #60
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-08-2006
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ketu regullat nuk vlejne per albon brarin e rtp ,ndoshta i nejti person,keta po kan drejt me ofendu e kush po i ofendojka keta po u shlyekan, regullore tipike nje partiake,po u dashka me thene rnofte sala e poshte nano me qene personi qe e respekton forumin, po jo poshte sala e nano e ishalla ruges te rugoves sa ma shpejte i shoh

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ēfare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
  Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
 2. Shteti grek, ky armik i kombit shqiptar
  Nga ~Geri~ nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 09-04-2005, 07:33
 3. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
 4. Bashkėpunoni me forumin shqiptar
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 03-11-2003, 08:55
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2002, 13:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •