Close

Rezultati i Sondazhit: A ju duket e drejtė rregullorja e re e forumit?

Votues
301. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  145 48.17%
 • Jo

  42 13.95%
 • Ka ende nevojė pėr ndryshime

  62 20.60%
 • Nuk mė intereson

  52 17.28%
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 83
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Postime
  691
  Citim Postuar mė parė nga Albo
  Ata qe duan te bejne sugjerime, do tu lutesha qe te citonin ate pjese te rregullores qe ata mendojne se ka nevoje per ndryshime/shtesa dhe te japin mendimin e tyre konkret se cfare i duhet shtruar. Ankesat apo sugjerimet me fjale te pergjithshme nuk i vijne askujt ne ndihme.

  Jepni sugjerime konkrete n.q.s deshironi qe ato te merren parasysh nga stafi.

  Albo

  O Albo une per vete votova qe nuk me intereson. Do te ishte me mire qe votimet te ishin te fshehta apo do ti shofesh se kush jane grupet armiqesore ?

  Ne teori per demokracine je i mire albo kurse tek praktika sikur ngec ....

  Keto rregullat as ti vete nuk i zbaton jo me te tjeret... APo bej si them une , mos bej si bej une ... nEjse pac fat me fushaten ....

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Newhost pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #22
  .
  Anėtarėsuar
  02-11-2004
  Mosha
  100
  Postime
  41
  mire qe jane theksu se cfare nuk jehohet,po nuk shpjegohet shume mire se cfare ndolle nks nuk ndiqen rregullat......
  Do te isha qi dhe te shtohej ne menyre te kjarte,ajo ca ndolle nks nuk rrespektohen rregullat...

  psh ne fund mund te shtohej dicka rreth ''denimeve'.....
  bane te perkoheshm dhe te perhershem......denime me shkalle...
  qe te mos arrihet ne ne ekstremin me ate te perhershmin....

  ban 3 ditor...
  ban javor.....
  ban mujor ....
  ban i perhershem....

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar shirokas pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #23
  i/e regjistruar Maska e LeNNoN
  Anėtarėsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Bucharest
  Mosha
  33
  Postime
  360
  me duket me se e drejte

  1. Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe!
  megjithese e para nuk para rrespektohet nga shumica e userave !


  LeNNoN!
  You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

 6. #24
  Resistant!!!! Maska e Klevi
  Anėtarėsuar
  01-11-2004
  Vendndodhja
  Durres
  Mosha
  34
  Postime
  220
  Per mu eshte e pranueshme. Dhe shpresoje qe te gjithe ta rrespektojne kete rregullore.

 7. #25
  SHKOZA
  Anėtarėsuar
  28-08-2004
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  47
  Postime
  595
  Une pajtohem plotesishte me kete rregullore dhe ju pergezoj per kete pune. Mirepo sidomos paragrafet 2,4,9 dhe 10 mendoje se veq jane dispozitat ku nga disa forumiste shkilen panderprere dhe askush nuk merr asnje mase te nevojshme kunder shkrimeve te tyre.
  Sinqerishte disa forumist ketu me teper mundohen te proagandojne nje ideologji te caktuar ne menyre krejt tendenioze se sa te diskutojne . Edhe pse mundohem te jem tolerant , shpeshehere vete tendenca e hapur e disave e degradon komplet diskutimin. Pasi askush nuk merr mundimin per t'i ndaluar , detyrohesh qe te perdoresh gjuhen te cilen ata kuptojne . Kjo me ka ndodhur mua disa here por me sa e kam percjellur kjo u ndodhe edhe moderatoreve dhe shume antareve te cilet shquhen per tolerance.
  Kjo gjendje ndikon qe shume here tema dhe diskutime teper interesante te degradojne ne fyerje dhe sharje dhe keshtu t'a humin porosine te cilen duhet t'a japin.
  Shpresoje qe pasi te fillon te aplikohet kjo rregullore do te kete permiresim per te mire, edhepse nese bazohemi ne pervojen e deri tanishme ka mjaft vend per te dyshuar.

  Shkoza nga Prizreni

  P.S: Sa i perket bindjeve komuniste , mendoje qe nuk eshte mire ndalimi i shprehjes edhe i ketyre bindjeve. Shume here tabut jane me te rrezikshme se sa transpareca.
  ATDHEU MBI TE GJITHA

 8. #26
  In God I Trust! Maska e MisCongeniality
  Anėtarėsuar
  02-05-2003
  Vendndodhja
  QHC
  Postime
  418
  Albo,
  Me pelqejne keto rregulla por mendoj se duhet te kete dhe nje nenforum per gjuhe te huaja. Ndoshta s'do jete e mundur te kenaqen te gjithe anetaret sepse ka shqiptare ne cdo ane te botes, por te pakten gjuhet kryesore qe shumica flasin sot. Ca here merr shume kohe per te perkthyer nje poezi a nje artikull dhe te pakten keshtu nuk thyejme as rregullat.

  Nejse, pergezime per iniciativen.
  What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

 9. #27
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  44
  Postime
  211
  Mė vjen keq po se kam ditur se nuk qėnka hedhur as themeli (rregullorja) qė mė parė. Aaa po harrova ne shqipėtarėt mė parė ndėrtojmė catinė pastaj hedhim themelin. Meqė s`kemi rregullore tė tillė votoj qė tė mos humbet kohė me llafe tė tilla se do mbesim tėrėn jetėn duke llafosur pa rezultat.Pra vota ime ėshtė PO. Por sa mė parė se nuk do kemi as "teorin pastaj".Ju faleminderit qė ma morėt mendimin qė nuk do merret parasysh por do bėhet sic doni vetė

 10. #28
  Fierak Ne Gjak Maska e rolua
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Toronto - Canada
  Mosha
  36
  Postime
  630
  une votova per PO.
  per mendimin tim reggulat jane teper te sakta,
  forumi ka qene ne fuksion e do vazhdoje te jete ne fuksoj kur anetaret respektojne veten e tyre ne fillim e pastaj te gjith te tjeret qe ndodhen ketu.

  duhet te perpiqemi te gjithe per mikuptimin e mirembajtjen e forumit shiptar.
  nuk eshte thjesht nje faqe interneti qe mlidhemi per te shkruajtur dicka, eshte nje komunitet qe mbane lidhur shqiptare nga gjith bota, krijone shoqerira te reja, te zhvillon trurin me postimet e temave qe na interesojne etj qe mos te behem shume i lodhshem..
  faleminderit stafit te forumit shqiptar per kete mundesi qe nakane dhene keto 3 vjet te fundit.


  roeli
  Fieri eshte qyteti endrrave te mia
  Fieri qyteti ku kaloj femirija
  Fieri qyteti ku jam ritur me mundime
  Fieri qyteti ku kam folur gjuhen time
  Fieri qyteti ku kam thurrur endrren time

  ......................^_R_o_L_u_A_^

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar rolua pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 12. #29
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Te mira keto rregula dhe un isha pro , por do te ishte mire qe te jan edhe pak do rregulla per Moderatoret..

  Bye,..,
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 13. #30
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Anėtarėsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Citim Postuar mė parė nga Albo
  RREGULLORJA E FORUMIT SHQIPTAR
  1. Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe!

  Gjuha shqipe ėshtė gjuha zyrtare e kėtij forumi. Tė gjithė pjesmarrėsit duhet tė shkruajne shqip nė forum. Tė gjitha dialektet e gjuhės shqipe janė tė lejuara por preferohet gjuha letrare shqipe, duke qėnė se ėshtė gjuha mė e lehtė pėr tu kuptuar nga shumica e shqiptarėve. Nderoni veten duke shkruajtur njė gjuhė shqipe tė pastėrt dhe konform rregullave gramatikore dhe tė drejtshkrimit. Ata antarė qė nuk shkruajnė dot gjuhėn shqipe, mund tė lexojnė dhe mund tė shprehen vetėm nė seksione tė veēanta tė forumit tė hapura pėr tė huaj apo shqiptarė qė nuk shkruajnė dot shqip.
  Shume forumista gjate komenteve perziejne gjuhen shqipe me gjuhen e vendeve ku jetojne dhe bejne nje amalgame e cila nuk lejon ata qe lexojne te kuptojne se ē'fare thuhet ne koment dhe per me shume e mendoj qe eshte ofendim te mohosh ne menyre te tille (qofte padashje) gjuhen tone.

  Sygjeroj qe te shtohet ne rregullore ndonje mase per personat qe e kane shprehi nje gje te tille qe ti bej te sforcohen pak por ne fund te shkruajne shqip.


  Citim Postuar mė parė nga Albo
  [2. Nuk duhet te bėni dallime fetare!

  Shqipėria ėshtė njė popull me disa komunitete fetare dhe aspak homogjen kur vjen fjala te feja. Duke mbajtur parasysh kėtė fakt nė mendje, ēdo anetar duhet tė tregohet jashtėzakonisht i ndjeshėm nė mendimet apo paragjykimet qė ai mund tė ketė pėr njė fe apo komunitet tė caktuar. Nė forumin shqiptar kėto paragjykime fetare nuk janė tė lejuara dhe masa ekstreme merren nė raste tė tilla. Ne njohim tė drejtėn e cdo shqiptari pėr tė besuar/mosbesuar nė Zot dhe jemi mundur qė tė akomodojmė ēdo komunitet me forumin e tyre. Ēdo besimtar nė forum ka vendin e tij nė komunitetin e tij brėnda forumit shqiptar, por askush nuk duhet tė japi mendime apo provokojė mendimet e njė komuniteti tė caktuar tė cilit nuk i pėrket. Harmonia fetare ėshtė guri themelor i kombit shqiptar.
  Sygjeroj qe pjesa " por askush nuk duhet te japi mendime" te hiqet dhe te ngelet vetem "por askush nuk mund te provokoje mendimet etj.... " sepse psh une nuk jam pjestare e komunitetit katolik por kam shkruajtur nje koment tek ky komunitet per Padre Pio dhe qe nga vete antaret e ketij komuniteti u pelqye keshtu qe s'ka pse te mohoet dhenia e nje mendimi (jo provokimi ) qe nuk shkakton tension.


  Pershendetje per punen e bere.
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Era1 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 15. #31
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Anėtarėsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Citim Postuar mė parė nga Albo
  RREGULLORJA E FORUMIT SHQIPTAR

  4. Nuk duhet tė bėni dallime politike!

  Ēdo anėtar i forumit ėshtė i lirė qė tė ketė bindjet e veta politike, ashtu si ēdo anėtar i forumit duhet tė respektojė bindjet e shqiptarėve tė tjerė, pavarėsisht se mund tė jenė nė kundėrshtim me tė tyret. Forumi shqiptar u jep njė mundėsi tė gjithė antarėve qė nė njė debat demokratik tė shprehin dhe mbrojnė bindjet e tyre konform rregullave tė forumit dhe konform kulturės demokratike. Pėrjashtim bėjnė bindjet komuniste tė cilat nuk mund tė shprehen nė forumin shqiptar pėrveē se nė forumin e hapur pėr kėtė segment tė shoqėrisė. Pėrjashtim bėjnė edhe bindjet politike qė bėjnė thirrje pėr genocid, vrasje nė mase, terrorizėm tė ēfarėdo forme. Propaganda e ēfarėdo forme ėshtė rreptėsisht e ndaluar. Forumi shqiptar u jep njė mundėsi qė tė shprehni mendimin tuaj dhe jo tė propagandoni. Mendimi qė secili prej jush shpreh nuk lartėsohet vetėm nga forca e argumentit, por edhe nga respekti qe ju tregoni pėr mendimin e tjetrit qė nuk mendon si ju.
  Kisha harruar ta beja kete sygjerim por nje teme e hapur nga -leshator- me kujtoi.

  Jam dakort me kete pike te rregullores vetem se kam nje sygjerim:

  Ndalohet ēdo koment qe i thurr lavde diktaturave dhe regjimeve ushtarake.


  sepse ka shume tema qe leshator i thurr kenge e valle regjimit te hoxhes por mendoj qe eshte si puna e komuniteteve fetare qe ndalohen provokimet .
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Era1 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 17. #32
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  44
  Postime
  211
  Kėsaj rregullore i mungojnė tė drejtat e anėtarėve qė shpesh dhunohen nga moderatorėt.
  DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
  THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

 18. #33
  andreee Maska e andreee
  Anėtarėsuar
  15-07-2005
  Mosha
  36
  Postime
  18
  edhe une i pashkangjitem maces_blu
  Ne pergjithesi e pranushme,perpos pikes politike.
  Komunistet dhe komunizmi mos te gjej te pakten vend ne Albasoul.
  Na ishin njėherė njė djalosh dhe njė vajzė tė cilėt shėtisnin rrugėve tė parajsės dhe...

 19. #34
  andreee Maska e andreee
  Anėtarėsuar
  15-07-2005
  Mosha
  36
  Postime
  18

  ...

  Zoti ka thene nje fjale pasi qe u krijua njeriu i pare "adami" te cilen tota citoje

  Per tu shtuar Bota Duhet ekzistuar nje dashuri ne mes njerezve...
  Na ishin njėherė njė djalosh dhe njė vajzė tė cilėt shėtisnin rrugėve tė parajsės dhe...

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar andreee pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 21. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,085
  A ju duket e drejtė rregullorja e re e forumit?


  nuk e kam lexuar akoma ,per ceshtje kohe, sigurisht qe do ta lexoj kur te jem ngeshem

 22. #36
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Anėtarėsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  37
  Postime
  1,116
  Plotesisht dakord ska ku te shkoje me mire
  M&M

 23. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,085
  Citim Postuar mė parė nga kumbulla
  Jam shume dakort me respektimin e kesaj rregulloreje dhe me duket se ska arsye pse duhet te thyejme rregullat. ne cdo vend qe jetojme dhe punojme ka rregulla pse te mos kete dhe ketu?!pra une jam OK rregulloren.

  rregullorja perfshin

  detyrat dhe te drejtat e anetarit, por ne mes te detyrave dhe te drejtave qendron nje hapesire boshe ,nje lloj boshlleku qe mund ta manipulosh si te duash sidomos nga ata qe konsiderojne forumin si prone te tyre

 24. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ATMAN pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 25. #38
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  44
  Postime
  1,258
  2. Nuk duhet te bėni dallime fetare!

  Shqipėria ėshtė njė popull me disa komunitete fetare dhe aspak homogjen kur vjen fjala te feja. Duke mbajtur parasysh kėtė fakt nė mendje, ēdo anetar duhet tė tregohet jashtėzakonisht i ndjeshėm nė mendimet apo paragjykimet qė ai mund tė ketė pėr njė fe apo komunitet tė caktuar. Nė forumin shqiptar kėto paragjykime fetare nuk janė tė lejuara dhe masa ekstreme merren nė raste tė tilla. Ne njohim tė drejtėn e cdo shqiptari pėr tė besuar/mosbesuar nė Zot dhe jemi mundur qė tė akomodojmė ēdo komunitet me forumin e tyre. Ēdo besimtar nė forum ka vendin e tij nė komunitetin e tij brėnda forumit shqiptar, por askush nuk duhet tė japi mendime apo provokojė mendimet e njė komuniteti tė caktuar tė cilit nuk i pėrket. Harmonia fetare ėshtė guri themelor i kombit shqiptar.

  Pershendetje!

  Besoj se ne nenforumet fetare do te ishte me e drejte qe te gjithe anetaret te merrnin pjese me pyetjet e tyre pa provokuar askend. Besoj se per mendimet e tyre lidhur me cdo besim, eshte mese i pershtatshem nenforumi Toleranca fetare dhe Agnosticizem dhe ateizem.

  Persa i perket harmonise fetare qe ky Forum perpiqet te mbaje, per mendimin tim kjo nuk do te kishte vlere nese do te arrihej ne fanatizem. Eshte mese e qarte dhe e dallueshme nga te gjithe qe perbrenda cdo komuniteti nuk behet gje tjeter vecse fanatizohen anetaret qe i perkasin ketij komuniteti apo besimtaret qe i perkasin ketij besimi. Ky fanatizem shihet mjaft qarte nga menyra se si diskutohet ne nenforumet: Toleranca fetare dhe Agnosticizem dhe ateizem.


  Nuk e shoh te arsyeshme pengesen e diskutimeve apo dhenies se mendimeve nga besimtare qe i perkasin nje besimi por qe ndryshimi i tyre eshte ne anen doktrinale. Besoj se do te ishte me vend te lejohej marrja pjese ne diskutime apo dhenia e mendimeve kur kjo nuk do te shkaktoje provokime apo ofendime ndaj pales tjeter dhe ndaj individeve te saj.

  Mund te flas per besimin e krishtere sepse atij i perkas dhe nuk e njoh besimin musliman qe te mund te jap mendimin tim lidhur me kete besim.


  Ekzistojne tre komunitete te krishtere: Komuniteti Ortodoks, Katolik dhe ai Protestant. (me sa njoh) Qe te tre besojne ne parimet kryesore qe ka krishterimi lidhur me Perendine Atin, Birin dhe Frymen e Shenjte. Nese keta besimtare do te mesonin nga njeri-tjetri lidhur me anen doktrinale te cdonjerit a ka dicka te keqe ketu?

  A nuk do te kishte fryt nje mardhenie e tille, duke pasur seriozitet te plote ndaj cdo lloj diskutimi apo duke respektuar cdo besimtar te cdo lloj besimi?

  Kam qene qe nga fillimi kunder kesaj ndarjeje dhe ndoshta kam folur ne zemerim e siper dhe Perendia te me fale per kete, por, do te shtoja dicka dhe do t'ju lutesha ta mendoni mire kete. Qe te kemi nje bashkim, nje unitet, te jemi nje trup perpara Perendise ne qiell, duhet qe ky trup te formohet qe ketu ne Toke.


  Perendia ju bekofte.


  Nen Hirin e Tij,

  ns
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

 26. #39
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  44
  Postime
  1,258
  Persa i perket rregullave te tjera besoj se jane te vlefshme per ecurine e ketij Forumi.

  Votoj se ka ende per te ndryshuar duke pasur parasysh mendimin e dhene me lart.
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

 27. #40
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Une jam antare e re ne kete forum dhe se di ca ka ndodh me pare..

  Tani persa i perket rregullores qe eshte vene nga zoti Albo mua me pelqeu dhe e vleresoj kete rregullore... Sepse kjo rregullore do mbaje gjalle kete forum apo jo..

  per sa i perket diteve te fundit kam vene re shume gjera dhe thashe mos valle keshtu eshte kudo? mu duk vetja si ne chat ne disa tema ankesash qe kam lexuar...

  Nejse ishalla e zbatojne te gjithe kete rregullore

  per mua eshte shume e drejte

  Respekte

  Zemrushja

 28. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Zemrushja pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ēfare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
  Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
 2. Shteti grek, ky armik i kombit shqiptar
  Nga ~Geri~ nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 09-04-2005, 07:33
 3. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
 4. Bashkėpunoni me forumin shqiptar
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 03-11-2003, 08:55
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2002, 13:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •