Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,464

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  .....U vonova,porse nuk harrova tu them te gjtheve urime diten e ShenKollit.KRISHTI KA NJE KISHE,urime te gjitheve edhe njehere.

 2. #22

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  Gezuar diten e emrit te gjithe atyre qe jane pagezuar me kete emer...
  Shen Nikolla t'ju qendroje prane..., ku me ndermjetimet e tij, jeta te na behet drite!
  Pershendetje
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar arbereshi_niko pėr postimin:

  Irenna (08-12-2014)

 4. #23
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Anėtarėsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Smile Shen Nikolla

  Shėn Nikolla (greq. Άγιος Νικόλαος , Agios Nikolaos, "fitorja e popullit"; Shqipėri Shėn Kolli) njihet edhe me emrin Shėn Nikolla i Mirės, nė kishėn katolike edhe Shėn Kolli i Barit, nė atė ortodokse Nikolla Mrekullibėrėsi qė jetoi nė shekullin e 4-t nė Lician bizantine (sot me emrin Demre, Antalja, Turqi), kishte famė pėr dhuratė dhėnien sekrete. Nė botė njihet mė tepėr si Santa Claus ose Santa Klaus ndėrsa nė Shqipėri njihet edhe si Plaku i Vitit tė Ri apo Baba dimri.Mendohet tė ketė vdekur me 6 Dhjetor tė vitit 326 ose 345 ose 351. Shėn Nikolla nderohet nga tė krishterėt si shenjt mbrojtės i detarėve, peshkatarėve, vozabėrėsve, tregtarėve, fėmijeve, djemve e vajzave, studentėve, farmacistėve, parfumeristėve.Shen Nikolla festohet me 6 dhjetor.
  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 5. #24
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Anėtarėsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  Gjithashtu ne ate dite e feston emrin edhe Episkopi I Apollonise Nikolla.I urojme edhe Atij gjithashtu gezuar emrin dhe Shen Nikolla te qofte ndihme perjete.
  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 6. #25
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  Gezuar e per shume vjet te gjithe ata qe mbajne emrin e shenjtorit. E trashegofshi ne femijet, niperit e mbesat tuaja.

  Albo

 7. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Albo pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  arbereshi_niko (10-12-2014),Irenna (08-12-2014)

 8. #26
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Anėtarėsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  Emri: 10849012_875697745796940_6036840755417728716_o.jpg

Shikime: 835

Madhėsia: 56.6 KB


  Ja dhe nje dhurate e bukur per Episkopin e Apollonise Imzot+Nikolla.Kjo dhurate e vogel ishte nga ana ime.
  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 9. #27
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  Mbrona o Shen Koll te gjithe ne mekatareve me lutjet e tua!

  Albo

 10. #28
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

 11. #29

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  Shen Nikolla eshte nje nga shenjtet me te dashur dhe te nderuar nga i gjithe krishterimi.
  Gjenden kisha dhe katedrale kushtuar ketij shenjti ne gjithe boten...
  Me poshte do te postoj disa foto kishash dhe katedralesh orthodhokse kushtuar ketij shenjti.

  Pershendetje

  Emri: La_Chiesa_Russa_Ortodossa_di_Bari.jpg

Shikime: 573

Madhėsia: 157.3 KB

  Kisha ruse e Shen Nikolles ne Bari - Itali

  Emri: San-Nicola.jpg

Shikime: 651

Madhėsia: 50.2 KB

  Katedrale e Shen Nikolles ne Sh. Piterburg - Rusi

  Emri: cattedrale-di-san-nicola-volos-grecia-30410821.jpg

Shikime: 624

Madhėsia: 50.5 KB
  Katedrale e Shen Nikolles ne Volos - Greqi
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 12. #30

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor  Kisha Orthodhokse ne Shelcan - Shqiperi shek XIV

  Emri: 38_big.jpg

Shikime: 620

Madhėsia: 72.0 KB

  Kisha e Shen Kollit ne Voskopoje - Shqiperi shek XVII

  Emri: 39_big.jpg

Shikime: 726

Madhėsia: 61.2 KB

  Kisha e Shen Kollit ne Kuēove - Shqiperi

  Pershendetje
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 13. #31
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor


 14. #32
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor


 15. #33
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dita e Shėn Nikolla - 6 dhjetor

  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Sot Kisha katolike pėrkujtoi Shėn...!
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 75
  Postimi i Fundit: 12-03-2021, 07:37
 2. Shen Nikolla, apo Santa Klaus, apo Plaku i vitit te ri
  Nga Seminarist nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-12-2012, 11:53
 3. Katalog shenjtorėsh
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:31
 4. Niko Nikolla
  Nga Ladi05 nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-01-2006, 19:23
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-06-2004, 15:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •