Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-01-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  355

  Samedin Xhezairi alias Hoxha informator i Shrbimi i fsheht gjerman (BND)

  Shrbimi i fsheht gjerman ishte i informuar pr trazirat e marsit n Kosov

  Mainc, 19 nntor - Shrbimi i fsheht gjerman (BND) ka qen i informuar pr planet kryengritse para trazirave t marsit n Kosov, njoftoi kanali i dyt televiziv gjerman ZDF. Shrbimi i fsheht gjerman ka prgjuar bisedat telefonike n t cilat i njohuri si islamist Samedin Xhezairi alias Hoxha planifikonte sulme t dhunshme ndaj pakics serbe n Kosov, njofton ZDF. Xhezairi thuhet t ket patur lidhje edhe me rrjetin terrorist t El Kaids dhe njkohsisht sht paguar si informator i shrbimit t fsheht gjerman. Shrbimi i fsheht BND deri tani nuk ka komentuar njoftimet e televizionit gjerman.
  ZDF gjithahstu pohon se gazetart e saj kan biseduar me informatorin shqiptar i cili u ka thn: "Trazirat e tilla mund t shprthejn prsri n cilindo moment qoft. Jemi n gjendje q t mbledhim 3O mij lufttar pr aksion".

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  A dinte gje ZDF-i edhe per protestat qe jane lajmeruar te henen e ardhshme?!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  (ZDF na qenka be rrenacak mu si RTK-ja jone).

  Ngjrajet e marsit nuk kane te bejen me kete hajvan

  Kjo cka paskan thene eshte e mundur te kete dore ndonje shka qe nuk ka pak atje.


  Kur thot:
  "Trazirat e tilla mund t shprthejn prsri n cilindo moment qoft. Jemi n gjendje q t mbledhim 3O mij lufttar pr aksion".
  thot nje rrene te kullueme.Ai nuk arriti ti mblidhte 30 shqiptare ne kohen e luftes kunder shkaut e po i mblidhka per me djeg kisha!!!
  Keto te gjitha jane shqpifje per te shtyre Ameriken pik se pari kunder Kosoves e matutje te destabilizoj gjendjen ne Kosove.

  Not:
  Qeverija jone e Kosoves si dhe ajo e Shqiperis duhet reaguar menjeher kunder kesaj shpifje qellimkeqe.
  Te dergohen ne vet televizionin gjerman kritikat tona apo nje peticion nga gjithe shqiptaret!
  Kjo shpifje nuk duhet heshtur.

  ka mendoni ju?
  Ndryshuar pr her t fundit nga RTP : 19-11-2004 m 08:50

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Qeveria gjermane prgnjeshtron njoftimet e kanalit televiziv ZDF

  Berlin: Qeveria gjermane kundrshtoi njoftimin se shrbimi i fsheht gjerman BND ka qen i informuar pr planet kryengritse para trazirave t marsit n Kosov, njofton agjensia e lajmeve DPA. Zdhnsi i qeveris Bella Anda, tha dje n Berlin se njoftimet se shrbimi i fsheht i ka mbajtur sekret informacionet jan t pabaza. BND dhe Bundesvehri kan patur nj koncept t prbashkt n trazirat e marsit, tha ai. Lidhur me informacionet se BND kishte nj informator n rrethet kosovare, prgjegjs pr trazirat e marsit, Anda nuk deshi t shprehej. Televizioni gjerman ZDF kishte njoftuar duke u bazuar n disa protokolle prgjimesh t disa shrbimeve sekrete se nj Samedin Xhezairi alias Hoxha kishte planifikuar sulme t dhunshme ndaj pakics serbe n Kosov q nga fundi i shkurtit.

  DW
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-02-2004
  Vendndodhja
  afer jush
  Mosha
  38
  Postime
  81
  Citim Postuar m par nga mani
  Shrbimi i fsheht gjerman ishte i informuar pr trazirat e marsit n Kosov

  Mainc, 19 nntor - Shrbimi i fsheht gjerman (BND) ka qen i informuar pr planet kryengritse para trazirave t marsit n Kosov, njoftoi kanali i dyt televiziv gjerman ZDF. Shrbimi i fsheht gjerman ka prgjuar bisedat telefonike n t cilat i njohuri si islamist Samedin Xhezairi alias Hoxha planifikonte sulme t dhunshme ndaj pakics serbe n Kosov, njofton ZDF. Xhezairi thuhet t ket patur lidhje edhe me rrjetin terrorist t El Kaids dhe njkohsisht sht paguar si informator i shrbimit t fsheht gjerman. Shrbimi i fsheht BND deri tani nuk ka komentuar njoftimet e televizionit gjerman.
  ZDF gjithahstu pohon se gazetart e saj kan biseduar me informatorin shqiptar i cili u ka thn: "Trazirat e tilla mund t shprthejn prsri n cilindo moment qoft. Jemi n gjendje q t mbledhim 3O mij lufttar pr aksion".
  ashtu thojne shkijet dhe mbeturinat e tyre...............edhe ai i cili ka thene ka qene deshmitare ne anen e millosheviqit ........
  djema mos u ngutni se do te vie fundi i cdo privitvizmi dhe agresiviteti......

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-01-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  355
  Sherbimi federal gjerman ka regjistruar biseden e islamistit Xhezaira, per trazirat e marsit ne Kosove  MYNIH (26 Nentor) - Kryetari i sherbimit federal gjerman te zbulimit, Auhist Haming ka konfirmuar te enjten per javoren gjermane "Cajt" se ne mars te ketij viti eshte regjistruar biseda e islamistit te njohur Samedin Xhezairit, i njohur si "komandant Hoxha", i cili ka bere ftese per dhunen kunder serbeve ne Kosove, por njekohesisht ka vleresuar se trazirat askush nuk ka mundur t'i parashohe. Permbajtjet e bisedave i jane percjelle Qendres kombetare gjermane te zbulimit ne Prizren ku eshte vleresuar se informatat nuk jane serioze. db/db(RTK/BalkanWeb)

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-07-2004
  Postime
  18
  Hajde shqipe hajde edhe do intriga interesante,vetem e vetem me e shti perseri atdheun shqiptar nen thundren sllave komuniste ruse sikur ka kane.Sot luftohet fundamentalizmi e ne shqiptaret ne hajvanet jemi kunder vetvehtes me ide VDEKJEPRUESE FUNDAMENTALISTE.

  Valle a ka pak tru shqiptari? e nuk din ta gjeje rrugen e tij drejt prospiretitet dhe bashkimit kombetare.Ata persona qe mendojne se me ideologji islamike dhe duke bertite allau ekber do ta perparojne kombin .E une mendoj se ata jane varrmihesit e kombit.E ju ju qe mendoni si ta shkoni dhe e thefshi qafen e luftoni per ceceni e jo per SHQIPERI

  Me fat shqiptari

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-02-2004
  Vendndodhja
  afer jush
  Mosha
  38
  Postime
  81
  Citim Postuar m par nga kenguri
  Hajde shqipe hajde edhe do intriga interesante,vetem e vetem me e shti perseri atdheun shqiptar nen thundren sllave komuniste ruse sikur ka kane.Sot luftohet fundamentalizmi e ne shqiptaret ne hajvanet jemi kunder vetvehtes me ide VDEKJEPRUESE FUNDAMENTALISTE.

  Valle a ka pak tru shqiptari? e nuk din ta gjeje rrugen e tij drejt prospiretitet dhe bashkimit kombetare.Ata persona qe mendojne se me ideologji islamike dhe duke bertite allau ekber do ta perparojne kombin .E une mendoj se ata jane varrmihesit e kombit.E ju ju qe mendoni si ta shkoni dhe e thefshi qafen e luftoni per ceceni e jo per SHQIPERI

  Me fat shqiptari
  o kengur o ti qe thua per kete trime eshte shpifje sllave po qe e mbeshtete tiii kinse ai ka luftuare ne ceceni jo o kengure ai ka luftuare ne trojete shqiptare ku ka pase nevoje ne kosove ne maqedoni dhe ka qene komandante..............
  kesh tu haru ai ka pas qefe shume mi mbyte kenguret sllave.....
  djema mos u ngutni se do te vie fundi i cdo privitvizmi dhe agresiviteti......

Tema t Ngjashme

 1. Spiunazhi
  Nga Toro n forumin Historia botrore
  Prgjigje: 121
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 13:39
 2. Bekim Budo rrefen per historine
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 22-02-2006, 03:12
 3. Reformim i shpejte i Sherbimit Gjeologjik
  Nga Xhuxhumaku n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 15:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •