Close
Faqja 1 prej 17 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 330
 1. #1
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Dashuria n dy koh

  1-JETA

  E luajtem edhe ne pjesen tone
  ne me te madhen,ne JETEN-KOMEDI
  e nese na duartrokiten ca caste,
  me pas sallen zbrazen indiferente ne qetesi

  E njejta pjese,te njejtet vargje,
  ne qe ndrrohemi zhurmshem a ne qetesi,
  lindim e vdesim ne ato pak caste,
  per te duartrokitur me pas nje aktor te ri

  Komedi e Jetes,tallje e Jetes,
  caste te bujshme,e perjetshme jehone,
  bukur te luajtem sa caste jetuam,
  me e bukur do te ishe ne mungesen tone


  2-MORALI EUNUK

  MORALIN prej kohesh e bera EUNUK
  qe lakuriqesine time me detyrim te veshtroje,
  eshte eunukezuar me teper nga cduhet I mjeri,
  ndaj me lakuriqesine time nuk mundet as te masturboje

  MORALIN prej kohesh e bera EUNUK
  qe lakuriqesine time me detyrim te veshtroje,
  me pahir me buzeqesh net e rralle i gjori,
  ndersa cenin e tij me mbathjet e mia perpiqet ta mbuloje


  3-DASHURI & MARTESE

  Te verber,te verber,
  te pershkojme dashuri
  deri tek nje dere ku lexon
  MARTESE,
  me pas te verberit sy
  hedhin veshtrimin gri
  mbi zemren e lodhur qe ecen
  me pertese


  4-BASHKESHORTE TE VJETER

  Pas kaq vitesh martese jetojme te qete
  dhe mendjen se kemi aq te ngarkuar
  enderrat e dikurshme iken vete
  e smbeti gje tjeter per tu enderruar

  Jetojme te qete,shume te qete,
  thua se sjemi me ne jete
  e ne zemra sna ka mbetur me zjarr
  per tu dashuruar apo per tu ndare

  Jetojme te qete,shume te qete
  e me lakuriq prane e prane nuk qendrojme,
  nje liber dashurie ku mungojne shume flete,
  here une,here ti,prane oxhakut lexojme


  5-ME PAS

  Ti u largove dhe kaq.
  Shpirti im-oqean pas stuhije
  fsheh thelle ne vetvete
  Titanikun
  e shpesh here nxjerr ne breg
  sandalen e nje
  femije


  6-ANKAND I NJE ENDERRE

  Kam nxjerre ne ankand enderren time.
  Bankiere,prostitute,doktore
  nuk kane para ta blejne.
  heronj,diva,perendi
  lavdi su ka mbetur ta rrembejne

  Kam nxjerre ne ankand enderren time
  kesaj bote varferisht te pasur,
  me idiotesine aq te mencur,
  me mencurine aq te fandaksur

  Kam nxjerre ne ankand enderren time
  per turmen qe zvarritet perdhe,
  per turmen qe paguan vec enderren e vjeter,
  per turmen qe frikesohet nga enderra ime e re


  7-HEROIZMI YNE

  Dy here ne jete mund te ndjehemi heronj.
  Te dy heret te dehur,por jo nga e njejta pije.
  Nese e para mund te jete ndoshta vodka,
  E dyta sigurisht nje maramenth lavdie


  8-TAKIM ME ISH TE DASHUREN

  Me erdhi mire qe ishe e lumtur,
  me erdhi mire qe ishe dikushi ne jete,
  me erdhi mire qe akoma ishe e bukur,
  me erdhi keq qe e lumtur ishe bere aq shpejte


  9-CKERKON ME KOT HIJET?

  Mos e kerko me kot hijen e Diellit.
  E mori buzeqeshja e femijeve.
  Mos e kerko me kot hijen e Henes.
  U tret ne lotet e te dashuruarve.
  Mos e kerko me kot hijen e yjeve.
  E vodhen guret e cmuar te nje unaze.
  Mos e kerko me kot hijen e dashurise.
  E mban peng harrimi.
  Mos e kerko me kot hijen e marteses.
  E mori tej tymi i nje cigareje
  me copeza dielli,
  hene,
  yjesh
  e dashurish dredhur
  mbi letren e bardhe te nje enderrimi


  10-ME KOT

  Hapa,hapa qe ikin larg
  nje udhe plot pluhur,nje udhe te vjeter,
  me kembet e zvarrisura dua te le nje gjurme
  qe para meje se la askush tjeter


  11-HESHT!

  Nese nxiton per takim me mua
  Mos u perpiq te gjesh fjale te bukura!
  Eseninin mos me cito!
  Thjeshte eja dhe hesht prane meje,
  Te lutem,mos fol,te lutem mos premto!
  Per hir te gjuhes tende genjeshtare,
  per hir te vesheve te mi shurdhe,
  per hir te shume loteve neteve vetmitare,
  per hir te shume udheve qe i mbylli nje mur
  Per hi rte nje me fal qe sdua te ma thuash,
  per hir te nje lamtumire qe sdua ta degjoj,
  per hir te nje te dua qe do te te beje te vuash,
  per hir te nje pergjithmone qe sa shpejt do te shkoje.
  Per hir te nje kenge qe sma kendon dot,
  per hir te nje letre qe kurre su dergua,
  per hir te nje enderrimi qe enderr sbehet me kot,
  per hir te nje kujtimi qe aq shpejt u harrua
  Nese nxiton per te me takuar mua,
  te lutem hesht,vec hesht me premto
  e nese dhe heshtjet tona do te thone te dua,
  perseri largoju dhe ne heshtje shko


  12-VETMIA

  Kur ndjehesh i vetmuar
  kerkon te te dashurojne,
  kur ndjehesh i vetmuar
  kerkon te dashurohesh,
  kur ndjehesh i vetmuar
  kerkon te te kujtojne,
  kur te pelqen te jesh i vetmuar
  thjeshte martohesh  13-HUMBJA IME

  Humbja ime
  eshte me e madherishme se fitorja jote
  qe bujshem e shpalos ne cdo skaj:
  Une humba ne lufte me vetveten.
  ti fitove ate qe mbeti pas saj


  14-MIKUT TIM TE PLAKUR

  Te gjeta sic te lashe ,or mik!
  Si dikur,edhe sot,
  me te njejten enderr gjithmone,
  me driten e rinise qe shpejt tu fik
  dhe lulet qe cdo Shen Valentin
  te njejtes grua ia dhuron
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 2. #2
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Misioni Paranoik

  MISIONI PARANOIK


  N kt bot ku fjala peshon m pak se ndrra,
  memec le t bhem q nga heshtja ime pesh t mar
  N kt bot ku lulet dhurohen aq lehtsisht,
  varr i harruar le t bhem,ku lule nuk v askush
  N kt bot ku MORALI mbretron si travesty i konvertuar
  helm le t bhet sperma ime n one night stand-in ton
  N kt bot ku kaq MIQSISHT miku t bhet armik
  dhe armik origjinal nuk ka m,
  cvler ka lufta pr t fituar miqsin e nj njeriu?
  N kt bot ku DASHURIA tepron aq shum,
  sa q shpesh u falet kafshve nga njerz q se njohn kurr,
  si mund tiu fal dashuri njerzve,un q dashurova aq shum?
  N kt bot ku edhe kukullat tashm ndjejn vetmi,
  kush mund t m shpjegoj ndryshimin midis
  nj vrassi dhe nj fmije?
  .
  N kt bot ku e VRTETA ka dhjet FYTYRA
  K--R-K-O-J
  vetm njrn,
  pa sy,pa goj,pa vesh,pa emr
  dhe si nj cop t bardh letre
  nj t porsalinduri tia dhuroj,
  me lot dhe urin
  pikturn e tij tronditse t vizatoj.
  N kt KARNAVAL shekullor,
  pazar i pafund shpirtrash t kambizuar
  hedh cdo cast MALLKIMIN tim :
  GZUAR PR SHUM VJET,NJERUCR !,
  duke shpresuar t mos i zr
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 3. #3
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Tmerri

  TMERRI

  E tmerrshme tr jetn me t njjtn grua:
  T njjtat sy,t njjtat buz,
  i njjti trup,e njjta muz,
  e njjta puthje,i njjti prqafim,
  i njjti prvjetor,i njjti zgjim,
  t njjtat ngrdheshje,i njjti zemrim.
  Cdo dit e njjta grua,
  cdo dit e njjta jet,
  cdo nat e njjta t dua,
  cdo nat e njjta flet.
  E tmerrshme tr jetn me t njjtn grua,
  o Zot,croman i mrzitshm duhet t jet,
  dy vet mbi nj jastk mish e thua
  e n ndrra gjithmon nj e tret
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 4. #4
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Syte E Tu

  SYT E TU

  Syt e tu jan shpirti yt.
  Rratht e zinj posht tyre-
  -censurimi i tij.
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 5. #5
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Muaji Shkurt

  MUAJI SHKURT

  Brenda nj muaji
  u njohm,
  u dashuruam,
  u mrzitm,
  u ndam,
  u hakmorrm,
  u harruam.
  Brenda nj muaji.
  Jo rastsisht Brenda t njjtit muaj
  ndodhen
  SHN VALENTINI
  dhe
  KARNAVALET.
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  rrathet e zinj poshte tyre
  burgu im!

 7. #7
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Analiza E Fundit E Flirtit

  ANALIZA E FUNDIT E FLIRTIT


  Koh m par ti grua e tjetrit,
  fshehurazi,mblsisht fshehurazi,
  bre dashuri me mua
  n kraht pa form t ndrrimit,
  nn at perndim dielli mashtrimtar,
  mbi at krevat epshor tuajin
  dhe un ,i panjohuri,
  u ndjeva fitimtar,
  fitimtar ndaj nj kundrshtari t panjohur
  mbi trupin tnd

  Sot m shum se kurr,
  ndjehem humbs,
  nj humbs me nj kundrshtar t njohur,tt shoq,
  q cdo nat fshin gjurmt e fitores sime
  mbi trupin tnd,
  me puthjen e tij indiferente,
  me duart e tij t strmsuara me format e tua joshse,
  me trupin e tij,
  me organin e tij,
  shkruan t plot cdo nat
  emrin e tij
  ATJE
  ku un n t rrall
  vetm sa guxoj t hedh
  nj firm t pakuptueshme
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 8. #8
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Thumbs up

  Citim Postuar m par nga Larsus
  rrathet e zinj poshte tyre
  burgu im!

  Sakte!Burgu i retorikes se veshtrimeve tona....
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 9. #9
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Vendlindja

  VENDLINDJA-(askrotish)

  Puthje
  Erblir
  SHenjtruar
  Kundr
  Orvatjes
  Pr
  Ikje pa kthim.
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 10. #10
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Derrat

  DERRAT

  Kndoja derrit kngn tnde
  dhe ai do t vazhdoj
  zhgrryerjen e tij t prbaltur
  Recitoja derrit poezin tnde
  dhe ai sdo ta ndrpres pr asnj cast
  ritualin e tij baltsor.
  Tregoja derrit pikturn tnde
  dhe nocka e tij do t zhytet edhe m thell
  mocalit t zi.
  ..
  DHIT para nj derri dhe do t shohsh
  se si do t vrsulet ai
  t zhys kokn e tij kokderre
  n ***** tnd.
  Por mos u entuziazmo q trhoqe m n fund
  vmndjen e nj derri,
  artist i dashur!
  Pr t ti do t jesh thjesht
  nj MUTPRODHUES.
  .
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 11. #11
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Shkretetira

  SHKRETTIRA

  N syt e tu lot ska m.
  Buzt e thara sti puth m njeri.
  Nga rrug t padukshme
  lngjet dhe sekrecionet
  derdhen n qendrn e trupit tnd,
  midis kofshve t tua,
  n at oaz t harruar,
  si pr ti treguar ndonj udhtari
  t etur t rastit,
  se sidoqoft,
  diku,
  diku n trupin tnd,
  dikush mund t shuaj etjen
  pa u keqkuptuar.
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 12. #12
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Dashuria Ne Dy Kohe

  DASHURIA N DY KOH

  Shtrihem pran teje
  dhe vshtroj
  flokt e tu,syt,buzt,
  kraht,supet,duart,
  gjinjt dhe sqetullat e rruara,
  barkun,krthizn,kofsht
  dhe gjn e parruar,
  pulpat,kmbt,
  gishtrinjt e tyre,thonjt
  dhe
  fotografin e tt shoqi mbi mur
  q duket sikur m thot:
  Mos i beso,or mik!
  Harrove ti shikosh unazn.
  Ajo t tradhton cdo nat kur fl me mua!
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 13. #13
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Nese...

  NSE

  Nse ke fuqin e Penelops,
  m prit!
  Nse ke magjin e Circes,
  m shndrro!
  Nse kam mallin e Ulisit,
  do t kthehem!
  Por kujdes:
  Homert jan vazhdimisht
  t verbr
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 14. #14
  El-Letrsia Maska e macia_blu
  Antarsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime n 29 postime
  Nga Peshkopija qenke ti?
  Sa bukur!

 15. #15
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  syte e tu -
  pasqyra ime
  rrathet poshte tyre-
  shembellimi yt

 16. #16
  vowel Maska e liliella
  Antarsuar
  19-04-2002
  Vendndodhja
  ny
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po ti qenke nga ana ime

  me kenaqe me kete , sinqerisht
  Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

 17. #17
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga liliella
  po ti qenke nga ana ime

  me kenaqe me kete , sinqerisht


  Edhe ti dibrane je?
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 18. #18
  C O B sanguin Maska e whisper
  Antarsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Rebele
  syte e tu -
  pasqyra ime
  rrathet poshte tyre-
  shembellimi yt


  Syte e tu perloten,por jane te mijte qe tani nuk shohin qarte...
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 19. #19
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga macia_blu
  Nga Peshkopija qenke ti?
  Sa bukur!
  Sa bukur?? E ke fjaln pr qeleshen ti?

  Qeflinj t mdhenj paskeni qen ju "malokt pi Dibre" .

  Edhe nj her ju moderatort. Prmblidhini n nj teme krijimet e Crazy Old Baby-t , se po duket si invazion.

  Sa paske shkruar sot...obobooo

  I fort je o COB ! N do tregim , gjen "Llafe pr rahmet" (lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 20. #20
  me nder qofsh
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  korazon ma bej qejfin e me kendo nje kenge prej te madhes pi Dibre

  e aman shyqyr qe na doli crazy pi Dibre qe te me kujtoj c'beheshte andej nga Llixhat, ndonje history tjeter ke? te tregoj un ca me Ravnat? dhe te lutem mos e ndalo vrrullin qe ke marr.
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

Faqja 1 prej 17 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria sht virtyti m i madh
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 2. Koncepti i Dashuris Kristiane
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 3. Dashuria rilind do dit
  Nga Xhuxhumaku n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
 4. Lumi i zjarrt
  Nga Matrix n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-02-2005, 07:04
 5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
  Nga Klevis2000 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 15-02-2005, 11:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •