Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    gjithmone e me larg
    Anëtarësuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572

    Si ndikojnë veset në shoqëri?

    A keni ndonje ves te vetes qe ju pelqen dhe nuk doni te hiqni dore?
    Mua mu ka bere ves ky forumi s´rri dot pa ju pershendetur. Pastaj kam ves edhe te cohem vone e ti le gjerat gjithmone per momentin e fundit.
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e abnk
    Anëtarësuar
    27-07-2004
    Vendndodhja
    Vendi i fundit i lire n'bote, USA
    Postime
    242
    Vesi asht zakon i keq. Apo e keni fjalen per zakonin ma t'preferuem?

    Ktu tham se tane kena me kene n'nji mendje. Zakoni ma i preferuem asht seksi! Kerkush nuk mundet me e lane kyt zakon.
    Zakone tjera jane peshat n'gym, vrapi, qitja, koleksioni i armve, gjellet e persosuna qi gatuen grueja (zakon qi nuk kam me e lane kurre) etj.
    Defend the second amendment

  3. #3
    gjithmone e me larg
    Anëtarësuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    se kush i ka vene nje titull qe nuk e kam zgjedhur une kesaj teme, po nejse ju e dini.
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  4. #4
    gjithmone e me larg
    Anëtarësuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    po abnk per ato e kisha fjalen, zakonet paksa te keqija se ato te mirat quhen virtyte.
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  5. #5
    Citim Postuar më parë nga abnk
    Ktu tham se tane kena me kene n'nji mendje. Zakoni ma i preferuem asht seksi! Kerkush nuk mundet me e lane kyt zakon.
    ...lol...

    Te mos fle me vone, gjithmone kam mesuar/lexuar NATEN, te mos e pelqej aq shume cokollaten(s'mund te ha dot asnje lloj embelsire po s'pati kakao )...kaq me vijne tani neper mend (nqse keto mund te quhen zakone te keqia).

  6. #6
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga FLOWER
    A keni ndonje ves te vetes qe ju pelqen dhe nuk doni te hiqni dore?
    Mua mu ka bere ves ky forumi s´rri dot pa ju pershendetur. Pastaj kam ves edhe te cohem vone e ti le gjerat gjithmone per momentin e fundit.
    Vesi im i preferuar qe do me shoqeroje deri ne stacionin e fundit Udhetimet

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Te vete ne takime tepakten 5-10 minuta me vones...i dont know po te ben te ndihesh important kur jan te tjeret duke pritur per ty! (kjo vetem ne shoqeri se ne gjera me serioze si shkolle/pune jam gjithmon ne orar)

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922
    Citim Postuar më parë nga FLOWER
    A keni ndonje ves te vetes qe ju pelqen dhe nuk doni te hiqni dore?
    Mua mu ka bere ves ky forumi s´rri dot pa ju pershendetur. Pastaj kam ves edhe te cohem vone e ti le gjerat gjithmone per momentin e fundit.

    kam shume vese qe nuk po shkeputem dot dhe nje gje te tille e them me te vertete

    vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit dhe nje gje e tille me ka futur ne telashe te medha sepse ne nuk e fsheh dot dashurine time kur lidhem me ndonje femer , kaq shume pushtohem nga kjo ndjenje saqe
    nuk shikoj me gje tjeter pervec subjektit qe dashuroj , humbas sensin e realitetit dhe nje gje e tille me ben te pakuptushem per te tjeret qe me rrethojne , drejtoj gjithshka qe kam tek subjekti im i dashur femer , dhe nuk me ngelet asgje tjeter pervec kesaj ndjenje te madhe qe me perfshin nga koka tek kembet

    nje ves tjeter qe kam nese mund ta quaj keshtu

    udhetoj shume dhe nuk po shkeputem dot nga ky ves nese mund ta quajme keshtu , keto dite vendosa te largohem nga europa dhe nje gje te tille nuk ja kam treguar askujt sepse njerzit nuk me kuptojne dot , une kam nevoje te domosdoshme te shikoj vende te reja , dua te shikoj indine , kinen , australine , usa, canadane , etj , dhe per mua kjo gje eshte normale dhe kur tja them ketyre qe me rrethojne eshte e sigurt qe do me quajne te cmendur , por une nuk mund te kufizohem vetem ne europe

    nje ves tjeter qe kam lexoj shume sidomos libra , rrevista, gazeta, etj

    dhe kur lexoj perqendrohem aq shume ne ate qe po lexoj saqe harroj te haj buke , humbas brenda asaj qe po lexoj , jam shume i dhene mbas librave saqe me duket vetja manjak librash , dhe kur e lexoj libra te bukur qe kane shume qe te trasmetojne me permbajtjen tyre , me duket sikur e fus brenda ne qenjen time librin te gjithe me duket sikur po e asimiloj librin qe po lexoj , qe te mos me iki me kurre nga une.......

    kam edhe shume vese te tjera

    kur flas jam aq orator dhe elokuent ne te folur, saqe kur isha ne shqiperi heren e fundit njerzit ne vend qe te me kthenin pergjigje ne ato qe i thoja me rrinin duke me thene: oh ARUN nga i di ti gjithe keto gjera , oh arun sa bukur flet ti , oh arun per cfare keni mbaruar juve ne universitet , etj,etjetj


    te tjerat po ja iu them kur te hapet tema e rradhes

  9. #9
    Moderatore
    Anëtarësuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit
    ************************************************** *****
    arun, kjo eshte vlere!
    Ves eshte vartesia qe krijon!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit
    Qe kur kane fillu veset te ndahen ne te medhenj dhe te vegjel?

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922
    Citim Postuar më parë nga Mina
    vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit
    ************************************************** *****
    arun, kjo eshte vlere!
    Ves eshte vartesia qe krijon!
    te falenderoj per vleresimin tend por ........

    ne keto vitet e fundit ne shqiperi dhe ne bote jo te gjitha femrat e kane kendveshtrimin tend , sidomos ato femrat qe rrine te blloku , kur i flisja per kendveshtrimin tim , me kane tallur dhe shume biles , por kur erdha ne itali me shohin dhe me flasin ne tel. gjithe dashuri ,dhe kur ti them se do largohem nga europa me siguri qe do me shikojne me me shume dashuri ...................

    sidoqofte uroj qe femrat shqiptare ti kthejne syte e tyre me shume nga vlerat dhe sidomos nga sentimenti i perjetshem i dashurise qe nuk krahasohet me asnje sentiment tjeter ne bote...........

    arun

  12. #12
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    po kafeja o shoke kafeja...

    p.s. a do kishte mundesi te dashur anetar qe te mos na beni idealistin...Une personalisht mjaftohem me realistet. Hë va lumsha.
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  13. #13
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    ewwww kush ma paska hap temen Flower.....

    vesi im ktu ne forun eshte ti pergjigjem postimeve te tua...(nje nder te shumtet)...

  14. #14
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Veset ne shoqeri kane ndikimin e vet,nuk mund te themi qe nuk kane.
    Varet nga lloji i vesit tek e fundit,se po qe i bajatshem dhe i merzitshem edhe shoqeria qe ke prane nuk do e kuptoj vesin edhe do te perbuz ate.
    Po po qe ves i mire,do e pranojne me duket.

    Stormi
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  15. #15
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga arun
    vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit dhe nje gje e tille me ka futur ne telashe te medha sepse ne nuk e fsheh dot dashurine time kur lidhem me ndonje femer , kaq shume pushtohem nga kjo ndjenje saqe
    nuk shikoj me gje tjeter pervec subjektit qe dashuroj , humbas sensin e realitetit dhe nje gje e tille me ben te pakuptushem per te tjeret qe me rrethojne , drejtoj gjithshka qe kam tek subjekti im i dashur femer , dhe nuk me ngelet asgje tjeter pervec kesaj ndjenje te madhe qe me perfshin nga koka tek kembet

    heheeheh Aruno ....per kete vesin tend ose me mire " dobesine " tende ... do te jepja nje sugjerim ... Asnjehere mos dashuro me gjithe forcen e shpirtit .. ler pak rezerve .. dhe mos ja thuaj femrave kete piken tende te dobet se do ta marrin shpirtin fare ...

    po ta them kete ne konfidence .. meqe te kam dhe ex- komshi ( dhe kaq gje e bejme per ty )
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922
    heheeheh Aruno ....per kete vesin tend ose me mire " dobesine " tende ... do te jepja nje sugjerim ... Asnjehere mos dashuro me gjithe forcen e shpirtit .. ler pak rezerve .. dhe mos ja thuaj femrave kete piken tende te dobet se do ta marrin shpirtin fare ...
    pikerisht per kete arsye e cilesova edhe ves sepse nuk heq dot dore , dhe nuk me ka dale keq sepse cdo dashuri e re eshte e bukur se cdo dashuri e kaluar dhe kjo te jep kenaqesi te madhe

  17. #17
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga arun
    pikerisht per kete arsye e cilesova edhe ves sepse nuk heq dot dore , dhe nuk me ka dale keq sepse cdo dashuri e re eshte e bukur se cdo dashuri e kaluar dhe kjo te jep kenaqesi te madhe

    ok ok thashe se po ankoheshe aty me lart lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #18
    <-----
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Citim Postuar më parë nga KaLTerSi
    po kafeja o shoke kafeja...
    ...nese eshte expresso dhe e shoqeruar me ndonje ves cigareje lol...sounds not bad not bad
    p.s edhe ti kafexheshe kshu ee ? He mo ta lumsha...po filxhan di te qesesh ?
    ...

  19. #19
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    Citim Postuar më parë nga AgainstAllOdds
    p.s edhe ti kafexheshe kshu ee ?
    kafexhie the? nga ato te thekurat jam rritur me gjysh une, me nje sy lexohej zeri popullit e me tjetrin behej kafeja, ne ate xhezvenë dyshe(eh kohe e arte thuaj)
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  20. #20
    <-----
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    lol
    ncncncnc , paske nostalgji per Zerin e Popullit e ?
    Se mos je prej atyre qe mbanin kapele republika ti ?
    Sa per kafe , po me pelqeka deshira jote kafe-pirese lol , por mu s'ma kalon dot se nuk me dalin gishtat e duarve ti numeroj kafet qe pi ne dite ..:P
    ...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Prinderit tuaj deshirojne qe ju te keni me shume shoqeri shqiptare apo te huaj?
    Nga strawberrygirl_ në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 17-07-2010, 05:55
  2. Partite Dhe Sektet
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 96
    Postimi i Fundit: 17-02-2009, 13:25
  3. Bursa
    Nga Gerrard në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 09-04-2007, 13:42
  4. Amerika, kjo shoqëri që sheh nga e ardhmja
    Nga Brari në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 21-05-2006, 06:09
  5. Barazi midis mashkullit dhe femres
    Nga skerdi në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 43
    Postimi i Fundit: 27-06-2004, 08:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •