Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
 1. #1
  gjithmone e me larg
  Antarsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  41
  Postime
  572

  Si ndikojn veset n shoqri?

  A keni ndonje ves te vetes qe ju pelqen dhe nuk doni te hiqni dore?
  Mua mu ka bere ves ky forumi srri dot pa ju pershendetur. Pastaj kam ves edhe te cohem vone e ti le gjerat gjithmone per momentin e fundit.
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e abnk
  Antarsuar
  27-07-2004
  Vendndodhja
  Vendi i fundit i lire n'bote, USA
  Postime
  242
  Vesi asht zakon i keq. Apo e keni fjalen per zakonin ma t'preferuem?

  Ktu tham se tane kena me kene n'nji mendje. Zakoni ma i preferuem asht seksi! Kerkush nuk mundet me e lane kyt zakon.
  Zakone tjera jane peshat n'gym, vrapi, qitja, koleksioni i armve, gjellet e persosuna qi gatuen grueja (zakon qi nuk kam me e lane kurre) etj.
  Defend the second amendment

 3. #3
  gjithmone e me larg
  Antarsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  41
  Postime
  572
  se kush i ka vene nje titull qe nuk e kam zgjedhur une kesaj teme, po nejse ju e dini.
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 4. #4
  gjithmone e me larg
  Antarsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  41
  Postime
  572
  po abnk per ato e kisha fjalen, zakonet paksa te keqija se ato te mirat quhen virtyte.
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 5. #5
  Citim Postuar m par nga abnk
  Ktu tham se tane kena me kene n'nji mendje. Zakoni ma i preferuem asht seksi! Kerkush nuk mundet me e lane kyt zakon.
  ...lol...

  Te mos fle me vone, gjithmone kam mesuar/lexuar NATEN, te mos e pelqej aq shume cokollaten(s'mund te ha dot asnje lloj embelsire po s'pati kakao )...kaq me vijne tani neper mend (nqse keto mund te quhen zakone te keqia).

 6. #6
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883
  Citim Postuar m par nga FLOWER
  A keni ndonje ves te vetes qe ju pelqen dhe nuk doni te hiqni dore?
  Mua mu ka bere ves ky forumi srri dot pa ju pershendetur. Pastaj kam ves edhe te cohem vone e ti le gjerat gjithmone per momentin e fundit.
  Vesi im i preferuar qe do me shoqeroje deri ne stacionin e fundit Udhetimet

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  Te vete ne takime tepakten 5-10 minuta me vones...i dont know po te ben te ndihesh important kur jan te tjeret duke pritur per ty! (kjo vetem ne shoqeri se ne gjera me serioze si shkolle/pune jam gjithmon ne orar)

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,779
  Citim Postuar m par nga FLOWER
  A keni ndonje ves te vetes qe ju pelqen dhe nuk doni te hiqni dore?
  Mua mu ka bere ves ky forumi srri dot pa ju pershendetur. Pastaj kam ves edhe te cohem vone e ti le gjerat gjithmone per momentin e fundit.

  kam shume vese qe nuk po shkeputem dot dhe nje gje te tille e them me te vertete

  vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit dhe nje gje e tille me ka futur ne telashe te medha sepse ne nuk e fsheh dot dashurine time kur lidhem me ndonje femer , kaq shume pushtohem nga kjo ndjenje saqe
  nuk shikoj me gje tjeter pervec subjektit qe dashuroj , humbas sensin e realitetit dhe nje gje e tille me ben te pakuptushem per te tjeret qe me rrethojne , drejtoj gjithshka qe kam tek subjekti im i dashur femer , dhe nuk me ngelet asgje tjeter pervec kesaj ndjenje te madhe qe me perfshin nga koka tek kembet

  nje ves tjeter qe kam nese mund ta quaj keshtu

  udhetoj shume dhe nuk po shkeputem dot nga ky ves nese mund ta quajme keshtu , keto dite vendosa te largohem nga europa dhe nje gje te tille nuk ja kam treguar askujt sepse njerzit nuk me kuptojne dot , une kam nevoje te domosdoshme te shikoj vende te reja , dua te shikoj indine , kinen , australine , usa, canadane , etj , dhe per mua kjo gje eshte normale dhe kur tja them ketyre qe me rrethojne eshte e sigurt qe do me quajne te cmendur , por une nuk mund te kufizohem vetem ne europe

  nje ves tjeter qe kam lexoj shume sidomos libra , rrevista, gazeta, etj

  dhe kur lexoj perqendrohem aq shume ne ate qe po lexoj saqe harroj te haj buke , humbas brenda asaj qe po lexoj , jam shume i dhene mbas librave saqe me duket vetja manjak librash , dhe kur e lexoj libra te bukur qe kane shume qe te trasmetojne me permbajtjen tyre , me duket sikur e fus brenda ne qenjen time librin te gjithe me duket sikur po e asimiloj librin qe po lexoj , qe te mos me iki me kurre nga une.......

  kam edhe shume vese te tjera

  kur flas jam aq orator dhe elokuent ne te folur, saqe kur isha ne shqiperi heren e fundit njerzit ne vend qe te me kthenin pergjigje ne ato qe i thoja me rrinin duke me thene: oh ARUN nga i di ti gjithe keto gjera , oh arun sa bukur flet ti , oh arun per cfare keni mbaruar juve ne universitet , etj,etjetj


  te tjerat po ja iu them kur te hapet tema e rradhes

 9. #9
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit
  ************************************************** *****
  arun, kjo eshte vlere!
  Ves eshte vartesia qe krijon!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit
  Qe kur kane fillu veset te ndahen ne te medhenj dhe te vegjel?

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,779
  Citim Postuar m par nga Mina
  vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit
  ************************************************** *****
  arun, kjo eshte vlere!
  Ves eshte vartesia qe krijon!
  te falenderoj per vleresimin tend por ........

  ne keto vitet e fundit ne shqiperi dhe ne bote jo te gjitha femrat e kane kendveshtrimin tend , sidomos ato femrat qe rrine te blloku , kur i flisja per kendveshtrimin tim , me kane tallur dhe shume biles , por kur erdha ne itali me shohin dhe me flasin ne tel. gjithe dashuri ,dhe kur ti them se do largohem nga europa me siguri qe do me shikojne me me shume dashuri ...................

  sidoqofte uroj qe femrat shqiptare ti kthejne syte e tyre me shume nga vlerat dhe sidomos nga sentimenti i perjetshem i dashurise qe nuk krahasohet me asnje sentiment tjeter ne bote...........

  arun

 12. #12
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  po kafeja o shoke kafeja...

  p.s. a do kishte mundesi te dashur anetar qe te mos na beni idealistin...Une personalisht mjaftohem me realistet. H va lumsha.
  Toleranca, eleksiri i liris.

 13. #13
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  36
  Postime
  1,043
  ewwww kush ma paska hap temen Flower.....

  vesi im ktu ne forun eshte ti pergjigjem postimeve te tua...(nje nder te shumtet)...

 14. #14
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Veset ne shoqeri kane ndikimin e vet,nuk mund te themi qe nuk kane.
  Varet nga lloji i vesit tek e fundit,se po qe i bajatshem dhe i merzitshem edhe shoqeria qe ke prane nuk do e kuptoj vesin edhe do te perbuz ate.
  Po po qe ves i mire,do e pranojne me duket.

  Stormi
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 15. #15
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga arun
  vesi im me i madh qe kam eshte se dashuroj me gjithe forcen e shpirtit dhe nje gje e tille me ka futur ne telashe te medha sepse ne nuk e fsheh dot dashurine time kur lidhem me ndonje femer , kaq shume pushtohem nga kjo ndjenje saqe
  nuk shikoj me gje tjeter pervec subjektit qe dashuroj , humbas sensin e realitetit dhe nje gje e tille me ben te pakuptushem per te tjeret qe me rrethojne , drejtoj gjithshka qe kam tek subjekti im i dashur femer , dhe nuk me ngelet asgje tjeter pervec kesaj ndjenje te madhe qe me perfshin nga koka tek kembet

  heheeheh Aruno ....per kete vesin tend ose me mire " dobesine " tende ... do te jepja nje sugjerim ... Asnjehere mos dashuro me gjithe forcen e shpirtit .. ler pak rezerve .. dhe mos ja thuaj femrave kete piken tende te dobet se do ta marrin shpirtin fare ...

  po ta them kete ne konfidence .. meqe te kam dhe ex- komshi ( dhe kaq gje e bejme per ty )
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,779
  heheeheh Aruno ....per kete vesin tend ose me mire " dobesine " tende ... do te jepja nje sugjerim ... Asnjehere mos dashuro me gjithe forcen e shpirtit .. ler pak rezerve .. dhe mos ja thuaj femrave kete piken tende te dobet se do ta marrin shpirtin fare ...
  pikerisht per kete arsye e cilesova edhe ves sepse nuk heq dot dore , dhe nuk me ka dale keq sepse cdo dashuri e re eshte e bukur se cdo dashuri e kaluar dhe kjo te jep kenaqesi te madhe

 17. #17
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga arun
  pikerisht per kete arsye e cilesova edhe ves sepse nuk heq dot dore , dhe nuk me ka dale keq sepse cdo dashuri e re eshte e bukur se cdo dashuri e kaluar dhe kjo te jep kenaqesi te madhe

  ok ok thashe se po ankoheshe aty me lart lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #18
  Citim Postuar m par nga KaLTerSi
  po kafeja o shoke kafeja...
  ...nese eshte expresso dhe e shoqeruar me ndonje ves cigareje lol...sounds not bad not bad
  p.s edhe ti kafexheshe kshu ee ? He mo ta lumsha...po filxhan di te qesesh ?
  ...

 19. #19
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Citim Postuar m par nga AgainstAllOdds
  p.s edhe ti kafexheshe kshu ee ?
  kafexhie the? nga ato te thekurat jam rritur me gjysh une, me nje sy lexohej zeri popullit e me tjetrin behej kafeja, ne ate xhezven dyshe(eh kohe e arte thuaj)
  Toleranca, eleksiri i liris.

 20. #20
  lol
  ncncncnc , paske nostalgji per Zerin e Popullit e ?
  Se mos je prej atyre qe mbanin kapele republika ti ?
  Sa per kafe , po me pelqeka deshira jote kafe-pirese lol , por mu s'ma kalon dot se nuk me dalin gishtat e duarve ti numeroj kafet qe pi ne dite ..:P
  ...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prinderit tuaj deshirojne qe ju te keni me shume shoqeri shqiptare apo te huaj?
  Nga strawberrygirl_ n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 17-07-2010, 05:55
 2. Partite Dhe Sektet
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 13:25
 3. Bursa
  Nga Gerrard n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 09-04-2007, 13:42
 4. Amerika, kjo shoqri q sheh nga e ardhmja
  Nga Brari n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-05-2006, 06:09
 5. Barazi midis mashkullit dhe femres
  Nga skerdi n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 27-06-2004, 08:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •