Close
Faqja 34 prej 45 FillimFillim ... 24323334353644 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 661 deri 680 prej 888
  1. #661
    i/e regjistruar Maska e Humanisti
    Anëtarësuar
    03-05-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    278
    A din kush naj liber monografi mbi fisin shqiptar -Gash- apo naj punim shkencor me noj revist, gazet apo web?
    Kete pyetje e kom bo edhe ma heret, mirepo ndoshta dikush nga ju ka diqka rishtazi.

    Gjithe te Mirat

  2. #662
    SHKOZA
    Anëtarësuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    Libri ,, TROPOJA NEPER BREZA " e autorit Ibrahim Malaj e ka nje kapitull te gjere ku ne hollesi fletre per fisin Gash.

    SHKOZA nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  3. #663
    SHKOZA
    Anëtarësuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    [QUOTE=Anesti_55;2451999]
    Citim Postuar më parë nga SHKOZA Lexo Postimin
    Jam shume i ineteresuar rreth origjines se fiseve shqiptare sidomos atyre te veriut dhe kjo teme me ineteson shume. Ne Kosove QUOTE]
    Kraniqet nuk besoj se jane shqipetare.Ato vete e mbajne veten per turq por nuk perjashtohen te jene sllave.Ne poloni ke krahina Krsanik, dhe krsnystaw.Ke dhe nje tufe krasniqesh ne rusi, Estoni etj.
    Kjo eshte edhe nje bllof i rradhes i ketij Anestit_55.

    SHKOZA nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  4. #664
    i/e regjistruar Maska e Jackvar
    Anëtarësuar
    19-03-2008
    Postime
    43
    [QUOTE=Anesti_55;2451999]
    Citim Postuar më parë nga SHKOZA Lexo Postimin
    Jam shume i ineteresuar rreth origjines se fiseve shqiptare sidomos atyre te veriut dhe kjo teme me ineteson shume. Ne Kosove QUOTE]
    Kraniqet nuk besoj se jane shqipetare.Ato vete e mbajne veten per turq por nuk perjashtohen te jene sllave.Ne poloni ke krahina Krsanik, dhe krsnystaw.Ke dhe nje tufe krasniqesh ne rusi, Estoni etj.


    Edhe ksi hipoteza paska a ? Vazhdimisht i akuzojm greket e sllavet qe me shekuj kan manipulu me historine tone, a ne fakt vet shqiptaret jemi ata qe e dredhojm historine tone pa pas nevoje me nderhy tjert. Vet fakti qe niher i permend turqt e pastaj ni popull tjeter... sllavt, t'bon me kuptu qe ska kurgjo serioze ne kete koment.

    Krasniq't historikisht jane dallu si atdhetar qe pushket i kan drejtu sllaveve e edhe turqve. Nese ke degju ndoniher per ndonje konflikt qe kane pas me ndonje fis shqiptar mos u befaso shume, se konflikte te tilla kane qene mjaft te perhapura per arsye te ndryshme.

  5. #665
    SHKOZA
    Anëtarësuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    [QUOTE=Jackvar;2550037]
    Citim Postuar më parë nga Anesti_55 Lexo Postimin



    Edhe ksi hipoteza paska a ? Vazhdimisht i akuzojm greket e sllavet qe me shekuj kan manipulu me historine tone, a ne fakt vet shqiptaret jemi ata qe e dredhojm historine tone pa pas nevoje me nderhy tjert. Vet fakti qe niher i permend turqt e pastaj ni popull tjeter... sllavt, t'bon me kuptu qe ska kurgjo serioze ne kete koment.

    Krasniq't historikisht jane dallu si atdhetar qe pushket i kan drejtu sllaveve e edhe turqve. Nese ke degju ndoniher per ndonje konflikt qe kane pas me ndonje fis shqiptar mos u befaso shume, se konflikte te tilla kane qene mjaft te perhapura per arsye te ndryshme.
    Kete budallallek e ka thene ky Anest-_55/

    SHKOZA nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  6. #666
    SHKOZA
    Anëtarësuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    Rreth 70 shtepi te fshatit Peqan te ( Therandes ) Suharekes jane te fisit Bytyq . Keta banore thone se te paret e tyre kane ardhur shume moti nga Nishi . Ketu behte fjale per banore qe kane ardhur shume kohe para muhaxhereve, pra keta jane shqiptare bytyqas qe duhet te kene migruar nga ajo zone rreth shek. XV, mos edhe shume me heret. Poashtu pjesa me e madhe e banoreve te fshatit Gjinovc te po kesja koune jane te fisit Bytyq te cilet thojne se poashtu jane te ardhur nga Nishi perafersishte ne kete kohe dhe jane te afert me banoret Bytyqas te Peqanit.
    Kam mesuar se te paret e fshatit Papaz te komunes se Therandes paskan qene te vendosur se pari ne Suhareken e sotme, por qenkan perzene nga Berishet e Suhareks, ndoshta pas nje ngatrrese . Berishasit paskan ardhur nga Lugu i Leshanit dhe qenkan vendosur ne Suhareken e sotme, ndoshta pas shek. XVI.
    I pari i fshatit Budakove dhe ai i fshatit Doberdelan , fshatra keto te fisit Gash, jane vellezer. Poashtu edhe Jezerci matane maleve te Budakoves jane te fisit Gash dhe te afert me banoret e Budakoves.
    Te paret e fshatrave Grejqevc, Qadrak dhe Dragaqine ishin vellezer ose me sakte banoret e Qadrakut dhe Dragaqines jane te rene nga Grejqevci. Gjithashtu edhe banoret e fshatit Duhle duhet te ishin ne disa breza me te hershme pjese e ketij trungu. Te gjithe keta banore te ketyre fshatrave jane te fisit Thaq ( nenfisi Sope ). Poashtu ne anen tjetre te maleve te Grejqevcit edhe Mollopolci me disa fshatra perreth jane te nenfisit Sop.

    SHKOZa nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  7. #667
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga andirago Lexo Postimin
    Ja ku e ke, në të gjitha gjuhët sllave është e njëjta fjalë, versione të ndryshme, Kralj, Korolj, Krol, pastaj e ke edhe në Latvishte që është gjuhë baltike, dhe në Hungarisht. Ec e lidhe me shqipen.

    Kanga kreshnike i quan krajlë, mbretërit e huaj, armiqtë, ata që vrisnin kreshnikët. Mos e harro këtë për asnjë moment, poqese dëshiron të jemi gjithnjë në binarë.

    Format si Korol, Kirali, Karalis, etj tregojnë se ka të bëj me Karol, (epoka karolingiane).

    KLIKO:
    http://online.ectaco.co.uk/main.jsp;...-1&source=king

    nashta e merr vesh serbisht;

    U srpskom jeziku, kao i u drugim jezicima, ima mnogo reči koje su preuzete iz jezika drugih naroda i prilagođene našem jeziku. Takve reči danas i ne osećamo kao pozajmljenice, na primer: puška, čarapa, košulja, sat, sapun, kralj i dr.

    Shkau po thot qe asnjana prej fjaleve qe ka ceke nuk eshte serbe - as Kral! -Tash ti shko binde n'te kunderten.

    (epoka karolingiane).
    Hahahahahaa
    Ndryshuar për herë të fundit nga Baptist : 11-01-2010 më 23:03
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  8. #668
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Vendndodhja
    ........
    Postime
    309
    Citim Postuar më parë nga Bizantin Lexo Postimin
    gjysmat e fiseve veriore e kanë origjinën nga bosna.
    smundem ta fshij vetë ?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Iliri. : 12-01-2010 më 01:01

  9. #669
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga Iliri. Lexo Postimin
    Ti vërtet qenke i brisht .
    Po vetëm këtu mundesh te tallesh me historin shqiptare , se ne tjeter forum te fluturojnë për Greqi atje ke jevgjit .
    Iliri, ky eshte grek dhe i takon te tregoje perralla. Ata qe do duheje fluturisur ne greqi jane ca shqipfoles tjere qe s'dine cka jane qe thone kete para ketij.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  10. #670
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Vendndodhja
    ........
    Postime
    309
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    Iliri, ky eshte grek dhe i takon te tregoje perralla. Ata qe do duheje fluturisur ne greqi jane ca shqipfoles tjere qe s'dine cka jane qe thone kete para ketij.
    Ky është ?!
    Nuk di edhe sa kemi ngel këtu me gjak shqiptari ?
    Mundemi ti numrojmë në gishta siç po shkon hesapi .

  11. #671
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga Iliri. Lexo Postimin
    Ky është ?!
    Nuk di edhe sa kemi ngel këtu me gjak shqiptari ?
    Mundemi ti numrojmë në gishta siç po shkon hesapi .
    E,' -Kjo nuk eshte e vertete!
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  12. #672
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Vendndodhja
    ........
    Postime
    309
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    E,' -Kjo nuk eshte e vertete!
    Ndoshta ......
    Këtu janë më shumë se gjysmat e temave fetare , edhe një pjesë anti-kombëtare, edhe një pjesë ...............

  13. #673
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga Iliri. Lexo Postimin
    Ndoshta ......
    Këtu janë më shumë se gjysmat e temave fetare , edhe një pjesë anti-kombëtare, edhe një pjesë ...............
    E,' - kjo eshte plotesisht e vertete. Pershendetje.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  14. #674
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Vendndodhja
    ........
    Postime
    309
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    E,' - kjo eshte plotesisht e vertete. Pershendetje.
    Çudi , akoma nuk mi fshiu kush mesazhet
    Doja vetëm ti fshij , po sdija
    Rekord bëra sot.

  15. #675
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-10-2007
    Postime
    5
    fisi berishe

  16. #676
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-10-2007
    Postime
    5

    mahallet e fisit Berishe

    Citim Postuar më parë nga dede07 Lexo Postimin
    fisi berishe
    - desku
    - teta
    - doqi
    - marojs

  17. #677
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-01-2010
    Vendndodhja
    ne vendin me te bukur te botes
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga Iliri. Lexo Postimin
    smundem ta fshij vetë ?
    Kush te tha ty qe veriu eshte nga bosna mos ki pire gje une jam mesuese historie dhe ne asnje liber nuk e thote kete veriu eshte fis ilir dhe gjak shqiptari i vertet gjuha e veriut eshte me e pastra ne shqiperi pa perpunime
    Nese ke fakte mund te ma provosh

  18. #678
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-01-2010
    Vendndodhja
    ne vendin me te bukur te botes
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga _ronald_ Lexo Postimin
    si e verteton?
    Sikur ti te hyje me shume ne kerkime dhe te kerkoje rrenjet tuja mbase do bindeshe qe Sulioti ka shume te drejte me ato qe thote jane emra dhe mbiemra te Pellazgve .
    Aty neper libra dhe kerkime do shikosh shume prova .

  19. #679
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    08-09-2009
    Postime
    324
    U srpskom jeziku, kao i u drugim jezicima, ima mnogo reči koje su preuzete iz jezika drugih naroda i prilagođene našem jeziku. Takve reči danas i ne osećamo kao pozajmljenice, na primer: puška, čarapa, košulja, sat, sapun, kralj i dr.
    Nuk thotë që është nga shqipja, thotë ashtu siç thashë unë se është marrë nga gjuhë tjera.

    Konkretisht është marrë nga Karli i Madh.

  20. #680
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Disa nga familjet me te njohura shkodrane
    Ne librin "Shkodra dhe Motet" jane paraqitur shume nga fiset dhe familjet qe kane bere Shkodren. Duke ruajtur nje rend alfabetik, kemi paraqitur sipas librit, disa prej ketyre familjeve, qe kane bere historine e qytetit

    Bekteshet
    Ne Shkoder jane dy a tri brezni, qe gezojne llagapin Bekteshi. Ata rrjedhin nga Mustafa Bekteshi, te cilin populli e quante Mustafa i Begos.

    Bushatllinjte
    Jane nga fiset e medha te Shkodres. Historikisht kjo familje feudale me origjine shqiptare, eshte e njohur per traditen e saj te sundimit e ndikimit ne qytet e krahine.

    Fisi Çefa
    Rrjedh prej Kashnjetit te Mirdites e per shkaqe vrasjesh kane zene vend ne Hajmel.

    Familja Çeka (Suma)
    Fshati Sume i Postribes mbahet tradicionalisht si vend i prejardhjes se fiseve shkodrane Suma (katolike e myslimane).

    Danejt
    Nga te dhenat e pjesetareve te vjeter te kesaj familjeje, te paret e tyre jane me origjine nga Mirdita dhe i pari qe u kthye ne mysliman u quajt Dan Coba (Ramadan).

    Dervishejt
    Jane me tradita historike. Pasardhesit e fundit te kesaj familjeje e ndryshuan llagapin e tyre ne Sokoli.

    Dragushejt
    Fjala eshte per Dragushejt myslimane, sepse nga kjo familje e vjeter e lagjes Perash kane dale persona te njohur, si pjese e paresise se qytetit dhe me mjaft influence.

    Duoda
    Familje katolike shume e vjeter, Duoda ose Doda. Titulli Doda eshte italianizuar , pasi te paret e familjes e kaluan jeten ne dhera te huaja, duke arritur rangje te larta.

    Gjylbegramshejt
    Nder te paktat familje feudale e me tradita te vjetra historike ne Shkoder. Llagapi eshte formuar nga bashkimi i dy gjymtyreve, te cilet pjestaret e familjeve i mbajten vec e vec ne epoka te ndryshme historike.

    Gjyrezet
    Ne baze te dokumenteve arkivale, historiografia shqiptare e rradhit familjen Gjyrezi, ne familjet e vjetra tregtare te Shkodres, veprimtaria e te ciles eshte zhvilluar qe ne shekullin e XVIII. Me kohe kjo familje u be shume e forte ekonomikisht, sa, krahas kapitaleve, zoteronte edhe prona te shumta tokash bujqesore ne zona te ndryshme.

    Hotnit
    Ne rradhen e familjeve te para me tradita fisnikerie e me nje ndikim te konsiderueshem ne popullaten e Shkodres, sidomos ne ate te Malesise, shquhet edhe familja e Hotenvet. Ne Shkoder jane shume familje me llagapin Hoti, por ne do te kemi per objekt dy prej tyre, Hotnit e lagjes Rus i Vogel dhe ato te lagjes Qafe, referohet, tek "Shkodra dhe motet", Hamdi Bushati.

    Fisi Jakova
    Me kete llagap ka me shume se nje familje shkodrane; ketu do te ndalemi te familja e Kole Dedes, i cili ne vitin 1810, shperngulet nga Mirdita dhe vendoset ne Gjakove, nga ku familja mori edhe llagapin e ri "Jakova". Ne fototeken Marubi ben pjese edhe fondi Jakova.

    Jenibeget
    Nder shtepite e vjetra dhe te njohura te lagjes Perash, qe nga fundi i shekullit te 18-te ishte ajo e bejlereve te Barbullushit, te cilet i kane pase banesat e tyre prane shtepive te Boriceve.

    Jukejt
    Ne rradhen e familjeve me tradita historike eshte edhe familja e Jukejve. Simbas te dhenave tradicionale te pasardhesve te tyre eshte nje nder familjet me te vjetra e lagjes Parruce. Ata jane me origjine nga Krasniqja.

    Kamsi (Kambesej)
    Simbas studimeve te nje relacioni te botuar, te paret e kesaj familje rrjedhin prej Ejlloreve te Drishtit nga breznia e Duke Angjelit, vecanerisht nga barku i te birit te dukes se permendur, te quajtur Denk apo Dhimiter.

    Kazazet e Shkodres
    Llagapi "Kazas" (dredhes mendafshi), i mbetur nga turqishtja, nuk eshte eksluzivisht vetem per Kazaset muslimane te Shkodres. Eshte nje llagap i disa familjeve ne Shqiperi. Me kete llagap ka pasur edhe ne katoliket shkodrane. Ne liber eshte folur per "Kazaset" muslimane.

    Fisi Koliqi
    Familja Koliqi rreth viteve 1700 eshte vendosur ne Shiroke, ardhur nga fshati Lotaj-Shale. I pari eshte quajtur Mark, ndersa i biri Kole, prej te cilit ka rrjedhur edhe llagapi Kolaj. Nga kjo familje jane Ernest Koliqi dhe kardinali shqiptar Mikel Koliqi.

    Koplikej-Xhabijej
    Ne Shkoder, me kete llagap, eshte nje varg familjesh, te cilat ndonese me llagap te njejte, nuk jane te gjitha te nje vellazerie; shumica e tyre jane te nje breznie, por te ndare nder barqe te ndryshme; p.sh Xhabijet e Shazejt jane te nje fisi me Koplikejt.

    Lohjanet
    Ne rradhen e dyerve te vjetra me tradita fisnikerie dhe me ndikim ne popullaten shkodrane ishte edhe familja e Lohjaneve, me banim ne lagjen Tepe. Kjo shtepi shume bujare dhe fisnike, u shqua ne kohet e kaluara, vecanerisht qe nga fundi i shekullit te 18-te e deri ne luften e Miletit.

    Fisi Miloti
    Ashtu si Vishobeget, Boricet, Berdicejt etj. Edhe Milotet jane nje nga familjet e vjetra te Perashit. Me pare kane qene te vendosur ne kodrat e Dracinit, ku qene stabilizuar pasi ishin shperngulur nga Miloti e me pare nga fshati Kurbin.

    Parrucejte
    Me titullin Parruca, ne Shkoder kemi dy brezni te vjetra te permendura si per tradita tregtare dhe per ato luftarake. Mbasi Shkodra eshte e perbere prej muslimanesh e kristianesh, llagapi "Parruce" figuron nder te dy palet. Sot per sot ne Shkoder mund te jene 4-5 familje qe mbajne llagapin Parruca. Nga pleqte e ketyre familjeve nuk ekziston asnje, qe te na tregoje prejardhjen dhe gjenealogjine familjare te Parrucejve. Parrucejte katolike jane nje dege tjeter, por qe gjithsesi nuk ka shume te dhena per ta.

    Fisi Quku
    Nje nder fiset e njohura e me shtrirje te gjere eshte edhe fisi Quku me prejardhje nga fshati Vilze i krahines se Shllakut.

    Familja Repishti
    Familja Repishti e ka prejardhjen nga fshati Repisht, ne Rranxa te Malesise. Fshati gjendet 800 e ca metra mbi nivelin e detit.

    Rrojejt
    Nje nga familjet e vjetra tregtare te Shkodres jane Rrojejt, me origjine nga Kruja, nje rrem i kesaj familjeje jane marre me tregti kund afer 200 vjetesh brez mbas brezi.

    Serdaret
    Nje nga familjet e vjetra me influence e qe gjithnje kane mbetur ne kujtesen e pleqve per veprimtarine e tyre jane edhe Serdaret e Shkodres.

    Fisi Serreqi
    Ne Rregjistrin e Pagezimeve te vitit 1736 figuron edhe familja Serreqi, mirepo nuk jemi ne gjendje qe te percaktojme se per secilen familje Serreqi behet fjale, per te hershmen apo edhe per te mevonshmen. Ka mundesi qe kjo familje te jete vendosur ne Shkoder nga fundi i shekullit te 18-te dhe fillimi i shekullit te 19-te. Ne fillim familja mbante llagapin "Gocej", emri i nje lagjeje te Kastratit, prej nga ishin larguar.

    Sokolejt
    Ne vargun e shtepive me tradite ndikimi, fisnikerie e trimerie ben pjese edhe fisi i Sokolejve te Shkodres. Te paret e kesaj shtepie jane te ulur nga mali Sume i Dukagjinit, prej lagjes Bojej.

    Sumejt
    Me llagapin Suma ne Shkoder kemi familje muslimane edhe katolike. Te paret nuk jane te nje fisi e gjaku, kurse Sumejt katolike, qe ekzistojne ketu rezulton te jene te gjithe te nje fisi , por te ndare ne brezni. Si muslimanet ashtu edhe katoliket jane me origjine nga mali Sume i Dukagjinit. Ndersa Sumejt katolike ka shume te dhena qe kane qene te ngarkuar me misione tregtare, diplomatike e profesionale. Kane pasur shume rol ne qytet.

    Sykejt
    Nje nga familjet e nderuara shkodrane jane edhe Sykejt. Nga disa te dhena thuhet se familja eshte me origjine nga Dukagjini e ulur ne katundin Rec te Rranxave te Mbishkodres.

    Fisi Shiroka
    Ky eshte nje nga fiset me te vjetra ne Shkoder. Prejardhja e fisit Shiroka duhet kerkuar te fisi i Ejlloreve (Engjelloreve), te cilet sipas Anonimit Tivaras dhe Dhimter Frangut ishin nder shtepite princerore me te vjetra te Shqiperise.

    Fisi i Dasho Shkrelit
    Eshte nje fis i ardhur nga fshati Shkrel i Malesise se Madhe dhe i vendosur ne Shkoder nga fundi i shekullit te 18-te, ne lagjen Dudas.

    Shllakejt
    Kjo familje, ne shekujt e kaluar, banonte ne qytetin e Shkodres. Rrethanat e ngjarjet e kohes e bene te shperngulej, ne katundin Vukatane, ku edhe sot qendrojne pasardhesit e saj.

    Fisi Ura
    Sipas burimeve gojore fisi e ka prejardhjen e vet nga fshati malor i Postrribes, Ura e Shtrenjte.

    Fisi Zojzi
    Mbeshtetur ne Rregjistrin e Pagezimeve te vitit 1736 rezulton ne rradhet e familjeve te vjetra katolike ishte edhe ajo Zojzi.

    Marre nga libri "Shkodra dhe Motet" e Hamdi Bushatit
    -- Korrieri, 05/10/2002
    Ndryshuar për herë të fundit nga fegi : 10-02-2010 më 11:39

Faqja 34 prej 45 FillimFillim ... 24323334353644 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A ka konspiracion kundër Shqipërisë?
    Nga BARAT në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 10-05-2011, 09:36
  2. Misioni Amerikan Në Shqipëri (1946)
    Nga DriniM në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
  3. "Dr. dituria"
    Nga Sabriu në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 18-12-2008, 06:32
  4. Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 06-12-2008, 14:08
  5. Ervin Hatibi
    Nga erzeni në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 18-11-2006, 00:39

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •