Close
Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 351
 1. #1
  i/e larguar Maska e Studenti-Te
  Anėtarėsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  Ne pluhur
  Postime
  215

  Gezuar Festen e Fiter Bajramit!

  Gėzuar te gjithėve besimtarve tė fesė Islame Ditėn e Fitėr Bajramit

  ME F A T B A J R A M I

  Ditėt qė kaluan
  Ne agjėruam
  Ndigjuam Perendinė
  Mposhtėm urinė
  Lexuam Kur-anin
  Forcuem imanin
  Zotit iu afruem
  Atij iu drejtuem
  Larguam haramin
  Mundėm shejtanin
  Shpirtit dermanin
  Me fat bajramin


  Shpirtin pastruem
  Trupin forcuem
  Dhamė pasurinė
  Larguam zilinė
  Zotit iu drejtuam
  Nga Ai kėrkuam
  Afruam kojshinė
  Ēfaqėm mirsinė
  Dijmė ē’ėshtė me hjekė
  Se duhet vdekė
  Bajram mubarek

  Melekėt thėrrasin
  Kėndo qė hasin
  Flasin shpejtoni
  Mos u vononi
  Sot ėshtė dita
  qė s’hup merita
  Sot Zoti juaj
  Do t’ju paguaj
  Lum ai qė pritė
  Kėtė me arrijtė
  Me fat kėto ditė

  Iblisi thėrret
  Ēiret,bėrtet
  Thrret shok’t e vet
  E pyesin ē’kėrkon
  Qė po na fton
  Kush t’ka hidhėrua
  Vetėm na thuaj

  Kurrkush ai thotė
  Por Zoti sot
  Dha rahmet mbi botė
  Armikut tim
  I dha shpėrblim
  Vaj halli im
  Zoti Muhammedit
  Ia fali ymmetin

  Ju keni detyrė
  Nė ēdo mėnyrė
  Nė sy ti mbani
  Hiē mos vu ndani
  I thirrni pa pra
  Aheng me ba
  Lėshoni muzikėn
  Mos tė kenė frikėn
  Epshet ju prekni
  Thuanu na ndjekni
  U jepni raki
  N’kėtė ditė me pi
  Se ata qė dehen
  Nga Zoti urrehen

  Pra t’kem kujdesin
  Detyra na presin
  Namaz dhe lutje
  Tė bėjmė dhe tutje
  Prindėrvet kujdesin
  Derisa tė vdesin
  Tė afėrmit tonė
  Ti vizitojmė
  Tė ruajmė kojshinė
  Kem porosinė
  Edhe t’festojmė
  Por mos t’teprojmė
  Se atė qė tepron
  Zoti se don

  nga Jakup. H
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angmokio : 17-07-2015 mė 02:34

 2. #2
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Shpresoj qe zoti ua ka pranuar agjerimin dhe ju bekofte me gjithe begatite e Bajramit.
  Qofshi gjithmone te gezuar.


  Stormi
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. #3
  Anti ,anti,anti......!
  Anėtarėsuar
  16-06-2004
  Vendndodhja
  Jungle
  Mosha
  37
  Postime
  44
  edhe ju e gezofshi festen e madhe te Bajramit
  pershendetje
  i`m not a complete idiot,some parts are missing.

 4. #4
  Sami Frasheri Maska e Arrnubi
  Anėtarėsuar
  19-07-2003
  Vendndodhja
  dynja
  Mosha
  39
  Postime
  741
  Ju uroj te gjithe vellezerve dhe motrave muslimane  GEZUAR FITER BAJRAMIN !
  Sa budalla eshte "Odisea"

 5. #5
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Mesazh i Reis Ul Ulema hafiz Arif efendi Eminit me rastin e festes se Ramazan Bajramit

  Besimtare te dashur, mos te harojme se kohet qe po i jetojme jane perplot me sfida dhe gracka, ndersa shpetimin dhe zgjidhjen e te gjitha problemeve e gjejme ne kthimin tone ne fjalet e All-llahut dhe traditen e Pejngamberit a.s. Allahu xh. sh. na do vetem te bashkuar, vetem unik

  Shkup, 12 nentor - Kryetari i Bashkesise Islame, Reis ul Ulema Hafes Arif efendi Emini, me rastin e festes se Ramazan Bajramit sot dergoi mesazh deri te te gjithe besimtaret. "Besimtar te nderuar! Keto ajete nga Kurani famelarte e tregojne ne menyren me te bukur personalitetin e njeriut te devotshem dhe veprimet e tij, besimin dhe dashurine qe ai ka per Allahun xh. sh. Shpresoj qe te ketille njerez sa me shume te kete ne radhet tona. Ne mesin tone gjithnje e me shume te shohim e te takojme besimtare te sinqerte e te devotshem te cilet ne cdo cast jane te vetedijshem per fuqine e pakufishme te Allahut xh. sh. I falenderohemi Allahut xh. sh. i cili na mundesoi te perfundojme me sukses agjerimin si njerin nga shtyllat e islamit dhe nga muaji i shenjte i Ramazanit te dalim me te devotshem, me bindje me te fuqishme dhe me shpirt me te pastert. Sepse, qellimi i agjerimit tone eshte qe sa me shume ta ndiejme dhe ta perjetojme dashurine ndaj Krijuesit tone, njekohesisht duke bere vepra te mira qe duhet te jene karakteristike e perjetshme e muslimanit. Kam nderin dhe kenaqesine e vecante t'ju drejtohem ne kete dite te Fiter Bajramit, festes islame qe eshte dite e buzeqeshjes se pergjithshme, dite e gezimit dhe dashurise mes njerezve, dite e faljes dhe miqesise, dite e dores se shtrire ne drejtim te fqiut, mikut, shokut, e vellaut. Por mbi te gjitha dhe para se gjithash, festa e Fiter Bajramit eshte dore e shtrire drejt atyre qe per ndonje arsye, qofte materiale apo shendetesore, jane te pamundesuar ti gezohen kesaj dite te vecante. Besimtare te dashur, mos te harojme se kohet qe po i jetojme jane perplot me sfida dhe gracka, ndersa shpetimin dhe zgjidhjen e te gjitha problemeve e gjejme ne kthimin tone ne fjalet e All-llahut dhe traditen e Pejngamberit a.s. Allahu xh. sh. na do vetem te bashkuar, vetem unik. Sot, ne kete dite te lumtur te Bajramit me te cilen e shenojme perfundimin e muajit te bekuar, deshiroj dhe uroj qe te gjithe ju, besimtare te dashur bashke me familjet e juaja, te perjetoni kenaqesine dhe atmosferen e vecante qe ky Bajram e krijon. Kur te vizitoni miqte, shoket, fqinjet, mos haroni edhe faktin se ndoshta dikush nuk e ka mundesine qe ti gezohet kesaj feste. Njeriut te atille duhet shtrire dora jone, e ky eshte urdher i Allahut. Vellezer e motra, ne kete dite te Bajramit, une po ju perkujtoj edhe nje here se Islami eshte mbi te gjitha dhe para se gjithash, fe e paqes dhe mirekuptimit, tolerances dhe dashurise mes njerezve. Mes neve duhet te mbisundoje marreveshja ne vend te mosmarreveshjes, dashuria ne vend te urrejtjes. Vetem ne kete menyre ne do te mund te mbijetojme dhe do te mund te themi se po jetojme sipas rregullave dhe urdherave te Allahut xh.sh. Cdo veprim tjetersoj, eshte kthim prapa i te gjithe neve dhe paraqet nje proces te stagnimit ne kohet kur te gjithe te tjeret po ecin me hapa te shpejte e te medhenj drejt ardhmerise. Besimtare te nderuar! Uroj dhe deshiroj qe ky Bajram te jete realizim i deshirave te juaja dhe i familjeve te juaja, andaj ju qofte me fat dhe i gezuar. Dashuria dhe meshira e Allahut qofshin perhere mbi ju ne rrugen e te vertetes, mirekuptimit dhe sinqeritetit", thuhet ne mesazhin e kryetarit te BFI-se, Reis ul Ulema Hafes Arif efendi Eminit.
  Nga:
  Neat Duraku
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 6. #6
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  i uroj te gjithe besimtareve musliman kudo qe ndodhen Gezuar Bajramin!
  paqe e mbaresi gjithmone!
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e enes22
  Anėtarėsuar
  29-01-2004
  Vendndodhja
  Belgjik
  Mosha
  40
  Postime
  26

  Gezuar per shume vjet Bajramin

  Gezuar per shume vjet Bajramin

  ju uroj te gjithe muslimaneve kudo ne bote Gezuar dhe nje vit sa me te begate dhe te lumtur
  Allahu na bashkofte ne xhenet inshallah


  ps : sa te shpejte jeni mor aman thashe ta hapja une kete teme po jo ore
  mire mire hajd Gezuar edhe nje here
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga enes22 : 14-11-2004 mė 08:09 Arsyeja: bashkim skedari
  Gjithēka ka nė qiej e nė tokė i bėn sexhde vetėm All-llahut me dėshirė ose me dhunė, (i bėjnė sexhde) edhe hijet e tyre nė mėngjes e mbrėmje.
  multimedia islame
  gjithcka mbi multimedian islame

 8. #8
  Larguar nga Forumi Maska e sdb
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  42
  Postime
  54
  TE GJITHE BESIMTARVE MYSLIMAN - URIME FESTEN E BAJRAMIT!

 9. #9
  Buzeqesh optimist ! Maska e Miremengjes
  Anėtarėsuar
  28-02-2004
  Vendndodhja
  -xyz-
  Mosha
  40
  Postime
  261
  Ja dhe nje urim nga une ...

  Ju uroj nga zemra te gjithe besimtarėve dhe besimtareve musliman "GĖZUAR FESTĖN E FITĖR-BAJRAMIT" !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Miremengjes : 14-11-2004 mė 16:43
  Koha eshte jeta!
  Koha eshte si shpata po se preve te pret ajo ty.
  Ditet jane si shigjeta kurse njerzit jane shenjestrat e tyre!
  Dora qe nuk shkruan eshte kembe!

 10. #10
  Perjashtuar Maska e besi84
  Anėtarėsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  37
  Postime
  440

  Urime Bajrami...

  Te nderuar vllezer dhe motra (forumista/e) ju uroj nga zemra Bajramin duke iu lutur Allahut xh.sh qe te na pranoj luetjet tona dhe te na bej kaboll muajin e Ramazanit te gjithve atyre qe agjeruan (qoft edhe nje dite te vetme)
  Zoti qoft me ju besimtare te devotshem
  paqe dhe shendet mbi ju

  besi

 11. #11
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Vellezer e motra,
  Gezuar festen e Ramazan Bajramit dhe Zoti ju bekofte.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #12
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  44
  Postime
  1,946
  Gezuar Te Gjitheve Festen E Ramazan Bajramit

  Zoti Qofte Perhere Me Ju

  Amin.
  Eduardi...
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 13. #13
  I larguar Maska e panchovilla
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Milky Way Galaxy
  Postime
  502
  Edhe une i uroj te gjithe pjestareve te fese islame festen e bajramit!
  Hardworking pays off in future, laziness is paying off right now

 14. #14
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Vellezer dhe Motra,jau uroj perzemersisht festen e madhe te BAJRAMIT.Zoti qofte gjithmone me ju

 15. #15
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  39
  Postime
  2,172
  Gezuar, gezuar festen e Bajramit

  Zoti qofte me ne ne cdo hap, na plotesofte cdo deshire te mire e na dagjofte cdo lutje.
  Sjellte ky Bajram vetem gezim, harmoni e kenaqesi ne familjet tona.
  Indriti
  Injoranca nuk zhduket me top

 16. #16
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Gezuar Bajramin te gjithe besimtarve muslimane!
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 17. #17
  ...
  Anėtarėsuar
  26-11-2003
  Vendndodhja
  PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
  Postime
  1,430
  Gezuar Bajramin!

  Ju sjellte te gjitheve dashuri, urtesi, fat edhe suksese ne cdo rruge te drejte!
  HOLLAND...

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Ju uroj edhe une festen e Bajramit. Zoti u pranoft agjerimin gjithe atyre qe agjeruan muajin e shenjte te Ramazanit. Urime gjithe myslimanve!

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2005
  Mosha
  41
  Postime
  386
  gezuar bajramin!
  beqar

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e buki19
  Anėtarėsuar
  20-09-2005
  Postime
  313
  Te gjithe muslimaneve me fat festa e madhe e fitrit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga buki19 : 02-11-2005 mė 18:52

Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gezuar Kurban Bajramin!
  Nga INDRITI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 395
  Postimi i Fundit: 31-07-2020, 04:50
 2. Ku do te kaloni festat e Vitit te Ri dhe Bajramin
  Nga rina_ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 21-12-2006, 11:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •