Close
Faqja 6 prej 18 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 351
 1. #101
  shqiptari Maska e faruk_01
  Anėtarėsuar
  24-09-2006
  Vendndodhja
  maqedoni
  Postime
  590
  Citim Postuar mė parė nga Drini_i_Zi Lexo Postimin
  Po ju prezentoj disa sms te bukura qe me kan arritur sot nga familjaret e miqt qe ma uronin Bajramin , mund ti merrni nese sja keni uru dikujt ehehh Nese keni ju dicka ndryshe kisha pas deshir me i lexu ktu.  - Jeta pa besim nuk ka kuptim , fjala e bukur dhe vepra e mir jan i vetmi shpetim, kjo dit per ty qofte plot gezim, Xheneti vendbanimi yt deri ne amshim. ME FAT BAJRAMIN.

  - Mengjesi agoi , agjerimi mbaroi , Allahu i madherueshem per shperblim Fiter Bajramin na dhuroi, le te shfrytezojm kete dit me Kuran e me ibadet qe te na na letsohet ne ahiret , te plasim shejtanin Me Fat Fiter Bajramin dhe per shum vjet , juve dhe familjes tuaj...

  - Si freski e drites ,te ardht lumturia , si pellumb i bardh te ardht dashuria , me gezim e hare te kaloft kjo jet , endrra me e bukur tu boft realitet , urime Fiter Bajramin.


  - Ibadetet e muajit te Ramazanit le ta rendojne ne te djatht peshoren ne Diten e Gjykimit , gezimin e dites se Bajramit ua plotesoft kenaqsia e Xhenetit.

  - Sot esht dita ku pikon loti , sonte esht dita ku permendet Zoti , sonte esht dita e muslimanit te them nga zemra urime festa e Bajramit
  .


  Kam edhe disa tjera , do ti shkrujt tjera her , uroni Bajramin njeri tjetrit
  shume te mira... ja disa edhe nga une:

  te gjith besimtaret sot po festojne, sot ne kete dit madheshtore te gjithe po urojne,le te jete e bekuar kjo dite edhe per ty,cdo here te ju sjell fat e lumturi......

  nje deshire nga zemra ime ju vjen, inshalla kjo fest vec lumturi ju bjen, uroj qe lutjet tuaja Allahu ti ndegjoj dhe cdo deshire tu plotsoj....

  cdo musliman sot gezohet, cdo i vdekur sot ringjallet, cdo i hidhruar sot pajtohet, cdo gabim i bere sot falet,,me fat Fiter Bajrami...

  kjo dite dielli ndricon , dita shkelqen, muslimani i vertet gezim ndjen,Ky gezim nuk gjendet cdo dite vetem dy here ne vit, prandaj gezuarbajramin per shume vite
  O Sa mir t'jesh Shqiptar...

 2. #102
  i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
  Anėtarėsuar
  23-11-2005
  Postime
  443
  Te Gjithve Me fat Bajramin
  Emri: Me fat Bajrami.jpg

Shikime: 41810

Madhėsia: 40.2 KB

 3. #103
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Shum e fort kjo Kosovar

 4. #104
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Ndihmohen familjet e dėshmorėve


  Kumanovė 1 tetor - Janė ndarė gjithsej 65 ēanta me pajisje shkollore si dhe 34 mijė denarė si zeqat dhe fitre pėr fėmijėt e familjeve tė dėshmorėve dhe invalidėve tė luftės sė UĒK-sė nė rajonin e Kumanovės e Likovės. Ndihmat janė ndarė nė fshatrat Runicė, Ēerkez, Vaksincė, Llopat, Sllupēan, Goshincė dhe nė qytetin e Kumanovė. Forumi Ndėrkombėtar pėr tė Drejtat dhe Lirit e Njeriut (FNDLNJ), dega nė Kumanovė, ka vazhduar traditėn pėr t'u dalė nė ndihmė shtresave tė varfra tė popullsisė shqiptare gjatė muajit tė Ramazanit. Nė bashkėpunim me Lidhjen e Arsimtarėve Shqiptarė "Naim Frashėri" Kumanovė- Likovė, ditėt e fundit tė Ramazanit realizoi njė aktivitet humanitar, i cili ishte i mbėshtetur edhe nga Ndėrmarrja "Donika". Ndarja e mjeteve u bė nga donatori si dhe kryetari i Forumi Ndėrkombėtar pėr tė Drejtat dhe Lirit e Njeriut, Sekcioni- Kumanovė, Idriz Sinani, nė bashkėpunim me Lidhjen e Arsimtarėve Shqiptar "Naim Frashėri" Kumanovė- Likovė tė kryesuar nga Etem Xheladini. FNDLNJ ka falėnderuar donatorėt qė kanė kontribuar qė nxėnėsve dhe prindėrve tė tyre t'u bėhet mė i lehtė viti shkollor dhe festė e Bajramit. (N.K) )

  koha.com.mk

 5. #105
  i/e larguar Maska e bklyn_kid
  Anėtarėsuar
  28-01-2008
  Vendndodhja
  Brooklyn
  Postime
  202
  Tirane per Bajram

 6. #106
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Muslimanėt festojnė Bajramin, dhe luten pėr paqe ne Kashmir


  Me dhjetėra mijėra musliman falėn namazin e Bajramit, nė qytetin e Xhamuas si dhe nė Srinagar te Kashmirit.

  E enjte, 02 Tetor 2008 11:38
  "Ne u lutėm pėr paqe dhe harmoni ndėrmjet komuniteteve si dhe pėr vėllazėri pėr tė gjithė. Pėrpjekjet e fundit pėr tė bėrė ndasi nė mes komuniteteve duhet tė harrohen. Ne tė gjithė duhet tė ecim sė bashku." thotė njė anėtar i tubimit.

  "Falja e Bajramit kaloi me qetėsi nė kėtė anė tė vendit dhe pa asnjė aksident," thonė zyrtarėt e policisė.

  Policia dhe administrata civile kanė mbajtur sigurinė nė vende tė ndryshme pas protestave dhe konflikteve tė vonshme nė vend.

  Pas faljes sė namazit, me mijėra protestuan nė paqe me sloganet e tyre pėr liri.

 7. #107
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Festimi i lumturisė sė Islamit nė parkun Debni

  Mirė se vini nė mėnyrėn e festimit tė Bajramit nė Australi.

  E enjte, 02 Tetor 2008 10:46
  Vajzat e vogla me shamitė e tyre tė shumėngjyrshme dhe tjerat me bishtalecat e tyre bėrtasin gjatė rrotullimit tė shpejtė te Tufanit nė Luna Park.

  Djemtė me veshjet e tyre sportive vrapojnė pas topave gjersa nėnat e tyre- Palestineze, Libaneze, Turke, Somaleze e tė tjera bisedojnė me gėzim nė batanijet e piknikut.

  Meshkujt me veshjet e gjata tradicionale e tė tjerė mė pantallona shesin biletat pėr lojėrat dhe i mbajnė fėmijėt tė argėtuar.

  Dje mė shumė se 5000 musliman Australian prej njėzet komuniteteve tė ndryshme u bashkuan nė Parkun e lojėrave nė Debni tė Flemingtonit pėr tė festuar.

  Dita filloi kur mijėra persona falėn namazin nė park dhe pastaj duke shtrėnguar dorėn e duke pėrqafuar njėri tjetrin uruan Bajramin.

  I rrethuar nga fytyra tė zeza, tė bardha e Aziatike ndihmės organizatori Ahmed Ahmedi tha: "Harron krejt prej nga je-ti je musliman dhe kjo mjafton. Pavarėsisht se qka je, ti do tė ja shtrėngon dorėn qdo personi."

  Organizatori i ngjarjes Ahmed Musa, nga Qendra Islame pėr Informim e Australisė, thotė se ishte veēanėrisht e rėndėsishme pėr fėmijėt qė tė festojnė nė ambient tė hapur dhe qė tė ndjejnė qė i pėrkasin komunitetit.

  Ky manifestim vjetor, qė organizohet nga komunitete tė ndryshme muslimane tani ėshtė bėrė tradicional.

  Nė qoftė se Ramazani ėshtė pėr sakrifikim- agjėrim, pėrulėsi dhe kėrkim falje-Bajrami ėshtė vetėm pėr festim.

 8. #108
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,121
  Per gjith besimtar musliman urime festa bajramit te madh .
  Ishalla zoti gjith atyre qe kan agjeruar zoti ja befte kabull!.

 9. #109
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Rekord ne Xhamiat e Kosoves- Xhemati Rrugeve

  Ne mengjesin e dites se pare te festes se Fiter Bajramit ,ne te gjitha Xhamitė e Kosoves,jan thyer te gjitha rekordet sa i perket numrit te Besimtareve te cilat kan qen prezent ne faljen e Namazit te Bajramit ndonjeher,d.m.th instutucionet e BIKut nuk mbajn mend te kene pare dhe perballuar nje fluks aq te madh te besimtareve.

  Edhe pse qdo here ndertohet ndonje Xhami ne Kosove me qellim qe te permbush kerkesat e besimtareve,kesaj here u pa se kerkesat jan te medha se duhet akoma Xhami ne menyre qe te perballoj fluksin e madh te besimtareve.
  Kete Bajram nje shumice e konsiderueshme e kan falur ne ambiente te hapura ,jashte xhamiave.

  Nese nje fluks i madh i ngjajshem i besimtareve merr pjes ne Namazet e tjera te ardhshme,ateher do shqyrtohet mundesia qe ne Prishtine te falet Namazi i Bajramit ne Stadiumin e Futbollit te Prishtines ,Ne Mitrovice ne stadiumin Olympik dhe keshtu ne te gjitha ato hapsira te gjera te secilit qytet neper Kosove.

  Shkroi Kerim Gashi
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 02-10-2008 mė 10:45
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 10. #110
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Nga bota - fotot e bajramit

  Mijėra musliman bėjnė tavaf rreth Qabesė gjatė bajramit


  Lutjet e djaloshit palestinez te varri i familjarit nė Gaza
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 11. #111
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Fėmijėt palestinez para xhamisė Al Aksa

  Namazi nė Shqipėri
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 12. #112
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Ndihmė pėr skamnorėt dibranė
  Dibėr- Pėr nder tė festės sė Fitėr Bajramit, Shoqata "1 dollar pėr Dibrėn", ka realizuar njė aktivitet human, nė grumbullimin e artikujve elementar, ushqimor si dhe sanitar. Kryetari i kėsaj shoqate Esat Ushtelenca tha se qėllimi i kėtij aktiviteti ėshtė qė tė sensibilizojė qytetarėt dibran, tė ndihmojnė me produkte ushqimore, sanitare, tė cilat do t'ju hyjnė nė punė sadopak familjeve me gjendje tė dobėt ekonomike. Pra, shton Ushtelenca, kėto ndihma qė secila pako ka artikuj me vlerė mbi 2 mijė denarė iu dedikuan familjeve qė janė me njė gjendje tė dobėt financiare dhe shpresojmė qė dhe nė tė ardhme kjo shoqatė tė ketė aktivitet tė tjera tė kėsaj sfere. Edhe pse kjo shoqatė ėshtė themeluar pak mė shumė se njė muaj, ajo ka qenė aktive me vullnetarėt e saj tė cilėt momentalisht numėrohen 180 anėtarė qė dita ditės shtohen. (V.S)

 13. #113
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Festimi i Bajramit nė Sheshin Trafallgar

  Muslimanėt e Londrės do tė bashkohen tė Shtunėn me 11 Tetor prej orės 13:00 deri 17:00 pėr tė festuar Fitėr Bajramin.

  Mė ekspozita, bazare dhe artizanate, lojėra pėr fėmijė dhe markeze tė namazit, si dhe shfaqje tė drejpėrdrejta nga artistė tė ndryshėm do tė shėnohet festimi i Fitėr Bajramit tė tubuar nė shesh.
  Kėtu do tė zgjedhėn edhe individėt dhe organizatat muslimane qė kanė kontribuar mė sė shumti nė shoqėri.

  http://www.muslimnews.co.uk

 14. #114
  God Bless You Maska e _Mersin_
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,593

  Gėzuar Fitėr Bajramin!

  Ju uroj nga zemra gezuar Fiter Bajramin.Zoti pas pranuar agjerimin dhe veprat tona.Le te gezohemi ne kete dite te shenjte mbasi festa jone lidhet me gezimin e mbarimit te adhurimit ndaj Zotit .Gezuar Gezuar te gjitheve.
  "Shoku Mjekesise"

 15. #115
  Gezuar te gjithve bajramin.
  Kėshtu ėshtė kur kakarisin pulat ! lol

 16. #116
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Postime
  145
  gezuar fiter bajrami dhe allahu ua pranoft agjerimin dhe nje keshille mos hani shum gjate bajramit, embelsira, buke etj. lol

 17. #117
  E dua letėrsinė Maska e riza2008
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Postime
  3,105
  Gjith besimtarve myslymane ju uroj: Gezuar fiter bajramin. Qofte nje dite e gezuar dhe teper festive.

 18. #118
  i/e regjistruar Maska e RINAA
  Anėtarėsuar
  01-12-2008
  Postime
  247
  Urime gjitheve, Zoti ju pranoft lutjet dhe agjerimin...
  Jetoje jeten qe te fitosh shperblimin....

 19. #119
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  gezuar e per shume vjet bajramin
  JO SEKS PARA MARTESE

 20. #120
  Zogu Arberor Maska e zogu kosovar
  Anėtarėsuar
  19-06-2009
  Vendndodhja
  Ne Internet
  Mosha
  25
  Postime
  408
  Gezuar gjithe muslimaneve festen e fiter bajramit e pritshi edhe shume te tjera
  Kurrė mos thuaj kurrė.

Faqja 6 prej 18 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gezuar Kurban Bajramin!
  Nga INDRITI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 395
  Postimi i Fundit: 31-07-2020, 04:50
 2. Ku do te kaloni festat e Vitit te Ri dhe Bajramin
  Nga rina_ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 21-12-2006, 11:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •