Close
Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 351
 1. #41
  i rregjistruar Maska e LaCosTa
  Anėtarėsuar
  15-02-2007
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  29
  Postime
  249
  Te gjithve muslimanve kudo qe jan urime festa e madhe e Fiter Bajramit.
  Dashuro Nese Done Te Jetosh,Pastaj Jeto Nese Te Lejon Dashuria

 2. #42
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  Per gjith besimtar musliman urime festa bajramit te madh .
  Ishalla zoti gjith atyre qe kan agjeruar zoti ja befte kabull e atyre qe skan mundur ishalla ja leton per vitin tjeter .

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e 100% MERENGUES
  Anėtarėsuar
  05-06-2007
  Mosha
  30
  Postime
  293
  Te gjithe besimtareve musliman,vellezerve dhe motrave muslimane perzemersisht ua uroj Festen e Fiter Bajramit

  Solidarizimi,Paqja,Harmonia,dashuria qofshin mbi te gjithe besimtaret musliman

  We Are Simply The Best REAL MADRID

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-11-2006
  Postime
  14

  Urime per Fiter Bajramin


 5. #45
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Telegrame urimi me rastin festės sė Fitėr Bajramit

  Me rastin Festės sė Fitėr Bajrami, telegrame urimi kanė dėrguar Presidenti i vendit Branko Cėrvenkovski dhe liderėt e partive politike shqiptare.

  Duke e afirmuar dhe kultivuar pasurinė shpirtėrore tė njerėzve, duke respektuar dhe ndihmuar njėri –tjetrin, tė gjithė bashkėrisht kontribuojmė pėr njė tė ardhme mė tė mirė, ka shkruar nė telegramin e tij tė urimit Presidenti Cėrvenkovski. Nė kėtė ditė tė shėnuar pėr myslimanėt, tė pėrkujtojmė edhe sakrificėn e invalidėve tė luftės, familjeve tė dėshmorėve, familjeve tė tė burgosurve dhe tė gjithė atyre qė kanė dhėnė kontribut pėr ēėshtjen kombėtare, ka thėnė lideri i BDI-sė Ali Ahmeti. Nė kėtė ditė tė madhe, le tė mbisundojė toleranca dhe mirėkuptimi sepse vetėm nė kėtė mėnyrė ky Bajram do tė jetė kuptimplotė, thuhet nė telegramin e urimit tė kryetarit tė Demokracisė sė Re Imer Selmani. Ndėrsa kryetari i Bashkimit Demokratik Shqiptar Bardhyl Mahmuti ka uruar qė ky tė jetė Bajrami i fundit nė tė cilin shqiptarėt sakrifikojmė pėr realizimin e tė drejtave kombėtare. Nė emėr tė Bashkimi Demiokratik Kombėtar urimet pėr festėn e Bajramit i ka pėrcjellur kreu i saj Hysni Shaqiri. Kjo festė e madhe fetare, tė jetė dita qė do ta shėnojė fillimin e mbarė si nė raportet ndėrnjerėzore ashtu edhe nė ato kombėtare, ka thėnė Shaqiri.

  alsat-m

 6. #46
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Treni me dhuratat e Bajramit, kaloi nėpėr Shkup


  Me rastin e festės sė Ramazan Bajramit edhe kėtė vit Shoqata qytetare kulturore "Vizioni M" organizoi manifestimin "Kandilat e Bajramit".

  Treni me dhurata pėr fėmijėt kaloi nėpėr shumė shkolla dhe ēerdhe tė Ēairit. Ndėrsa fėmijėt tė gėzuar pėr dhuratat qė i morėn, shprehėn falėnderime ndaj organizatorėve.
  "Faleminderit qė na keni dhėnė dhurata pėr Bajram, nesėr kemi mi ngrėnė. Jemi gėzuar shumė", thanė disa nga fėmijėt.
  Organizatorėt njoftuan se manifestimi do tė vazhdojė edhe nė ditėn e dytė tė Bajramit me njė ekspozitė qė do tė mbahet nė lokalet e Shoqatės "Vizion M" nė Shkup.

  "Projekti vazhdon ditėn e dytė tė Bajramit. Atė ditė do ta organizojmė njė koktej pėr mysafirėt prezent dhe gjithashtu do ta realizojmė edhe njė ekspozitė nė tė cilėn do tė ekspozohen disa piktura dhe disa punime tė dorės tė cilat ne anėtarėt e Vizionit i kemi realizuar", deklaroi Sara Musliu, pėrfaqėsuese e SHQK "Vizioni-M".
  Parakalimin e trenit tė fėmijėve e shoqėruan edhe anėtarėt e Ansamblit tė kėngėve dhe valleve "Emin Duraku" nga Shkupi, tė cilėt nė ēdo takim me fėmijėt vallėzuan valle tė ndryshme nga repertori i tyre.

  Melihate Rustemi
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 7. #47
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Udhėheqėsit e vendit urojnė besimtarėt myslimanė dhe Myftiun Tėrnava me rastin e Fitėr Bajramit


  Me rastin e Festės sė Fitėr Bajramit, e cila sivjet po kremtohet pėr herė tė parė nė Republikėn e pavarur dhe sovrane tė Kosovės, Presidenti i Kosovės, Fatmir Sejdiu dhe Kryeministri Hashim Thaēi, si edhe ata tė partive politikekanė pėrgėzuar sot besimtarėt myslimanė dhe Myftiun Naim Tėrnava, nė nderim pėr tė gjithė ata qė me agjėrim kanė kaluar njė muaj nėn shenjėn e adhurimit tė Zotit, nėn shenjėn e mirėsisė dhe tė pėrulėsisė, tė sakrificės e tė gjendjes pranė njėri-tjetrit.


  Mesazh urimi i Presidentit Sejdiu me rastin e Bajramit tė Madh


  Presidenti i Republikės sė Kosovės, dr. Fatmir Sejdiu u ka dėrguar njė mesazh urimi tė gjithė qytetarėve dhe besimtarėve tė besimit islam me rastin e festės sė Bajramit tė Madh. Nė mesazhin e Presidentit thuhet:

  Qytetarė tė dashur tė Republikės sė Kosovės,

  Festėn e Bajramit tė Madh po e kremtojmė pėr herė tė parė nė Republikėn e pavarur dhe sovrane tė Kosovės. Nė kėtė ditė feste, shprehim nderimin tonė pėr tė gjithė ata qė me agjėrim kanė kaluar njė muaj nėn shenjėn e adhurimit tė Zotit, nėn shenjėn e mirėsisė dhe tė pėrulėsisė, tė sakrificės e tė gjendjes pranė njėri-tjetrit.

  Duke e pėrsėritur falėnderimin tonė tė gjithmonshėm pėr miqtė tanė, qė na u gjetėn nė orėt mė tė liga tė historisė, ritheksojmė vendosmėrinė tonė pėr forcimin dhe sundimin e rendit dhe tė ligjit nė shtetit tonė, pėr krijimin e njė mjedisi tė qetė e stabil, nė mėnyrė qė brezave tė ardhshėm t’u krijojmė kushte mė tė mira pėr jetė dhe prosperitet nė atdheun tonė tė shtrenjtė.

  Me rastin e festės sė Bajramit tė Madh, Presidenti Sejdiu po ashtu ka pėrgėzuar edhe Kryetarin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, mr. Naim Tėrnava, duke i shprehur urimet mė tė pėrzemėrta, pėr kėtė festė e cila sivjet ėshtė mė e veēantė se asnjėherė mė parė, meqė kremtohet nė shtetin tonė tė pavarur e sovran, tė njohur e tė bekuar nga miqtė tanė anekėnd botės.

  Nė kėtė ditė tė shėnuar, ne shprehim sėrish vlerėsimin tonė tė lartė pėr fjalėn Tuaj tė urtė dhe angazhimin e pėrhershėm pėr paqe, tolerancė dhe stabilitet nė Kosovė, thuhet mes tjerash nė urimin e Presidentit tė Republikės sė Kosovės, Dr. Fatmir Sejdiu


  Pėrgėzimi i Kryeministrit tė Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, me rastin e Fitėr Bajramit

  Kryeministri Hashim Thaēi ka pėrgėzuar Kryetarin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, Naim Tėrrnava dhe tė gjithė qytetarėt e fesė islame tė Kosovės me rastin e Fitėr Bajramit, e cila sivjet po kremtohet pėr herė tė parė nė Kosovėn e lirė, shtet tė pavarur, sovran dhe demokratik. Kjo ėshtė e arritura jonė e madhe, pėr tė cilėn janė pėrpjekur gjenerata tė tėra, thuhet mes tjerash nė telegramin e urimit tė kryeministrit Hashim Thaēi, dėrguar qytetarėve tė fesė islame tė Kosovės me rastin e Fitėr Bajramit.

  Po ashtu me rastin e festės sė Fitėr Bajramit, Kryeministri i Kosovės ka
  Pėrgėzuar edhe Myftiun e Kosovės, Naim Tėrnava. Festėn e Fitėr Bajramit, e cila kremtohet pėr herė tė parė nė Kosovėn e lirė, shtet tė pavarur, sovran dhe demokratik, qė sipas kryeministrit Thaēi ėshtė e arritura jonė e madhe, pėr tė cilėn janė pėrpjekur gjenerata tė tėra.

  Qytetarėt e Kosovės gjithmonė janė shquar pėr vlera humane, vėllazėrore dhe tolerancė ndėrfetare, duke u dėshmuar si shoqėri qė respekton tė arriturat mė tė mira tė civilizimit, thuhet nė urimin e kryeministrit Thaēi, duke shtuar se nė Kosovėn e lirė dhe tė pavarur kėto vlera do tė kultivohen edhe mė shumė. Uniteti qytetar, harmonia, toleranca ndėrfetare dhe ndėretnike ėshtė pasuri e Kosovės, garanci e perspektivės sonė tė mirė.

  Institucionet e Kosovės me pėrgjegjėsinė mė tė lartė do tė punojnė qė Kosova tė zhvillohet nė tė gjitha fushat e jetės, qė sa mė shpejt tė bėhemi pjesė e institucioneve euroatlantike.

  Kam besimin e plotė, se Ju dhe Bashkėsia Islame e Kosovės, ashtu si nė tė kaluarėn, edhe sot dhe nė tė ardhmen do tė kontribuoni pėr forcimin e imazhit tė Kosovės, si vend i lirė dhe demokratik.

  Duke shprehur bindjen se gjatė kėtyre ditėve do tė shpalosen edhe mė shumė mirėsia, lumturia dhe dashuria njerėzore, edhe njė herė urime Festa e Fitėr Bajramit!, thuhet mes tjerash nė pėrgėzimin e Kryeministrit tė Republikės sė Kosovės Hashim Thaēi, me rastin e Fitėr Bajramit.


  | s.b & RTK staff |

 8. #48
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Nė Prishtinė ndihmohen rreth 40 familje pėr festėn e Fitėr Bajramit

  Rreth 40 familje me kushte tė rėnda ekonomike nė komunėn e Prishtinės, kanė pėrfituar sot ndihma nė ushqim dhe detergjent pėr festėn e madhe tė Fitėr Bajramit.
  Ndihmat janė mbledhur nga rreth 40 vullnetarė tė rinj nga Qendra Rinore e Prishtinės, nė bashkėpunim me Organizatėn joqeveritare "Front" nė Prishtinė, Kėshilli i Nxėnėsve tė Prishtinės dhe Zona e Pestė e Trupave Mbrojtėse tė Kosovės.
  | s.b & RTK staff |

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e TDSL
  Anėtarėsuar
  15-09-2008
  Vendndodhja
  wiena
  Postime
  1
  Te gjithe Muslimaneve anembane botes jua urroj Feste madheshtore Diten e Fiter Bajramit. Zoti jua befte kabull agjerimin.Le te jete kjo nje dit e gezimit dhe e paqes, tolerances me njeri-jetrin, dite e mirekuptimit dhe e kujtimit te nevojtareve ,zeqati e sadakaja si dhe solidariteti me keta njerez nevojtar posaqerisht nuk duhet te mungoj.

 10. #50
  shqiptari Maska e faruk_01
  Anėtarėsuar
  24-09-2006
  Vendndodhja
  maqedoni
  Postime
  590

  Urime Fiter Bajrami !!!

  Te gjithe ju besimtare te nderuar urime Fiter Bajrami, uroj te keni shendet, suksese, paqe, tolerance ndernjerzore dhe njeherit Zoti ju pranoft agjerimin dhe ibadetet Tuaja gjate Muajit te Shenjte Ramazanit...
  O Sa mir t'jesh Shqiptar...

 11. #51
  Leader Maska e Ribery
  Anėtarėsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  830
  Ne Kur'anin famelarte eshte nje ajet ku thuhet se "Pas ēdo mundimi vjen edhe lehtėsimi" , e keshtu padyshim edhe pas nje muaji te begatshėm pėr tė gjithė muslimanėt, neser vjen edhe kororėrizmi i atij Muaji, vjen festa e madhe e Fitėr Barjamit!

  Tė nderuar vėllezėr e motra muslimane, tė rrespektuar besimtarė e agjėrues, urime kjo festė e madhe jona, fati, shėndeti dhe lumturia mbretėroftė mbi ju dhe familjet tuaja!
  Le tė na shėrbej kjo ditė pėr dashuri tė ndėrsjelltė, pėr lumturi e harmoni ne familjet tona, le ti zgjasim dorėn njėri tjetrit,qoftė edhe armikut tonė.
  E lusim Zotin qė tė na e pranoj axhėrimin,dhe tė na shpėrblej me xhennet inshalla!

  Edhe njėherė, urime e Zoti ju bekoftė tė gjithve!

  Be the change you want to see in the world!

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,546
  Te gjitheve urime fiterbajramin.Uroj qe te keni shendet, harmoni dhe lmturi ne familjet tuaja.

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-09-2008
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  111
  Pershendetje dhe urime festa e Fiterbajramit.

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-09-2008
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  111
  Citim Postuar mė parė nga faruk_01 Lexo Postimin
  Te gjithe ju besimtare te nderuar urime Fiter Bajrami, uroj te keni shendet, suksese, paqe, tolerance ndernjerzore dhe njeherit Zoti ju pranoft agjerimin dhe ibadetet Tuaja gjate Muajit te Shenjte Ramazanit...
  COPY........PASTE

 15. #55
  ariiii Maska e Arber gerguri
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Vendndodhja
  Bardh i Madh - Fushe Kosove
  Mosha
  35
  Postime
  809
  kadale........... pritni njeher!!!!!!

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-12-2006
  Postime
  180
  Falenderimi I Takon Vetem All-llahut Xh.sh Ndersa Pershendejet Edhe Salvatet Qofshin Mbi Muhamedin A.s

  Urime Bajrami Te Gjithve Besimtarve Ku Do Qe Gjinden Ne Bot

  Me Emrin E All-llahu - All-llahu Eshte Ma I Madhi

  All-llahu Xh.sh Juve Shperblef Me Gjennet

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-12-2006
  Postime
  180
  falenderimi i takon vetem ALL-LLAHUT XH.SH NDERSA SALAVATET QOFSHIN MBI TE DERGUARIN MUHAMEDIN A.S

  URIME BAJRAMI TE GJITH BESIMTARVE NE MBAR BOTEN

  ALL-LLAHU XH.SH JUVE SHPERBLEFT ME GJENNET

 18. #58
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  Urime Gjith Muslimaneve Ane Mban Botes Fiter Bajramin Dhe Ishalla Zoti Ja Bon Kabull Muajin E Shejte Te Ramazanit

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  62
  Postime
  1,123
  Urime festa e fiter bajramit .

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-12-2006
  Postime
  180
  Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
  Urime Gjith Muslimaneve Ane Mban Botes Fiter Bajramin Dhe Ishalla Zoti Ja Bon Kabull Muajin E Shejte Te Ramazanit
  FALEMINDERIT SHUM EDHE TI KABULL AGJERIMIN ZOTI TE SHPERBLEFT PER KET POST

Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gezuar Kurban Bajramin!
  Nga INDRITI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 395
  Postimi i Fundit: 31-07-2020, 04:50
 2. Ku do te kaloni festat e Vitit te Ri dhe Bajramin
  Nga rina_ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 21-12-2006, 11:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •