Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220

    Edhe tradhtia është pjesë e DASHURISË..!

    Pershëndetje..

    Tem si gjith mon vetem per Dashuri.. dhe tash pak , do kalojm edhe ke tradhtia edhe pse kjo eshte prej e dashur.. por per ta bere kete Forum me interesant apo per ata qe jan te dashuruar te tregojn se si ndihen apo ju ka ndodh ndoj her kjo gje..!
    Ju ka ndodhur që e dashura\i juaj t'u kete thene se po shkon ne fshat , kurse ka shkuar ne ndeje.. ne shoqeri me dike tjeter..!
    Ju , duke pasur besim ne te dhe pse larg saj keni qene i qet. dhe nga deshira per t'ia degjuar erin , e therrisni ne telefn..!
    Flisni me te si cdo her embel. Pa qellime te keq e pyesni.''Ku Ndodhesh?'' Ajo thot :'' Jam ne qytet me shoqeri..! Bisedoa telefonike permbyllet prajshem embel si herave te tjera..! POr pa dashje i ben pyetje vetes'' PSe eshte me shoqeri? PSe nuk ka treguar ? Q'fshihet pas kesaj? e pyetja te tjera qe veqsa e keqsojn gjendjen..!
    Ose jeni larg saj dhe doni ta dini se si eshte e nuk arrrini assesi ta merreni ne telefon e saj i cili qe ne zilen e pare shkeputet nga rrjeti..! Ku te jet vallë?
    Eshte kudo tjeter vetem jo aty ku ka qasje te mire.!!
    Dhe kesht qe mund te thoni a ju ka ndodh ndoj her kjo gje apo a ju ka ndodh kur se keni pasur te dashuren afer dhe ti beni keso Pyetje vetes..!!
    Dhe pyetja tjeter per te be me interesante kete debat apo tem , do te ishte pyetja.. Se nese ne at moment ne celularin\telefonin e te dashures tuaj lajmrohet nje mashkull.. si do te vepronit ne at qast.. a do ta kerkoni te dashuren tuaj ne telefon , apo ne at moment.. do te ndaheni nga ajo , apo si do kishit vepru..!
    Edhe pyetja e tret dhe e fundit per ju do te isht se? A jeni Penduar ndoj her dhe Pse? Dhe a keni arrit ti permisoni gabimet e bera..!! edhe kjo pyetje besoj qe do te jet e mire dhe interesante.. kuptohet gjith cka do te bisedohet rreth dashuris dhe tradhtis..

    Gjith te mirat.
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  2. #2
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Huh ? lol

    kur amore -ja ime zbret ne qytet .. i jap cell me vete , dhe e call cdo 5 min .. e pyes vazhdimisht .. is everything ok ..ku je tani .. dole te kruqezimi . e kalove filan rruge , apo farm .. arrite ... kush eshte aty .. mi nxirr nje cik shoket ta verifikoj nese je me verte me ato, cfare po pini , mos pi shume se nuk e kontrollon dot veten .. mos u vono me shume se 30 min .. .. etc etc si puna e ketyre pyetjeve ...( so kur kthehet me duket sikur ska dale fare .. zere se ishte next room ) lol

    pastaj nese kam dyshime ..psh se kap cell .. me zilen e pare .. nxehem ..i hypi qerres myself ..dhe me nje shpejtesi sketerre .. nisem per ne qytet .. shoh ku e ka parkuar qerren e vet .. drejt e ne bar ..nese eshte me shoket .. ja bej me sy .. shpejt e ne shtepi mbas meje .. nese eshte me ndonje femer ..shoqe .. e ha ndonje shpulle dhe per veshi direkt e ne shtepi .. dhe e denoj .. me izolim shtepije , fshati per 1 muaj rresht .. por megjithate e fal se me vjen keq ne fund .. e puth ne faqe dhe i them ..i dashur mos e be me .. dhe me tolerance , koncensus dhe puthje e mbyllin ate muhabet

    ja keshtu puna e dashurise dhe tradhtise !!
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #3
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Hahahahaha Pink,nxjerr gjuhen jashte ai dhe be wuff-wuff? :P Dhe ti per litari e ne shtepi :P

    Kur te vete puna te kontrolloj dike neper telefone per mua ka mbaruar ajo ndjenje,cdogje bazohet ne besim reciprok,s'do doja kurre ti imponoja veten.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  4. #4
    Beso dhe kontrollo thote populli.

  5. #5
    ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Anëtarësuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    hahhahah pinko....lool
    perderisa e tradhton nej person....ka ik dashuria
    se me tradheti e lendon shume shpirterisht dike....
    edhe me e forta eshte kur te falin...atehere po e bejne nga dashuria e madhe
    qe kane per ty....por kur dikush te treadheton do te thote qe ne ate moment
    ata skane dashur te din fare per ty...ehhh kan menduar vetem per fun...fun...funn
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

  6. #6
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga Ketrin
    Beso dhe kontrollo thote populli.
    Kjo eshte ajo cka desha te thosha dhe une. nuk shtoj asnje presje me teper.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,929
    Citim Postuar më parë nga Pink_Girl
    Huh ? lol

    kur amore -ja ime zbret ne qytet .. i jap cell me vete , dhe e call cdo 5 min .. e pyes vazhdimisht .. is everything ok ..ku je tani .. dole te kruqezimi . e kalove filan rruge , apo farm .. arrite ... kush eshte aty .. mi nxirr nje cik shoket ta verifikoj nese je me verte me ato, cfare po pini , mos pi shume se nuk e kontrollon dot veten .. mos u vono me shume se 30 min .. .. etc etc si puna e ketyre pyetjeve ...( so kur kthehet me duket sikur ska dale fare .. zere se ishte next room ) lol

    pastaj nese kam dyshime ..psh se kap cell .. me zilen e pare .. nxehem ..i hypi qerres myself ..dhe me nje shpejtesi sketerre .. nisem per ne qytet .. shoh ku e ka parkuar qerren e vet .. drejt e ne bar ..nese eshte me shoket .. ja bej me sy .. shpejt e ne shtepi mbas meje .. nese eshte me ndonje femer ..shoqe .. e ha ndonje shpulle dhe per veshi direkt e ne shtepi .. dhe e denoj .. me izolim shtepije , fshati per 1 muaj rresht .. por megjithate e fal se me vjen keq ne fund .. e puth ne faqe dhe i them ..i dashur mos e be me .. dhe me tolerance , koncensus dhe puthje e mbyllin ate muhabet

    ja keshtu puna e dashurise dhe tradhtise !!
    o pinko

    mos ke hedh gjo kandidaturen tende per tu bo gardiane burgu ti mi goc

    ai po nuk qe i dashurum me ty mos u lodh kot se nuk e ma dot me zorr

    ka per ta dredh sa te gjeje rastin atje ku nuk ta pret mendja ty...........

  8. #8
    E para e punes: tradhtia nuk ka si te jete pjese e dashurise. Kur do dike tjeter ne plot kuptimin e fjales as te shkon neper mend te shikosh apo te fantazosh per te tjere. Dmth, ky titull...eshte gabim!
    Qe te mos kesh probleme te mevonshme me ate qe do lidhesh, duhet ta njohesh mire para se te vendosesh te implikohesh me te aq shume sa do jete e veshtire me pas per tu zgjidhur . Njeriu duket ne sjellje...nqse eshte i paperqendruar tek ty, i jep shenjat qe heret e para kur po e date.

  9. #9
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Tradhetia eshte ndoshta pjese e personalitetit,por nuk mendoj qe eshte pjese e dashurise.Keshtu une se paku mendoj.


    Stormi
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  10. #10
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anëtarësuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    Citim Postuar më parë nga Ketrin
    Beso dhe kontrollo thote populli.
    gjithashtuu dhe un bashkohem memdimin tend.

    pinko kom qesh shum me ate taten lool shpresoj mos e bosh me verte :P

  11. #11
    AlbMania Host & Design! Maska e Kleidi
    Anëtarësuar
    06-02-2003
    Vendndodhja
    larg...shume afer... :)
    Postime
    163
    Qe te tradhetosh nuk do te thote qe dashuria nuk ekziston me sic e tha dikush nga ju me siper. Tradhetia eshte pjese e dashurise se pa tradheti nuk ka xhelozi dhe pa xhelozi ska dashuri...
    Une psh. gjithmone kur kam qene i lidhur me ndonje femer gjithmone kam tradhetuar. E kam si fiksim te provoj cdogje ne nje lidhje dhe te tradhetoj. Jo per ndonje gje por thone qe:
    - Personat me sy jeshil jane tradhetare, mashtrues {ne dashuri flitet} dhe te pabese {po ne dashuri} :P

    Shkurt fare ... edhe tradhetia ka lezetin e vet ne nje lidhje se pa keto gjona lidhja behet monotone dhe prishet fare. Te pakten keshtu edhe po u prish lidhja prishet me lezet :P ...

    Mashtroni , tradhetoni .... por mos harroni te dashuroni ... Dashuria eshte 99% e jetes ...
    ~ Milanist Do Jem Per Jete ... Qofsha Gjalle Apo Vdek ~
    Ne Dashuri Fiton Ai Qe Iken !

  12. #12
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Dikush tha: Dy jane personat mbi te cilet une nuk kam reflektuar kurre thelle: kjo eshte deshmia e dashurise sime per ta

  13. #13
    ga ga Maska e bunny
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    Nuk mendoj qe tradhetia eshte pjesa e dashurise,por vetem shenja e fundit te saj...ose shenje qe dicka nuk eshte ne rregull ne ate dashuri/lidhje....
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  14. #14
    Love's Lover Maska e ice_storm
    Anëtarësuar
    24-12-2003
    Vendndodhja
    fajv 1 for
    Postime
    1,043
    tradhtia besoj esh gjeja me eksituese e nje lidhje sidomos kur je vet qe tradheton lol


    seriozisht besoj se tradhtia eshte diçka qe sduhet te ndodhi
    dhe ato qe e falin, me vjen keq per ta por jan njerez te dobet.
    Kurre nuk do ta falja nqs do te me tradhtonte, sepse ska te gabohesh.
    Ndryshuar për herë të fundit nga bunny : 20-11-2004 më 13:58 Arsyeja: gjuhe e huaj
    domini sumus
    sumus servi
    ubicumque
    nusquamque

Tema të Ngjashme

  1. Sëmundja e dashurisë
    Nga ~Geri~ në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 08-02-2011, 21:54
  2. Cilat jane meritat kombetare te Nene Terezes?
    Nga altruisti_ek84 në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 106
    Postimi i Fundit: 26-12-2010, 15:49
  3. Kisha është Një
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
  4. Piramida e dashurisë
    Nga titi-a në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:26
  5. Ceshtja e lirise Ndertrinitare
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 11-07-2006, 11:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •