Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-11-2004
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Naim Krasniqi

  Mendimi juaj ne lidhje me kete kompozitor aq shume te njohur dhe dy bijat e tij kengetare Fjollen dhe Zanen.Fjolla fituese ne Polifest,ne festivalin e organizuar nga vete babai i saj,dhe Zana qe filloi sivjet te kendoje dhe merret me manekenizem pasi ka fytyr dhe trup shum te bukur.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  Naim Krasniqi eshte ylli i muzikes Kosovare..
  Kenga e tij..shiu i veres.. eshte nje nga me te bukurat e kengeve Shqiptare..

  Per Vajzat e tij sdi cka me than se nuk i kam degjuar..

  Suksese kesaj familjeje artistesh.. !

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-05-2004
  Postime
  90
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  edhe une mendoj njejt per kengtarin e njohur naim krasniqi qe eshte yll ,por per vajzat e tij nuk e di qka me than nuk me pelqen ajo fjolla hiq

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Alban
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Prishtne
  Mosha
  35
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga rrezarta
  edhe une mendoj njejt per kengtarin e njohur naim krasniqi qe eshte yll ,por per vajzat e tij nuk e di qka me than nuk me pelqen ajo fjolla hiq
  op qashtu osht valla fjolla as mu s me pelqen hiq as zoni as kurgjo po babi i vet e ka bo kengetare se nuk e meriton lol

 5. #5
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  na sillni ndonje foto te Zanes nqs ka se nuk e njofim.
  :^zilet

 6. #6
  * Yllėza e forumit *
  Anėtarėsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Per Naim Krasniqin nuk dyshoj se e meriton vendin me te spiktaur ne estraden shqiptare dhe ne rradhen e kompozitoreve me te mire .
  Fjolla ...mendoj se eshte nje kengetare qe premton dhe mbi te gjitha e ka nisur edhe rrugen per kompozitore , i deshoroj sukses dhe qdo te mire !
  Zana ....... ajo vetem kengetare nuk e meriton te jete se perndryshe i ka hije qdo gje . Ka trup dhe fytyre mahnitese por kjo nuk e arsyeton qe ajo te jete kengetare . Le te merret me manekenizme apo ē'te doje e te mos na acaron me ato kenget e saja pa kurrfare stili !
  ArsGothicė

 7. #7
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  edhe mua me pelqen shume Naim Krasniqi ka nje ze dhe menyre interpret
  imi te vecante! ajo kenga "shiu i veres"eshte me te vertet teper e vecante,gjithmon me zhyt ne kujtime:

  shiu i veres,shi i ngrohte idashurise
  cna kujton at puthjen nen cati
  puthjen tende aq te embel e kujtoj
  pra ti bjer e mos u ndalo shi..


  kurse te bijat nuk injoh po shpresoj te shkojne ne gjurmet e babait,i uroj suksese!
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 8. #8
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  As une nuk i kam degjuar vajzat. Disa kenge te tjera qe me pelqejne nga Naim Krasniqi jane: "Une dhe ti", "O shpirt, o drite", "Vasha ime" dhe sigurisht "Shiu i veres"

  Une e ti

  Edhe zgjuar shihja enderr
  ti si nuse, une si dhender
  por kur iku enderr shkreta
  si kercu vetem mbeta

  Ref
  Heeej une e ti
  te perpjekur shtat me shtat
  heeej une e ti
  jo nuk rrinim aspak rehat

  Hej se c'me ndez
  kur frymarjen ta degjoj
  hej ta paska endja
  qe te puth, te ledhatoj
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 9. #9
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  E di vetem qe para ca vitesh njera nga vajzat e tij morri cmimin e nje festivali ku Naimi ishte udheheqes ekzekutiv.
  Gocat nuk i njoh,ndersa muzika qe ben Naim Krasniqi,nuk me pelqen aq shume dhe shume rralle e kam ndegjuar,kshu qe nuk kam ndonje mendim te krijuar.


  Stormi
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 10. #10
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Me pelqen teper Fjolla ka nje ze te mrekullueshem dhe CD-ne e saj e kam blejt dhe ja kam dhuruar dikujt teper special, prandaj me eshte fiksuar ne mendje ky emer...
  My silence doesn't mean I am gone!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Naim Krasniqi  Per floket e dredhura

  Dėshirat e mbjellura
  Nė kopshtin e ėndrrave
  Mė morėn pas vetes si erėra
  O shpirt, o dritė...

  Dėshirat e mbjellura
  Pėr flokėt e dredhura
  Mė morėn si valė tė tėrbuara
  S'mė lanė tė qetė

  Vetėm ty, ēdo natė
  Nė ėndėrr tė shoh, moj xhan
  Vetėm ėndėrr ēdo natė
  E kurrė s'tė pata pranė (2x)

  Dėshirat e mbjellura
  Pėr flokėt e dredhura
  Dėshirat pėr flokėt e shprishura
  S'mė lanė tė qetė

  Dėshirat pėr faqet e skuqura
  Dėshirat pėr buzėt e lagura
  Mė morėn pas vetes si erėra
  O shpirt, o dritė...

  Vetėm ty, ēdo natė
  Nė ėndėrr tė shoh, moj xhan
  Vetėm ėndėrr ēdo natė
  E kurrė s'tė pata pranė (2x)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 03-08-2017 mė 13:34

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Naim Krasniqi

  Nder me te bukurat kenge shqipe .

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-02-2018 mė 16:11

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Naim Krasniqi  Kėngėt e bukura ...… tė pakoha.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Naim Krasniqi


 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Naim Krasniqi  Teksti muzika orkestrimi : Naim Krasniqi
  Polifonia 2019.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Naim Krasniqi

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-01-2020 mė 08:38

Tema tė Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
 3. Nikė Gjeloshi vs Mark Krasniqi
  Nga dodoni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 10:07
 4. Luan Krasniqi: Nė shtator dy gėzime, pavarėsi dhe kampion bote
  Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-06-2005, 02:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •