Close
Faqja 3 prej 13 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 251
  1. #41
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Ringjallja e shpirtit ?? , hmmmmmmm nuk besoj se eshte termi i sakt i qelluar , munde te themi Shpirt do te vazhdoj te jetoj , sepse ne vdekje nuk vdes shpirti por ai larhohet nga trupi i njeriut , dhe si do te ringjallet ather , eshte absurde kjo , dhe se besoj.
    Sui generis

  2. #42
    Ashtu eshte, shpirti nuk mund te ringjallet por nuk behet fjale per te ketu. Ringjallja e shpirtit ka parasysh misherimin, pra rikthimin e tij ne nje qenie fizike. Te pakten keshtu e kuptoj une.

  3. #43
    Pra a ekziston vertet shpirti mbas vdekjes?
    Po egzistojne.. kam pare nje dokumentar per KGB Ruse, e cila mundohej te sterviste nje fantazem per te spiunuar ne frontin armik, po pas shume tentativash ja arriten qellimit, por si konkluzion nxoren qe nuk eshte e besueshme qe te dergosh nje fantazem ne mision sekret..

    Imagjinoni ku kishte arrit teknollogjia ruse ne ate kohe.

    Ky eshte 100% i vertete sepse e kam pare te Discovery, edhe ju garantoj se shoh shum dokumentare, ndaj kte se kam shpike vete, por ishin dosjet e KGB-se.

    Fantazmat egzistojne.

  4. #44
    Un nuk besoj fare te kto gjera.
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  5. #45
    Thjesht sa per kuriozitet gjeta nje video te shkurter dhe qe nga komenti qe ka paska bere buje te madhe dhe vazhdon edhe sot e kesaj dite te hetohet si ngjarje.
    Ne nje familje te re, nje femije prej 7 muajsh trembej naten pa asnje arsye. Te shqetesuar prinderit vendosen te montonin nje video kamera ne dhome per te pare se cfare e shqetesonte femijen naten. Por ajo qe filmuan jo vetem qe ishte e papritur por u be nje lajm i madh ne disa media. Nuk e di sa e vertete eshte apo nese filmimi eshte autentik apo jo por megjithate ja vlen ta shikosh. Ndiqeni ketu poshte.



  6. #46
    Jeta ..... ka fund te keq Maska e Nessus
    Anëtarësuar
    10-06-2007
    Postime
    89
    Citim Postuar më parë nga troubleGRL Lexo Postimin
    Po te shohim nje objekt pa ja ndare syte per nje minut dhe pastaj te shohim ne nje drejtim tjeter ky objekt do te shfaqet si nje hije e verdhe. Kjo sdo te thote se objekti ka levizur.
    E drejte !
    Shikoni kete foto (koncentrohuni ne kater pikat ne mes) dhe numeroni deri ne 100 pastaj hapni dhe mbylleni syte normal ne nje drejtim tjeter(psh.ne muri) dhe do ta shihni perpara jush diçka qe nuk ekziston me te vertete,por qe ne syte tuaj ekziston.
    Vetëm iluzion !

  7. #47
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anëtarësuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Duke lexuar kete teme, vecanerisht kur pash videot qe ka postuar Darius, filluan te levizin hije edhe neper dhomen time. Rritje pulsi, frike........por kjo ishte thjeshte imagjinata ime, truri im. Kuptohet qe nuk ishte e vertet andaj edhe nuk e besoj.

    Megjithese dikush mund te kete perjetuar, por urroj qe une mos e perjetoj kurre. Eshte shume e frikshme!
    • The rest is silence.


  8. #48
    Interist deri ne vdekje Maska e kleo_al
    Anëtarësuar
    13-02-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    127
    Ne baze te dokumentareve te pare thohet qe fantazmat egzistojn dhe jan shpirtra.Ne disa raste thohet qe fantazmat kan mbetur ne toke sepse ne jeten reale kan dashur dicka me demos dhe nuk e kan arritur dhe e bejne kur jan fantazma.Si psh.Ne nje vend stacion policie egziston nje fantazem i cili del i veshur me rroba polici.Dhe kan arritur ta shohin me ane te nje kamere me ultraviolet dhe thohet qe ai person ka qene shum i fiksuar qe te behej polic.Pervec ksaj fantazmat ngelin ne toke sepse kan nje peng qe ju ka ngelur dhe nuk ju rri shpirti ne paqe deri sa ta cojn ne vend ate problem.
    Kjo eshte ne baze te emisjoneve te ndryshme.
    Cke qe zgerdhihesh,doren pse e tund,kjo mendja ime,per ty nuk shkon kerkund

  9. #49
    Jane fenomene qe te krijojne shume nje lloj autosugjestioni. Ndjesia e frikes ose e perjetimit te te njejtes eksperience ju ndodh te gjitheve. Mbase ska asgje te frikshme, thjesht jemi ne qe me konceptet tona standarte krijojme nje lloj barriere ndaj reales dhe 'surreales'. Kam gjetur shume video por si kam postuar pasi jane shume ...

  10. #50
    Po kete videon a e ka pare kush?!!


    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  11. #51
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Ashtu eshte, shpirti nuk mund te ringjallet por nuk behet fjale per te ketu. Ringjallja e shpirtit ka parasysh misherimin, pra rikthimin e tij ne nje qenie fizike. Te pakten keshtu e kuptoj une.
    Resurection......right???
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  12. #52
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    Citim Postuar më parë nga billy the kid Lexo Postimin
    Resurection......right???
    ............................??????

  13. #53

  14. #54
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Jo, incarnation = misherim.
    Or reincarnation......reincarnazione,,,,,,,,, budism,,,,,,,transmigracioni i shpirtit nga nje njeri tek tjetri ose nga njeriu tek kafsha.......kur mbyllet cikli arihet Nirvana
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  15. #55
    Ne fakt ka qene shume kohe perpara budizmit. Qe ne kohet e Egjyptit te Lashte ku Osiris ishte figura kryesore e misherimit. Eshte thjesht i njejti misticizem qe ka kaluar nga kultura ne kulture gjate shekujve.

  16. #56
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Ne fakt ka qene shume kohe perpara budizmit. Qe ne kohet e Egjyptit te Lashte ku Osiris ishte figura kryesore e misherimit. Eshte thjesht i njejti misticizem qe ka kaluar nga kultura ne kulture gjate shekujve.
    Po eshte e vertete e kam degjuar(lexuar) dhe ne fakt eshte shume interesante se si misticizmi egjiptian ju ka dhene shume misticizmave te tjere.
    Darius nuk e di a ke degjuar per te ashtuquajturin Astral body(corpo astrale)..
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  17. #57
    Oj te degjuar Te gjithe e kemi nje astral body. Puna eshte se hajde ta arrish ta krijosh lidhjen midis astralit dhe fizikut. Yoga deri diku e arrin kete gje. Edhe shamanizmi shaolin qe jane te njohur per disiplina te forta mendore. Nese do arrinim te vinim ne funksionim nje pjese me te madhe te trurit se ajo qe perdorim tani, kalimi nga gjendja fizike ne ate astrale do ishte me i lehte. Arritja e gjendjes astrale tek disa njerez eshte e lindur ndersa tek disa te tjere edhe arrihet me trajnim. Nuk ka asgje fantastike apo irreale ne kete. Njihet shkencerisht dhe praktikohet dhe ne ate qe quhet remote viewing te cilen e kam shpjeguar disa here ne temat e ketij nenforumi. Gjendja astrale ndryshe njihet dhe si gjendje eterike ose trupi eterik.

  18. #58
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Se po hidhem sa ne nje dege ne tjetren,por eshte interesante,para ca kohesh kam lexuar nje liber te Ron Hubbard ai i church of scientology,nje liber i jashtezakonshem,por qe kjo kishe nuk shihet me sy te mire ne US,ka me te vertete gjera te mahnitshme,nuk e di Darius se çfare te duket ty kjo.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  19. #59
    Hubbard dhe scientology une i rrij larg me kilometra. Ata me shume jane kult sesa kishe. Njerez teper te pasur, shume te fuqishem ne arenen politike dhe ne mbrapaskena, kane membership shume te forte, jane sekretive dhe mbi te gjitha shume te dhunshem. Nuk me pelqejne dhe as qe dua te perzihem me ta.

  20. #60
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

Faqja 3 prej 13 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Sabit Idrizi
    Nga shigjeta në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 137
    Postimi i Fundit: 22-06-2022, 01:35
  2. Wehhabizmi sipas Ehl-i Sunnetit
    Nga Bani gjk në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 22-10-2009, 12:28
  3. Për dëshmitarët e Jehovait
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 23-12-2006, 17:29
  4. Feja Islame
    Nga Muslimane në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 28-07-2005, 21:23
  5. Trupi dhe Shpirti
    Nga Fjala e drejte në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 19-03-2004, 17:12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •