Close
Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 235
 1. #181
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-07-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  856
  Dashuria eshte gur ne kepuce dhe pike mbaroi, s'ka diskutime me!

 2. #182
  i/e regjistruar Maska e Devil-girl-uk
  Antarsuar
  11-03-2004
  Vendndodhja
  London
  Postime
  70
  Cfaredo emri qe ti vini dashurise nje gje eshte e sigurte shijen e hidhur do ta provojne te gjithe qe guxojne ta provojne. Po me mire te kesh dashuruar dhe hidheruar se pa e provuar kurre.
  The higher you soar, the harder you fall. Make sure you have a working parachute

 3. #183
  Shih me sy,s`jam per ty! Maska e juliana_86
  Antarsuar
  21-05-2007
  Postime
  182
  Nga gjitha pasionet,dashuria eshte me e fuqishmja,ajo ne te njejten kohe sulmon zemren,koken dhe vetedijen.

  P.S engjellore ti ia ve piken dhe pikecuditesen
  "T hM hpt M,

  'R Th L р I 4 TH WծL KP"

 4. #184
  Thon se dashuria vertete nuk ka nevoje per fjale.. ajo kuptohet me shikim.

 5. #185
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  Leter nga Parajsa
  Familjes sime te dashur, disa gjera dua tjua them
  Para se gjithash,desha tu tregoj se une mberita mire.
  Une po e shkruaj kete nga parajsa. Ketu jame prane Zotit.
  Ketu, nuk ka me lot dhe merzitje; ketu ka vetem dashuri te perjetshme.

  Ju lutem mos u merzisni sepse mua nuk mund te me shikoni.
  Mbani mend se une jam me ju cdo mengjes, dite dhe nate.
  Ate dite qe mu desh tju braktisja jeta ime ne toke mbaroi.
  Zoti me mori larte dhe Ai me tha,’’Mireseerdhe’’.

  ‘’Eshte mire qe te kemi perseri ketu; ne na mungoje.
  Sa per familjen tende te dashur, ata do te jene ketu pak me vone.
  Une te desha ti shume, ti ishe pjese e planit tim.’’
  Ketu ka shume gjera qe une duhet te bej, tju ndihmoj njerezve te vdekshem.

  Zoti me dha listen e gjerave qe ai don qe une ti bej.
  Dhe me e rendesishmja ne liste ishe ti, te te ruaj dhe te kujdesem per ti.
  Kur je ne shtrat dhe kur zgjohesh ne mengjes.
  Dhe ne mes te nates….Zoti dhe une jemi me afer teje.

  Kur ti mendon per jeten time ne toke, dhe per gjith ata vite te mrekullueshme.
  Ata te sjellin lot, sepse ti je vetem nje qenie njerzore.
  Por mos ki frike te qash; sepse te qarit te liron nga dhimbja.
  Mbaje mend nuk do te kishte lule sikur mos te ishte shiu.

  Kisha dashur te te tregoj te gjitha qe Zoti i ka planifikuar.
  Por nese ti tregoj, ti sdo ti kuptoje.
  Por nje gje eshte e sigurte, edhepse jeta ime ne toke mbaroi,
  Une jam prane teje, me afer se gjithmone.

  Do te kesh shume rruge shkembore para teje dhe shume male per ti ngjitur;
  Por sebashku dhe dalngadale ne do tia dalim.
  Filozofia ime ish…dhe dua te jete dhe e jotja;
  Ate cka do ti japesh botes, ate do te ta ktheje bota.

  Nese mund te ndihmosh dike ne dhimbje dhe nevoje;
  Ate dite ti mund ti thuash Zotit..’’Dita ime nuk me shkoi kot’’.
  Dhe tani jam i lumtur…qe jeta ime pati kuptim,
  Duke ditur se edhe pse une vdiqa bera dike tjeter te qeshe.


  Prandaj, nese takon dike qe eshte i merzitur dhe ndjehet keq’
  Vetem zgjatja doren dhe ndihmoi te ngrihet.
  Kur je duke ecur tatepjete rruges dhe me ke mua ne mendje;
  Une eci bashke me hapat tua.

  Dhe kur te vije koha jote te ikesh..dhe te jesh e lire nga trupi.
  Mbaje mend ti nuk po iken…..ti po vjen ketu tek UNE.
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 6. #186
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  Ne na mungon ai qe ishe
  Ne na mungon ai qe do te beheshe
  Ne na mungojne gjithcka qe ke bere
  Ne na mungon ajo qe do te beje
  Ne na mungon gjithcka ke thene
  Ne na mungon ajo qe do te thoje
  Ne na mugon te te duam
  Ne na mungon gjithe dashuria qe kishe per ne
  Ne kishim gjithe ate dashuri,kenaqesi, shprese
  paqe dhe enderra per te ardhmen
  Tani kemi dhimbje, zi , humbje , hidherim, zemra te thyera, dhe enderra te thyera,
  Qe kane shkaterruar paqen tone, shpresen dhe te ardhmen.
  Ne mbahemi nga kujtimet tona te cmuara,
  por kjo nuk mjafton Per ate qe asnjehere ne smund ta kemi dhe bejme
  ne zemren tone mbeti nje vrime kur ne te humbem.
  Do te na mungosh pergjithmone..
  Do te te duam pergjithmone.
  Sdo te harrojme kurre..
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 7. #187
  Interist deri ne vdekje Maska e kleo_al
  Antarsuar
  13-02-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  127
  Per mua eshte gjithcka.Nuk di si ta them me ndryshe.
  Cke qe zgerdhihesh,doren pse e tund,kjo mendja ime,per ty nuk shkon kerkund

 8. #188
  Inxhinier Maska e albani1
  Antarsuar
  16-08-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  840
  Dashuria nuk ka smira nuk dyshon per keq nuk krekoset nuk kerkon te sajat nuk sillet ne menyre te pahijshme nuk pezmatohet eshte e durueshme eshte gjithmone e mire dhe
  Do te sjell edhe gjera te tjera ne kete shkrim por jo sot
  Perendia eshte aq i madh, saqe ne na duhet perjetesia per ta njohur Ate plotesisht.

 9. #189
  N3ra5htarja Maska e rina_
  Antarsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Diku....
  Postime
  450
  Dashuria per vajzat eshte nje histori

  ndersa per djemte nje episod...
  Be Yourself....

 10. #190
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Dashuria eshte roman i jetes te do individi.

 11. #191
  UnIvErSaL Maska e KaTaLiNa
  Antarsuar
  03-12-2007
  Vendndodhja
  Hawthorne,CA-L.A
  Postime
  57
  Keto jane tri terme qe une i kam degjuar per dashurine

  1. Dashuria eshte e pa dukshme eshte e pa prekshme eshte iluzion
  2.Dashuria eshte deshira e nje personi per tu afruar me dike
  3.Dashuria eshte qmenduri ,pasion dhe dhurata me e madhe qe zoti ia dha njeriut

 12. #192
  ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
  Antarsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  990
  Citim Postuar m par nga Dito Lexo Postimin
  Dashuria e gabuar

  Dashuria sht e rnd
  Pr at q dashuron
  Dashuria t verbon syt
  Por shum von ti e kupton

  Dashuria t shkatrron jetn
  Dhe mendjen ta fluturon,
  Dashuria ta thith gjakun
  Si mushkonja kur t kafshon.

  Mos nxitoni n dashuri
  Shum pasoja sjell m von.
  Dashuria sht si bleta
  Lule m lule fluturon.

  Kto fjal q un po ju shkruaj
  Mos tju duken budallk
  sht dika q e njeh jeta
  Dashuria t del armik.


  E kam lexuar dikur me pelqeu.
  Nuk ka kurre Dashuri te gabuar .
  $ $ ... ♥♫ - ♥♫

 13. #193
  ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
  Antarsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  990
  Kur dashuron emri i tij ne gojen tende tingellon krejt ndryshe ...per te tjeret eshte thjesht nje Emer , per ty eshte Emertimi I Vete Dashurise ....per te tjeret eshte Thirje per ty eshte Oshetime me nje Eko melodioze .
  $ $ ... ♥♫ - ♥♫

 14. #194
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,583
  Dashuria eshte si lufta: ajo lind shpejt por eshte shume e veshtire te ndalohet
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 15. #195
  wWw.WebShqip.Com Maska e vodafone_1
  Antarsuar
  11-05-2004
  Vendndodhja
  Italy Torino
  Postime
  189
  Dashuria ? si se kuptoni xhanem qe eshte vetem nje fjale..
  Jeto diten e sotme.. Sikur te jete e fundit..

 16. #196
  Dashuria eshte aftesia e mrekullueshme per te pare tek nje njeri ate qe ai nuk eshte .(H.Schroth)

 17. #197
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-03-2012
  Postime
  641
  Eshte nje force e eger. Kur tentojme ta kontrollojme te shkaterron, kur tentojme ta burgosim na ben skllever, kur tentojme ta kuptojme na ben te humbur dhe konfuze.

 18. #198
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,360
  ....dashuria eshte kurora e jetes

 19. #199
  Citim Postuar m par nga Viola.V Lexo Postimin
  Kur dashuron emri i tij ne gojen tende tingellon krejt ndryshe ...per te tjeret eshte thjesht nje Emer , per ty eshte Emertimi I Vete Dashurise ....per te tjeret eshte Thirje per ty eshte Oshetime me nje Eko melodioze .
  Me pelqen shume koj qe ke then Viola.
  Kur e do dike ai eshte gjithcka per ty dhe ti ben gjithcka per te, kur se do eshte thjesht nje lidhej fizike dhe jo emocionale
  forumerotikshqiptar.com

 20. #200
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  ala i keni nxjerr pune vetes.....doni ta perkufizoni nje gje qe nuk perkufizohet

  me beni nje zile kur i afroheni sadopak

Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Smundja e dashuris
  Nga ~Geri~ n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-02-2011, 21:54
 2. Kisha sht Nj
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
 3. Si mund t realizohet vazhdimsia e dashuris
  Nga Drini_i_Zi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-02-2009, 13:13
 4. Piramida e dashuris
  Nga titi-a n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:26
 5. Ceshtja e lirise Ndertrinitare
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-07-2006, 11:51

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •