Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27

Tema: Vetmia

 1. #1
  qe ta do te miren Maska e Nje-mik
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Mosha
  40
  Postime
  12

  Unhappy Vetmia

  ndjej vetmine
  dicka qe me mbyt
  dicka qe me frikeson
  dicka qe me ben te vuaj
  dicka qe me mundon
  kjo vetmi
  ky ankth
  kjo erresire
  ku nuk shoh asgje
  kerkoj me gjithe force te dal
  nga kjo zbrazeti
  mundohem te mos mendoj
  mundohem te harroj
  por smundem , smundem
  kjo vetmi me vret
  keto kontraste ndjenjash
  qe me bejne te kuptoj
  se sa shume ty te dashuroj
  kjo vetmi me vret
  kjo vetmi me shkaterron
  une kuptoj se te dashuroj
  po ti ke ikur nga une
  nuk di cte bej , nuk di cte mendoj
  nga kjo vetmi e mallkuar
  te vazhdoj te vuaj
  apo te harroj


  ps: mos me gjykoni ashper nuk jam ndonje qe merret me letersi ishte thjeshte gjendja si ndihesha ne ato momente dhe e shpreha keshtu ne keto vargje
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nje-mik : 30-10-2004 mė 20:08

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Vetmia luftohet.. sikurse Gripi..

  Caj me limon do Gripi..
  shoqeri do vetmija..
  bej nje xhiro deri te agipi
  e keshtu nuk dhemb dashuria..

 3. #3
  qe ta do te miren Maska e Nje-mik
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Mosha
  40
  Postime
  12
  vetmija vertete do shoqeri
  po ama jo tjeter vec ate qe do ti
  se dil sa te dush xhiro nga agipi
  aha e kote me beso nuk sherohet gripi

 4. #4
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Bravo djema te lezetshme, vazhdoni do i lexoj me qejf.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  vetmija prandaj eshte vetmi
  se nuk eshte me ty ajo qe do ti
  por populli ka thene qe ne koh te Budes
  Ha sorre kur ske mishin e pules...lol.

  Prandaj duhet shoqerija
  Se mendja kur esht vetem
  cmendet nga xhelozia
  Prandaj ben mir nje xhiro nga blloku
  Se ndoshta hallin tend ka dhe shoku
  E duke qare njeri tjetrit hallin
  sikur lehtesojme ballin..

  lol.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Ndihesh i vetmuar e me pikellohesh…?
  Jetoje dhe vetmine qe te kuptojme bukurine perreth
  Ndoshta je i lodhur dhe zemra te rreh ngadale
  Mos na qenka ndeshkim te ndihesh i vetmuar valle?

  Mel.

 7. #7
  gjithmone e me larg
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  41
  Postime
  572
  ky shpirt qe ndjehet kaq vetem
  valle kur do gezoje
  e ne nje zemer tjeter te gjalloje...
  ...apo kjo vetmi perhere pas do ti shkoje?

  ka ndonje ilac o njerez thomeni
  si mund te shpetoj
  nga kjo vetmi qe trup e shpirt me gllaberoi...
  ...apo keshtu valle perhere do vegjetoj?
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 8. #8
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Anėtarėsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Vetmia......te gjithe e kemi kaluar apo do e kalojme nje dite ne jete....
  smundet te kemi gjithmone prane nesh ata qe na duam i e duam fort....
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Me vend ndodhje ne Tirane
  ti flower po ben hatane
  Po ne tjeret matan diellit
  cdo ti beje kti problemit

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Kete s'e mbaj mend se nga e kma marre...

  A e din or mik ēfare eshte vetmia?
  Vetmia eshte zhurme, zhurme e madhe,
  vetmia eshte rremuje, rremuje njerezish,
  vetmia eshte harrese, harrese e vetes
  ne grumbull njerezish te njohur.

  A e din or mik ēfare eshte vetmia?
  Vetmia eshte pasuri, pasuri e paaritshme,
  vetmia eshte pasqyre, paqsqyre e shpirtit,
  vetmia eshte ilaē, ilaē i idhet
  qe e pin pa keshillen e mjekut.

 11. #11
  qe ta do te miren Maska e Nje-mik
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Mosha
  40
  Postime
  12

  Cool

  ore djem e vajza forumiste
  nje koment nuk i bete asaj poezise
  une ju thashe ashper mos me gjykoni
  po jo tme leni tme harroni

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  e bukur ishte...

  a eshte koment ky ?

 13. #13
  qe ta do te miren Maska e Nje-mik
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Mosha
  40
  Postime
  12
  nuk e di ........
  porse kjo pergjigje ketu lart me pelqeu pak
  hej pres edhe kritika se me pelqejne kur me kritikojne

 14. #14
  gjithmone e me larg
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  41
  Postime
  572
  Nje-mik i harruar nga te tjere
  forumistat nuk lene kend ne vetmi te bjere
  e jotja poezi mjaft e ndjere
  por ate cupen mundohu ta harrosh njehere
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 15. #15
  qe ta do te miren Maska e Nje-mik
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Mosha
  40
  Postime
  12
  FLOWER

  po per mua ajo eshte
  si ai mishi i huaj
  qe jeton me mua
  edhe pse nuk dua
  per postimet dhe kurajon tuaj
  sinqerisht ju falenderoj
  por dot nuk e harroj

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  ji pak krenar,
  harroji ata qe s'te kujtojne,
  kujto vetem ata qe s'te harrojne,
  se jeta kshu e ka or mik,
  disa vine e te tjere shkojne...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [xeni] : 31-10-2004 mė 13:30

 17. #17
  gjithmone e me larg
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  41
  Postime
  572
  me nje operacion mishin e huaj e largon,
  por per punet e zemres nuk ka formule qe te ndihmon.

  luaji te tera kartat qe pishman te mos mbetet
  por nese gje nuk arrin lere te shkoje, te tretet

  ne mos vuajtja do te te shoqeroje
  dhe vetmia asnjehere s'do te te harroje.
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 18. #18
  qe ta do te miren Maska e Nje-mik
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Mosha
  40
  Postime
  12
  Dua te fle
  te filloj te enderroj
  te pakten aty jam i lire
  te vij te shoh te te takoj
  te te buzqesh te te ledhatoj
  aty jam i lire
  afer te te qendroj
  te te puth te te perqafoj
  aty jam i lire
  me gjithe zemer te te dashuroj
  aty jam i lire i lire i liiiiiiiiiiiiiiiiiire
  dua te fle

 19. #19
  gjithmone e me larg
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  41
  Postime
  572
  ah enderrat...
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,887
  Citim Postuar mė parė nga FLOWER
  me nje operacion mishin e huaj e largon,
  por per punet e zemres nuk ka formule qe te ndihmon.

  luaji te tera kartat qe pishman te mos mbetet
  por nese gje nuk arrin lere te shkoje, te tretet

  ne mos vuajtja do te te shoqeroje
  dhe vetmia asnjehere s'do te te harroje.

  shum dakort me kete komentin tend

  dhe ne lidhje me kete po sjell nje tregim te vertete qe e lexova te nje sit sot


  Thuaje . . .

  Ishte nje here nje djal shume i semure. Kishte nje semundje te pa sherueshme. Ishte vetem 17 vjec, por mund te vdiste ne cdo cast. Jetonte ne nje shtepi te vogel me nenen e vet qe i qendornte prane ne cdo moment. I lodhur se qendruari ne shtepi, nje dite vendosi te dale per nje xhiro. I mori leje se emes. Ajo pranoi.
  Duke ecur neper lagje pa disa dyqane. Duke kaluar afer nje dyqani muzike, duke pare nga vitrina, pa nje vajze te embel dhe shume te bukur. Vajza ishte pothuajse ne te njejten moshe me te.
  Ishte dashuri me shikim te pare. Hapi deren dhe hyri duke pare vetem vajzen. Duke u afruar avash avash, arriti tek banaku ku ishte vajza. Ajo e pa dhe duke qeshur i tha: "Mund te te ndihmoj?"
  Nderkohe ai mendonte se ishte buzeqeshja me e bukur qe kishte pare ne jeten e tij. Ne te njejten kohe ndjeu deshiren per ta puthur.
  Duke belbezuar i tha: "Po, hmmmmm...do te me pelqente te blija nje CD". Pa menduar shume, mori CD-ne e pare qe i kapi dora dhe i dha parate.
  "Do qe ta paketoje?" -I tha vajza duke buzeqeshur serish. Ai u pergjigj PO. Ajo shkoi ne magazine, u kthye me pakon dhe ja dorezoi. Ai e mori dhe doli nga dyqani.
  U kthye ne shtepi, qe nga ajo dite dhe me pas shkoi ne dyqan cdo dite per te blere nje CD. Ja jepte vajzes ta paketonte dhe kthehej ne shtepi per ta vendosur ne dollap.
  Ai ishte shume i turpshem per ta ftuar vajzen te dilnin bashke.
  E ema u interesua mbi situaten dhe e bindi te tentonte, keshtu ai diten tjeter i mbushur me kurajo vendosi te beje dicka. Si cdo dite hyri ne dyqan bleu nje CD dhe si cdo dite ja dha vajzes ta paketonte.
  Ai mori CD-ne dhe ne nje moment qe vajza nuk e kishte mendjen , vuri me shpejtesi nje leter me nr e tij te telefonit mbi banak dhe me shpejtesi doli jashte.
  Triiiiiiing !!! E ema pergjigjet ne telefon:
  "Alo?", ishte vajza qe kerkonte djalin e saj.
  E ema e prekur shume, duke qare i tha:
  "Nuk e di?...ka vdekur dje".
  Ishte nje qetesi e tejzgjatur i nderprere nga renkimet e se emes.
  Me pas e ema hyri ne dhomen e te birit per ta kujtuar. Vendosi te filloje nga dollapi. Hapi dollapin dhe u gjend perpara nje rafti te mbushur me CD te paketuara. Asnjera nuk ishte e hapur. Mori nje dhe ngadale u ul mbi shtrat per te hapur pakon. Duke u perpjekur per ta hapur nje leter doli nga kutia plastike...
  E ema e mori dhe lexoi ne te:
  "Ckemi!!! Je shume i bukur! Ke deshire te dalesh me mua???
  T.K.XH Erla
  E ema e emocionuar hapi kuti te tjera dhe gjeti letra te tjera...te gjitha thoshin te njejten gje.
  Morali:

  Kjo eshte jeta, mos prit shume per ti thene dikujt ate qe ndjen. Thuaje tani. Neser mund te jete teper vone.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Vetmia
  Nga Dito nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 138
  Postimi i Fundit: 12-10-2016, 07:27
 2. Vetmia dhe pasojat e saj
  Nga DEA27 nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 01-01-2009, 20:59
 3. Unė, Ti dhe Ajo nė mes nesh Vetmia!
  Nga Poeti nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 23-01-2006, 22:21
 4. Poezi nga Diabolis
  Nga Diabolis nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 13-05-2004, 12:06
 5. VETMIA DHE JU QE DEGJONI VETMINE
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2003, 07:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •