Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Tironce_Moderne
  Anėtarėsuar
  25-07-2002
  Vendndodhja
  Nga "Ha mer dhe ika"
  Postime
  109

  hahahahaha- Gallate!

  - - -GALLATA ose Lexo e Qesh- - -


  >>>E di cfare eshte gjeja e pare qe shoh tek femrat? ; A jane duke me pare mua apo.

  >>>O Zot per vete sdua gje jo...por per prinderit nje dhenderr te bukur.

  >>>Pula eshte e vetmja qė e kryen misionin me sukses ulur.

  >>>Te mos dish nuk eshte turp, mjafton te mos e vene re...

  >>>Kush nget shpejt gjen belane, ate qe nget ngadale e gjen belaja ...

  >>>Njeriu qe eshte njeri merr vesh me te folur, Politikani qe eshte politikan merr vesh me grushta e shqelma.

  >>>Punėn e sotme mos e ler per neser...shtyje sa tė mundesh...

  >>>Jo ēdo gjel kendon ne cifligun e vet, ca jane ēapkenė.

  >>>Gabimet e doktorrit i mbulon vetem dheu.

  >>>Nė provim mora 0 po e rendesishme eshte te marresh pjese.  - - -BURRAT DHE GRATĖ- - -

  Pyetje: Sa periudha ka ne jeten e grave?
  Pergjigje: 6 periudha. 1-Femijeri, 2-Vajze, 3-Grua e re, 4-Grua e re, 5-Grua e re, 6-Grua e re.

  Pyetje: A mund ta beje nje grua burrin e saj milioner?
  Pergjigje: Po, nese burri eshte milardier.

  Pyetje: Ēila eshte ngjashemeria ka ndermjet gruas dhe mikroskopit?
  Pergjigje: Tė dy e bejne qimen tra.

  Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis nje Ore muri dhe nje gruaje llafazane?
  Pergjigje: Ora e murit edhe pushon ndonjehere.

  Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis 2 diskutuesve meshkuj e atyre femra?
  Pergjigje: Dy burrat diskutojne per njėri tjetrin, ndersa 2 gra pėr nje grua te trete.

  -Burree i zoti eshte ai qe arrin te fitoje aq sa harxhon gruaja,

  ndersa gruaja e zonja, ajo qe arrin te gjeje nje burre te tille.

  -Per te qene i lumtur me nje burre duhet ta kuptosh shume dhe ta duash sadopak;

  ndersa per te jetuar i lumtur me nje grua duhet ta duash shume dhe te mos lodhesh fare ta kuptosh .

  - Nje burre i martuar jeton me shumė se njė burre beqar... por e deshiron vdekjen mė shume se beqari.

  - Nje grua kur martohet shpreson se njė dite burri do tė ndryshoje, por ai po ai, ndersa nje burre kur martohet shpreson qė gruaja te mos ndryshoje kurre por grate ndryshojne.

  - Nese njė burre i hap deren e makines gruas te jeni te sigurte qe :

  Ose gruaja eshte e re ose makina.

  - Ne vitin e pare te marteses flet burri degjon gruaja. Ne te dytin gruaja flet, burri dėgjon.

  Ne te tretin flasin te dy degjojne komshinjte.

  - Nėse nje burrė i sapomartuar eshte i lumtur arsyeja eshte e qartė.

  Nese nje burre i martuar per 10 vjet eshte i lumtur cuditemi...

  - Nje djalosh pyet te atin"Baba, sa kushton te martohesh?".

  I jati "Se di bir, unė vazhdoj ta paguaj.."

  - "Burri i pamartuar eshte nje gjysėm, kur martohet tretet fare..."

  Te gjithe hidhen se do ndreqin boten, po asnje nukk ndreq vetveten.

  Ne rini ditet jane te shkurtra vitet te gjate, ne pleqeri vitet te shkurter, ditet te gjata

  Zoti e ndihmofte burrin deri sa te gjeje nje grua per se mbari e te martohet, pas merteses ... e ndihmofte edhe me shume.

  Ndiz nje qiri ne vend qe te shash erresiren

  Te falesh nje armik eshte shume me e lehte se te falesh nje mik.

  Menyra me e shkurter per te realizuar endrrat eshte te zgjohesh.

  Ata qe nuk marin pjese ne zgjidhje, jane nje pjese e problemit.

  Ne bote nuk ka rruge me te gjate se ajo mes zemres e mendjes.

  Ne lufte vriten me teper ata qe ia mbathin

  Nese doni te arrini sa me lart filloni nga fundi.

 2. #2
  i larguar Maska e glaukus 001
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  581

  Post

  Shprehje e Propozime nga me te larmishmet !!!


  --A e kishe gje gruan te virgjer kur u martove?
  --Nuk e di,ca thone po, ca thone jo.

  --Ne kopshtin zoologjik kishin vene nje tabele ku thuhej: Mos i ushqeni kafshet, se jane te ngordhura!

  --Fjala seks nuk eshte pergjigje por eshte pyetje. Po eshte pergjigjia.

  --Zgjuarsia eshte nje kreher qe e fitojme kur na bien floket.

  --Martesa eshte nje menyre e shtrenjte per te pasur enet dhe rrobat te lara.

  --Nqs nje grua mendon se rruga per tek zemra e nje burri kalon nga stomaku, ajo gabohet. Nuk kalon aq lart.

  --Cila eshte shpejtesia maksimale kur bejme seks?
  -- 68. Kur arrijme tek 69 duhet te kthehesh nga krahu tjeter.

  --Dashuria ime per ty eshte si diare, un thjesht nuk mund ta mbaj ate!

  ai-he si thua tek shtepia ime apo e jotja?
  ajo-te dyja, ti ke e jotja un tek e imja.

  ai-- do te doja te te telefonoja,po c'numer ke?
  ajo-- eshte tek libri i telefonave!
  ai-- po un nuk ta di as emrin?
  ajo-- edhe emri eshte aty!

  ai--I cfare shenje je ti zemer?
  Ajo--shenja "mos u fut".

  ai--sikur te te shihja nje here lakuriq do vdisja i lumtur!
  ajo-- sikur une te te shija ty me siguri do vdisja nga te qeshurat!

  ai--un do shkoja gjithkund per ty.
  ajo-- ok pra le te shkojme tek banka jote si fillim.

  ai-- ti e ke trupin si tempull !
  ajo--sot nuk ka sherbime se ,jam mbyllur.

  --Ai beson tek dashuria me shikim te pare, sepse.. te kursen kohe.

  --A mos fle gje permbys ti, mbi bark.
  --Jo
  --Si thua a te flej un mbi barkun tend pra!

  --Prinderit e tu me siguri kane qene hajdute se i vodhen dy yje nga qielli dhe i vune tek syte e tu.

  --Hej, me fal motra po me duket se me paska humbur numri im i telefonit. Si thua a ma jep numrin tend pra?

  --Kembet e tua me siguri do jene te lodhura se te kam pare mbreme ne enderr duke ecur, tere naten.

  --Zerat e padukshem me thone se ti do dalesh ne takim me mua.

  --Po te ndoqa deri ne shtepi a do me mbash aty?

  --Te vetmen gje qe s'me thane syte e tu eshte ...emri yt.

  --Me fal po vura re se me vure re dhe une thjesht doja te vereja se edhe une te vura re.

  --A mos valle doli dielli apo buzeqeshe ti?

  ai--A u vrave?
  ajo--Kur?
  ai--Kur re nga qielli, a u vrave?

  ai--Me fal zonjushe po ti a flet me te panjohur?
  ajo-- Jo
  ai--Le te prezantohemi pra!

  --Me siguri do kem dicka ne sy se nuk mund ti heq dot syte prej teje.

  --A ke gje ndonje harte, se une mbeta duke humbur rrugen ne syte e tu.

  --Behu e vecante dhe ndryshe nga te tjerat.Thuaj PO!

  AI --Hej si thua a kercejme?
  AJO --jo !
  AI --Jo,jo un thashe se dukesh shume e shendoshe me ato pantallona!

  Ai--Hej mjaft!!!
  Ajo--Cfare?
  Ai--Thashe mjaft se e di qe po me zhvesh me ato syte e tu!!!

  --kush eshte ndryshimi mes dashnores dhe gruas tende? 25 Kile diference

  --kU eshte ndryshimi mes dashnorit tend dhe burrit? Nja cerek ore larg nga njeri-tjetri.

  --Si e kupton se te ka vdekur gruaja?
  --Seksi nuk ka ndryshuar ,vetem se pjatat jane bere kala ne lavaman.

  --Si e kupton se te ka vdekur burri?
  --Seksi nuk ka ndryshuar, vetem se tani ti merr ne dore telekomanden e TV.

  --Vajzat e mira thone"JO".Vajzat e keqia thone"KUR?"
  --Vajzat e mira veshin taka ne pune, vajzat e keqia veshin taka ne ..krevat.

  --Grate ne moshe mbajne prezervative me vete, vajzat e reja shpresojne se djemte do i kene me vete.

  --grate ne moshe vrapojne me shpejt se vajzat e reja sepse veshin kepuce te rehatshme.

  -Askush nuk te tha ty se ti doje te flije me mua sonte? Une thashe se e dije???

  --Hej e dashur eja te shkojme te bejme ca femije!

  --Hej, un jam mundes me ler te te tregoj ca stile!

  --He si thua a do doje ca femije prej meje?
  ajo-- JO!
  AI -- Po mire a bejme vetem gjoja pra?

  --Emri im eshte (thuaji emrin) ,por ti mund te me therrasesh "i dashur".

  --Hej c'kemi?
  ajo--hic, mire.
  ai--E di qe un bej seks qe ne takimin e pare me nje vajze?Po ti?

  --A beson ne dashurine e lire?
  ajo-- Jo!
  ai-- Po sa kushton ti pra?

  --A mund te jem skllavi yt per sonte?

  --Urime!!! Ju jeni votuar si vajza me e bukur ne kete dhome (lokal) dhe cmimi eshte nje nate me mua!

  ajo--Pse me shikon ashtu more cun?
  ai -- Po imagjinoja se si do duken femijet tane?

  --Hej, ndihmoji dhe ti te pastrehet. Me merr me vete ne shtepine tende!

  --Une do te te gatuaj darken nqs ti me gatuan mengjesin!

  --Oh, po me me merret fryma , nje cope buke me ka mbetur ne fyt, kam nevoje per frymemarrje goje me goje!!!

  --Ky fustan te rrinka shume bukur, ne fakt edhe une te rri shume bukur siper teje.

  --A do martohesh me mua vetem per nje nate?

  --Hej macoke si thua sikur te harxhoje nje nga 9 jetet e tua me mua?

  --Kam humbur virgjerine , a mund te marr tenden pra?

  -- A je gje e virgjer ti?
  ajo -- Po.
  ai -- Nuk me besohet, ma provo!

  --Paske emer te bukur dhe e di qe shkoka shume me mbiemrin tim?

  --Hej a ke vend ne jeten tende per nje shok tjeter?

  --Paske pantallona te bukura, a ta shof pak si u punon zinxhiri?

  --hej a do me puthesh ti mua apo te shkruaj genjeshtra ne ditarin tim?

  --Edhe ty te pelqen gjumi? Atehere duhet te fleme bashke ndonjehere.

  --Ty te kam ne listen time te gjerave qe kam per te bere sonte.

  --Le te bejme nje disko ne kepucet e tua dhe pastaj ftojme edhe pantallonat e tua, he si thua?

  --Ndersa ajo largohet ai pyet: Nuk po harron dicka?
  ajo--Cfare?
  ai --Mua !

  --Hej un jam hajdut dhe dua te te vjedh zemren.

  --Me fal po sa kam ardhur ne kete qytet, a mund te me tregosh se ku e ke shtepine ti?

  ai - - A e degjove zhurmen?
  ajo--jo cfare zhurme?
  ai -- Ishte zemra ime qe u thye prej teje.

  --Hej a do me prekesh pak qe tu them shokeve se me preku nje engjell!

  --A mund te mejapesh ca udhezime si ta gjej rrugen per ne zemren tende?

  --Shiko tek etiketa e bluzes se saj dhe kur ajo thote se c'po ben ti i thua: Tamam sic e kisha menduar, Made in Parajse.

  ai-- Me siguri qe ti i ke prinderit terroriste?
  ajo--pse?
  ai-- po se ti je bombe fare!
  Ose- dikush duhet te shkruaj : eksplozive siper teje se ti je bomba!

  --Buzet e tua duken aq te vetmuara , a duan ato te takohen me buzet e mia ndoshta?

  --Hej a mos merr gje aplikime per dashnor ti?

  --A te te bej nje fotografi, se dua t'ia coj me poste plakut te Vitit te Ri qe te dije se cfare te me coje per dhurate!

  --Ja ku jam pra. Cilat jane dy deshirat e tua te mbetura?

  --Ti je me te vertete shume simpatike. Po te gatuash e te pastrosh di ti?

  --Hej shpirti ke ndonje semundje te keqe? Si thua a te jap une ndonje?

  --Ne keto momente ndihem si Richard Gere ,meqe ndodhem prane Gruas se Bukur.

  --Nuk jam i dehur jo, vetem jam helmuar pak prej teje!

  --E di qe te vika pak ere? Le te lahemi se bashku ne dush!

  --Le te njihemi une jam (dhe i thua emrin) ndersa ti je.. (nqs ajo s'thote gje) e mrekullueshme.

  --E di qe sa me shume qe pi aq me e bukur me dukesh!

  ai- Ti me dukesh si gruaja ime e trete?
  ajo--Dmth ke qene martuar tre here?
  ai -- Jo, vetem dy here.

  --A je po aq e bukur nga brenda sic je nga jashte?

  --A do te shikosh fytyren e nje bukurosheje? (dhe veri nje pasqyre perpara).

  ai-- Ate pelqen vallzimi?
  ajo- Po, shume!
  ai-- Shko e kerce pra e me ler te bej muhabet me shoqen tende!

  --Hej motra ke dicka ne xhepin e pasme te xhinsave !
  ajo- cfare?
  ai- syte e mi!

  -A do qe te te qeras apo ti do vetem leket?

  --Po u bera tape a do perfitosh ti nga rasti?

  --Sapo telefonoi mami jot e me tha se nuk do kishte problem sikur te vije me mua sonte.

  --Vetem dy gjera do doja te te thoja: Naten e mire dhe Miremengjes !

  --Ndoshta un nuk jam me simpatiku ne kete vend po un jam i vetmi qe po te flet!

  --Me siguri babai yt do jete shperndares hashashi se ti je droge fare!

  --Ai eshte dashnori yt, un them se ti mund te kesh nje me te mire!

  --Hej s'kam pak qe erdha ne kete qytet a me tregon ndonje vend te mire per te ngrene.(pasi ajo te tregon nja dy vende) Si thua a darkojme bashke sonte?

  --Si thua a ke qejf te dalesh tek lajmet sonte?

  --Ti je arsyea qe djemte bien ne dashuri.

  --Hej sa kam ardhur ne kete shtet dhe ti je pamja me e bukur qe kam pare deri tani. Si thua a me ben nje "tour" ne trupin tend?

  ai- Ti dukesh si enderr
  ajo-- Shko vazhdo gjumin pra.

  ai--A mund te kercejme per here te fundit
  ajo-- Po ne sa e mbaruam vallzimin e fundit.

  ai-- A nuk te kam pare ty diku tjeter?
  ajo- Prandaj nuk shkoj me tek ai vend!

  ai-- A mos po me flisje gje?
  ajo-- Jo!
  ai-- Po le te fillojme te flasim pra!


  ----------

 3. #3
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898

  Thumbs up qerrata qe qerrata mbete o Glaukus

  NJe qe ska lidhje me keto lart, propozimet por qe me erdhi ndermend duke lexuar kete pasazh tendin

  ai-- Me siguri qe ti i ke prinderit terroriste?
  ajo--pse?
  ai-- po se ti je bombe fare!
  Ose- dikush duhet te shkruaj : eksplozive siper teje se ti je bomba!
  Me kete me ke kujtuar qe ne fakultet kemi patur nje goce gjynafqare ne klase qe ca e therritnin bomba e ca xhungla, kjo nga frizura e llahtarshme qe ajo kish mbi koke

  E shkreta ishte aq trendeline nga trute sa mesonte tere diten e dites dhe kur vinte puna tek provimi i cante derrasat personit qe kish afer, pasi e pyeste mbi pyetjet e pergjigjet.

  P.sh. ne provimin e Historise Antike me bie fati mua ta kem afer dhe kjo "bomba" me thote:

  - Eni, per cfare Perandorie ben fjale kjo pyetja ?

  une- ate Romake !

  bomba- je e sigurte ?

  une- Po

  bomba- e sigurte e sigurte

  une - Po shume

  bomba - po pse je kaq e sigurte ?

  une - ė!!

  bomba- po pse ?

  une- si pse moj, 1 perandori kemi ne ate kohe

  bomba- nga e di ti ?

  une e habitur dhe e nervozuar se ne te njejten kohe po shkruaja pervete pergjigjet nuk i kthej pergjigje

  bomba- o Eni me degjon apo jo ?

  une- tund koken

  bomba - he pra cila perandori ?

  une- po romakja mi pra, se na vdiqe!

  bomba - a ta shkruaj une ?

  une me floket perpjete nga nervat - poooooo

  bomba- ok po se mos nuk eshte Pernadoria Romake ?

  une - ajo eshte

  bomba - ok po e shkruaj

  une - ok, shyqyr ufaaa

  bomba- po sikur te mos jete ajo ?

  une - me plase, boll

  bomba- he moj ti nje pyetje te bera !!!

  une - ė ?!


  dhe qe ate dite sa here kishim provim une shikoja nje here ku ishte ulur "bomba" e me pas ulesha ne banken me larg saj
  Ka qene vertete nje tmerr!!!

  O Zot, tani eshte dhe e martuar, imagjinojeni nje ēik nje bashkebisedim te saj me burrin i shkreti ai !!!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  56

  eni...

  hahahaha shume histori e lezetshme. kete bomben e kam parasysh se edhe nje goce qe njihja une keshtu bente.po ajo ishte me keq se me pickonte duke thene si eshet pergjigja.kur i thoja pergjigjen me pickonte duke thene mos me gjenje.lol keshtu kur shkoja ne shtepi e kisha trupin gjithe vula te vogla...
  besome, ate kohe nuk ishte dhe aq gallate. lol

Tema tė Ngjashme

 1. Shqiptarėt nė Itali #5
  Nga Daniel Maker nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 574
  Postimi i Fundit: 01-06-2010, 17:33
 2. sms me gallate qe keni derguar
  Nga EnRy nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-07-2006, 10:54
 3. Shqiptarėt gallatė...edhe me Urgjencėn
  Nga BOKE nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2005, 12:44
 4. Shqiptarėt gallatė...edhe me Urgjencėn
  Nga BOKE nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2005, 12:44
 5. Gallate ne Banalitet Virtual
  Nga alumni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2002, 21:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •