Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 97

Tema: Vetullat

  1. #21
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Nuk ekzistojne. Mgjs une i pres qerpiket e mij me gershere rregullisht dhe me rriten brenda 2 muajve. Keshtu qe... duro, them.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  2. #22
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    norda per vetullat mqs ndonjehere te dalin jashte vije, ose bien poshte sic me ndodhte edhe mua te keshilloj te besh "trimming" , ose hmmmm dmth rrallim , jo te heqesh vetullat thjesht ti presi me mjete speciale tamam per vetullat une keshtu bera per te miat dhe tani i love my eyebrows.
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Mgjs une i pres qerpiket e mij me gershere rregullisht dhe me rriten brenda 2 muajve.
    pret qerpiket????? kte se kisha degjuar ndo nje here!!!


    sa per vetullat ti qe hape temen mir i ke vetem kujdes pak fillimin e vetulles mos ta hollosh shume, mundesisht mos te heqesh fare atie.

  4. #24
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    C'ben teknollogjia e sotme....e nxjerr tjetra vetullen foto dhe ja, njerezit japin mendime...bukuri.

    Po me pjeset e tjera te trupit o goca...?

    Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
    ...ka lezet vetulla e trashe; te ben te dukesh natyrale e me feminore. Por dihet...gusto gusto kjo pune!
    i ke rene me te kuqe

  5. #25
    hani Maska e hani
    Anėtarėsuar
    14-02-2007
    Vendndodhja
    ne shpi
    Postime
    22
    Citim Postuar mė parė nga La_Lune
    Me pelqen vetulla e trashe te nxjerr me ne pah tiparet e tua ..
    Me shemtuar se nje vetull me laps nuk ka ku te vej pastaj

    Ps: Vetulla ime
    po jam shum dakord edhe une se vetullat eholla te humbin krejt bukurine

  6. #26
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Po, po... i pres qerpiket me gershere, sidomos ato perballe. Ndryshe me ngecin te syzet.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    "sme bejn me kepucet do pres gishtat" e paske ti.
    po ik bli kepuce me te medhaja mi dreq


    dhe un e kam kte "hallin" e qerpikve qe me prekin te syzet (e djellit) po gjej alternativa te tjera nuk pres qerpiket!!!

  8. #28
    udhetare.... Maska e Klaraaa
    Anėtarėsuar
    29-08-2003
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    181
    he mi tu rrit vetlla....a je qetesuar tani??? ;-)
    Enya-Adiemus

  9. #29
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    hahaha u cme shkrive tu rrit vetlla thote hahahah.te marrte e mira ty se me bere te qesh.
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  10. #30
    ...Kumi_Girl... Maska e ZaVraKja
    Anėtarėsuar
    10-01-2008
    Vendndodhja
    CH
    Postime
    116
    Vetulla ta zbukuron syrin....

  11. #31
    vetullen e ke sh mire o goc ca thu
    I like the way you look at me............

  12. #32
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Nje vetull te plote mund ti japesh cdo lloj forme

    Vetulla pastrohet gjithmone nga poshte , kurse nga lart keshillohet mos te preket ( pervec fijeve te teperta )

    Heren e pare te pastrimit te tyre eshte mire qe ta beje nje dore e specializuar dhe te dale dicka e bukur .
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anėtarėsuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar mė parė nga nordashala Lexo Postimin
    me thoni qfare ju mungon vetullave te mija
    i kam tholluar pakes
    te gjithe me thone se vetullat jane te bukura por i kam prishur dhe tani fijet me bijne teposht
    me thoni si ti trash dhe ku ti heq ose qfar te bej me to
    nodashala , e imja shoqe e ka pas ket broblem , ajo i ka pre me gersher te gjitha ne nje masź dhe per bukuri i ka vetullat nese don provo edhe ti ; )

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anėtarėsuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Nje vetull te plote mund ti japesh cdo lloj forme

    Vetulla pastrohet gjithmone nga poshte , kurse nga lart keshillohet mos te preket ( pervec fijeve te teperta )

    Heren e pare te pastrimit te tyre eshte mire qe ta beje nje dore e specializuar dhe te dale dicka e bukur .
    hmmm une edhe lart vetullen e pastroj keshtu theksohet me mire , por kan pune shum

  15. #35
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga Flora82 Lexo Postimin
    hmmm une edhe lart vetullen e pastroj keshtu theksohet me mire , por kan pune shum
    Nqs flet me nje estetiste kete nuk ta keshillon pasi duke e hequr nga lart e ul vetullen shume poshte dhe bukuria e saj eshte te jete siper.

    Gjithesesi nqs te pelqen keshtu ok.

    Nga lart mund ta pastrosh ato qe nuk duhen per ti dhene tamam forme po jo t'i heqesh radhe ( pastrimi dhe heqie ne kete rast nuk eshte e njejta gje)

    Prsh.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  16. #36
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    Stinė e re, vetulla tė reja



    Dy lapsa pėr t’i rregulluar, njė xhel pėr t’i krehur, njė furēė pėr t’i bėrė tė dendura dhe tė plota: ėshtė gjithēka qė tė duhet pėr tė krijuar dy harqe perfekte mbi sy dhe pėr t’i dhuruar vėshtrimit personalitet dhe pak mister Lamtumirė vetullave tė holla.

    Nėse dėshiron tė jesh nė modė, objektivi pėr stinėn e re ėshtė t’i bėsh tė duken tė rritura nė mėnyrė qė tė vizatojnė nė hark natyral. Grimi i vjeshtės frymėzohet nga look-u i diveve tė viteve ’60, e para ndėr tė gjitha, Audrey Hepburn. Edhe shumė yje tė Hollivudit qė nga Nicole Kidman tek Penélope Cruz e kanė pėrqafuar fort tendencėn e re. Kanė filluar tė shfaqen me vetulla tė dendura, jo shumė tė harkuara, natyrale nė pamje, edhe pse nė fakt janė shumė tė kuruara. Sepse vetullat tė japin karakter dhe shprehin personalitet. Le tė shohim teknikat pėr tė pasur dy harqe tė dendur dhe perfektė.

    Dy lapsa pėr t’i rregulluar, njė xhel pėr t’i krehur, njė furēė pėr t’i bėrė tė dendura dhe tė plota: ėshtė gjithēka qė tė duhet pėr tė krijuar dy harqe perfekte mbi sy dhe pėr t’i dhuruar vėshtrimit personalitet dhe pak mister Lamtumirė vetullave tė holla. Nėse dėshiron tė jesh nė modė, objektivi pėr stinėn e re ėshtė t’i bėsh tė duken tė rritura nė mėnyrė qė tė vizatojnė nė hark natyral.

    Grimi i vjeshtės frymėzohet nga look-u i diveve tė viteve ’60, e para ndėr tė gjitha, Audrey Hepburn. Edhe shumė yje tė Hollivudit qė nga Nicole Kidman tek Penélope Cruz e kanė pėrqafuar fort tendencėn e re. Kanė filluar tė shfaqen me vetulla tė dendura, jo shumė tė harkuara, natyrale nė pamje, edhe pse nė fakt janė shumė tė kuruara. Sepse vetullat tė japin karakter dhe shprehin personalitet. Le tė shohim teknikat pėr tė pasur dy harqe tė dendur dhe perfektė.

    Bėj matjet

    Vetullat e plota nuk do tė thotė vetulla tė egra. Prandaj, mos shpreso tė braktisėsh njėherė e mirė pincetėn: duhet ta pėrdorėsh gjithsesi. Por vetėm pėr tė formuar harkun natyral, jo pėr ta ndryshuar rrėnjėsisht. Para se tė fillosh tė rrallosh vetullat, ėshtė e rėndėsishme tė pėrkufizosh dimensionet, qė duhet tė jenė nė harmoni me tė gjitha tiparet e fytyrės. Pėr tė krijuar pesėn parėsore tė harkut, imagjino njė linjė qė, duke filluar nga flegra e hundės, ngjitet drejt rrėnjės sė hundės. Pėr tė saktėsuar gjatėsinė, linja nga e njėjta pikė nisjes duhet tė shkojė drejt tėmthave, duke prekur bishtin e syrit. Njė mėnyrė e thjeshtė pėr tė bėrė kėtė matje ėshtė tė marrėsh dy lapsa dhe t’i pėrdorėsh si vizore: mbahen tė bashkuar pranė vrimės sė hundės dhe hapen nė qoshe, nė mėnyrė qė tė kalojnė nė pikat e treguara. Pėr tė pėrcaktuar pikėn mė tė lartė tė harkut, shiko drejt dhe imagjino njė vizė, qė gjithmonė nga vrima e hundės, ngjitet derisa takon qerpikun duke pėrshkuar mes pėr mes beben e syrit.

    Provo formėn

    Lėvizja e parė pasi tė kesh bėrė matjet, ėshtė tė maskosh me njė laps tė bardhė ose bezhė, qimet e ērregullta qė duhet tė hiqen. Nė kėtė mėnyrė arrin tė krijosh njė ide pėr rezultatin final. Mund tė bėhen edhe korrigjimet e nevojshme. Harku nuk duhet tė jetė shumė i sforcuar ose i ekzagjeruar, ndryshe humbet ekuilibri i fytyrės. Pėr t’i dhėnė njė pamje tė rregullt vetullave pa i holluar, duhet tė eliminohen tė gjitha qimet qė duken pak tė izoluara, si nėn hark si sipėr tij, nė zonėn drejt tėmthave. Zona e fillimit, pranė hundės, nė fakt duhet lėnė natyrale: hiqen vetėm qimet e rritura pėrgjysmė.

    Pėrdor pincetėn

    Mėnyra mė e mirė pėr tė hequr vetullat ėshtė pėrdorimi i pincetės. Mė mirė ta shmang pėrdorimin e strishave, sepse rrezikon tė dėmtosh formėn e harkut. Dhe mos provo tė heqėsh vetullat para se tė bėsh trukun, sepse lėkura skuqet. Mė mirė lėre pėr nė darkė, para se tė shkosh nė shtrat. Kėshtu lėkura ka kohė pėr t’u rikuperuar. Kur heq vetullat, tendose mirė lėkurėn me gishta dhe hiqe qimen me njė veprim, gjithmonė nė drejtim tė rritjes. Sepse qimet tentojnė tė rriten nė drejtimin nė tė cilin janė shkulur. Dhe nė fund dezinfekto mirė pincetėn me alkool.

    Shto volumin

    Nėse vetullat nuk janė tė dendura nė mėnyrė natyrale, mund tė rregullohen me truk. Pėrdoret njė laps specifik me dy tonalitete mė tė ēelura, duke iu pėrshtatur ngjyrės sė vetullave, dhe nė zonėn ku janė mė tė rralla bėhen vijėzime me laps nė drejtim tė qimeve. Mė pas shumohen me njė furēė. Pėr ta parė mė tė plotė zonėn pranė hundės, pėrdoret njė hijezues pa shkėlqim, qė jep njė efekt plotėsie mė natyral sesa lapsi. Pėr ta shpėrndarė, mund tė pėrdoret njė penel nė mėnyrė tė tėrthortė. Kalo njė vel tė hollė pluhuri edhe nė zonėn ku ke vizatuar, kėshtu truku i lapsit zgjat mė shumė dhe u jep vetullave njė pamje tė sfumuar dhe jo tė vizatuar. Dhe nė fund pėrdor njė xhel specifik, qė ruan rregullsinė e vetullės dhe fikson ngjyrėn.

    Korrigjo defektet

    Vetullat e dendura nuk janė vetėm nė modė. Ato tė ndihmojnė edhe pėr tė zvogėluar disa defekte tė vogla. Falė dendėsisė tė tyre, shkurtojnė njė ballė shumė tė lartė dhe nxjerrin mė nė pah sytė mė formė tė futur. Pėr ta bėrė mė proporcionale njė fytyrė tė gjatė, duhet t’i krehėsh nė mėnyrė qė kulmi i harkut tė spostohet drejt tėmthave dhe duhet tė zgjatet paksa bishti. Nėse fytyra ėshtė e shkurtėr dhe jo me formė tė rregullt, krihet pjesa qendrore drejt lartėsisė pėr tė theksuar harkun dhe shkurtohen ekstremitetet. Nė tė gjitha rastet, pėr tė kompletuar korrigjimin, vendos njė sasi tė bollshme rimeli si nė qerpikėt e sipėrm si nė ata tė poshtmit.

    cdodite.com
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  17. #37
    ' Maska e Earta
    Anėtarėsuar
    11-08-2008
    Postime
    336
    Une nuk i hjeki vetullat asnjehere, ama nga ata qe me shohin pak kush me beson qe nuk i hjeki, se nuk dallohen thujse hic. (Faminderit Zotit qe me ka dhon kso vetulla qe skam nevoje me hup kohe tu i rregullu)
    **** ** ** ***** ** ***!

  18. #38
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    une e kam vetullen e bukur po problem me jan ber kohet efundit kam shkuar ke turket se keto i heqin mnire ketu i heqin me pe dhe me sa vende nuk me rriten me une dua tar rris te bej nji forum te bukur po gjall nuk merritet me sa vende...prap mire e kam po rri nja 6 muaj pa i heq dmth heq ato qe jan jasht forme normal dhe nuk me rriten fare po luj menc....po hajd mo dhe keshtu si i kam shume mire i kam po nuk behet cdo lloj forme me vetullen time...se rrumbullak nuk e dua nuk me pelqen dhe nuk e kam fort ashtu e dua me nji form te bukur....hajd mo...

    ja afersishte keshtu i kam qef
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tironcja_BLN : 14-06-2009 mė 07:56

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    mir the duhet te presesh sa permirsohen ateher ,jepet forma siq e deshiron,por mos kujto se siq jan ne foto rrall kush i ka,sepse shumica plotesohet e zbukurohet me laps.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e chanel
    Anėtarėsuar
    16-06-2009
    Postime
    50
    un shyqyr ZOTIT e kom vetullen e bukur esht me kend vet dhe nuk ka nevoj te merem me te noj her ne muaj heq noj qime se nuk kam shum
    In politics, if you want anything said ask a man. If you want anything done, ask a woman.

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tualeti na zbukuron apo shemton?
    Nga Tironce_Moderne nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 107
    Postimi i Fundit: 16-02-2024, 06:48
  2. 10 mjeshtri pėr super make-up
    Nga YlliRiaN nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 05-05-2009, 14:50
  3. Fetva te dijetareve islame ne lidhje me ceshtjet Islame
    Nga aluando nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 29-03-2005, 14:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •