Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  gjithmone e me larg
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Postime
  572

  Dileme: si mund ta kuptoni ne ndjeni apo jo per dike?

  a jeni gjendur ndonjehere ne nje situate te atille ku nuk e kuptoni se c'ju mban me dike dhe se cfare ju ben te mos rrini me te? keni ndonje ide se si mund ta kuptoje njeriu c'kerkon dhe c'ndodh brenda tij ne rastin kur ndodhet perballe nje lidhjeje jo kalimtare?
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,939
  Citim Postuar mė parė nga FLOWER
  a jeni gjendur ndonjehere ne nje situate te atille ku nuk e kuptoni se c'ju mban me dike dhe se cfare ju ben te mos rrini me te? keni ndonje ide se si mund ta kuptoje njeriu c'kerkon dhe c'ndodh brenda tij ne rastin kur ndodhet perballe nje lidhjeje jo kalimtare?
  shiko nese ai/ajo ka me shume vlera se sa antivlera kjo eshte per sa i perket sferes mendore , mbasi te jesh e sigurt qe ai/ajo ka me shume vlera sesa antivlera , atehere pyet zemren tende nese ndjen dicka per ate, dhe nese zemra jote te thote po , ose te jep ndonje shenje te tille qe te duket pozitive, atehere nuk ke pse te hapesh nje teme te re ne forum por shko dhe lidhu me ate perpara se ta rrembeje ndonje tjeter

  kuptove

  ah se harrova shiko se mos te jete ndonje handikapat se edhe nje handikapat te lindur nuk ke se ce do ai nuk eshte ne gjendje te beje asgje ne krevat , keshtu qe shiko edhe aspektin fizik qe te jete i rregullt nga ana fizike , ne rast te kundert ndjenja jote do ngelet platonike d m th e pa realizuar

 3. #3
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657
  si mund ta kuptosh ?

  nuk e njeh veten tende ti akoma ???

  njeriu e kupton kur ndjen per dike ... kur zemra te rreh me shpejtesi dhe ngadale ne te njejten kohe .. dhe kur shtrihesh te flesh me imazhin e tij ne koke .. dhe kur zgjohesh ne mengjes .. ai eshte akoma aty .. ne mendjen tende

  nese i ndjen keto .. then u love him .. ke feelings per ate

  hajt good luck
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #4
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Postime
  6,846
  Flutura ne bark.
  Atehere e kupton se ndjen dicka per ndonje person.
  Vetem mos pyet se cka jane fluturat ne bark,pls.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 5. #5
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,882
  Citim Postuar mė parė nga FLOWER
  a jeni gjendur ndonjehere ne nje situate te atille ku nuk e kuptoni se c'ju mban me dike dhe se cfare ju ben te mos rrini me te? keni ndonje ide se si mund ta kuptoje njeriu c'kerkon dhe c'ndodh brenda tij ne rastin kur ndodhet perballe nje lidhjeje jo kalimtare?

  Nje mendim pa paragjykim:

  Ju pershendes FLOWER
  Vertet njeriu ndjehet pak si bosh ne mendjen e tij kur dicka i shfaqet papritur, pra mendimet vrapojne pa pushim dhe kamuflojne cdo arsyetim te shendoshe. Une Odeoni do te sugjeroja te vendosni qetesi dhe rregull ne mendjen tende dhe me pas gjakftohtesisht te vendosnit me te miren per ju. Gjithsesi dashuria ka arsyet e saj qe zemra si njeh!.
  FLOWER arsyetim me nje mendje te qete, djemte aty jane presin, ne mos ky djale shume te tjere.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 28-10-2004 mė 08:24

 6. #6
  tropojane per jete Maska e mishelle
  Anėtarėsuar
  25-09-2004
  Vendndodhja
  ne ferrin e parajses new york
  Postime
  21

  Red face odeoni qe bo leksion

  Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
  Nje mendim pa paragjykim:

  Ju pershendes FLOWER
  Vertet njeriu ndjehet pak si bosh ne mendjen e tij kur dicka i shfaqet papritur, pra mendimet vrapojne pa pushim dhe kamuflojne cdo arsyetim te shendoshe. Une Odeoni do te sugjeroja te vendosni qetesi dhe rregull ne mendjen tende dhe me pas gjakftohtesisht te vendosnit me te miren per ju. Gjithsesi dashuria ka arsyet e saj qe zemra si njeh!.

  FLOWER arsyetim me nje mendje te qete, djemte aty jane presin, ne mos ky djale shume te tjere.
  mire o vellai po ti sa i ngathet qe tregohesh beje per vete ate qetesi e mos i ler te tjeret te vuajne pasi i ke marre nje gje nga trupi i tyre nga momenti i tyre nga endrra e tyre
  Ji ti pak me i arsyeshem
  respekte MiShElLe
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 28-10-2004 mė 08:26 Arsyeja: Gabime Gramatikore
  Mos Lejoni Tju Puth Nje I Marre Dhe Mos U Marrosni Pas Nje Puthje!

 7. #7
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,882
  Citim Postuar mė parė nga mishelle
  mire o vellai po ti sa i ngsathet qe tregohesh beje per vete ate qetesi e mos i ler te tjeret te vuajne pasi i ke marre nje gje nga trupi i tyre nga momenti i tyre ngA ENRRA E TYRE
  Ji ti pak me i arsyeshem
  respekte MiShElLe
  Mishelle ju pershendes;

  Piksepari ketu spo diskutohet tema e odeonit por te nje njeriu tjeter, Nese te interesojne temate mija kerko dhe gjen. Mishelle zakonisht une si odeon kur marr dicka nuk e marr pa pasionin e duhur pasi nuk me shijon por ne rastet kur me shtyjne edhe ate pasion qe posedojme duket sikur venitet. Nejse njeriu eshte labirint qe smarr persiper ta zgjidh, mbase gjithsecili i zgjidh gjerat me veten e tij.

  Perzemersisht Odeon.

 8. #8
  Loving u Loving me Maska e Mr. Love
  Anėtarėsuar
  15-11-2004
  Vendndodhja
  Outside USA
  Postime
  1
  Me thene te drejten eshte pak veshtire kjo! Mund te jesh i lidhur per shume kohe me nje person dhe nuk kupton se ca ndjen per te derisa e humb ose mund te mos jesh lidhur fare me ate person dhe per sa kohe nuk arrin ta shikosh me ate syrin e "gjuetarit" nuk arrin as ta kuptosh fare se ca ndjen ne thellesi per ate. just opinion
  Nobody Can Be Exactly Like Me
  Sometimes Even I Have Trouble Doing It !!

 9. #9
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,300
  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  Flutura ne bark.
  Atehere e kupton se ndjen dicka per ndonje person.
  Vetem mos pyet se cka jane fluturat ne bark,pls.
  Ti ketu po pershkruan dashuri te rriturish apo adoleshentesh?
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 10. #10
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Kur ta ben zemra bam.Te jep nje ndjesi qe sta ka dhene me pare.Thjeshte kur degjon zerin, kur e shikon ne sy ate castin e pare...castin e pare jo ne kuptimin e heres se pare qe po e shikon ne jeten tende...Jane ca ndryshime ne sjelljen tende qe ti nuk arrin ti japesh nje shpjegim po te bejne te ndjehesh mire...

 11. #11
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Postime
  6,846
  Citim Postuar mė parė nga Blue_sky
  Ti ketu po pershkruan dashuri te rriturish apo adoleshentesh?
  Nuk mendoj se dallojne shume njera nga tjetra,apo jo?
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Postime
  1,466
  Citim Postuar mė parė nga FLOWER
  a jeni gjendur ndonjehere ne nje situate te atille ku nuk e kuptoni se c'ju mban me dike dhe se cfare ju ben te mos rrini me te? keni ndonje ide se si mund ta kuptoje njeriu c'kerkon dhe c'ndodh brenda tij ne rastin kur ndodhet perballe nje lidhjeje jo kalimtare?
  kjo pyetja jote me kujton vargjet e para te kenges se re te Papa Roach "somwhere beyond happiness and sadness!!/ i can't calculate what creates my whole madness/i am addicted to your punishment....."

 13. #13
  Shejtane Maska e Greta E
  Anėtarėsuar
  28-05-2004
  Vendndodhja
  Japoni
  Postime
  52
  Pyet zemren tende dhe do ta gjesh pergjigjen.
  My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  764
  Njohja me nje person ndahet ne ca faza!!!Faza e pare eshte Romance d.m.thRahjet e forta te zemres,dridhje te trupit,deshira e madhe te jesh prane atij personi!!!Pastaj vjen faza e njohjes-hysh ne brendesi te personalitetit te tij!!!Pra ne kete faze cdo njeri duhet ta ndjeje veten mire me ate person duke vleresuar cdo cilesi te atij personi!!!!Thjesht-Duhet te ndjehesh mire ne prani te personit!!!!Respekt...Miresjellje...Tolerance...Dh e te keni mundesi te debatoni per gjithcka,kto jane ca regulla qe te bejne te ndjehesh mire dhe te konkluzosh qe je me nje person te duhur!!!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Postime
  1,545
  Citim Postuar mė parė nga FLOWER
  a jeni gjendur ndonjehere ne nje situate te atille ku nuk e kuptoni se c'ju mban me dike dhe se cfare ju ben te mos rrini me te? keni ndonje ide se si mund ta kuptoje njeriu c'kerkon dhe c'ndodh brenda tij ne rastin kur ndodhet perballe nje lidhjeje jo kalimtare?
  si e kupton nje njeri se cfare kerkon dhe cdodh brebnda tij ne rastin kur ndodhet perballe nje lidhjeje jo kalimtare ?


  se pari nuk kupton gje por ndien dicka , ndryshe me personat e tjere .

  ndjen simpati per bukurine menyren e te foluriut ecjes veprimeve e tjera dhe ajo qe te ben ta njohesh me mire kete apo ate person/e eshte deshira per te ndare kete simpati qe ndiuen per ate dhe nese ai/ajo nuk mjaftohet vec me nje buzeqeshje dhe falenderim por vazhdon te kenaqet nga flerti dhe interesimi qe i behet , atere te jemi te bindur qe kjo simpati kthehet ne interesim dhe me pas ne deshirte e me pas ne perkushtim e me pas ne ndjenje njohje dhe vec atere e kupton qe ke rebne ne dashuri me ate apo kete person dhe vec atere e kupton se cfare ju lidh dhe cfare kerkon ne te vertete prej personit ;

  dashuri ngushellim kujdes respekt pasion dhe besim ; etjera

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  764
  Citim Postuar mė parė nga FLOWER
  a jeni gjendur ndonjehere ne nje situate te atille ku nuk e kuptoni se c'ju mban me dike dhe se cfare ju ben te mos rrini me te? keni ndonje ide se si mund ta kuptoje njeriu c'kerkon dhe c'ndodh brenda tij ne rastin kur ndodhet perballe nje lidhjeje jo kalimtare?
  Nje person pa plane per te ardhmen dhe pavetebesim e sheh veten ne kete situacion!!!!Mos dish pse rri me nje person do te thote qe sdi dhe arsyen pse te largohesh!!!!Une per vete them qe ketu kemi te bejme me nje person shume human,qe ve ne loje gjithe jeten per dike qe se meriton!!!Qe nje maredhenie te funksionoje duhet Ndjenjat!!!!Siguria.....Mireqenia....Respekti....N e qofte se asnjera nga keto nuk ekziston-LARGOHU!!!Jeto jeten per vete dhe jo per te tjeret!!!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 17. #17
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,319
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  nuk e njeh veten tende ti akoma ???

  njeriu e kupton kur ndjen per dike ... kur zemra te rreh me shpejtesi dhe ngadale ne te njejten kohe .. dhe kur shtrihesh te flesh me imazhin e tij ne koke .. dhe kur zgjohesh ne mengjes .. ai eshte akoma aty .. ne mendjen tende
  PINK, komplimentet e mia ke, ne lidhje me origjinalitetin dhe ciltersine qe perdor ne postim. Ke pershkruar sakte 'nje' nder menyrat sesi mund te kuptosh nese je e dashuruar apo jo. Thjeshte qe, me ate pyetjen qe i ke drejtuar nismetares, ne te cilen ke perdorur dhe tre pikepyetje, me bere te stepem pak. I drejtohesh sikur eshte cudi e madhe te mos njohesh veten, kerkesat dhe deshirat pa fund qe ajo te provokon ti realizosh, lumenjte e ndryshem te ndjenjave me te cilat ajo te perball ne menyre surprizante, labirinthet e pafundem te mendimeve dhe enderrave qe ajo ushqen. Mund te thuash me plot bindje qe e njeh mire veten tende, por ne te njejten kohe, mos hezito dhe mos kij turp as ti e as une, te pohojme qe 'veten' asnjehere nuk do e njohesh! Nuk e di nese me kupton drejte!
  Te pakten persa i perket romances, erotikes, botes se ndjenjave...vetja eshte shume tradhetare, e pangopur dhe flirtuese!

  Brari, mos u co te kercesh nje valle, e cila eshte e panjohur per ty! Syrin, e shoh qe e paske kritik dhe ke reaguar me te drejte, ne rastin e mesiperm, por kur ke nisur te diktosh drejtshkrimin qe duhej perdorur...ke caluar! Problemi nuk eshte se ke caluar ti, sepse te falet. Problemi eshte se ai person qe e lexon, ose personi te cilin kritikove, do detyrohet te korrigjoje gabimin e saj, me nje 'gabim' tjeter!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  764
  I mirepres te gjithe kritikat ketu.Shenjat e pikesimit qe une perdor,jane ne menyre qe ti bej te ditur personit qe kerkon pergjigje,qe te jete e vendosur!!!!Ne qofte se i hidhni nje sy pyetjes qe ka drejtuar kjo vajza ketu,do te kuptoni qe asnjeri nuk i ka dhene pergjigjen e duhur!!!Ne radhe te pare asnjeri nuk ka treguar nje fakt nga jeta e tyre!!Shume nga ju jane pergjigjur asaj qe kuptohet-Si kuptohet qe do nje person?Kjo nuk eshte pyetja!!!Pyetja ish-A jeni ndjere ne nje situate te tille,ku nuk e kuptoni se cju mban me dike??Cfare ju ben te mos rini me te?Pra sic e shikoni ketu sbehet fjale per dashuri!!!Po te ekzistonte kjo,sdo ish kerkuar ndonje pergjigje nga ne!!!FLOWER je e mirepritur te flasesh me mua privat ne qofte se ke deshire!!!Me respekt Anisela
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 19. #19
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,882
  Citim Postuar mė parė nga Anisela
  I mirepres te gjithe kritikat ketu.Shenjat e pikesimit qe une perdor,jane ne menyre qe ti bej te ditur personit qe kerkon pergjigje,qe te jete e vendosur!!!!Ne qofte se i hidhni nje sy pyetjes qe ka drejtuar kjo vajza ketu,do te kuptoni qe asnjeri nuk i ka dhene pergjigjen e duhur!!!Ne radhe te pare asnjeri nuk ka treguar nje fakt nga jeta e tyre!!Shume nga ju jane pergjigjur asaj qe kuptohet-Si kuptohet qe do nje person?Kjo nuk eshte pyetja!!!Pyetja ish-A jeni ndjere ne nje situate te tille,ku nuk e kuptoni se cju mban me dike??Cfare ju ben te mos rini me te?Pra sic e shikoni ketu sbehet fjale per dashuri!!!Po te ekzistonte kjo,sdo ish kerkuar ndonje pergjigje nga ne!!!FLOWER je e mirepritur te flasesh me mua privat ne qofte se ke deshire!!!Me respekt Anisela
  Vertet e kendeshme pergjigja juaj Anisela, Ju pershendes.

  Njeriu kurre nuk diti se c`kerkoi edhe ne rastin kur mendoi se gjeti dicka i dha shqelmin per nje ego te re.

  Dito.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  764
  Odeon!!Ti shkruan embel..Magjik.
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 30-09-2009, 15:09
 2. Sindromi mesdhetar (mediteranien) a e keni degjuar dhe si e kuptoni.
  Nga Marya nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-05-2009, 10:24
 3. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 4. A e ndjeni veten krenar qė jeni Shqiptar?
  Nga Skenderbeu 2 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 235
  Postimi i Fundit: 19-03-2006, 17:08
 5. Si e kuptoni kėtė shprehje?
  Nga Astriti nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 20-12-2003, 13:02

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •