Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
  1. #21
    gjithmone e me larg
    Anėtarėsuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    Citim Postuar mė parė nga Anisela
    I mirepres te gjithe kritikat ketu.Shenjat e pikesimit qe une perdor,jane ne menyre qe ti bej te ditur personit qe kerkon pergjigje,qe te jete e vendosur!!!!Ne qofte se i hidhni nje sy pyetjes qe ka drejtuar kjo vajza ketu,do te kuptoni qe asnjeri nuk i ka dhene pergjigjen e duhur!!!Ne radhe te pare asnjeri nuk ka treguar nje fakt nga jeta e tyre!!Shume nga ju jane pergjigjur asaj qe kuptohet-Si kuptohet qe do nje person?Kjo nuk eshte pyetja!!!Pyetja ish-A jeni ndjere ne nje situate te tille,ku nuk e kuptoni se cju mban me dike??Cfare ju ben te mos rini me te?Pra sic e shikoni ketu sbehet fjale per dashuri!!!Po te ekzistonte kjo,sdo ish kerkuar ndonje pergjigje nga ne!!!FLOWER je e mirepritur te flasesh me mua privat ne qofte se ke deshire!!!Me respekt Anisela
    Kjo vajza ketu ti cupke, nuk e ka ngritur pyetjen tek nenforumi ndihmoni njeri tjetrin, as mjeku per ju, e as psikologu per ju e para, e dyta askush nuk ka thene ndonjehere qe i merr temat gjithmone nga dilema personale dhe e treta me vjen mire qe qenke kaq e qarte ne vetvete sa ta kuptosh dashurine qe ne fazat e para kur te vjen. me te degjuar e kam qe njerez mund te rrine nje jete bashke si miq dhe papritur i shfaqet dashuria apo te tjere qe nuk e kuptojne sa e duan dike deri ne castin kur e humbin ate. dhe se fundi meqe je e afte per kritika dhe nuk te pelqen menyra se si jane pergjigjur te tjeret ti e para duhej te kishe filluar nje pergjigjje me po ose jo (perderi sa pyetja ishte "a jeni ndjere ne.."-duke te cituar ty ketu)

    me te njejtin respekt qe ke per mua FLOWER
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anėtarėsuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Me vjen keq ne qofte se jam e keqkuptuar nga kjo vajza qe (Se kupton gjendjen e saj,dhe u drejtohet te tjereve per ti dhene te kuptoje se cfare po ndodh reth saj)Meqenese une rastesisht jam e specializuar ne fushen e ndjenjave dhe maredhenieve bashkeshortore,mendova qe eksperienca e mendimeve te mija do ti hynte pak a shume ne pune!Kuptohet qe une nuk mund te jem viktime e ketyre problemeve,duke pas parasysh qe une jam e detyruar ti kuptoj gjerat para se te ndodhin,e tju jap zgjidhjen e duhur!!!Kerkoj falje per ndihmen qe desha ti afroj kesaj vajzes!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  3. #23
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anėtarėsuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    per mendimin tim e vetmja menyre eshte te flasesh personalisht me kete person dhe ti tregosh ato qe perjeton brenda.Nqs se nuk te kupton atehere mjafton me kaq ishte vetem dicka kalimtare...

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Peace & Love
    Anėtarėsuar
    04-09-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    38
    Citim Postuar mė parė nga Mr. Love
    Me thene te drejten eshte pak veshtire kjo! Mund te jesh i lidhur per shume kohe me nje person dhe nuk kupton se ca ndjen per te derisa e humb ose mund te mos jesh lidhur fare me ate person dhe per sa kohe nuk arrin ta shikosh me ate syrin e "gjuetarit" nuk arrin as ta kuptosh fare se ca ndjen ne thellesi per ate. just opinion
    What the hell are u talking about? MF
    Nobody Can Be Exactly Like Me
    Sometimes Even I Have Trouble Doing It !!

  5. #25
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    thjesht jepi kohe asaj lidhjeje edhe do ta kuptosh.......... ashtu sic e kane kuptuar te gjithe te tjeret para nitesh per shekuj te tere.............. do ta thote vete zemra...
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-08-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    32
    Eshte e magjishme ajo qe ndiej ...E kam 25 ore ne mendje sepse edhe dita tjeter me gjen duke menduar dhe enderruar per te...
    Nuk ka asnje shpjegim Si dhe Pse, e gjitha eshte se nuk mund te jetoj ndryshe, nuk mund te jetoj pa te...
    Ne te gjitha gjerat qe prek, mendoj, ndiej, degjoj vetem nje emer, kujtoj vetem nje imazh dhe buzeqeshje, shoh vetem dy sy dhe nje ecje te bute, te qete, te sigurt...!
    Une jam e dashuruar me te gjithe te mirat dhe difektet e tij sepse ai eshte me shume se sa nje dite, eshte me shume se sa nje mendim, eshte me shume se sa deshira per te jetuar.....Ai eshte Jeta ime!
    Eshte zemra qe me ndal kur shkoj per ta takuar, eshte ajri qe me ben te marr fryme edhe kur ndjehem keq dhe bie ne pesimizem per jeten, edhe atehere kur gjithcka duket sikur ecen mbrapsht me shpresat e mija, Ai me kyhen ne jete...

    Ja pra, E dashur FLOWER kjo eshte Fytyra e Vertete e Dashurise...

    Uroj te gjesh dicka te tille brenda vetes tende!

    Me respekt, Andres!

  7. #27
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Ama Lulja na qenka ne hall ? Ah moj Lule, une pak di por po ta them ēfare mendoj.

    Ti thua si ta kuptoj qe ndjej ? Eh mire, kjo puna e ndjenjes nuk kuptohet fare duke pyetur te tjere, sepse ndjenja nuk transmetohet kurre. Une ndjej, ti ndjen, ai ndjen. Kjo eshte nje folje qe nuk ka te njejten vlere per te gjithe. I vetmi qe mund t'i perafrohet ndjenjes tende, eshte ai per te cilin ndjen.

    Kurse kuptimi dhe ndjenja jane perjashtuese. Ose kuptojme ose ndjejme, te dyja eshte e pamundur. Kush me thote te kunderten, atehere do mendoj qe ai as nuk ndjen as nuk kupton.

    Keshtu, FLOWER, te uroj mbaresi ne ndjenjat e tua

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 53
    Postimi i Fundit: 30-09-2009, 15:09
  2. Sindromi mesdhetar (mediteranien) a e keni degjuar dhe si e kuptoni.
    Nga Marya nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-05-2009, 10:24
  3. Muzika popullore ne dileme.
    Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
  4. A e ndjeni veten krenar qė jeni Shqiptar?
    Nga Skenderbeu 2 nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 235
    Postimi i Fundit: 19-03-2006, 17:08
  5. Si e kuptoni kėtė shprehje?
    Nga Astriti nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 20-12-2003, 13:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •