Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683

  Vlora feston 60 vjetorin e clirimit tė saj

  Vlora nė 60 vjetorin e ēlirimit tė saj ndėrpret veprimtarit pėr nder tė tė vdekurve shqiptar tė Kosovės nga aksidenti i Pukės

  Vlora nė 60 vjetorin e ēlirimit tė saj ndėrpret veprimtarit pėr nder tė tė vdekurve shqiptar tė Kosovės nga aksidenti i Pukės
  Qyteti i Vlorės ka nisur veprimtarit zyrtare sot paradite me rastin e 60 vjetorit tė ēlirimit tė saj nga okupatorėt nazi-fashist dhe bashkpuntorėve tė tyre, por nuk i ka vazhduar ato gjatė pėr shkak tė shpalljes nga ana e Qeverisė shqiptare tė ditės sė zisė kombėtare.

  Kėshtu sot nė orėn 9 tė paradites ėshtė zhvilluar njė kros masiv nga nxėnėsit e shkollave tė qytetit nė magjistralin kryesor Vlorė-Skelė dhe mė pas nė varrezat e dėshmorėve tė rrethit janė bėrė homazhe dhe janė vendosur kurora nga autoritetet lokale, Komiteti i veteranėve tė rrethit, organizata e familjeve tė dėshmorėve etj.

  Mė pas nė Teatrin "Petro Marko" tė qytetit ėshtė zhvilluar njė mbledhje solemne ku ishte i pranishėm Ministri i Shtetit zoti Marko Bello, Prefekti i Qarkut tė Vlorės zoti Artan Nelaj, Kryetari i Bashkisė zoti Shpėtim Gjika, Kryetari i Kėshillit tė Qarkut zoti Theodhori Shia, Kryetari i PS tė Vlorės zoti Bashkim Habili, veteran, familjar tė dėshmorėve etj. Mbledhjen e ka deklaruar tė hapur shefi i kabinetit tė kryetarit tė Bashkisė sė Vlorės zoti Arben Beqiri, i cili pas ekzekutimit tė himnit kombėtar dhe mbajtjes njė minut heshtje pėr nder tė dėshmorėve tė rėnė dhe tė tė vdekurve tė aksidentit tė Pukės, ja dha fjalėn Prefektit tė Qarkut tė Vlorės zotit Artan Nelaj. Prefekti Nelaj evidentoj rėndėsinė e 15 Tetorit 60 vjetorit tė ēlirimit tė Vlorės nga pushtuesit nazi-fashist, duke vlersuar kontributin e popullit tė Vlorės nė Luftėn Nacional-Ēlirimtare dhe nė ndėrtimin e vendit tė shkatėruar nga lufta.

  Mė pas e ka marrė fjalėn Kryetari i Bashkisė sė Vlorės zoti Shpėtim Gjika, i cili ka mbajtur fjalėn e rastit.

  Pas tij Ministri i Shtetit zoti Marko Bello ka lexuar pėrshėndetjen e Kryeministrit Fatos Nano. Kryetari i PS tė Vlorės zoti Bashkim Habili ka pėrshėndetur nė emėr tė PS tė Vlorės dhe nė emėr tė Komitetit tė Veteranėve ka pėrshėndetur sekretari i saj zoti Ymer Veshi. Mpas Kryetari i Kėshillit tė Qarkut tė Vlorės zoti Theodhori Shia ka shpėrndar titujt "Dėshmor i Atdheut" dhe "Familje Dėshmori". Pas kėtij cermoniali fjalėn e ka marrė pėrsėri kryetari i Bashkisė sė Vlorės zoti Shpėtim Gjika, i cili ka njoftuar tė pranishmit se, Qeveria Shqiptare nė mbledhjen e saj tė ditės sė sotme ka vendosur shpallje4n e zisė kombėtare nė shenjė respekti pėr tė vdekurit e aksidentit tė rėndė tė ndodhur ditėn e djeshme nė rrethin e Pukės. Gjika tha se veprimtarit ndėrpriten kėtu dhe nė mbrėmje nuk do tė ketė koncerte nė Sheshin e Flamurit dhe fishekzjarre gjithashtu. Tė gjithė institucionet tė ulin flamurin nė gjysėm shtize, urdhėroi ai, duke propozuar edhe njė herė njė minutė heshtje pėr shqiptarėt nga Kosova qė humbėn jetėn nė aksidentin e djeshėm nė rrethin e Pukės


  16 Oct 2004

 2. #2
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Njė foshnje 3 ditėshe gjendet i braktisur tek dera e Shtėpisė sė foshnjės
  Burimet nga Shtėpia e Foshnjės nė zonėn e Ujit tė Ftohtė tė Vlorės bėjnė tė ditur se, njė natė mė parė ėshtė gjetur pranė derės sė kėsaj shtėpie njė foshnje e braktisur nga nėna e saj. Foshnja, sipas burimeve, ishte vetėm 3 ditėshe dhe ishte lėnė e mbėshtjell me njė batanije pranė derės sė jashtme tė godinės sė shtėpisė. Kanė qenė tė qarat e fėmijės qė kanė bėrė tė dalin punonjėset e kėsaj shtėpie dhe ta marin foshnjen brenda, ndėrkohė qė rreth e rrotull shtėpisė nuk ėshtė parė kėmbė njeriu.

  Punonjėset kanė njoftuar menjėherė policinė, e cila ka nisur hetimet pėr identifikimin e nėnės qė braktisi foshnjen 3 ditėshe nė rrethana ende tė paditura.


  21 Oct 2004

 3. #3
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  VLORE - Ore frike dhe rreziku serioz ne te gdhire te dites se djeshme per 50 udhetare te tragetit te "Skenderbeg Lines" prane brigjeve te Sazanit. Ne ikje drejt Italise shperthen nje zjarr i fuqishem qe perfshiu edhe motorrin. Pasiguria e pasagjereve, tentative per te ikur me varka dhe shpetimi qe erdhi me anijen "Anxhela". Kane rrezikuar seriozisht jeten 50 pasagjere qe gjendeshin ne tragetin "Skenderbeg Lines".

  Ata po udhetonin drejt Italise dhe gjithcka ka ndodhur tete milje larg Sazanit, ndersa shkendijat e zjarrit kane perfshire motorin e tragetit. Pas disa minutash qe ka rene zjarri, jane fikur dhe dritat qe e kane veshtiresuar me shume situaten. Sipas specialisteve gjithcka ka ndodhur nga plasja e tubos se naftes. Punonjesit e tragetit kane njoftuar me radio kapitenerine dhe agjensine te cilat derguan ne vendin e ngjarjes anijen Anxhela. Kjo e fundit ka bere shoqerimin e tragetit per ne portin e Vlores dhe rreth ores 2 e 30 te mengjesit te djeshem anija eshte ankoruar ne port. Nderkohe udhetaret rrefejne per "Korrierin" vdekjen qe kane pare me sy. Pasi ne traget kishte dhe femije te cilet jane lemerisur nga gjendja. Njeri nga pasagjeret qe nuk deshiron te pronocohet me emer thote se "udhetoj shpesh ne kete intenerar dhe shpesh here kam udhetuar me kete anije por, tronditja qe degjuam ose me sakte zhurma ishte e papritur dhe mjaft shpuese. Te gjithe pasagjeret te frikesuar rendem duke vrapuar per te mesuar cfare kishte ndodhur, pasi alarmi u vu kur iken menjehere dritat dhe gjithcka u be e frikshme. Mbetem ne mes te detit dhe cfare mund te benim, gjithcka mund te prisnim. Filluam telefonatat, por nje moment u qetesuam pasi disa persona te anijes na lajmeruan se ishte nisur nje anije per shpetim . Sidoqofte ajo u vonua shume dhe ne po benim gati te gjitha barkat e shpetimit ". Nderkohe qe nje tjeter shton se:"Degjuam ne fillim zhurma te fuqishme dhe me pas pame flake dhe tym. Edhe energjia elekrike u nderpre, ndersa anija ka ardhur me tre ore vonese. E pame vdekjen me sy, do te niseshim me varkat e vogla por na thane te prisnim se do te vinin te na ndihmonin". Nderkohe qe pronari i tragetit "Skenderbeg Lines", eshte nje neshtetas italian Domiano Brotedino, i cili se bashku me pasagjeret e tjere kane kaluar ore tmerri. Udhetaret e tragetiti jane qetesuar disi kur u kane thene se per ndihme do u shkonte nje tjeter anije "Anxhela", por qe sipas rrefimit te udhetareve ajo ka vonuar rreth tre ore per te shkuar aty ku 50 udhetaret gjendeshin ne rrezik. Komunikimi me kapitenin e anijes Ilia Dozi ka qene i pamundur, por burime nga porti i Vlores bejne te ditur se kjo anije tashme eshte per remont dhe se ka qene cmimi i pompes se naftes ne kete anije qe ka shkaktuar djegien.


  3 Oct 2004
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  e di si gjendet ajo Nena e femijes 3 muajsh?
  ta thom u..kur thon kopracet e gjiros..


  vete ne zyre ai Gjika kryetari hajdut i Vlores..dhe therret Mafien..qe jan pronar pallatesh.. e u thote..
  Nashti dua nga ju nje apartament dhom e guzhine.. perndryshe ju a nxorra bojen se e dini qe ju a di horrlleqet se baban spiun e kam pasur 50 vjet e vet me spiun se babai..
  e dua apartamentin nashti te mobiluar brenda.. me te tera gjerat qe duhen..
  Me vrap Mafia dorzon apartamentin se sbenet shaka me Shpeton.. hmm. ai ti ve l-oqet ne bige po te doje.. se aty i ka arapo-shytet me kallash..
  E nje ti marr celsat e apartamentit e del ne Tv te Vlores e thote..
  Na moj ti nėna e asaj tre ditėshes ..me dėgjonė..
  kush do qofsh paraqitu tek une e do marrc shtepi e do rritc femine tėnd moj e uruar..e sdo guxonjė kush te te preke e te shajė se une ja u .. mamatė.. te tereve..
  do te te japim Para per buke e pampersa e per korent e qumesht e do jesh zoj e apartamentit.. mo caj b-ith ti thote nga mileti se do te mbroje shteti..

  Ta perseris Tv-ja nja trehere kete ne emision te lajmeve e patjater paraqitet ajo e shkreta qe ajo e di ne c'hall eshte..se ka len shpirtin e saj aty ne der te foshnjores..

  Keshtu benen punet po te duan Mafia.. qe e kemi qe e kemi ne pushtet ama te na bej ndonje te mire..
  qashtu..

  Pastaj kur te filloj ajo jeten me femin e saje e ndonje zagar Vlore ti thote..na moj kurvė.. ce ke kte dobic moj.. frrap te dal policia e Vlores e ti fusin nje dru atij e ta rrasin 3 vjet ne burg e shikoje si behet Vlora..
  Se Enveri i la Vlonjatet te thone qelbesrilleqe me goje e nuk u tha gje ama kur ndonjeri tha..sa te gjata rradhat e gjizes athere 15 vjet burg i futi..
  Prandaj u qelb shqiperia..

  qashtu..topi sma luan fjalen..

 5. #5
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Ouuuuu ti lal vetem nje muhabet benke ....
  ngele me politik e me ofendime.
  Lere politikin jashte kesaj gjeje se jane vetem "LAJME"
  per vlonjatet edhe ata qe jane te interesuar ti lexojne
  .

  Ps. Nuk kerkova per ndonje menyre se si do gjendet Nena e foshnjes....
  edhe e ke shume gabim se Vlonjatet nuk flasin ashtu si thua ti .

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  degjo kotlete.. mishi .. me fal kotele..

  Ne temen tende kryefjala nuk jan lajmet per clirim te Vlores..sepse Vlora kurr nuk ka qen e cliruar..
  kshu thuaj gjyshit..
  Partizanet nuk cliruan asgje..
  Vetem se zevendesuan ne Pushtet nje grusht feudalesh qe i mbanin me buk miletin me nje band gestapo-Kexhibi-iste mesjetare.. qe e skllavaruan miletin..
  e Vlora megjithse e cliroj Azemi prej Tropoje nja 4 vjet nuk e desh at Clirim e u "Clirua" vet..
  duke u pushtuar nga regjimi i kallashit..

  Pra kryefjala e temes tende ishte..nje nene e panjohur qe le femijen ne der te jetimores..
  e un si njeri reagoj e jap nji mendim dhe mendimi ne nje rast te tille eshte... si i behet hallit qe kjo nene te bashkohet me krijesen e vet 3 ditshe..
  E ktu rreh Cekani oj Vlonjate.. e ktu duheshe dhe ti te reagoje mbas shkrimit tim..
  pra bej q-ilizem trurit e mos mendo Vlonjatce..por njerzorce.. qashtu cup e mire..

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-04-2003
  Postime
  1,348

  Dru me pre

  Eee Ti kotele ke ba i'gabim t'madh q_i je ngaterrue me data clirimesh. Un' per veti e kam thane disa here se Shqypnija nuk asht clirue asnjihere vecse kur e clirova une dhe kepucari Azem me kokpalart e tij. Ket e kam deklarue edhe n"bruksel para zonjs Lalymier per t'cilen kam simpati t'vecante, dhe i kam ofrue tesren e PD.

  Ne na ka ngel tash pa clirue vetem kryeministria, por edhe asaj do ia vem ca kallupa dinamiti, dhe do e clirojm edhe ate nga merimanga e kuqe. Edhe n'Vlon kam me ardh me dinamit me ia vu atyre clirimtarve t'Hoxhs. E Vlona qysh masnej ka me u thir qyteti Sals. Kam ca menime shum t'mira me e kthye Vlorn n'bajrak dhe me e integrue ate ne Arabi, sipas zakonit t'maleve.
  Kam menue me u la n'det se m'ka rrit baba mue me dashni per detin. E me m'pa mue ti kotele si notoj, ke me u ba antare e PDs. Une jam malsor Tropojet per veti e vetem ujq e arinj kam pa, por di me u la si peshk lavrak.

  E do pyssh ti si kam msue un not?! E msova notin oj ti goce, me ia kalu atyne antarve te Klubit Zemunit qi kan ngrit hotelet e drog's aty Vlon, ke buza e detit. Nga inati menova, kam me notue q'aty para hotelit t'tyne.

  Por nuk m'heci plani mue. ATyne nuk iu rrujt shum q_i une isha aty, e kshtu venosa me u ngrit n'protesta masive. Besoj se populli i Vlons ka me i mirprit kokeplart e mi, dhe do bashkohet me mue, per me e hudh posht, kryekleptokratin, armikun e vots s'lir, antarin e Klubit t'Zemunit, dhe KPD-arin Nano dhe kliken e tij t'kuqe.

  Rofshi ju, rofte demokracia

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SeXy^-^ElBa
  Anėtarėsuar
  01-10-2004
  Postime
  117
  kotelja shume gjera po ndodhin ne vlore yllo
  po kto nena se mendojne jeten e femis qe e braktisin femine ashtu car ehste bere kjo bote sot

  gezuar 60 vjetorin yllo ty dhe shume vlonjatve ne cdo vend te botes


  omg kush e di ckane hequr ata njerez ne ate anije

  god i hate goig on a trip with a ship
  te them te dua eshte pak te fal zemren e ke hak me mire te them te verteten, i yti do jem per jete, dashuria ime do te perfundoj kur deti te shteroj kur dielli te me ndricoj, kur mua ne varr te me mbulojn atehere jam e detyruar te harroj
  Ne syte e tu,heshtje kozmike,ne fytyren tende heshtje romantike,ne fjalet e tua as po as jo,me thua te lutem:"me do apo jo


  LoVe^-^BeBy

Tema tė Ngjashme

 1. Dita e clirimit te Shqiperise
  Nga Albo nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 08:48
 2. “Radio Tirana” festoi sot 70 vjetorin e saj
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-11-2008, 21:39
 3. Dita e Ēlirimit: Qeveria lė nė fuqi 29 Nėntorin
  Nga Humdinger nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 25-12-2006, 23:15
 4. Debati mbi Ditėn e Ēlirimit
  Nga dardajan nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 227
  Postimi i Fundit: 23-02-2006, 04:50
 5. LDK feston 16 vjetorin e themelimit të saj
  Nga EveryWare nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-12-2005, 17:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •