Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 96
  1. #41
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Tema e 100-të ne forum per te njejtin dukuri...

    Kush nuk ka provuar te njihet online thote: "Jo, ska njohje online"...

    Kush ka pervoja te hidhura ne kete aspekt poashtu thote: "Jo, s'ka njohje online"...

    Kush ka pervoja reale dhe ka pasur raste konrete thote: "Po, ka njohje online" apo dicka ashtu...

    PS:

    Citim Postuar më parë nga Studenti-Te
    Besoj 101 % ne njohjen On-Line ata qe sbesojn ne trokasin tek porta ime ju tregoje...
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Snow^White
    Anëtarësuar
    28-07-2005
    Vendndodhja
    Atje Ku Qielli Dhe Toka Bashkojne Dashurin Tone...Engjelli Im
    Postime
    248
    Citim Postuar më parë nga FLOWER
    sa mendoni ju mund te arrish ta njohesh nje njeri on-line?

    Aspak smund te njofesh dike online sepse ekrani fshef cdo gje qe nevojitet ta njofesh personin!
    "Forgive your enemies, but never forget their names. \" - John F. Kennedy

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-09-2004
    Vendndodhja
    belgique
    Postime
    53

    re

    Citim Postuar më parë nga FLOWER
    sa mendoni ju mund te arrish ta njohesh nje njeri on-line?
    njohja online esht hapi i par drejt njohjes reale ose me sakt nji lloj seleksionimi qe esht shum pozitiv per shpirtrat e drojtur :-)
    ka njerez qe se kan aftesin ose kan frik te madhe nga realiteti direkt .
    prandaj kan gjetur menyren virtuale per ti dhen forc vetes dmth per te thyer akullin fillimisht virtualisht pastaj realisht .
    pra e gjith kjo esht thjesht menyr komunikimi por ngelet gjithmon vetem fillim njohjeje sepse realiteti esht shum ndryshe :-)

  4. #44
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    ja cka thene tjetri/a ne lidhje me ceshtjen...

    Technology is both a blessing & a curse, so is kurbeti qe na degdisi internetrave per te njohur njerezine albaneze te bashk-kurbetuar ne kurbet

    P.S. Sec kam nje parandjenje qe Larsja do me pyesi per autoresine, dhe nese ajo pyet, kete citim e gjeta po ne ne internet, pra te pa-autoresuar, thus autori mbetet "Populli" ... lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga diikush : 22-09-2005 më 17:06

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar më parë nga diikush
    ja cka thene tjetri/a ne lidhje me ceshtjen...
    Kush e ka thene kete?

    citimet bejini me emra autoresh o njerez, mos i shkelni te drejtat e autorit kaq hapurazi


    P.S per temen: Online eksluzivisht, behet prezantimi, gjojnat e tjera behen ne natyre njerez. .. sepse otherwise, boll e kishit jugosllavin

    . dhe une kam shoqni me njerez qe jane te lumtur edhe pse jane prezantuar online, tani te martuar e me femije, e kam degjuar histori qe jane njohur online dhe s'u ka dale gje fare

    PPS per diiiiiiiiikuuuush:

    E the me vonese.. mos kopjo, se do mbetesh ne klase (ose beqar, lol) Nuk e di une nese ke bere grad school ti, po atje te mesojne si ti citosh resourceset..edhe ato nga interneti..
    Ndryshuar për herë të fundit nga Larsus : 22-09-2005 më 17:26
    TBD

  6. #46
    Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
    Anëtarësuar
    20-09-2003
    Vendndodhja
    Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
    Postime
    323
    O Robo, (vajza / Flower) ca jam une shkenctar te bej eksperimente sa % njihet njeriu nepermjet linjes? E kam fjalen qe nese s'e takon dot dike, atehere do e marresh ne tel, dhe nese e merr ne tel atehere ke mundesine ta njohesh me mire se ne linje, apo jo? Pra telefoni eshte menyre me efektive per te njohur dike, se sa linja e internetit, atehere pse do varesh tek linja per ta njohur kur mund te perdoresh telefonin? Per eksperiment?
    Nga halli,
    derrit i thuhet dajo.

    Ndjesë pastë nëna e shtrenjtë..
    Sa shumë vëllezër paska patur!

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-10-2005
    Postime
    15
    ka dy vite qe foli me nje djal qe jemi takuar online e njof 99.9% dhe % eshte vetem vizikisht nga njeher me duket se e kam shum afer nje dit po mos te foli ne tele nuk me merr gjumi

  8. #48
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anëtarësuar
    21-02-2005
    Postime
    361
    Aha nuk besoj se arrihet dikush te shihet online... ne real life dhe vjen nje pike qe zhgenjehesh nga njerez, qe i shikon ne sy nderkohe qe te thone nje fjale, mendoje pas nje ekrani :S
    Mua me duket shume e pamundur te NJOHESH dike online, ne gjithe sensin e fjales!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  9. #49
    Love's Lover Maska e ice_storm
    Anëtarësuar
    24-12-2003
    Vendndodhja
    fajv 1 for
    Postime
    1,043
    Citim Postuar më parë nga FLOWER
    sa mendoni ju mund te arrish ta njohesh nje njeri on-line?
    po te bej te njejten pyetje
    domini sumus
    sumus servi
    ubicumque
    nusquamque

  10. #50
    gjithmone e me larg
    Anëtarësuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    po te pergjigjem:

    Shume, mendoj une (por asnjehere mjaftueshem). Si gjithcka tjeter edhe kjo varet nga disa faktore: nga koha qe shpenzoni duke folur, nga interesi qe ke per ta njohur, nga aftesite e tua njohese dhe zhbiruese (ne kuptimin e mire te fjales), nga sa i hapur eshte personi.....
    e njeh si tip, tipare te karakterit, preferencat, arrin madje edhe te llogjikosh se si do te te reagoje ne situata te ndryshme, por ama mungojne detaje te tilla si: si ha, si pi, si leviz duart kur flet (besoj me kupton se ku e kam fjalen)-edhe keto kane pjesen e vet ne figuren e nje personi.

    per ndonje replike feel free ta thuash
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  11. #51
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Mendoj mund ta njohesh deri 80%, duke pasur parasysh gjith kete bisede qe behet.

  12. #52
    Football Factory Maska e Moltisanti
    Anëtarësuar
    22-11-2002
    Postime
    1,437
    Une mendoj qe eshte shume veshtire ti njohesh njerzit online , per vete faktin se shumica jane shume te rezervuar ne ato qe thone ,edhe nqf se e thone 80% mund te jete genjeshter , personalisht nuk i besoj germave online sidomos kur nuk e di se cfare mund te fshihet mbas nje ekrani PC, gjithsesi mendoj se exsiston mundesia per te njohur dicka me shume mbi X ose Y vetem athere kur mund te kete nje takim balle per balle ose dhe perdorimi tel ka te beje shume , sepse shihen reagimet me qarte , blihet njeriu me kollaj , shume me e lehte te dallosh anet pozitive dhe negative vetem me ane te pytjeve dhe pergjigjeve qe mund te marresh !! Megjithate personalisht jam shume i rrezervuar ne ato qe them ne boten virtuale , por exsitojne njerz qe u kam dhene besim ose mund te them exsiston vetem nji person i cili/a di shume gjera mbi mua dhe patjeter qe di mbi ate, dhe cfare do qe te ndodhi kurre nuk do ta shkilja me kembe besimin qe me ka dhene ky person ,gje e cila nuk ndodh tek te gjithe , se ka dhe te tille kane nxjerre te dhenat e njeri tjetrit mbas nje zenke virtuale si e si per te nxjerr inatin etj etj ( dicka jo-normale per mendimin qe e bejne vetem njerzit me moral shume te dobet )

    tung
    Ndryshuar për herë të fundit nga Moltisanti : 28-12-2005 më 09:52

  13. #53
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar më parë nga GrifshA_
    Aha nuk besoj se arrihet dikush te shihet online... ne real life dhe vjen nje pike qe zhgenjehesh nga njerez, qe i shikon ne sy nderkohe qe te thone nje fjale, mendoje pas nje ekrani :S
    Mua me duket shume e pamundur te NJOHESH dike online, ne gjithe sensin e fjales!
    Pikerisht!

    Teknollogjia ben cudira po disa gjera nuk zevendesohen dot nga teknollogjia dhe pik, pavaresisht nga nevoja e njerve per tu njohur ne kushte te disfavorshme si puna e kurbetit

    Mbase interneti mund te behet sebep per fillesen e nje njohje (sic mund te behet sebep nje dalje diku, apo nje rastesi, apo nje shkok qe njeh nje shoqe e te prezanton, apo jot ëmë qe nje e dy e te thote kur do martohesh, lool, etj) por njohja natyrisht jo vetem qe duhet bere ne jeten reale, por edhe mer kohe, kohe te shpenzosh me tjetrin/tjetren dhe kohe te kaloje nje fare kohe etj etj

    Kurre nuk mund ta kompensoje interneti apo qofte edhe telefoni kete gje!
    Ndryshuar për herë të fundit nga diikush : 28-12-2005 më 12:19

  14. #54
    e kthjellet dhe e kalter Maska e Niagara
    Anëtarësuar
    29-10-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    230
    ehu........kjo pyetja sa e veshtire qe qenka...
    ne s'po njohim dot 100% ata me te cilet po fleme pernate, jo me te njohesh nje njeri nga interneti....
    Fjalet e embla jane si nje huall mjalti,
    embelsi per shpirtin dhe ilac per kockat.
    Fjalet e Urta 16:24

  15. #55
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga Niagara
    ehu........kjo pyetja sa e veshtire qe qenka...
    ne s'po njohim dot 100% ata me te cilet po fleme pernate, jo me te njohesh nje njeri nga interneti....

    Humoristike por e bukur si pergjigje, te pershendes.

    Dito.

  16. #56
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar më parë nga Dito
    Humoristike por e bukur si pergjigje...

    Dito.
    nuk besoj se e kishte me shaka ajo Dito...

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,895
    Citim Postuar më parë nga FLOWER
    sa mendoni ju mund te arrish ta njohesh nje njeri on-line?
    aq sa je ti e vendosur per te krijuar familje..............

    d.m.th sa me e madhe vendosmeria jote aq me i madh eshte propabiliteti,mundesia,per ta njohur dhe krijuar familje

    (sugjerim per ju)
    ti mos kerko kot qiqrra ne hell d.m.th siguri absolute sepse je gje te tille nuk ta jep dot njeri sot,siguria(qe kerkoni ju v.....a) eshte vetem relative dhe ate e ke me shumice sot mjafton te jesh e vendosur

  18. #58
    ________
    Anëtarësuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Hiqnie mendsh...

    Online mund te krijosh nje opinion mbi idete dhe mendimet e individit por nuk mund ta njohesh me plot kuptimin e fjales.Online-lleku eshte det pa dallge.Nuk mund ta shohesh personin online se si reagon ne caste te caktuara..

    Te njohesh do te thote te analizosh duke marre per baze mendimet dhe gjestet e individit.Pa keto te fundit(gjestet ne realitet) nuk mund ta njohesh.

    Jane te shumte personat qe online mund te duken si njerez me humor dhe qe ne realitet jane njerez te druajtur,mbyllur ne vetvete,te trishte.

    Te ndershme te embla e qe ne realitet mund te jene te idheta te pashoqerueshme....

    e shume shembuj tjere..
    Pra qe ta njohesh nje person mire duhet te jesh me te ne gezime dhe ne veshtiresi qe ta shohesh se si reagon...pra ofline jo online
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  19. #59
    gjithmone e me larg
    Anëtarësuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    besoj se komentet personale dhe te drejtperdrejta jane pa lidhje ne kete teme perderi sa ky nen forum nuk quhet as "ndihmoni njeri tjetrin" e as "psikologu per ju". tjeri hap tema jo vetem per dilema personale. pergjigjjet e as kujt qe nuk e njeh nuk do te mund ta ndihmonin.
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  20. #60
    Perjashtuar Maska e MICHI
    Anëtarësuar
    14-09-2004
    Postime
    1,537
    Jo valllaj online nuk njef njeri se ja futin rrene per 7 pale qefe edhe pastaj edhe po te pelqeyen ty kur e dine qe te kane rre skane ftyre per me vazhdu me gjate :P se del cdo gje rren. po aman ca merreni me online mre , futjani rrealitet aty edhe i shef gjonat qarte, si i hallakat syte kur je me te ca ben si qesh si qan ect :P

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A ben dikush te me sqaroj metodat e punes...
    Nga Gostivari_usa në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 12-12-2008, 16:47
  2. Të arrish në Kanada!!!
    Nga ELDORADO në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 52
    Postimi i Fundit: 19-08-2007, 10:05
  3. Si të njohësh Zotin?
    Nga FLORIRI në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 02-08-2006, 12:46
  4. A E Njihni Kete Njeri??
    Nga shuaib1 në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 126
    Postimi i Fundit: 07-06-2003, 03:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •