Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18

Tema: Pėrkushtim

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime

  Pėrkushtim

  Per nje vajze te vecante

  Shpesh here kam qare
  Pert ty jam lutur cdo nate.
  Nje mrekulli nga Zoti deshiroj,
  Nje sherim sa me te shpejt kerkoj.
  Nje dite ti do me degjosh,
  Dhe fjalet e mia do ti kuptosh:
  ................Sa te dua, .............
  sa speciale je ti per mua.

  Me shenja vec mund te komunikojm;
  Te me mesosh shenja te reja ti kurre nuk perton.
  Shpesh here duart me lodhen,
  Dhe habitem me shkathesin tende.

  Njerzit e afert gabojn,
  Sepse lavderimet qe mi japin
  ti vec I meriton.
  Nga ty mesova,
  shembell nga ty morra.
  Prandaj gjithashtu e shkathet u bera.

  Je rritur tani, u bere gjashtembedhjete vjec,
  Akoma te perkedhel, sadoqe irritohesh nganjehere
  Kur ishim te vogla, si femija ime te konsideroja.
  Vec tre vjete me e madhe se ty jam,
  por me gjatesi ma kalon pak .
  Cudi se dikur te mirrja ne krah.

  Pikellohem kaq shume
  Kur te shikoj duke qare,
  dhe shpesh here me pyet
  pse ti sje si ne.
  Keto fjale me lendojn,
  dhe syte me lotojn.
  Ti moter e dashur
  vec ndryshon njecik nga ne,
  se je teper e mire, sa ske ide.
  Bukurine, zgjuarsine, dhe miresine
  tende admiroj.
  Je kaq e mire... afersisht perfekte je ti.

  Je si flori,
  Te kam zemer dhe shpirt.
  Ti je engjelli im.
  Prandaj lotet do ti fshi,
  dhe kete poezi me gjithe
  zemer ta dedikoj ty.

  ps: sadoqe duhet ta perthej ne anglisht, se s'kupton shqip. Me falni neqoftese kam bere gabime gramatikore, akoma duhet te permisohem me gjuhen shqipe, por desha te mundohesha te shkruaja poezi ne shqip gjithashtu.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 18:55
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 2. #2
  .
  Anėtarėsuar
  27-05-2004
  Postime
  965
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jo zemer e ke shkruar perfekt. Shume e bukur!
  U renqetha tek po e lexoja! Sa e paster!

  P.S. Jeta eshte e bukur, shume e ēmuar, sidoqe te jete!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 19:01 Arsyeja: gjuhe e huaj

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Eldushe flm shume ^_^
  fjalet e tua i vlersoj shume.
  perqafime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 18:57
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #4
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Anėtarėsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  awwww....shume poezi e vecante patriote...
  suksese te me tejshme....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 18:58
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 5. #5
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Regjina vertet shum bukur!!
  Ke talent motra vetem vazhdo te shkruajsh sa ma shum!!
  Soni!!
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 6. #6
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
  For A Special Girl

  Shpesh here kam qare
  Pert ty jam lutur cdo nate.
  Nje mrekulli nga Zoti deshiroj,
  Nje sherim sa me te shpejt kerkoj.
  Nje dite ti do me degjosh,
  Dhe fjalet e mia do ti kuptosh:
  ................Sa te dua, .............
  sa speciale je ti per mua.

  Me shenja vec mund te komunikojm;
  Te me mesosh shenja te reja ti kurre nuk perton.
  Shpesh here duart me lodhen,
  Dhe habitem me shkathesin tende.

  Njerzit e afert gabojn,
  Sepse lavderimet qe mi japin
  ti vec I meriton.
  Nga ty mesova,
  shembell nga ty morra.
  Prandaj gjithashtu e shkathet u bera.

  Je rritur tani, u bere gjashtembedhjete vjec,
  Akoma te perkedhel, sadoqe irritohesh nganjehere
  Kur ishim te vogla, si femija ime te konsideroja.
  Vec tre vjete me e madhe se ty jam,
  por me gjatesi ma kalon pak .
  Cudi se dikur te mirrja ne krah.

  Pikellohem kaq shume
  Kur te shikoj duke qare,
  dhe shpesh here me pyet
  pse ti sje si ne.
  Keto fjale me lendojn,
  dhe syte me lotojn.
  Ti moter e dashur
  vec ndryshon njecik nga ne,
  se je teper e mire, sa ske ide.
  Bukurine, zgjuarsine, dhe miresine
  tende admiroj.
  Je kaq e mire... afersisht perfekte je ti.

  Je si flori,
  Te kam zemer dhe shpirt.
  Ti je engjelli im.
  Prandaj lotet do ti fshi,
  dhe kete poezi me gjithe
  zemer ta dedikoj ty.
  Nje mesazh tė mrekullueshėm tė dashurisė motėrore mbartin vargjet e tua.
  Mua mė mallėngjeve Rexhinė. Bravo.

  Elna.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  Ana shume e thjesht dhe e bukur kjo qe ke shkruajtur!
  te lumte per poezin dhe qe na tregove dhe nje here ne forum qe je vajz me shume zemer te mire dhe te paster. vazhdo te jesh keshtu!


  me shume respekt,
  Alda.

 8. #8
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Rexho shume poezi e bukur hon .

 9. #9
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Poezia do pune.
  Ti jo.

  Te kam <3

  (Jam duke mesuar edhe une gjuhen me shenja.)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 18:59 Arsyeja: gjuhe e huaj
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Ju falenderoj qe morret mundimin ta lexonit, dhe te shkruanit komentet e tuaja te kendshme.

  Me respekt,
  Ana

  Leila, te premtova qe do te mesoj une , por gezohem qe interesohesh te mesosh gjuhen me shenja, vazhdo keshtul!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 19:00 Arsyeja: gjuhe e huaj
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 11. #11
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  cila qenka kjo vajze kaq speciale Rexhi..

 12. #12
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  bukur..
  fjale te zgjedhura per nje vajze shume te vecante
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 19:01 Arsyeja: gjuhe e huaj
  RIPPR

 13. #13
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Vargje te thjeshta por me shume dashuri...
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 14. #14
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Teper e mallengjyeshme Rexhina
  Ti ke derdhur shpirtin aty, gje e cila e percjell me mire poezine ke lexuesi dhe krijon me shume simpati per vajzen.

  Me shenja vec mund te komunikojm;
  Te me mesosh shenja te reja ti kurre nuk perton.
  Shpesh here duart me lodhen,
  Dhe habitem me shkathesin tende.
  .
  Them se komunikimi midis jush eshte me i paster e me shpirteror se sa ai i zakonshmi sepse gjuha eshte burimi i keqkuptimeve.

  Poezia me kujtoi gjithashtu per nje vajze qe njihja me pare e cila kishte te njejten gje qe e bente unike prej te tjerve.

  Urime...

  Rebele
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rebele : 18-10-2004 mė 20:28

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-08-2003
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shum shkrime te bukura
  ////// urime urime /////////
  Rt

 16. #16
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Rexho.........poezi teper e bukur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FLORIRI : 29-10-2004 mė 05:02
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Ju falenderoj shume per komentet, dhe qe morret mundimin ta lexonit

  Kujtimet

  Kur mendoj si ke qen,
  Buzeqesh dhe ty te rikujtoj.
  Ke qene bjonde me sy te zi,
  me nje fytyre te embel
  qe dukej por si nje engjell.

  Por aparenca jote zhgenjente c'do njeri.
  Ishe nje mistrece e vogel dhe nje grifsh.
  C'do gje qe shikoje e kerkoje,
  Neqoftese nuk e mirrje, namin do beje.

  Mban mend kur e haje akulloren me shpejt?
  Dhe me vrap vije tek ne, qe te te jepnim tonat sa me shpejt.
  Mban mend kur nevrikoseshe menjehere?
  Dhe prekeshe per c'do gje shpesh here.

  Si ka mundesi qe ke ndryshuar kaq shume?
  Tani je teper e embel, e dashur, dhe e urte.
  Te dyja ngjasojm njecike, por te krasohem me ty
  do ishte nje krenari.

  Motra im kur ka qene 4-5 vjece
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 28-11-2004 mė 15:22
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 18. #18
  ...........
  Anėtarėsuar
  24-12-2002
  Vendndodhja
  home
  Postime
  679
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Rexhi, te thash c'mendova zemer. Shpresoj qe motra te behet me mir dhe poemat jane shume te bukura

  Ajo behet me e fort kur e sheh qe ju jeni gjithmone prane saj dhe dashurine qe i dhuroni dhe kjo do t'i jap asaj shprese per nje te ardhme me te mire gjithashtu.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 28-11-2004 mė 22:42 Arsyeja: gjuhe e huaj
  What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

Tema tė Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
 2. Perkushtim per N...
  Nga Teli nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 02-03-2016, 08:50
 3. Si e kupton qė ėshtė dashuri??
  Nga FierAkja143 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 147
  Postimi i Fundit: 20-02-2015, 03:59
 4. Gjendja e fėmijėve jetimė shqiptarė
  Nga Albo nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 12-11-2010, 16:19
 5. Puthja
  Nga PaMeLaA nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 141
  Postimi i Fundit: 17-10-2005, 08:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •