Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 64 prej 64
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Shqiptarėt braktisin Greqinė, investojnė nė Shqipėri

  Publikuar: 02.04.2012 - 12:15

  Tiranė, 2 prill - Kriza e rėndė ekonomike qė ka pėrfshirė vendin fqinj Greqinė ka bėrė qė njė numėr i konsiderueshėm emigrantėsh shqiptarė tė hapin biznes tė ri nė Shqipėri ose ta transferojnė atė nė vendin tonė. Ekspertėt e Ekonomisė mendojnė se klima e favorshme e biznesit, siguria dhe eksperienca e punės qė kanė siguruar nė vendin fqinj, janė tre prej arsyeve qė emigrantėt kanė vendosur tė investojnė nė vendin e tyre.

  Ekspertėt e ekonomisė e shohin kėtė si njė hap pozitiv pėr ekonominė shqiptare, kjo sepse rrit punėsimin si dhe cilėsinė e shėrbimeve.

  Turizmi, Bujqėsia, si dhe bizneset e shėrbimeve janė disa prej sektorėve ku kanė investuar emgirantėt shqiptarė tė kthyer nga Greqia.

  Ndėrkohė qė edhe shifrat zyrtare greke tė publikuara pak ditė mė parė flasin pėr njė nxjerrje tė kapitalit jashtė Greqisė prej afro 500 milionė eurosh nga emigrantėt shqiptarė gjatė vitit tė kaluar. Para kėto qė janė depozituar nė bankat shqiptare apo janė investuar nė ekonomi.

  Koha Ditore
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2013
  Vendndodhja
  THESSALONIKI
  Mosha
  27
  Postime
  7
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Aktivitete dhe organizime nė Greqi

  Mirembrema..... po shikoj qe ka shum kohe qe smeret njeri me kete teme... Me sa di une, ne Athine mblidhen Shqiptare dhe bejn mbledhje dhe gjera te tjeraaa po ketej nga Selaniku asgje??? Kerkova kerkova dikur, dhe vetem per pune partishe u mblidhshin, (PS) ...shkova 2-3 here por u merzita me budalliqe qe flisnin...Jena disa Shqipater ne shkollat e larta ketu ne Selanik....do u kenaqeshim nqfse mblidheshim dhe per nje kafeeee !!
  Kena qef me be dy pare muhabet Shqip....
  beje te miren, hidhe ne det, po sta diti peshku, ta din Zoti vet, !

 3. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Aktivitete dhe organizime nė Greqi

  Mirembrema andej nga Selaniku ! Un jetoj afer Larises dhe shum rralle kam pare qe te mblidhen Shqiptare ne ndonje organizate etj. (Dhe me ben pershtypje qe kjo teme nuk ka pjesmarjen qe duheshe te kishte, duke marre parasysh qe ne Greqi jetojne disa qindra mijera Shqiptare.) Mesa di une, ne Athine ka shoqata per studentet shqiptare ne Greqi. Per ne Selanik sjam i sigurte.

 4. #64
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2013
  Vendndodhja
  THESSALONIKI
  Mosha
  27
  Postime
  7
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Aktivitete dhe organizime nė Greqi

  Ne Selanik jo nuk ka...shoqata per studentet...megjith se jane gjith ata studente ne cdo universitet. Shikoj tema te hapura si studentet shqiptar ne rumani,ne bari , ne londer,etj etj...per ne Selanik asgjeee
  beje te miren, hidhe ne det, po sta diti peshku, ta din Zoti vet, !

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 16:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 10:47
 3. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:05
 4. Ne cfare aktivitete beni pjes?
  Nga *~Rexhina~* nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 10-10-2006, 15:40
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 21:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •