Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 64
 1. #21
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime nė 8 postime
  Pėrshėndetje tė gjithėve.

  Qendra kulturore pėr shqiptarėt ''PORTA'', ka nxjerrė programin e vjeshtės 2007. Ju kėrkoj ndjesė pėr vonesėn e paraqitjes sė kėtij programi pasi disa aktivitete janė kryer dhe kėshtu mendoj tė sjell ato aktivitete qė janė duke u kryer ose akoma nuk janė vėnė nė zbatim.


  SHQIP PĖR FĖMIJĖT

  Kurs 6 javor duke filluar qė nga 8 Shtatori.
  Tė shtunave 11:00 - 12:30, 6-12vjeē


  GREQISHT PĖR NJERĖZ NĖ MOSHĖ

  Kurs 6 javor qė fillon mė 17 Shtator
  Tė Hėnave 11:00 - 12:30


  ANGLISHT PĖR TĖ RRITUR

  Kurs 6 javor qė fillon mė 17 Shtator
  Tė Hėnave dhe tė Mėrkurave 18:30 - 20:30


  EKSPOZITĖ - FOTOGRAFIKE

  TETOR
  Nga fotografi shqiptar, Filip Panajoti
  Me foto nga Shqipėria dhe Greqia


  SEMINAR PĖR LULĖZIMIN E MARTESĖS

  2 - 3 Nėntor
  E Premte dhe e Shtunė 19:00 - 21:00
  Organizuar nga Ned dhe Jorid Spiecker nga Tirana


  KONFERENCĖ KUSHTUAR BEQARĖVE

  4 Nėntor ditėn e Diel ora 14:00
  (Dreka e pėrfshirė)
  Drejtuar nga Ned dhe Jorid Spiecker


  DARKĖ MIQĖSIE

  17 Nėntor ora 19:30 - 22:00
  Ushqim, miqėsi dhe argėtim
  Jeni tė mirėpritur.


  Ju pėrshėndes,

  ns
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

 2. #22
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Fan Noli

  Jepni pėr nėnėn

  C'thote ajo e ve e gjore
  Mbretereshe pa kurore
  Faqe-cjerre, lesh-leshuar
  Shpirt e zemer perveluar
  Gjysme e vdekur: " O shqiptare
  Nenes mos ja beni varre".

  Mbahu nene mos ki frike
  Se ke djemte ne Amerike.

  Qan e lutet nene e mjere
  Kerkon vatren edhe ndere
  Do lirin' e saj dhe mbrene
  Sic e pat me Skenderbene
  Bijt' e beses therret prane
  Kur i thirri dhe si vane?

  Mbahu nene mos ki frike
  Se ke djemte ne Amerike.

  Cilet jane ata tirane
  Qe te prene e qe te vrane
  Qe te therne bij e bija
  Dhe tu nxi tu mbyll shtepia
  Derdhni plumba o shqiptare
  Gjakun nenes per te marre.

  Mbahu nene mos ki frike
  Se ke djemte ne Amerike.

  Cilet bij te tradhetuan
  Dhe te ndoqne dhe te shuan
  Dhe te lane o shkab' e ngrate
  Pa fole, pa zogj, pa shpate
  Keta qena o shoke i mbytni
  Mbushni gjyle qe t'i shtypni.

  Mbahu nene mos ki frike
  Se ke djemte ne Amerike.

  Sa kerkon e sa te duhen
  Burrat nga detyra s'druhen
  Trimi i mire do t'te jape
  Sot me vrap e neser prape
  Hidhni, Hidhni tok dollare
  Te mos mbetemi te share.

  Mbahu nene mos ki frike
  Se ke djemte ne Amerike.

  Do te ndihim pa kursyer
  Per ty, nena jone e vyer
  Qe me drit' e nder te thuresh
  Dhe me bijt' e tu te mburresh
  Cila nene lyp parane
  Cilet bij me shpirt s'i dhane

  Mbahu nene mos ki frike
  Se ke djemte ne Amerike.

  Arme dhe fisheke mblidhni
  QESEN edhe SHPIRTIN hidhni
  Per lirine per mbretin* tone
  Sot,pa neser eshte vone
  Jepni, nenen te shpetoni
  Komb' e vatra te ndertoni.

  Mbahu nene mos ki frike
  Se ke djemte ne Amerike.
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 3. #23
  Vetevendosje & kuq e zi Maska e ABytyqi
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  Belgjik
  Postime
  475
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Emigrantėt shqiptarė nė Greqi organizojnė demonstratė nė mbėshtetje tė pavarėsisė sė Kosovės

  Shqiptarėt pėrgatisin manifestimin mė tė madh, jashtė territorit tė Shqipėrisė, nė mbėshtetje tė pavarėsisė sė Kosovės. Shoqatat e emigrantėve nė Greqi do tė organizojnė me 27 janar njė demonstrim paqėsor nė Athinė, nė sheshin kryesor Omonia, pėr tė mbėshtetur krijimin e shtetit tė ri tė Kosovės.
  Lajmin e ka bėrė tė ditur pėr opinion kryetari i Shoqatės sė Emigrantėve Shqiptarė nė Greqi, Hider Buci.
  Kosova ėshtė Zemra e Shqipėrisė !

 4. #24
  atdhetar Maska e bledikorcari
  Anėtarėsuar
  29-02-2008
  Vendndodhja
  duke bere cicin ne omonia
  Postime
  289
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  NE EMIGRANTET E GREQISE QENKEMI KOT,as organizim asgje.me vjen shum keq per kete por besoj se kjo ndodh sepse nje pakice e shqiptareve meren me internet por edhe nje pjese e tyre nuk e dine se ceshte forumi por vetem chatin dine.JU OROJ TE GJITHEVE mbaresi kudo
  PERETH FLAMURIT TE PERBASHKUAR ME NJE DESHIRE ME NJE QELLIM

 5. #25
  Fierak Ne Gjak Maska e rolua
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Toronto - Canada
  Mosha
  34
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  e vertete eshte qe shqiperatet ne athine - greqi nuk mblidhen per as gje. nuk eshte vetem interneti qe mundet ti larjmeroj njerezit per demostrime. Une kam jetuar 14 vjete ne greqi edhe e di si eshte situata, per as nje lloje gjeje shqipetari nuk mblidhet.Akoma edhe kur shoqatat kundra racizmit mblidheshin edhe bertisnin per te drejtat e emigrandve ne greqi, vetem 1% nga ata ishin shqipetar.

  Kam nje vite qe kam ikur nga athina edhe jetoj ne Kanada. diten e shpalljes te pavarsise, me nje te ftohte shume te keq dhe shiun pa pushim, arritem te mblidhemi me shume se 2000 shqiperat edhe kosovar perpara parlamentit ne toronto per te festuar lajmin e mire.

  nuk dua ta theme, edhe sdua ta besoj, por shqipetaret ne greqi po kthehen ne greke. Nuk dua te ofendoj njeri, edhe nuk eshte keq, por nuk duhet te harrojme preardhjen tone edhe kush eshte atdhehu jone.


  """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""roeli" """""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
  Fieri eshte qyteti endrrave te mia
  Fieri qyteti ku kaloj femirija
  Fieri qyteti ku jam ritur me mundime
  Fieri qyteti ku kam folur gjuhen time
  Fieri qyteti ku kam thurrur endrren time

  ......................^_R_o_L_u_A_^

 6. #26
  i/e larguar Maska e bingo-bomba
  Anėtarėsuar
  17-07-2004
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  36
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking ssssssss

  Citim Postuar mė parė nga mc-igli Lexo Postimin
  Te premten 23 qershor
  ne qytetin Larisa ne Greqi
  live:

  MICROFONE SNIPERS
  dhe
  ZERAT E PANJOHUR

  ne sheshin qendror te qytetit..
  Ela kalispera se olous...
  O igli mbete ne larisa ti mo vlla ore kur do na vini ne athine ta dredhim pak aman :P kam kohe qe ste kam pare besoj ja kalon mire edhe te uroj gjith te mirat.
  Ajde mbylleni nje qender edhe shofim pastaj.... flm repskt.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e genti1972
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  47
  Postime
  304
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Shume kohe paska kaluar pa shkruar asnjeri .kaq pak vete jetojne ne gr .
  shpresoj se do me pergjigjet njeri .
  me ngjan vetja sikur kam zbritur ne nje ishull pa njerez .


  M'KA IK ZARI

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  pershendetje...do doja te dija nqs ka ndonje eveniment koncrt me kengetar shqiptar ne athine keto muaj....na lajmeroni ju lutem

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  me 8 nentor vjen ciljet,kujtim shehu dhe grupi tepelenes ne pattisia

  mund te na e gjej njeri numrin e telefonit ju lutem

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pershendetie te shith shqiptareve qe jan ne greqi.nuk kam qene kurre, dhe pse kam babe grek. ciao ciao nga italia shkifosa

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  34
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime nė 21 postime
  Pershendetje nga gjak shqiptari i paster ketu iher ,
  qe jetoji ne zakynthos - lagana -


  po ne zakynthos dini gja ka nai eveniment re


  ciljeta ciljeta o sa ke b... e mir hahahahahahahahah.


  ajd shnet o emigrant te greqise bafshit qef dhe nai kokerr leku se erdh dimri
  Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  po ndonje fest per 28 nentorin ka ne athine o milet

 13. #33
  Biznesmen i ardhshem Maska e Tepelenas_nr_1
  Anėtarėsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  Athina fck city
  Postime
  202
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Tek forumi i Albanians.gr Kemi krijuar nje tem te pershtatshme rreth organizime te mbremjeve qe mund te ket etc...
  Hidhi nje sy here pas here kesaj lidhje http://www.albanians.gr/forumi/index...oard,66.0.html
  Ps:Ne lidhje me 28 nentorin me duket se dicka do te organizoje Bashkim Rinor & Studentor Shqiptare..por sjam shume i sigurt..si do qe te jet hidhi nje sy asaj tem tek forumi albanians.gr
  Shnet
  Mind is like a parachute it works best when it is open
  Dalai Lama

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  konccert live
  diten e premte 28/11/2008 ora 20:00


  Ingrid Gjoni & Bujar Qamili

  aktiviteti do te pasqyrohet nga TVSH


  me HOTEL CAVO D'ORO
  VASS.PAVLOU 19-21 KASTELA PIREA


  per me shum info tel. 698 706 00 66
  ose 695 737 8080


  Ju ftojme ne festat e Nentorit!

 15. #35
  Biznesmen i ardhshem Maska e Tepelenas_nr_1
  Anėtarėsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  Athina fck city
  Postime
  202
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Bashkimi Rinor & Studentor, ashtu si cdo vit, organizon, shfaqje me rastin e festave Kombetare te 28 dhe 29 Nentorit. Hyrja eshte falas. Ftojme te gjithe bashkatdhetaret tane te marrin pjese.
  Mbas shfaqjes organizohet Mbremje Rinore me karaoke.Hyrja me pije 10 euro
  JENI TE MIREPRITUR
  Data:5 Djetor 2008
  Vendi:
  SHFAQJA: Massalias 22, Kolonaki PARTY: Mihalakopoulou 88,prane stacionit metro Megaro mousikis
  Athens, Greece
  Nr kontakti
  6981213092
  Email:
  riniashqip@gmail.com
  http://www.facebook.com/home.php?ref...3286787&ref=mf
  Mind is like a parachute it works best when it is open
  Dalai Lama

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Naten e Vitit te Ri organizohet mbremje shqiptare ne portin e pireut
  Lokali gjendet brenda portit te pireut quhet "Hetion"
  Marrin pjese Eli Fara,Ami i portokallise,Ermal Mamaqi,S.Roko,Cekja
  Parodistet e Vlores.
  Per te rezervuar tavoline merrni ne telefon keta numra 6983842616-6972671497

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nje tjeter aktivitet do te jete ai qe do organizohet ne lokalin e bukur buze detit te quajtur "Nektar" ne "Irinis & Filias",(Neo Faliro). me zerat e mrekullueshem te yjeve te muzikes popullore, Irini Qirjako & Vitore Rusha.I pranishem do te jete edhe humoristi i njohur i "Portokallise", Gjini. Por kjo mbremje do te shoqerohet gjithashtu edhe me numra cirku e baleti.

  per prenotime tel: 694396 3496
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga anabanana : 30-12-2008 mė 05:33

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  mbremje tjeter festive per Naten e Vitit te Ri

  ne ora 22:00 organizohet nje koncert i madh me kengetaret me te njohur te muzikes shqiptare

  SABIANI, ALTIN SULKU, INA, ADELINA VOGLI, humoristi GEZIM KRUJA etj.

  Koncerti do te zhvillohet ne HOTEL CAVO DORO Rr.Vas.Pavlou 19-21 Kastella.Pireas

  rezervime: 695 7378080

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Me daten 14 Shkurt, diten e shtune zhvillohet KONCERT MADHESHTOR ne Athine me bilbilet e muzikes popullore Ylli Baka e Maya si dhe kengetarin e mirenjohur, te madhin Sabri Fejzullahu. Adresa: Ne ambjentet lluksoze te hotel Cavallari Palace Leoforo Parnithas.

  Telefon per rezervime: 6934111150 dhe 6982979224.

 20. #40
  Une jam shqiptar Maska e gjergj arianiti
  Anėtarėsuar
  29-12-2008
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave
  Mosha
  38
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Vetem reklama per koncerte paska te kjo faqja?Ndonje adrese per ndonje organizate shqiptare qe te diskutojme per problemet tona nuk ka.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 16:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 10:47
 3. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:05
 4. Ne cfare aktivitete beni pjes?
  Nga *~Rexhina~* nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 10-10-2006, 15:40
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 21:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •