Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Eros
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  198

  Shqipri-Danimark 0-2, Kazakistan - Shqiperi 0-1 tek #futbolli

  Ndeshja Shqiperi - Danimarke do te transmetohet sekond per sekonde ne dhomen #Futbolli tek rrjeti yne i IRC, irc.albasoul.com. Dhoma do te kete komentatore qe shohin ndeshjen ne TV, dhe do ta komentojne ate direkt ne dhome per te gjithe ne qe nuk kemi mundesine ta shikojme. Per me shume vizitoni dhomen #Futbolli ku do te gjeni tifozat me te cmendur te kuq e zinjve te mbledhur nga cdo cep i botes. Per reference ne te ardhmen, ju kujtojme se dhomen futbolli apo dhomat e tjera ne rrjet mund ti vizitoni nga forumi direkt duke klikuar mbi menune Shqip 24/7 dhe duke zgjedhur dhomen #futbolli.

  300 tifoze shqiptare ndoqen nga kanali yne ndeshjen Shqiperi-Greqi dhe kesaj here presim qe ky numer te dyfishohet. Mos harroni te njoftoni edhe miqte e te afermit tuaj qe jane dashamires se futbollit.

  Ju mirepresim per te festuar fitoren e dyte te kombetares!
  Eros

  P.S Komentet tuaja mbi ndeshjen mund ti beni ne vazhdim ne kete teme

 2. #2
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,071
  Gjithashtu edhe Stafi i Operatoreve te Chatit ju mirepret per te bere tifo te gjith se bashku per Shqiperine.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,909
  sa eshte shuma qe ka vene federata e futbollit per fitoren kete rradhe?

  shqiperise i uroj fitoren edhe kete rradhe si gjithmone deshiroj vetem fitore per djemte qe ka zgjedhur trajneri brigel

  dhe sidomos do gezohesha me shume per trajnerin gjerman brigel sepse edhe kur luante vete ai si futbollist e nxorri veronen kampion te italise ne ate kohe

  shkurt forza albania forza albania
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 09-10-2004 m 04:58

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  sa eshte shuma qe ka vene federata e futbollit per fitoren kete rradhe?
  Nga shekulli.com lexova qe kombetarja nga qeveria dhe sponsoret e ndryshem do marre 300.000 $ ne rast fitoreje dhe 180.000 $ ne rast barazimi.

 5. #5
  ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
  Antarsuar
  19-09-2003
  Vendndodhja
  Itali ''Venezia''
  Mosha
  39
  Postime
  635
  FORCA ALBANIA (3-0) E DUAM REZULTATIN SOT
  LINDI EDHE "ANDREA"

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,909
  UNE ME THON TE DREJTEN NUK DUA RREZULLTATIN POR DUA TRE PIKESHIN SE ATO 3 PIKE TE SHKRETA TE KUALIFIKOJNE NE FUND FARE
  PO NEJSE EDHE IHER

  FORZA ALBANIA FORZA BRIGEL

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,909
  FORZA ALBANIA FORZA BRIGEL

 8. #8
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Nqs nuk e ndjek ndeshjen ne shtepi me siguri qe do jem ne chat dhe do percjell ndeshjen me komentet e juaja.
  Do zoti edhe fitojme sot e bejme edhe nje spektakel tjeter
  Forca Shqiperia
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #9
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Antarsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  /me Lutet qe Kombetarja te fitoj

 10. #10
  SHKOZA
  Antarsuar
  28-08-2004
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  47
  Postime
  595
  Fito Shqiperi se do ta bejme Prizrenin qe te buqas sikur diten kur u qlirua.
  Sa krenar me qene shqiptare ole, ole , ole.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-10-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  35
  Postime
  8

  Exclamation

  pasi ndodhem ne shkolle nuk kam mundesi te futem ne chat, e te lexoj komentet e ndryshme rreth ndeshjes. per kete arsye do isha shume e knaqur neqoftese do te linit mesazh kur shqiperia te shenonte gol

  faleminderit

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  Oakland, CA
  Mosha
  46
  Postime
  738
  humbem prap. . ne sna do zoti me duket. kena per te pa noiher noi dit te bardh?

  __________________________________________________ ____________
  Ec komtarja http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...e=STRK:MESE:IT

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Antarsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,069
  Sikur kemi prishur kisha dhe xhamija
  Te ishte gol shtylla e tares do kishim fituar
  Sna do zoti tani per tani
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  Oakland, CA
  Mosha
  46
  Postime
  738
  u kur do na doje zoti, apo kur te kem vdek un?

 15. #15
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Nje humbje me Danimarken nuk duhet qe te na largoj mendimin kah drejtimi qe jemi nisur,e kjo eshte boterori ne Gjermani.
  Cdo ekip ka te drejte te humb,po ne si tifoz duhet te jemi prane atij ekipi edhe ne dite te humbjes.
  S`patem fat sonte dhe kjo ishte,edhe pse luajtem mire.Me gezon fakti qe djemte shqiptare mund t`ju dalin balle te gjithe ekipeve boterore me dhe me gezon fakti qe nuk jemi me autsajdere ne plan futbollistik.
  Forca Shqiperia
  Ne jemi me ty ne humbje a ne fitore
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 16. #16
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869
  Humbja e paralajmruar e kombtares kuqezi

  Gjithka ishte ndjer m par. Mungesat n mbrojtje, ftesa e Brigelit pr t qndruar me kmb n tok, por mbi t gjith nj kundrshtar i fort si Danimarka, e kishin paralajmruar se kombtarja shqiptare nuk do ta kishte t leht sfidn e djeshme n "Qemal Stafa". Kjo ishte arsyeja kryesore q rrugt e kryeqytetit nuk kan patur dje t njjtin shklqim kuqezi me ndeshjen e fundit kundr Greqis. Megjithat, shkallt e stadiumit kombtar kan qen edhe dje t tejmbushura. Tifozt kuqezi, ndryshe nga shum ndeshje t mparshme, kan vazhduar deri n sekondat e fundit t mbshtesin ekipin, duke shpresuar deri n fund pr nj gol t shumpritur.
  Edhe dje m t zellshmit si gjithmon kan qen tifozt e ardhur nga Kosova dhe Maqedonia, t cilt e kan nisur festn e tyre n ort e para t mngjesit n sheshin "Sknderbej". Por nj pjes e mir e tifozeris kosovare nuk mundi t mbrrinte n Tiran pr shkak t disa problemeve t krijuara n pikn kufitare t Morins. Sipas dshmive t atyre q mundn t kalojn kufirin, n ann tjetr t tij, n postn e Vrmics, forcat e UNMIK u kan ndalur rrugtimin nj numri t madh tifozsh pr shkak t mungess s pasaports. Policia nuk ka pranuar t njoh letrnjoftimet personale, ashtu si sht vepruar m par.
  Tifozt nga ekrani
  Nuk kishte si t mungonin edhe dje ekranet gjigande pr t gjith tifozt q nuk kishin arritur t siguronin nj bilet n stadium. N t gjitha lokalet e veshura me ngjyrat kuqezi, entuziasmi ka shoqruar 90 minutat e ndeshjes. Ndrkoh, nj problem m vete ka qen dje sigurimi i nj televizori n spitalet e QSUT, ku t gjith pacientt kishin harruar pr nj moment edhe mungesn e ilaeve apo prishjen e aparaturave.  MARTIN JORGENSEN
  Goli i im ishte me fat, por besoj se n kt ndeshje nuk mund t fitohej pa ndihmn e fatit. Shqipria luajti me t vrtet shum mir n pjesn e par dhe me mesfushn teknike na bllokoi, duke mos na ln mundsi t shfaqeshim. Jam i knaqur, sepse morm tri pik ktu ku nuk fitohej prej kohsh.


  JON DAHL TOMASON
  Loja ishte e barabart dhe ekuilibri u prish te goli i par, ku patm edhe fat. Ndoshta ne do ta gjenim golin m von, por megjithat ai ishte momenti ky. Shqipria ishte ashtu si e prisnim, e fort n mesfush dhe e mbyllur mir n mbrojtje. Pata shum vshtirsi pr t ar mbrojtjen tuaj, por jam i lumtur q me golin tim vulosa fitoren.


  IGLI TARE
  Nga loja q zhvilluam nuk e meritonhim t humbisnin dhe besoj se ishim t pafat. Goli i par i danze ishte nj episod q vendosi gjithka, sepse Danimarka sht nj skuadr shum e fort dhe nuk mund ta prmbyssh leht. Por njkohsisht u pa se sa probleme kemi kur kemi mungesa. Pr m tepr, ndeshjen tjetr na mungojn edhe Murati e Duro. Kur mungon gjysma e lojtarve sht shum edhe pr skuadrat e mdha.


  BESNIK HASI
  Ne zhvilluam nj pjes t par t mir por u goditm menjher sapo nisi pjesa e dyt. Besoj se u mbajtm mir n mbrojtje, por Danimarka prfitoi n nj ast dhe na goditi. Ndoshta ne mund t kishim shnuar ndonj gol, por prsri ne ende nuk jemi nj skuadr vrtet e madhe. Treguam se e kemi t vshtir t kompensojm mungesat e lojtarve t rndsishm.


  MEHMET DRAGUSHA
  T mundesh nga Danimarka nuk sht aspak turp. Ata jan nj skuadr e madhe dhe fitojn kudo. Ne luajtm mir dhe loja ishte e barabart. Momenti ky ishte goli i Jorgensenit, ai vendosi gjithka, sepse m pas Danimarka luajti m e lehtsuar. Besoj se edhe ne e meritonim t paktn nj gol, ndoshta edhe barazimin.


  Nj parrull pr Palushin
  Palushi ra pr flamur". Mes shum parrullave
  t shpalosura dje n shkallt e stadiumit, ajo m e veanta dhe q ka ln m shum mbres ishte ajo mbi tifozin shqiptar t vrar n Greqi, pas ndeshjes Shqipri-Greqi. Nj grup tifozsh kishin vendosur t rikujtonin 20-vjearin Gramoz Palushi, i cili humbi jetn vetm sepse guxoi t ngrinte flamurin shqiptar dhe t'i gzohej fitores s ekipit t tij n rrugt e Zakinthosit. Nj tjetr slogan, mjaft i veant ishte edhe ai q u kujtonte danezve barazimin 2-2 me Suedin n kampionatin europian, rezultat i cili la t dyshohej se gjithka ishte vendosur paraprakisht mes dy ekipeve skandinave pr t fitur kualifikimin n grup.

 17. #17
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869
  Pas tre vjetsh, Shqipria pson humbjen e par n fushn e saj. Shnojn Jorgensen e Tomason

  Stadiumi kombtar "Qemal Stafa" nuk sht m nj fush e pathyeshme, pas ndeshjes s luajtur mbrm kundr Danimarks, fituar 2-0 nga miqt. Shqipria nuk mundej n fushn e saj q nga 1 shtatori i vitit 2001, kur dorzohej me t njjtin rezultat, 0-2, prball nj skuadre tjetr skandinave, Finlands. Deri diku, ishte nj humbje e pritshme pr skuadrn ton, nisur nga problemet e shumta n formacion, por edhe nga kundrshtari, nj skuadr vrtet e bukur q futbollin sulmues e ka n bazn e mentalitetit t saj. Trajneri i Shqipris, Hans Peter Brigel, ishte i detyruar t modifikonte mbrojtjen, pas mungess s treshes titullare, duke kthyer n prapavij Hasin, Cann e Haxhin, si dhe duke aktivizuar Ardit Beqirin, n debutimin e tij n ndeshjet zyrtare. Pavarsisht se kishte shtuar nj mbrojts, Brigel nuk mund t hiqte dor nga mesfusha e mbipopulluart, pr t eliminuar presionin e kundrshtarit, gj q u vrtetua edhe mbrm. N sulm, Igli Tare ishte i vetm, duke pasur nga prapa krahve, Skeln, Mukn dhe Duron. Kuqezinjt e pritn kundrshtarin n pjesn e par, megjithat danezt e zgjuar nuk ran n kurthin e hedhjes n aventur prpara, duke pasur frik nga kundrsulmi i shpejt i shqiptarve. Kuqezinjt u treguan disi m ngacmues n gjysmn e dyt t pjess s par dhe Skela, Murati e Duro ishin iniciatior me teknikn e tyre, ndrkoh q n mbrojtje Hasi e Cana dukeshin t pakalueshm. Sidoqoft, u desh vetm nj ast shprqendrimi nga Beqiri n minutn e fundit dhe topi i futur nga fundorja nga Jorgensen u gjuajt mir nga Pedersen dhe Strakosha kreu mrekullin, duke shptuar portn. Pjesa e dyt filloi e shpejt nga t dyja skuadrat dhe kuqezinjt morn q hert iniciativn. Por n minutn e shtat erdhi goditja. Martin Jorgensen prfiton nga nj hapje e qendrs s mbrojtjes dhe godet nga jasht zons. Nj devijim bn t pavlefshme hedhjen e Strakoshs dhe topi pushon n rrjet. Koha pr t barazuar sht e majftueshme, por tani danezt kan m tepr autoritet n loj. Gravesen m n fund fillon t shfaqet dhe Gronkjer e Jorgensen jan prher aktiv n krah, duke shfrytzuar m s miri shpejtsin e tyre. Shqipria nuk dorzohet, por Tare sht shum i vetmuar n sulm dhe topat e ulur prej tij nuk gjejn asknd pran pr t prfituar. Ishte pikrisht qendrsulmuesi q mund t kishte barazuar shifrat, pas nj pasimi nga Muka, por gjuajtja e Tares gjeti vetm shtylln e ports daneze. Katr minuta m pas, Tomason bn t vetim aksion personal me vlera. Prfiton nga nj hapje e Cans dhe hyn mir n zon, por n pozicion shum t prirt. Megjithat, shfrytzon mir hedhjen e Strakoshs q doli pr ta bllokuar, duke i kaluar topin posht trupit dhe Danimarka kryeson 2-0. Minutat e fundit dominohen nga sulmet e dshpruara t shqiptarve q krkojn t paktn golin e nderit dhe e kan dy her mundsin me Ervin Skeln, me dy aksione identike. Tare ul topin me kok dhe Skela gjuan, hern e par keq, ndrsa hern e dyt topi kalon fare pran shtylls.

 18. #18
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869
  Kombtarja me katr mbrojts". sht ky definicioni dhn pr her t par nga ato q jan par nga gazeta "Panorama", por edhe ato q Brigel ka praktikuar n strvitje. Me pak fjal, skuadra do luaj me katr mbrojts, me katr mesfushor dhe nj sulmues e gjysm.

  Megjithat, edhe ktu ka nj rebus, rebus i cili ka vetm nj t panjohur, krahun e djatht e at q do mbroj.

  Askush nuk mendon e aq m pak Brigel nuk ka iden se duhet t sakrifikojm shum pr t fituar. Ndoshta me nj formacion normal e me nj mbrojtje normale, me t ciln ai sht msuar t luaj, ndoshta do krkonte dhe aventurn. Duke mos qen n shpirt dhe karakter aventurier e njkohsisht, duke qndruar me kmb n tok (kshtu mund t prkthehet n shqip shprehja e tij se kemi m pak se 1 pr qind mundsi kualifikimi), trajneri i kombtares shqiptare ka dhn imazhin e formacionit t sotm dhe mnyrn e lojs.

  M lart tham q sht nj rebus i vshtir pr t'u zgjidhur, e kjo thjesht pr faktin se idet e trajnerit mund t evoluojn nga asti n ast e ndoshta mund t deklaroj ashtu sikundr ka thn formacionin vetm nj or para ndeshjes. Megjithat, edhe ai nuk mund t shmanget nga alternativat e mundshme dhe ato jan t qarta, t para dhe shum kollaj t lexueshme.

  Varianti i par
  N fakt nuk sht ndonj variant i vshtir pr t'u thn e njkohsisht shum i thjesht pr ta br publik. Brigel krkon, sepse nuk ka asnj alternativ tjetr t luaj me katr mbrojts e ata do jen, Haxhi nga e majta, Hasi dhe Cana n qendr e Ardit Beqiri nga e djathta. Deri ktu n rregull, pasi mesfusha sht thuajse e kopsitur e Brigel ka shum mundsi e alternativa pr t zgjidhur. Nse trajneri i kombtares ka vendosur si m sipr skemn e rreshtimit n mbrojtje, katr t tjert q do luajn n mesfush e do jen t paktn n teori pran tyre duke u br njsh jan: Muka nga e djathta, Lala dhe Murati n qendr e Dragusha nga e majta. Duke kuptuar se nuk ka asnj alternativ tjetr, por thjesht t mbroj portn pr t mos psuar, por duke besuar n aftsit individuale t mesfushorve, sulmi do ket vetm nj lojtar n maj e ky do jet Igli Tare i ndihmuar nga pas prej Ervin Skels. Nj skem, e cila n teori mund t duket mbrojtse, por q n realitet ka t gjth elementt sulmues brenda.

  Varianti i dyt
  Nuk ka shum ndryshime. E vetmja lvizje qndron n faktin q Durio t kaloj n rolin e mbrojtsit t djatht (vshtir se mund ta realizoj), t bjer alternativa Ardit Beqiri dhe fantazisti bardheblu t jet m shum n funksion t mbrojtjes. N fakt n termin e futbollit ka nj aksiom, "mbrojtja m e mir sht sulmi" e ndoshta Brigel me ata q ka n dispozicion do krkoj t ver n vshtirsi danezt. Nj gj duhet theksuar, ata luajn me alla tipike q kan aftsi shnuese, por ndoshta m shum mbrojtse. T paktn n letr si Jorgensen majtas, ashtu dhe Gravensen djathtas, jan shum m efikas n dy rolet n krahasim me tant, pavarsisht nga emrat. T ndihmuar n qendr nga Tomasson e Ebbe Sand ata prbjn nj rrezik eventual, i cili mund t shmanget vetm nse skuadra jon luan n bllok. Kt gj e di trajneri, e vetm ai i di masat q duhet t marr.

  Varianti i tret
  Sinqerisht q nuk e dim, por edhe nuk mund t imagjinojm m shum se ato q kemi shkruar m sipr. Jan fakte nga ato q kemi par, por dhe kemi dgjuar e pr m shum kemi marr pr baz edhe thashethemet q qarkullojn n kampin kuqezi. Besojm se Brigel nuk do mrzitet, pasi ne kemi dhn kto ide. Megjithat, n nj vend me futboll t prparuar, andej nga vjen edhe "Mister" Brigel, trajneri do kishte dhn, pasi e ka pr detyr t bj nj gj t till edhe formacionin e skuadrs t paktn nj dit para ndeshjes. Nuk po presim shum, por t njjtn gj q ai e ka pr detyr ta bj. Lojtart kta jan, Brigel mund t krkoj shum, por n fund t fundit do i duhet t kaurdiset, ose t gatuaj bukn me miellin q ka. Mund t fus edhe nj sulmues m shum (do ishte ndeshja e par q ai do luante vetm me nj t vetm, pasi rrall ose asnjher nuk ka preferuar nj rreshtim me nj pyk t vetme e ky sht opinioni yn pr ato sa kemi par n kt jav strvitjeje), megjithat nj gj e till, duke par edhe ata, pra futbollistt q ka n dispozicion do dukej aventur. Brigel nuk ka br asjher gjra t tilla e nuk shquhet si aventurier. Veton e formacionit e ka vetm ai e ne do na duhet t gjykojm t paktn pas ors 22.40 t s shtuns, 9 tetor 2004.

  1.Strakosha
  2.A. Beqiri ose Duro
  3.Hasi
  4.Cana
  5.Haxhi
  6.Mukaj
  7.Lala
  8.Dragusha
  9.Murati
  10.Skela
  11.Tare

  pragndeshja

  Kryeminstri dhe prfaqsues t biznesit takohen me kombtaren

  Bregasi-Nano, 300 mij USD pr fitoren e kuqezinjve

  FATJON KODRA

  N rast se ekipi kombtar shqiptar fiton sot me Danimarkn n "Qemal Stafa" do t shprblehet me 300 mij euro.

  Ndrsa pr barazimin shuma q do t prfitohet sht 180 mij USD. Kryeministri Fatos Nano i deklaroi kto shuma financiare n emr t qeveris, Federats Shqiptare t Futbollit [FSHF] dhe komunitetit t biznesit vendas, gjat nj takimi me ekipin pwrfaqwsues dje nw mbrwmje n Hotel "Adriatik" n Durrs. "Kam ardhur ktu si nj nga faktort e suksesit q kemi ndrtuar s bashku, si nj pjes e mbshtetjes q do t keni edhe nesr mbrma nga 10 milion shqiptar. Pr ndeshjen e nesrme do t desha t stimuloj veanrisht futbollistt e rinj q vijn n ekip. Ne do t jemi t suksesshm n Evrop prmes kulturs dhe sportit dhe ju po na msoni se si luhet pr fitore", deklaroi kryeministri. Trajneri i prfaqsueses, Hans Peter Brigel, pasi falenderoi kryeministrin dhe biznesment, vlersoi edhe skuadrn daneze duke e konsideruar at si "nj ndr ekipet m t forta n Evrop". Ai vlersoi futbollin e ktij vendi t vogl, q duhet ta marr si model edhe vendi yn. "Objektivi yn nesr sht q t jemi t suksesshm", theksoi trajneri Brigel. N emr t klubit "Miqt e Kombtares", presidenti i Dhomave t Tregtis dhe Industris s Shqipris, Luan Bregasi, falenderoi t gjith biznesment pr financimin e tyre n mbshtetje t ekipit prfaqsues. "Klubi 'Miqt e Kombtares' synon t promovoj n prgjithsi sportin, artin dhe kulturn shqiptare, duke u br nj faktor pr prparimin e tyre", u shpreh Bregasi.  Policia, 2 mij efektiva pr ndeshjen

  Ministria e Rendit njoftoi ditn e premte se Drejtoria e Prgjithshme e Policis s Shtetit ka vendosur t vr n dispozicion q nga mbrmja e djeshme, afro 2 mij uniforma blu pr t kontrolluar situatn mbi ndeshjen e futbollit Shqipri-Danimark. Policia n Tiran ka marr masa t forta pr ndeshjen e nesrme Shqipri-Danimark. N kryeqytet do t ket 5 postoblloqe nga periferia deri te Korpusi, sheshi "Nn Tereza" e sheshi "Italia". Policia ka paralajmruar se do t ushtroj kontroll fizik pr tifozt n kuadr t masave antiterror. Stadiumi gjat gjith kohs do t jet i vzhguar me kamera, ndrsa nesr nga ora 7:00 e mngjesit nuk do t lejohen parkime prreth stadiumit. Policia e Tirans krkon mirkuptimin e qytetarve e drejtuesve t automjeteve pr rregullat e vendosura. N kt kuadr, prmes nj deklarate pr shtyp Drejtoria e Policis s Shtetit thot, se krkon mirkuptimin e t gjith qytetarve pr t prballuar me sukses edhe kt rradh zhvillimin e ndeshjes s kombtares son t futbollit. Ditn e shtun, n mbrmje, n stadiumin ton kombtar zhvillohet me Danimarkn ndeshja e tret e kombtares son, e vlefshme pr eliminatoret e Kampionatit Botror t futbollit.  Olsen: Shqipria, nj kock e fort pr kdo

  Trajneri i ekipit kombtar t Danimarks, Morten Olsen, ka dhn dje nj konferenc shtypi n ambientet e Hotel "Sheraton". Strategu i danezve, ashtu sikurse ishte prononcuar dhe nj dit m par pak para fillimit t strvitjes n "Qemal Stafa", tha se ndeshja me Shqiprin do t jet shum e vshtir. Por njshi i pankins s Danimarks, shtoi se skuadra e drejtuar prej tij i kishte marr masat pr t prballuar si duhet kuqezinjt. "Jemi t prgatitur pr nj ndeshje t vshtir. Skuadra daneze gjithmon e ka pasur pisk punn sa her q ka luajtur n Tiran, sidomos tani q Shqipria ka nj skuadr t fort e krkon t arrij suksese, t cilat nuk i ka arritur m par". M tej Olsen e vuri theksin edhe tek forca e shqiptarve n fushn e vet, si edhe tek mbshtetja thelbsore q i jep publiku kuqezi. "Kombtarja shqiptare sht e vshtir kur luan brenda fushs s vet dhe mbshtetet nga nj publik i mrekullueshm, q sht edhe gjja m e veant. Statistikat e ndeshjeve t fundit brenda e tregojn kt m s miri, pasi Shqipria ka futbollist q aktivizohen n kampionatin italian, gjerman, etj., pra n ligat m t mira t Evrops. Mendoj se do ta kemi t vshtir t dalim n lojn ton.

  Nuk i friksohem humbjes me Shqiprin", thot trajneri, pasi ajo hert a von do t ndodhi pr ekipin ton". Olsen ia ka atribuar nj pjes t mir t meritave pr arritjet e deritanishme edhe trajnerit gjerman Hans Peter Brigel. Sipas tij, i vetmi dmtim thelbsor n skuadrn e tij sht ai i portierit Tomas Sorenson, i cili nuk mundi t rekuperohej pr ndeshjen me Shqiprin dhe n vend t tij do t aktivizohet Skov Jencen.  Shpresat e Liks humbasin 1-2 prball Danimarks

  Ekipi yn kombtar Shpresa (U-21) sht mundur dje me rezultatin 2-1 nga ekipi i Danimarks pr eliminatoret e Kampionatit Evropian. Ndeshja e djeshme sht dominuar kryesisht nga miqt, t cilt e kan zgjidhur shum shpejt takimin. Trajneri i kuqezinjve t vegjl, Hasan Lika, ka hedhur n fush kt formacion: Gjondeda, Mua, Hallai, Osmani, Dallku, Xhyra, apja, Barka, Salihi, Xhihani, Boshnjaku. Ndeshja e radhs pr eliminatoret e Kampionatit Evropian sht zhvilluar n stadiumin "Besa" t qytetit t Kavajs. Ndeshja mes ekipeve Shpresa t Shqipris dhe Danimarks, megjithse nuk sht ngjitur mbi nivelin mesatar, ka ofruar shum raste pr shnim, veanrisht nga skuadra jon prfaqsuese. Ndrsa, nga ana tjetr, futbollistt nga Danimarka kan qarkulluar me kujdes topin dhe kan rrezikuar jo pak her duke prfituar edhe nga shtatlartsia e tyre. Pikrisht nga ky aspekt, danezt kan prfituar duke gjetur dhe golin e avantazhit. N minutn e 27-t, mesfushori Morten Rasmusen, ka goditur sakt me kok, duke e uar topin n krahun e majt t rrjets s ports son. Megjithat, futbollistt e ekipit ton Shpresa, q drejtohet nga trajneri Hasan Lika, kan zhvilluar nj volum t madh loje, por sulmuesit Salihi, Xhihani dhe Boshnjaku, n t dy pjest e lojs kan humbur shum raste para ports daneze, gj q m pas i ka ndshkuar. Skuadra daneze i ka kryer t trija zvendsimet, ndrsa trajneri Lika ka kryer vetm dy t tilla. N minutn e 74-r, Absalonsen, i futur n pjesn e dyt n loj, ka dyfishuar avantazhin pr danezt, duke prfituar edhe nga nj gabim i rnd i portierit Gjondeda. M pas, miqt e kan kontrolluar me qetsi lojn, duke u ndihmuar edhe nga faktori psikologjik, pra duke qen se ishin n avantazh t dy golave. Goli i nderit pr skuadrn ton Shpresa ka ardhur n minutat shtes t takimit dhe ka pr autor Kocanin. Shpresa e Danimarks kryeson grupin 2 t eliminatoreve, pasi ka fituar ndeshjen e par eliminatore me Ukrainn me rezultatin 3-2 dhe pas dy takimesh ka 6 pik. Ndrsa ekipi shqiptar ka vetm 1 pas tre ndeshjesh, at t marr n prballjen me Greqin, ndrkoh q me Gjeorgjin sht mundur 1-0.

 19. #19
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869
  Shqiperi-Greqi 2-1

  Shqiperi-Islande 2-1

  Shqiperi-Suedi 2-1

  Shqiperi-Estoni 2-0

  Shqiperi-Gjeorgji 3-1

  Shqiperi-Irlande 0-0

  Shqiperi-Rusi 3-1

  Shqiperi-Zvicer 1-1

  Shqiperi-Brescia 1-0

  Shqiperi-Azerbajxhan 1-0

  Humbja e fundit, 1 shtator 2001, Shqiperi-Finlande 0-2

  Qe nga 1949, pa humbje miqesoret ne Shqiperi

  Shqiperi-Greqi 2-1

  Shqiperi-Islande 2-1

  Shqiperi-Suedi 2-1

  Shqiperi-Estoni 2-0

  Shqiperi-Brescia 1-0

  Shqiperi-Azerbajxhan 1-0

  Shqiperi-Qipro 0-0

  Shqiperi-Malte 3-0

  Shqiperi-ish-RFJ Maqedoni 2-0

  Shqiperi-Bosnje 2-0

  Shqiperi-Greqi 1-0

  Shqiperi-Greqi 1-1

  Shqiperi-Kube 0-0

  Shqiperi-Turqi 0-0

  Shqiperi-Algjeri 3-0

  Shqiperi-Kine 1-1

  Shqiperi-Algjeri 2-0

  Shqiperi-RDGJ 1-1

  Shqiperi-Poloni 2-0

  Shqiperi-Cekosllovaki 2-1

  Shqiperi-Cekosllovaki 3-2

  Shqiperi-Bullgari 2-1

  Shqiperi-Poloni 0-0

  Humbja e fundit, me 29.11.1949, Shqiperi-Rumani 1-4.

  Gazeta daneze "Berlingske Tidende" i bente jehone atmosferes ne Tirane, ne paraditen e djeshme. Gazetari Marco de los Reyes shkruante se "ne Tirane ndjehet se do te luhet nje ndeshje per Boterorin". "Nga Bulevardi 'Deshmoret e Kombit' deri ne 'Qemal Stafa' shume njerez kendojne te prire nga flamure shqiptare, - vazhdon "Berlingske Tidende", - Makina te ndryshme 'konkurrojne' me njera-tjetren me flamure. Rreth stadiumit shume njerez shesin flamure shqiptare dhe kasketa te kuqe si dhe bluza te ekipit te tyre kombetar. 'Ne do te jemi te kenaqur edhe me nje pike, thote nje tifoz shqiptar, por Danimarka duhet te kete respektin e duhur per Shqiperine'. Mbetet mister sesi do te luaje trajneri Hans-Peter Briegel. Me 4-4-2 apo 3-5-2? Apo do te perdore kundersulmin si ndaj Greqise".

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-10-2004
  Vendndodhja
  rumani
  Mosha
  33
  Postime
  1

  o lol

  o ol po ja ku jam une permetari4life

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Adem Jashari - Hero i Kosovs
  Nga JONI 1 n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 294
  Postimi i Fundit: 14-12-2016, 08:54
 2. Kshtu foli Tahir Zemaj
  Nga Nice_Boy n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 123
  Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
 3. Si mund t ulet ndikimi grek n shqipri ?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
 4. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 5. Bashkim Gazidede prononcohet n media pr ish-detyrn si kreu i SHIK
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-11-2006, 13:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •