Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 75
 1. #21
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Antarsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Brari ai me larte ishte thjesht nje mendimi im
  i bazuar thjesht tek cfare shikoja nga mediat shqiptare per Saliun,
  qe mbante fjalime e ngjiresh pa mikrofon fare (sikur qe ne maj te malit).
  Sic thashe nuk jam e interesuar pas politikes fare , se edhe te dua une
  politikanet shqiptaret ta cpifin, .....jane thjesht disa manikina qe i veshin me
  kostume edhe dalin para televizorit,kush te genjej e te shaj me shume njeri- tjetrin.
  Me cfare ke thene ti Zoteri me dukesh shume i moshuar ,e shume i vuajtur
  nga jeta e Enverit edhe punimeve qe paske bere me kazem neper male.
  Fjalet e tjera ne vijim as po e marre mundimin ti lexoj ,se qenke i indinjuar shume nga ato 2 pak fjale qe kam thene une me larte , sa ke mbajt gjithe ate fjalim ku edhe ke ofenduar.
  Megjithate as do e marre mundimin te bej te njejten gje si ty , secili ka opinionin e vet, une ato qe mendoja i thashe.

  Ps. Brari here tjeter lal fol me mire e mos merr zjarr kot , edhe mjaft me ato komentet e kota per Vloren e ato emrat qe ke thene ti . (une si kam degjuar ndonjehere)
  Une vertet jam nga Vlora edhe shume krenare qe jam andej , po nuk mbaj pergjegjesi per cfare kane thene e kane bere te tjeret para meje.
  Shpresoj te me kuptosh drejte. Ciao tani e mjaft harxhuat kohen me te tilla gjera, se ne Shqiptaret vdesim njecik per politik , gjitheandej nga te vesh vetem probleme politike degjojme , ne vend te zgjidhim problemet tona te perditshme rrime merremi me kelyshet e te njejti qen. (si nga enveri, saliu, fatos shkurtabiqi ,e te gjithe shoket e tyre me rradhe)
  Te pakten ti vijojme te tilla gjera ketu ne forum , se nuk vime te zihemi e te shikojme ofendimet e disave , po thjesht per kenaqesi edhe te jemi sa me prane patrioteve .
  Ndryshuar pr her t fundit nga KoTeLja_VL : 27-09-2004 m 18:13

 2. #22
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Citim Postuar m par nga Brari
  jo moj kotele nuk ti marrim per keq..se qe ne targen qe ke VL dihet cdo thuash ti e gjishi jot polic ne llakatund..

  Megjithate kur te behesh shqiptare e jo vec vlonjate lexo jeten e Saliut..

  Sikur te mos kish dale Saliu ti moj kotele qe ke dal jashte nuk do kishe dal dot jashte po do i bije kazmes ne ferme nga ora 5 e mengjezit deri ne 5 te darkes e kur te vinje ne shtepi do zbrazje mbathjet ku do kishe futur ca speca apo kokrra fasule te vjedhura ne are..
  Duall Hysniu e Manushi me aranitin 50 vjet e Vlora o operativa sigurimi prodhoj qe sbenin tjetr vec rrasnin miletin ne burg per nje llaf goje o puntor ferme qe mezi ngopnin barkun me buk e gjize ose puntore Sode e Zhive e Zifti qe shtipeshin autobusave si sardele..
  Duall ki Saliu budallai e i cmenduri e tha se u takon Lop e tok vlonjatve e u takon dhe drejta te ven jashte e mos te quhen tradhetare e te mos u futen ne burg familja..
  Psh moj kotele nuk te ka then gjishi tija se profesor Isuf Luzaj Vlonjat nga frika e Hysni Kapo Aranit Kadri Hazbi Sazan Aliko e Shpetim Gjikave e Shyto Arapeve e Manush myfti e Rrapo dervishave e la atdhene 65 vjet me pare e iku prapa diellit.. e nuk guxoj te vij e nuk guxoj as tu shkruj di rreshta te afermeve te tije..
  Kurse kur duall Saliu .. Jo vetem qe u shkruan njeri tjetrit mileti jasht e brenda por dhe filluan te ngopin barkun me buke e ca dhe te kene vetura e ca dhe te ken shtepi per te qene..

  Por raca e keqe aty dallon se jan te pacipe e mos mirnjohes..

  keshtu moj Kotele Vlore .. vazhdo degjo gjishin ti .. qe degjonte neper radha gjize se mos ndonje thosh u mbaruati djathi.. e vente me vrap ne deg te perbrendeshme e raportonte Mikun ..
  Kemi zbuluar nje agjent u thoshte.. shum i rrezikshem.. kerkon te rrezonj pushtetin dhopullor se ka thene se u mbarua djathi e gjiza.. e buka misrit eshte e forte..
  E o burra i vetmi Xhips i Vlores mobilizohej ta arrestonte qyqarin.. dhe mamaja jote pastaj qe e kish shoqe klase ne tetvjecare te bijen e atij armikut te rrezikshem cohej ne klase e thosh.. Une nuku rri ne banke me te bijen e armikut te rrezikshem Zalo Zalollarit.. e ikte duke qare ajo e bij a armikut nga lufta e kllases qe i bente mami jot..

  e po ndriconi trute more skllever..

  E pate se ku ju coj kjo Mendje..

  Varrezat e Vlores i keni mbushur me djem te rinj qe i griu Kallashi i Gjinush Caush Zabitit.. se nuk degjuat Saliun po vajtet e degjuat Stalinet e Vlores..

  pis milet..

  Nga kjo fole grenxash i ke ti mendimet..
  Pi uje pak dhe ne burime te pastra..

  Brar, ato vrasje nuk erdhen se mileti degjoi llafet e gjenusherve, por sepse njerezit humben parate qe i bene me djerse e duke henger shkopin e gomes nga policia greke ne greqi dhe duke e rimekembur ate komb. Ato qene kohe te veshtira dhe jo vetem Vlora, por dhe Berati, dhe Shkodra,Elbasani,Fieri kudo kishte probleme e vrasje.

  Saliu le ta shkruaj biografine, sepse jeta eshte jete megjithate ai njeri perpara se te flasi per jeten e tij, duhet te flasi per ato qe ka bere ai per kombin e vet. Njeriu flet per jeten e tij kur i ka gjerat ne terezi dhe ka lene dicka pas. Clintoni psh shkrujti jeten e vet tani, Bushi ne proces e siper, ka publikuar dhe ca gjera tek tuk etj etj. Sala eshte nje person qe duhet ti bej nje analize vetes se cka bere gjith keto vite, dhe kush ishin ato qe e shtyne te bente ato gjera qe beri, shkaterrimin e gjithshkaje qe ishte bere ne kohen e monizmit. Thuj cte dush ti per baca e per car te te doj rradakja, po Sala(edhe keta Socialistat e tjere) po kryesisht Sala shkaterroi institucionet, nga Gjeodezi Gjeodezia, ISPH, Metereologjiku nda bashku nda bashku, rruga ura, etj etj. Mund te ishin rreth 4 gjenerata inxhinjera atje, e tani punojne pastrime ne NY ose pune koti qe as nuk e shfrytezojne as 1 % intelektin qe kane.

  Qashtu pra.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 3. #23
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Antarsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  ehhhh ne Shqiptaret me vertete vdesim per politike po ajo politike po na shkatron fare ..... shife se ca behet ne Shqiperi aman ... nje vend aq i vogel e smund te ndreqet akoma... imagjino jemi ne vitin 2004 per ne 2005 edhe skemi akoma drita e uje 24 ore... ky eshte kulmi... keta socialistet njehere qe e kane marre tani sdi kush te vjedhi me pare ... na hapen barkun te gjithe politikane i thencin qe kane marre ne dore ate vend.... se morri njehere nje njeri persembari e te ve dore e te pakten te bej dicka se nje vend aq te vogel e te brishte e se ndreqim dot .... po se ka njeri fajin jo... e ka populli qe nuk gdhenet kurre edhe vazhdon e voton per komunistat.... ske cte besh ka arritur tja lesh zotit ne dore fatin e Shqiperise ...

  ps: jo se jam me SALIUN po thjeshte me pelqen partia demokratike edhe pse nuk merrem me politike, jam ne USA edhe gjithmone per demokracine mesojme ne shkolle si edhe per kuptimin e rendesine qe ka ajo tek nje vend....
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 4. #24
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Antarsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Me demokracine jemi te gjithe .... po ketu po flitej per jeten e Sali Berishes
  (edhe pse u be njecik lemsh nga fundi ne fakt)
  Ju pershendes

 5. #25
  i/e pa regjistruar Maska e miri
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  My HeArT iS yOuRs...YoUr MinD iS mInE...!
  Postime
  300
  Citim Postuar m par nga KoTeLja_VL
  Me demokracine jemi te gjithe .... po ketu po flitej per jeten e Sali Berishes
  (edhe pse u be njecik lemsh nga fundi ne fakt)
  Ju pershendes
  Kotele me mire ben mos te flasesh fare kur nuk ke se cfare te thuash. Ti je akoma femije, kur Sali Berisha bente karrieren e tij politike ti ke qene akoma duke i ra maces me luge, po mos na flit budalliqe ketu ne teme me ca opinione te dixheneruara. Cfare kujton se eshte chat ketu dhe po flet me ata kalamajt qe i ke shoke. Trego cike me seriozitet se po ju kapim me shkelma e u nxjerrim jashte ty me gjithe ato kalamajt e tjere qe jane ketu ne forum dhe po mendojne se jana akoma ne cerdhe publike.
  Rroft Sal Berisha dhe provojeni e prekjani nje fije floku se i keni marre paralajmerimet me kohe, qe kur u thyen depot e deshet te ngacmonin Salen e ata vlonjatet e tu as qe nuk munden me i be zhurme para presidences e jo me ta preknin fizikisht, sepse keni goje te madhe po nuk i zbatoni ato qe thoni. Sali Berisha kur gjithe politikanet po fshiheshin neper vrimat e fatos nanons ai rrinte ne presidencen e rrethuar nga Tropojanet se ata lalucat qe i kishte marre ne pune me ruajt seline e PDs iken tek nenat e tyre.
  Ne fakt ti je e vogel dhe nuk dua ti them keto gjera sepse akoma nuk ke mbaruar maturen.

  Rroft Berisha, vdekje komunizmit, vdekje fatos nanes.

 6. #26
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Antarsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  ncncnnc... ore administrator qe na qenke demokrat i flaket ti... po demokracia nje gje ka: LIRINE E FJALES ....
  ti cke tani qe na u hodhe perpjete e morre flak si kashta????
  cdo kush ka opinionet e veta politike e ti ske perse ti kundershtosh te gjithe se jo te gjithe jane me nje mendimin tend.... respekto opinionet e te gjitheve se mbaj fjalen e duhur ketu... si ata qe jane femije e ata qe jane gjysher kane te drejten e fjales dhe shprehjen e tyre lirisht.. kujdes here tjeter...
  edhe sa per vlonjatet.. mos na zi ne goje... se jo te gjithe jane komunista... sic e thashe dhe me pare cdo kush ka te drejten e tij te mbeshteti ke parti te doje jo qe ne nuk para merremi me politike.... kjo pergjigje ktu ishte thjesht per kulture me shume.. por me sa pashe humb kohe kot duke e lexuar e pergjigjur
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 7. #27
  Perjashtuar nga Mod. Maska e TedyBear
  Antarsuar
  27-09-2004
  Postime
  16
  Vaj vatani e mjer mileti ne jemi popull kopuk mer jahu sala ju miushi barkun buk e i oqi ka komunizmi robt . ppl u cun edhe ja qiten syte sales tani tozi 5 me meten e shoke ja i kthen robt krrut ka uria edhe con cmimet si me qen ne usa edhe sle me pa dite me hap as i business po nuk qe mik i tyre ose socialist kriminel o flaket. Sejcili ka vendin e vet ne hostori edhe mos ofendoni kot se zdini gje ti ti la lune merre lehte lal. .
  Kurse ti kotele sala po te ishe smur ashtu zdo ishte bo president por eshte njeriu qe i funksiono truri me mire e ka kapacitet te me shum se shum tjere atje. por ngaqe o i drejte e ha gjithmone

 8. #28
  Perjashtuar nga Mod. Maska e TedyBear
  Antarsuar
  27-09-2004
  Postime
  16
  me falni per gabimet por kam pas kthy nja tre beers edhe duar jane kto te shkreta gabojne ka i her anyway se mos jena tuj bo bukur shkrim ktu :P

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  administrator..

  nga e more kte nick..?
  ska nick administrator.. ne se je nga tropoja vere Shkelzen ose Geshtenja ose Mali ose dicka lidhe me natyren nickun tend.. e ketu nuk mallkojm politikanet e vdekjen sja duam askujt...
  Nuk eshte njerzillek te thuash Vdekje Fatosit..
  Nuk e do.. mos i jep Voten..pik..kaq eshte detyra jone..
  Sa per ikje sdime kush ka ikur.. Ato do i thone neser historianet...

  kemi ca administrator te forumit qe bejne detyra ketu per mirmbajtje e ata kane nicka te tyre e vec nickut u themi atyre " Moderatora".

  Kotele.. hyre qe hyre ne debat ta lexoje pak jeten e Berishes.. se eshte interesante..
  Une nuk shkruaj nga Mosha ..as nga se kam vuajtur nga enveri apo i kam ren kazmes..
  Kam qef te thuhen te vertetat..kjo me nxit..
  Tani se kush eshte e verteta kete e tregon jeta .. e jo une..por satekemi mundesi tethemi gjerat sic jane.. pa u influencuar nga mashtruesit..
  Kazem e pushke i kam mbajtur si gjith tjeret ne ate kohe.. neper zbore e aksione e nuk qahem nga kjo perkundrazi..
  Lexoja njerin ne Forum e thoshte..nuk vete ne Shqiperi se me marrin ushtar..
  Une nuk i dua kta tipa..
  Djali shqiptar duhet ta kete krenari te bej pak ushtri per atdheun e tije..

  Qe thua ti Kotele.. saliu tregon aty se si kish vajtur ne Peshkopi ne 1980 e cane.. per pune mjekesore e kish ven re se shum njerez vuanin nga semundje qe vijne nga te pa ushqyerit.
  A nuk eshte e tmerrshme kjo Kotele?
  Mendoje pak se cdo te thote qe mami yt e motra jote e vellai te vuajne nga pa ushqimi..
  Pse jemi njerez?
  Ja se keto gjera na prekin e duhet te reagojme..
  saliu nuk heshti per kete por me aq sa kish mundesi foli ne ato mbledhjet me Mjeket e autoritetet ne Tirane..
  Kjo e ben Saliun pra ta respektojme per kaq guxim qe ka treguar.. e gjithashtu te mendojme.. po mire pse te tjeret si psh sigurimi i Peshkopise..Partia e peshkopise.. Mjeket e peshkopise etj etj.. nuk u tunden ta bejne alarm lart te qeveria kete problem..
  Pra Kotele..njerzit kishin frike te thone te verteten..sepse Enveri u a kishte futur friken.. Ai i mesoi shqiptaret te thone Genjeshtra.. llafe te bukura..
  Kjo eshte fatkeqesi Kotele..
  Kush guxonte te thosh se.. jeta ne Shqiperine e Enverit eshte jo aq e bukur..se miletit nuk i del rroga te ushqejne kalamajte.. etj etj.. atyre u thoshte Partia se jeni armiq te popullit..dhe i fusnin ne Burg..
  Kjo nuk eshte e mire oj Kotele.. se armiku i popullit nuk eshte ai qe thote se populli po vuan..perkundrazi eshte ai qe thote se Populli po hedh keng e valle nga qejfi.. e ne fakt ai populli nuk mbush barkun me ushqime aq sa ka nevoje..

  Nejse ti je e vogel e nuk i kupton keto gjera.. por duhet ti kuptosh.. e kjo vjen duke lexuar se me praktik kjo nuk realizohet.. une smund te bej nje kooperative ne Smokthine tani e te te coj ty nja 6 muaj aty ne prashitje misri .. me 400 lek te vjetra ne pesmedic qe vetem buk misri te hash e pak gjize..
  Edhe tani vuajn njerzit.. e vuajne nga se eshte bere padrejtesi.. Disa u bene miliardere e ca jan lene pa pune e pa asnje ndihme..
  Nje nuse nga Vlora pardje alketa Abazi vari veten ne kumbullen e oborrit se e kish keq situaten ekonomike..
  A nuk eshte per te ven duart ne Koke?
  Pse ska buke Vlora..ka.. po puna eshte qe Parane e kane disa ne dore qe rrine tere diten tek ato restorantet luksoze te Skela e han karkaleca e koce te pjekur me vere italane e ca skan as lek per buke..
  Pse vjen kjo.. Se ju ne Vlore keni frike te thoni per qeveritaret vendas .. C'beni mo hajduta..
  Se te vjen kallashi..mbas qafe.. E si Vlora eshte gjith Shqiperia..  Ciklo..

  Saliu shkaterroi Shqiperine thua ti..

  degjo Cyklo djali..

  te gjithe ne qe kemi vajtur jashte shteti po ta vec re.. asnjeri nuk kemi shkuar ne Kore te Veriut ose Kube .. Perkundrazi.. Njeri ne Kanada tjatri ne greqi tjatri ne Itali Usa Gjermani etj..
  pse ka ndodhur kjo..
  sepse kemi vajtur aty ku.. Mendja jone na ka thene ne vesh.. Shko diku ku jeta eshte me e mire se ne Shqiperi..
  Po ckane keto vende te vecante qe nuk e ka Shqiperia..
  det ata det ne.. Lum ata lum ne.. bar ata bar ne.. Male ata male ne..zyrtareata zyrtare kemi pasur dhe ne.. etj etj..
  Nuk eshte veshtire te kuptojme se ajo qe na dallon nga ata eshte ZHVILLIMI..
  Pra ne ikem nga nje vend me Zhvillim te dobet per ne vende me Zhvillim me te madh..

  Nga u erdh Zhvillimi me i madh atyre?
  Nuk besoj se je kunder po te them se Zhvillimi atyre vendeve u erdhi sepse per nje koh te gjate ato Vende praktikuan Sisteme politike me baze PLURALIZMIN..
  Nga kjo kuptojme se arsye pse ne nga Shqiperia nuk vajtem te jetojme ne Kore te Veriut eshte se Koreja veriut ashtu si ne per nje kohe te gjate aplikon sistemin NJE-PARTIAK.. e nga kjo ata sikur ne dikur kane ne krye qeveri qe thone.. Ne bar do hame e parimet nuk i shkelim..

  Pra Shqiperia dikur e Koreja sot jane vende me DIKTATURA te nje PERSONIT..
  ENVERI ne SHQIPERI dikure dhe Kim Il Sungu sot ne Kore.. me parime kuptonin.. Sistemin ku Vendi drejtohet nga nje NJERI..

  ika tani e do e vazhdoj nga darka kte teme..qe te dal tek ato institutet e gjeodezise qe thua ti..
  ciao..

 10. #30
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  As nuk mund te dalesh fare atje, sepse un kam qene nje nga ata qe tekstualisht kam pare Azem Hajdarin te thote "Duhet ti vihet buldozeri ketyre" Komplet katershes nga liqeni ISPH, Gjeodezi, arkitekture, rruga ura etj ejt. Ti Brar je rrezik 2-3 fishi im ne moshe dhe kam shume rrespekt per shkrimet e tua, rrevoltimin tend ne shume tema etj etj, megjithate nuk ma merr mendja se ke arritur te njohesh apo te jetosh me njerezit qe kam jetuar un qysh i vogel, dhe qe fati i ndyre me ra ti shikoj ketu ne NY te punojne doktorrat e profesorat punet me te renda qe ti mund te shohesh. Nje gjenerate intelektualesh e humbur komplet, dhe pjesa me e madhe e tyre erdhi mbas 97.

  Ka dy gjera ketu qe duhet te ndash kur flet me mua, 1) Pasioni qe ke per PD dhe 2) Realitetin qe ajo la pas. Mua sme hyn fare ne pune Korea, sepse un fare mire si shembull ty mund te te jap Kinen, ku nuk u prish asnje gje dhe ku po fillon nje proces integrimi me politikat kapitaliste, po ama avash avash... perndryshe me keq se Rusia do ishin katandisur ata. Un si baze marr kinen, qe pati periudhe tranzicioni. Sala ket gje nuk arriti dot ta krijoj, dhe ket ose e ka vete fajin, ose dikush ka influencuar per keq qysh ne fillim tek sjellja e tij(Zogistat e ktushem psh qe me zorr prisnin te binte komunizmi qe te hakmerreshin).


  PS: Edhe un kur isha i cerr i vogel sa gjysma kembes se plakut tim shkova tek sheshi qe ra busti me te dhe bertita per dicka qe as vete nuk e dija, por vetem shikoja turrmen qe mezi priste te bente nje veprim, te gerthiste per liri etj etj. Gjerat kan ndryshuar per te gjithe, dhe eshte koha qe Sali Berisha te flasi hapur me popullin shqiptar per zgjedhjet e tija ne jeten politike. Ngelet nje nga te vetmit verior qe ben ballanc me politikat e jugut te shqiperise, dhe si i tille perfaqson nje mazhorance njerezish ne shqiperi. I ka nje borxh ketyre njerezve, dhe borxhi nuk eshte Nano IK, apo Nano Hajde, Nano hajdut apo Edi Mister Kellira, borxhi eshte qe te flasi realisht se cfare nuk shkoi ne ate sistem ?
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 11. #31
  Cyclotomic
  Me beri pershtypja ajo fjalia e pare qe ke shkruajtur "vrasjet u ben jo se u degjuar fjala e Gjinushit,por sepse njerzit humben leket ne firma".
  I moret leket mbas gjith atyre vrasjeve dhe nese jo pse nuk i kerkoni se jo per gje por ju premtohet sa her ka zgjedhje qe leket do shperndahen.

  Ps.Ju kerkoj falje se s'ka lidhje me temen vetem doja nje pergjigje se e kam degjuar shpesh ket formulen e lekve.

  Edhe dicka ,mos na trego shkopat e gomes se Grekut se sot po vin cdo muaj me arkivol njerzit e shkret e shteti spo ben asgje.
  :^zilet

 12. #32
  HI EVERYBODY Maska e CUFO
  Antarsuar
  21-08-2003
  Mosha
  45
  Postime
  78

  ok

  Vertet kjo eshte nje interviste interesante dhe te tilla intervista nuk i gjen shpesh ne politikanet e sotem shqiptar por pershtypje me ben fakti se te tere pjestaret ne kete forum kane pasur pak a shume mendime te ndryshme njeri me tjetrin e gjitha kjo per te treguar qe sali berisha eshte njeri i mire apo i keq.ky fakt me jep te drejten te shtroj kete pyetje:Ne qe jemi njerez te thjeshte nuk biem dakord per nje gje(intervisten) po ata qe jane politikane si mund te bien dakord dhe te marrin vendime te rendesishme per popullin? A mund te nxjerrim gje reale nga kjo interviste dhe verrtet ne qofte se kuptojme a mund te sherbej kjo per nje ide apo mendim me interesant dhe me te perparuar dhe thjesht e po e filloj me veten time mendoj se sali berisha eshte i hapur me median kete e them se dhe ne kohen kur ka qene president ka dhene nje interviste pak a shume te ngjashme me kete nga shtepija e tij.Sa per politikan duhet te jete me shume "elegant"dmth duhet te tregoj me shume vlerat e tij me fakte konkrete,pasi ai eshte nje kryetar i nje partie shume te madhe ne shqiperi dhe fjala e tij ka nje rendesi dhe peshe te madhe ne opinion dhe me sa shoh une kjo gje nuk i mungon vetem atij por pothuajse te gjithe politikes shqiptare
  Ndryshuar pr her t fundit nga CUFO : 28-09-2004 m 10:44 Arsyeja: gab
  IT IS NICE TO BE IMPORTANT BUT IS MORE IMPORTANT TO BE NICE

 13. #33
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Citim Postuar m par nga Tironsja
  Cyclotomic
  Me beri pershtypja ajo fjalia e pare qe ke shkruajtur "vrasjet u ben jo se u degjuar fjala e Gjinushit,por sepse njerzit humben leket ne firma".
  I moret leket mbas gjith atyre vrasjeve dhe nese jo pse nuk i kerkoni se jo per gje por ju premtohet sa her ka zgjedhje qe leket do shperndahen.

  Ps.Ju kerkoj falje se s'ka lidhje me temen vetem doja nje pergjigje se e kam degjuar shpesh ket formulen e lekve.

  Edhe dicka ,mos na trego shkopat e gomes se Grekut se sot po vin cdo muaj me arkivol njerzit e shkret e shteti spo ben asgje.
  Tironse,
  e para punes nuk ke kuptuar gje hic nga postimi im. Mbase ti ske humb leke dhe se di cdo te thote meqe po drejtohesh me "ju", megjithate dinke mire edhe arkivolat e grekut. Shume paradoksal ky postimi jot.

  Nesje, duhet te kuptosh qe populli duke marre dhe ate pjesen e fundit te postimit tend, nuk ka rrugdalje tjeter ne te tilla situata qe u krijuan ne Shqiperi, ku njerezit shiten gjithshkah etj etj dhe u futen ne borxhe, ngelen pa leke etj etj. Nuk eshte fajtor populli i Vlores e as i ndonje qyteti tjeter per ato qe ndodhen ne 97. Nese ti ben popullin e Vlores fajtor, atehere nuk paske mesuar gje hic se cka ndodhur ne 97, dhe se cfare duhet te behet qe dicka e tille te perseritet.

  Normale qe ske mesuar gje hic ku na shkruan se duhet me e lexu jeten e Sales 20 here e me enderru te jemi sa cereku i tij. Fajtore sje ti dhe nje here, fajtore eshte politika ne ket mes(favoret qe do kesh pas ti ne ate kohe mbase etj) qe te ka erresuar llogjiken.

  Prandaj thash siper qe Sala duhet te tregohet transparent me popullin, e jo me u marr me thirrje sikur esht ne stadium sepse Doktorrat e Profesorat e vertete njihen per lektura, njihen dhe per dajakun qe hajne nga kafshe mizore, sepse sherbejne popullin e tyre ndershmerisht(sic i ndodhi se fundi pedagogut Andoni etj etj). Ketyre po ja lexoj jeten me kuriozitet dhe ne heshtje.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 14. #34
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Sesa i denje apo i padenje per kombin shqiptar ishte Sali Berisha,kete do te vendose koha,do ta gjykoje historia.
  Nese flas per veten time Sali Berisha,pati guximin,kurajon te marshoje ne faqet e historise ne ditet me te veshtira,me te hidhura te atdheut tone.
  Shume goje te liga thone qe u perdor si karem,per te dale ne krye te permbysjes se diktatorise.
  E pastaj!Doli ne nje kohe kur nostalgjiket e sistemit ta fershellenin plumbin mbi koke.
  Saliu u ngrit dhe doli ne balle ne nje kohe kur nenat tona dhe shume gra kishin perjetesuar mbi koke shamite e zeza,per djemte e vrare dhe sakatuar Spaceve dhe Burreleve.Kur shqiptareve u kishin ngrire buzet qe te dukeshim para Enverit ne paradat e 1 Majit te qeshur te lumtur.
  Vetem prezenca,dhe kontributi i tij ne renien e sistemit vllavrases e ben ate te hyj ne histori.

  Saliu gjate rruges se tij ,beri dhe gabime,pervoja politike e paket,e megjithate nuk u fsheh.
  Eshte qesharake te thuash Saliu shkaterroi Shqiperine.Shqiperine e shkaterruam NE,qe donim te beheshim te pasur me dy dite,pa punuar,duke sfiduar edhe vete historine qe thote "Edhe Roma(perandoria) nuk u be per nje dite"
  Kush te jep te drejten per leket e humbura te Gjalica apo Vefa,te djegesh institucionet shterore qe me perkasin edhe mua edhe tjetrit,dyqanet,pyjet,makinat,cdo gje duke lene pas hi dhe pluhur.
  Nese vertet kishte gisht Saliu neper firma perse kur moren pushtetin Sulltanet e Nanos nuk e denuan me prova dhe fakte?Ai nuk u fsheh nuk iku.
  Jo vetem kaq,po shume filluan te kujtonin vitet e arta te Enverit.Popull i tille jemi ne.Si puna e nje cobani qe jeton per 50-vjet mes bajgave dhe kakerdhive,dhe ti kur e con ne nje livadh me lule dhe nuk i pelqen era dhe ajri i lirise po kerkon te kthehet atje ku u rrit mes bajgave mes mizerjes.
  Sot fale asaj demokracie,te ciles rastesisht apo jo i doli ne krye Berisha vute by.....then ne kolltukun e avioneve apo sediljet e makinave dhe e rehatoset rrugeve te perendimit qe dikur e kishim mallkuar.
  Dhe u jepet e drejta te gjykoni,te flisni hapur pa menduar se ata qe keni lene ne Shqiperi marrin shpi te re mes kangjellave te ndonje burgu ne Tepelene,por jo me te njejtin komoditet sic kishte Tosi dikur.

  Keshtu pra Berisha ka pasur te meta por edhe merita,te cilat ia leme ne dore historise ti gjykoje.

  PS Cyklo,si the ne Kine nuk u prish asgje?Vertet nuk u prish por tanket mizore shtypen e shkelen mijara jete studentesh ne sheshin famekeq Ten Jan Men.
  Ndryshuar pr her t fundit nga kolombi : 28-09-2004 m 12:07
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 15. #35
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Ajo e Kines o Kolomb do te thote shtet !!! Sic nuk behet Roma per nje dite, as demokracia nuk behet per nje dite. O burra mileti hec e rrime. Nga erdhi kjo? Ste bie dot nderrmend? Institucionet i dogjen Azem Hajdarat me shoke perpara se ti viheshe flake ne Vlore. Nuk ma nderron dot mendjen ti per dicka qe un kam qene prezent dhe e kam degjuar me veshte e mi.

  Historise nuk ke cti lesh ne dore qe te gjykoj. Gjykimin duhet ta bej filozofia politike qe mungon ne vend, e jo historia.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Hyllien : 28-09-2004 m 13:24
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  cilin institucion ke pare ti cyklo ta djege azemi.

  thuaje.

  vet ke thene se ishe bebe e tani del se ke qene aty ku bente thirrje per djegje azemi.
  paske qene tip gavroshi ..

  trego..

 17. #37
  or ti cun s'po te kuptoj pse i bje nga kina pse i shmangesh pytjes time?
  Pse mor vlla s'po ngrihesh edhe sot me i kerku leket?Megjithate varja se s'ke ca thu.

  Une per 97 nuk bej fajtor gjith popullin e Vlores por bej ca prostituta qe u futen ne "grev urie" dhe kur dolen kishin shume fuqi per te bertitur(asnjiher si kerkuan leket),bej fajtor ca pederast qe u liruan nga burgjet e Greqis vetem per te ber rremujat ne Vlore te bej fajtor ty e shume te tjer si ty qe keni ngrit 3 gishtat dhe qe keni masakruar punonjesit e Shikut etj etj etj etj (qe po ti kujtosh do duhet 1 jave dite bemat e halabakve vlonjat), por mbi te gjitha i vej faj Dr.Berishes qe u tregua shume tolerant e nuk ju mori erzin njerzve qe mendojn si ty e atyre pisave qe u ngriten ne vlore qe populli sot te shikonte nje dite te bardh.


  Ps. jam e bindur qe dhe ti do reflektosh sic kane reflektuar me 100 vlonjat.Megjithse je i vonuar prap shpresoj qe te hysh ne rruge te Zotit.
  :^zilet

 18. #38
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Antarsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683

  uh cna jane qep injorantet e neper forume

  ..................................

  Citim Postuar m par nga Tironsja
  or ti cun s'po te kuptoj pse i bje nga kina pse i shmangesh pytjes time?
  Pse mor vlla s'po ngrihesh edhe sot me i kerku leket?Megjithate varja se s'ke ca thu.
  Une per 97 nuk bej fajtor gjith popullin e Vlores por bej ca prostituta qe u futen ne "grev urie" dhe kur dolen kishin shume fuqi per te bertitur(asnjiher si kerkuan leket),bej fajtor ca pederast qe u liruan nga burgjet e Greqis vetem per te ber rremujat ne Vlore te bej fajtor ty e shume te tjer si ty qe keni ngrit 3 gishtat dhe qe keni masakruar punonjesit e Shikut etj etj etj etj (qe po ti kujtosh do duhet 1 jave dite bemat e halabakve vlonjat), por mbi te gjitha i vej faj Dr.Berishes qe u tregua shume tolerant e nuk ju mori erzin njerzve qe mendojn si ty e atyre pisave qe u ngriten ne vlore qe populli sot te shikonte nje dite te bardh.


  Ps. jam e bindur qe dhe ti do reflektosh sic kane reflektuar me 100 vlonjat.Megjithse je i vonuar prap shpresoj qe te hysh ne rruge te Zotit.
  Moj ti di te flasesh apo jo?????
  Ku eshte tema e ku e con ti zotrote.
  Edhe edukohu njehere pastaj ajde edhe fol ketu ne te tille menyre , se skemi deshire te degjojme idiotlleqet e tua per gjera qe ske pike haberi.(sic kishe bere e tek tema e rumunes)
  Ku e gjen te drejten ti njehere,ti quash prostituta , burgaxhinj edhe halabak ??????? (ne e ke ne edukat moj goce, fjalor te tille perdore atje ku e ke mesuar e jo ketu )
  Ne 97 se nisi vetem Vlora po gjithe qytetet e tjere .....................megjitheate eshte dicka qe sdua te flas tani se eshte e kot te lodhesh gishta me disa persona qe jane pyke ne diell edhe pa pike edukate , ua kepusin fjaleve topa me topa sikur jane midis personave me te njejten edukat si vetja.

  Cfare pjese te fjales "Opinion" nuk kuptoni ju njerez ????
  Secili ka mendimin e tij e do e shpreh ashtu sic do ne ju pelqen apo sju pelqen juve, prandaj lerini replikat e kota me fjale ofenduese e shikoni veten e fjalet tuaja.

  Gjysh Administratori ku e dinke moshen time ti keshtu ???
  Edhe mos na bej si serioz e kopetent i madh se dukesh qe nga menyra se si shkruan . Ajde ciao xhandari i forumit me kembe te madhe si lopate,dhe shko meso pak gramatik  Citim Postuar m par nga Administratori
  po ju kapim me shkelma
  Ndryshuar pr her t fundit nga KoTeLja_VL : 28-09-2004 m 18:22

 19. #39
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Antarsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  hahahhaha....plasi ketu.... aman te keqen kot e quani forum.. ketu cdo kush ka opinionet e veta edhe me sa di une opinioni nuk kundershtohet sepse seshte fakt for mendimi i nje personi... po te kishin te gjithe te njejtat opinione ca kuptimi do kishte pastaj te flisje e te arsyetoje per nje teme?????

  persa i perket temes... eh pike e zeze.... sa ne zjarr u hodhet edhe ju aman... shqiperia sic ishte, eshte dhe do te jete... korupsioni i gjalle nuk zhduket atje... dhe Nanua me shok nuk shkulen me nga ai vend.... iku demokracia... keni edhe nga 50 vjet socialistet ne krye tani....

  Tironsja...ncncnncn...cme bere per te qeshur moj goc... kush ti ka thene gjithe keto moj apo i ke me hamendje dhe ti...ahhhh japin ca opinione ketu qe me mire ne falni te pjerdhin sesa te flasin... persa i perket luftes se 97 te gjithe kishin faji po eh kush tja hedhi me shume fajin njeri tjetrit....
  nejse... Shqiperia do koka me te forta per udheheqje qe ta drejtoje ate ne rrugen e duhur se sic po ecen skemi gje ne vije jo.... Ne kemi ca "deputet te thencin" qe u bene gazi i botes aman... shikoheni shikoheni me me vemendje fiks fare tek top channel se ata ua nxorren bojen fare.. merrnin deputeta ne interviste edhe mezi shprehin dy llafe...m k m k... edhe ata qe flasin flasin kot pa pike pa presje... o burra kush te shaje me shume... edhe populli i shkrete rri e i degjon... uaaa kta politikanet tane thone... fundi i tyre shkon tek te gjithe mezi kane mbarruar gjimnazin...

  desha ta mbyll me kaq se shume u zgjata por kur kujton te tilla gjera te vjen per te qare e jo per te qeshur se jemi bere lemeri fare... ska vene zoti dore akoma mbi ate vend se sna lene mavihet qe sngopen duke vjedhur te eci perpara ai vend
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 20. #40
  i/e pa regjistruar Maska e miri
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  My HeArT iS yOuRs...YoUr MinD iS mInE...!
  Postime
  300
  Citim Postuar m par nga sweet_babe
  hahahhaha....plasi ketu.... aman te keqen kot e quani forum.. ketu cdo kush ka opinionet e veta edhe me sa di une opinioni nuk kundershtohet sepse seshte fakt for mendimi i nje personi... po te kishin te gjithe te njejtat opinione ca kuptimi do kishte pastaj te flisje e te arsyetoje per nje teme?????

  persa i perket temes... eh pike e zeze.... sa ne zjarr u hodhet edhe ju aman... shqiperia sic ishte, eshte dhe do te jete... korupsioni i gjalle nuk zhduket atje... dhe Nanua me shok nuk shkulen me nga ai vend.... iku demokracia... keni edhe nga 50 vjet socialistet ne krye tani....

  Tironsja...ncncnncn...cme bere per te qeshur moj goc... kush ti ka thene gjithe keto moj apo i ke me hamendje dhe ti...ahhhh japin ca opinione ketu qe me mire ne falni te pjerdhin sesa te flasin... persa i perket luftes se 97 te gjithe kishin faji po eh kush tja hedhi me shume fajin njeri tjetrit....
  nejse... Shqiperia do koka me te forta per udheheqje qe ta drejtoje ate ne rrugen e duhur se sic po ecen skemi gje ne vije jo.... Ne kemi ca "deputet te thencin" qe u bene gazi i botes aman... shikoheni shikoheni me me vemendje fiks fare tek top channel se ata ua nxorren bojen fare.. merrnin deputeta ne interviste edhe mezi shprehin dy llafe...m k m k... edhe ata qe flasin flasin kot pa pike pa presje... o burra kush te shaje me shume... edhe populli i shkrete rri e i degjon... uaaa kta politikanet tane thone... fundi i tyre shkon tek te gjithe mezi kane mbarruar gjimnazin...

  desha ta mbyll me kaq se shume u zgjata por kur kujton te tilla gjera te vjen per te qare e jo per te qeshur se jemi bere lemeri fare... ska vene zoti dore akoma mbi ate vend se sna lene mavihet qe sngopen duke vjedhur te eci perpara ai vend

  Ju vajzat mos flisni sepse nuk e keni fare idene se cfare eshte politika. Nese flasim per dashuri do ju lajmerojme mos u beni merak ose per ndonje stil qylimi.
  Kotele ti mund te flasesh sepse si duket paske tru rroboti nuk merrke vesh kur te thone njerezit te kapim me dru e te nxjerrim jashte. Gramatike nuk ka nga une po dru kokes po.
  Ketu po e mbyll kete teme sepse 89% komunista qenkeni qe i keni patur baballaret me nga dy teste.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. NDRIIM XHEPA, aktori i 75 roleve rrfen 30 vitet n sken
  Nga Xhuxhumaku n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 20-06-2009, 17:30
 2. Ju rrfej historin sekrete t uraniumit n Kuks e Dibr
  Nga Xhuxhumaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-05-2009, 19:11
 3. Margaret Hezllak, skocezja q na rrfen Kanunin
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-03-2005, 03:04
 4. E verteta rrfen...
  Nga EXODUS n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-01-2005, 21:23
 5. Arqile Semini, diplomati qe rrefen historine nga Franca
  Nga Albo n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-06-2003, 23:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •