Close

Rezultati i Sondazhit: Kush duhej te zgjidhej Miss Shqiperia 2002 sipas jush ?

Votues
195. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Aida Gogo

  2 1.03%
 • Alba Progri

  6 3.08%
 • Ariona Stamo

  4 2.05%
 • Delvina Dylazeka

  7 3.59%
 • Adela Bytyci

  0 0%
 • Marsida Myftari

  1 0.51%
 • Zajmina Vasjari

  16 8.21%
 • Nertila Teme

  2 1.03%
 • Gentiana Rustemi

  26 13.33%
 • Ziada Melhani

  34 17.44%
 • Jersona Lekaj

  1 0.51%
 • Ardita Balili

  33 16.92%
 • Sonila Durollari

  15 7.69%
 • Artha Pruthi

  1 0.51%
 • Ola Tane

  12 6.15%
 • Anjeza Hyshmeri

  0 0%
 • Etleva Bunga

  3 1.54%
 • Eristela Tafa

  1 0.51%
 • Aferdita Dauti

  1 0.51%
 • Vilma Balliu

  5 2.56%
 • Zana Kadiri

  2 1.03%
 • Gladiola Goreja

  3 1.54%
 • Asnjera nuk e meriton

  18 9.23%
 • Nuk e di

  2 1.03%
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 139
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,134
  Faleminderit
  81
  789 falenderime nė 645 postime

  Lightbulb Zgjidhni Miss Albania 2002 ne forum

  Te dashur anetare,

  Para pak ditesh ne Shqiperi u be konkursi i bukurise per vitin 2002, dhe u kurorezua edhe Miss Shqiperia 2002. Shume nga ju mund ta keni marre vesh se kush e fitoi, megjithate ne po zhvillojme nje sondazh per ju, ku ju mund te zgjidhni missin tuaj.

  Pra u jepet mundesia qe ju te beheni juri dhe te jepni voten tuaj se cila prej 22 gocave meritonte kuroren Miss Shqiperia 2002. Le te testojme ne kete menyre nese shijet tuaja perkojne me shijen e jurise qe kurorezoi Missin ne Tirane.

  Votim te kendshem ne dy javet qe vine!
  Votimi do te konsiderohet i mbyllur brenda 2 javesh !

  Deri atehere, do te kemi te kurorezuar edhe Miss Forumi Shqiptar 2002 fotoja e se ciles do te postohet ne nje kend te vecante ne kete forum.

  Shenim: Me lart do te gjeni fotot e gjithe miseve. Nese klikoni mbi njeren prej fotove do te mund te shihni edhe nje foto te zmadhuar te shoqeruar me informacionin e saj. Vetem anetaret e rregjistruar te forumit shqiptar mund te marrin pjese ne kete sondazh !
  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e BORGJEZKA
  Anėtarėsuar
  05-06-2002
  Vendndodhja
  Ohio, USA
  Mosha
  34
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk duhet quajtur Miss Shqiperia, por Miss Adoleshenca. Te gjitha nga keto vajza jane teens, pervec njeres qe eshte 20. Cfare eshte kjo keshtu? Shumica nuk kane mbaruar shkollen e mesme, ato nuk e dine se cfare eshte jeta. Te jesh Missi i nje vendi nuk do te thote qe sa e bukur je, shikohet inteligjenca gjithashtu. Pastaj shqiperia ka vajza shume te bukura si nga Korca, Berati, apo Vlora e Shkodra. Cjane keto nga Bulqiza? Pastaj nga ndodhet Bulqiza??? Une vet jam 17 vjecare, dhe nuk e perfytyroj dote veten time para nje skene te me gjykojne sa e bukur jam. ???. Shqiperia u modernizua shume shume shqejt nga aspekte qe nuk na ka ardhur koha. Une u merzita vetem nga veshja e ketyre vajzave. Nuk kishin ndonje gje me "conservative" per te veshur? Jam ca si "dissaointed" nga nje ane.
  Live life to the fullest........

 3. #3
  Virtualisht prane jush Maska e AlbanianQT
  Anėtarėsuar
  16-07-2002
  Vendndodhja
  $$town
  Postime
  99
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hehe, mire ke folur ti borgjezka. Shume te reja ne moshe keto vajzat..
  P.S. Sikur eshte ca si von me bo votim apo jo?
  Our greatest glory, is not in never failing but in rising in each time we fall!

 4. #4
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  36
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Borgjezka ke folur mire por e ke prishur me ate qe thua qe ka cupa te mira nga Korca Berati e Shkodra e jo nga Bulqiza. Cfare rendesie ka ku ke lindur. Po te jete shqiptare, sikur ne maje te malit te kete lindur ajo ka te drejte te jete miss shqiperia dhe biles dhe miss universi. Pse moj cupa te mira vetem Korca Berat e Shkodra ka. Vetem qytetet me emer kane cupa?

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Votova pėr Zaida Melhani, sepse ėshtė tipi qė nga fotografia mė pėlqeu pa masė!
  Tė gjitha MISS-eve ju uroj shėndet e lumturi!
  Agim

 6. #6
  . Maska e elda
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  turqi
  Mosha
  37
  Postime
  569
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Une voten time ia jap Ardita Balilit.

  Pershendetje Elda.

 7. #7
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  35
  Postime
  2,160
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  pershendetje

  Ariona Stamo un per kete vajze votoj sepse eshte me e bukur edhe duket me e sinqerte edhe e gezuar me gjithcka qe e rrethon ne vetvete.

 8. #8
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  40
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Po te vini re,tiparet me te bukura e te theksuara i ka Zajmina Vasjari,per te cilen une dhashe edhe voten time.

 9. #9
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Per borgjezken:
  Nuk e di ti se ku bie Bulqiza?! Jete e mot ka qene brenda territorit shqiptar.
  Per missin:
  voten time e merr Ardita Balili, nuk ka difekte te dukshme dhe eshte prezentabel.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 10. #10
  rob zoti Maska e Thunder way
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  37
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Un do te thosha "Baby Albania" dhe jo "Miss Albania"!
  Edhe atij qė ka dije mbi tė gjithė, i duhet tė mėsojė:^paqe

 11. #11
  rob zoti Maska e Thunder way
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  37
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ja nje Miss i vertete
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Edhe atij qė ka dije mbi tė gjithė, i duhet tė mėsojė:^paqe

 12. #12
  i/e larguar Maska e djal_dreq
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  England
  Mosha
  39
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Miss Albanian 2002

  Per Mendimin Tim Vec Kjo Esht Per Tu Zgjellur Se Tjerat Ishin Adoulishente
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 13. #13
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  Ziada Melhani ka veshtrimin me pershkues, Ardita Balili eshte me e bukura.

  Une votova per Arditen.


  Po per Valbona Selimllarin nuk ka dale akoma nje zevendesuese!

  Dhe i drejte konstatimi, ngjaka me shume me Miss Adoleshenca

 14. #14
  AngeL Maska e briiigi
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  jo para Pc tende...shif anash
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po mire me ...po sikur te vinin ndonje kriter per moshen mire do benin ...na dalin ca missra ne klase te 8. Dreqi e marrte ato sjane zhvilluar akoma fizikisht ...per te mos folur per nga ana intelektuale. Une personalisht jam e mendimit qe nen 17 vjec as qe duhet te hyjne aty ...merreni si te doni, mua me duken femije ato
  to err is human , to forgive devine

 15. #15
  IGLI_mister_KRETA Maska e igli_krete
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  here ne krete here ne tirone.mnjf me gjeni o ketu o aty
  Mosha
  39
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  per mendimin tim nuk e fiton asnjera.tamam sikur i kane marre nga kopeshti te gjitha.amon mer jau cbohet keshtu quajeni miss kalamani.ku i keni gjet pash zotin.uaaaa gjeni disa te sakta qe te shtyhen.mos i merni MER NGA FERRA NXIRR KAPTERA.pupupupu lereni fare se kjo ishte kot.bye ah po per keto do votoj pas nja 5 vjetesh kurr te riten ok. byeeeee
  zemra ime me zemren tate bejne nji tave pule me patate.`

 16. #16
  JuVenTuS Maska e KilleR-X-
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Tirana
  Mosha
  40
  Postime
  160
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Votova per Eristela Tafa jo per gje por edhe e njof eshte alamet goce do i uroja fat edhe lumturi sigurisht edhe te fitoj miss-in

  Me respekt KilleR-X-
  KilleR-X-

 17. #17
  anėtar i RASTĖSISHĖM... Maska e besjon
  Anėtarėsuar
  29-06-2002
  Vendndodhja
  Bruksel, Belgjikė
  Mosha
  35
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  unė votova pėr atė vajzėn Ziada Melhani mė duket se e kishte emrin. Jo se ajo ishte ndonjė femėr shumė shumė e bukur por ajo ishte thjesht mė e bukura nga ato vajzat e tjera dhe tė them tė vėrtetėn Miss Shqipėria duhet tė bėhet me mė shumė vajza tė bukura pasi normalisht edhe vajzat Shqiptare sa vijnė e zbukurohen. Ėshtė shumė e ēuditshme se si Shqiptaret nė pėrgjithėsi bėhen mė tė bukura ndėrsa vajzat e miss shqipėrisė lėnė shumė pėr tė dėshiruar. Megjithatė dėshiroj tė falenderoj stafin e Shpirtit Shqiptar pėr kėtė aktivitet i cili ( tė paktėn mua personalisht ma bėri qejfin ) ishte shumė i kėndshėm dhe me kėtė rast dua tė pėrshėndes tė gjitha vajzat Shqiptare kudo qė ndodhen.
  Tė fala nga Besjoni
  brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 18. #18
  anėtar i RASTĖSISHĖM... Maska e besjon
  Anėtarėsuar
  29-06-2002
  Vendndodhja
  Bruksel, Belgjikė
  Mosha
  35
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Zaida Melhani ėshtė mė e bukura nga tė gjitha ato vajzat qė konkurronin pėr tė ashtuquajturin "Miss Shqipėria" pasi me tė vėrtetė ėshtė bo njė konkurs bukurie pėr fėmijė. Pėrmendimin tim duhet qė tė kontrollohet nga dikush ky lloj konkursi ( megjithėse, ē'ia fus kot edhe unė, kush do tė lodhet me kėt punė mor aman, Shqiptart kanė halle tė tjera ). Pėrshėndetje tėgjithė shqiptarėve kudo qė tė jenė.
  brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e mateo
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Vendndodhja
  united kingdom
  Mosha
  41
  Postime
  287
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  aha si shume te djegura keta shqiptaret, dikush me lart tha se keta duken te gjitha adoleshente, por keta sta mbushin mendjen as per adoleshente mua me duken 25 e lart, qe te tregohem i ndershem nga keta vajza asnjera sma mbushi mendjen ose skishte lukun e vertete per miss......po ku jane mo vajzat e bukura te Shqiperise?......
  mateo

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje te gjitheve !

  Per Miss Albanian uroj qe ta fitoj me e mira pavarsisht se te gjitha jane simpatike ne pamje te pare por bukuria s'eshte vetem paraqitja etj etj por edhe shpirti nejse pak rendesi ne keto kohera qe po kalojme ......Shqipetaret e shkret dalin neper sheshe per ps ose per pd dhe asnje nuk del per drita e uje shume mire...........Iglo shprehje te kopjuara lale por ska gje se nuk eshte faji yt nese djelli s'lind..

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Rreth Pėrhapjes Sė Islamit Ndėr Shqiptarėt
  Nga cobra nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 20-09-2012, 15:47
 2. Enciklopedia Britanika mbi historine tone
  Nga Eni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 22-10-2009, 13:32
 3. Sa prifterinj paguan Serbia dhe sa kisha nderton ajo?
  Nga _Mersin_ nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 14-04-2009, 11:03
 4. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-08-2006, 07:46
 5. Epiri ne lashtesi dhe sot/Epirus in ancient times and today
  Nga King_Gentius nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2005, 01:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •