Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Denisa
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  42
  Postime
  43

  Loti Dhe Flutura

  Flutura Dhe Loti

  Mbi lotin e ngrire sic ish mbi petal,
  nje fluturz e bukur si hene u ndal.
  Me krahet shumengjyresh ajo lotin mbeshtolli,
  dhe loti nga gezimi u shkri dhe rrodhi.

  Bashke te lumtur fluturuan mbi livadhe,
  te dy te pangopur nga bota e madhe.
  Dhe zogu per ta me cicerime kendoi,
  kenga e zogut lumturine ua shtoi.  Por pak kohe me vone kur kaloi aty prane,
  nje tjeter flutur e bukur si zane,
  fluturza mendjelehte pas saj fluturoi,
  te shkretin lot ajo e harroi.

  dhe loti qau, qau, qau.

  Pastaj loti i ngrate me dhimbje psheretiu,
  por dhimbjen e tij s'ja tregoi njeriu.
  Me mundim, i trishtuar mbi petal u ngjit i ziu,
  qeshi nje cast, u mendua dhe befas pastaj ngriu.
  If you ReAlLy LoVe SoMeThInG sEt iT fReE, iF iT cOmEs BaCk iT's YoUrS, iF iT dOeSn'T iT wAs NeVeR MeAnT tO Be

 2. #2
  The SuPrEmE RuLeR Maska e ZEUS_1
  Anėtarėsuar
  05-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  43
  Postime
  28
  Shpirt ti po qe di te besh poezi :P
  Je e mrekullueshme :PPPP
  Jeta eshte e bukur sepse eshte e veshtire.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  E lezetshme. Nuk di pse me kujtoi ate te Naimit "nje zog te vogel zuri nje djale/ ai po qante e i thosh ca fjale..." ndoshta ngaqe ritmojne njesoj

Tema tė Ngjashme

 1. Filmi: Flutura ne Kabinen Time
  Nga Albo nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-04-2020, 12:32
 2. Mocioni, Berisha flet pėr gjithēka, por jo pėr Fazlliē
  Nga njemik nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 19-12-2008, 10:44
 3. Flutura Zeneli - Aktore
  Nga Bl3ri nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 09:14
 4. Flutura
  Nga Fiori nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-07-2002, 20:44
 5. Flutura
  Nga Brari nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 11:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •