Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 85 prej 85
 1. #81
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-03-2020
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Parashqevi Simaku

  Parashqevi Simaku do mbetet ne historine e muzikes Shqiptare si nder me te rrallat dhe me te mirat. E vleresuar dhe nga kritiket dhe njohesit e muzikes ajo rrallitet ne te njejtin rang me Vace Zelen. Ne kemi shume kengetare-e te mire por ate qe beri Parashqevi Simaku ne vitet 80-90 asnje nuk e ka bere dhe as do e bej, ishte numer 1 e padiskutueshme, ishe me e kerkuara, me e pelqyera nga te gjithe, degjuesit, shikuesit dhe kompozitoret. I kishte te gjitha. Kam patur fatin ta shoh ne nje koncert recital ne pallatin e kongreseve ne vitin 99 ne mos gaboj dhe ishte nje magji, koncerti me i bukur qe kam pare ne jeten time.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Benoi N : 12-03-2020 mė 00:56

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Benoi N pėr postimin:

  sirena_adria (12-03-2020)

 3. #82
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-03-2020
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Parashqevi Simaku


 4. #83
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,760
  Faleminderit
  282
  372 falenderime nė 346 postime

  Pėr: Parashqevi Simaku  " Dėgjoma Kėngėn " - PARASHQEVI SIMAKU (1990)

  Kompozimi: AGIM KRAJKA - Poezia: ZHULJANA JORGANXHI  " Kur vjen Pranvera ".

 5. #84
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,760
  Faleminderit
  282
  372 falenderime nė 346 postime

  Pėr: Parashqevi Simaku  " Mė the tė dua " - PARASHQEVI SIMAKU (1988)

  Kompozimi: SPARTAK TILI  " Kur vjen Pranvera ".

 6. #85
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,760
  Faleminderit
  282
  372 falenderime nė 346 postime

  Pėr: Parashqevi Simaku

  Cover nga XHOI BEJKO.  " Nuk jam vetem " - PARASHQEVI SIMAKU (1989)

  Kompozimi: AGIM KRAJKA - Poezia: ZHULJANA JORGANXHI


  Kėnga Fituese e " Kur vjen Pranvera 1989 ".

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema tė Ngjashme

 1. Aktivitete, organizime mbrėmjesh nė Chicago, IL
  Nga mario_kingu nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 380
  Postimi i Fundit: 09-10-2016, 18:42
 2. Aktivitete, organizime nė NYC, NY!
  Nga Toro nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 24-10-2012, 12:41
 3. VIP-at shqiptar
  Nga Orion_DYRRAHU nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 228
  Postimi i Fundit: 13-12-2009, 14:56
 4. Thoma Simaku
  Nga Shijaksi-London nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-12-2009, 22:46
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-04-2005, 18:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •