Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Pse gjumi i ditës të bën me nerva ?

    nuk e di per ju te tjeret po une sa here do fle ( nap ) gjate dites .. fillimisht me shijon shume ai gjume ... por kur ngrihem jam shume nervoze ... ( dua nja 2 ore te vi ne mood )

    a ju ndodh dhe juve kjo .. apo jam vetem une qe kam kete problem ?

    dhe pse ndodh kjo ? :P
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #2
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Edhe mua me ndodh po e njejta.
    Eshte si thenia "I kam inat te gjithe ne bote" kur zgjohem.
    Te them te drejten nuk e di se pse ndodh,po e di qe me ka ndodhur,edhe ate shpesh,sidomos nqs jam i lodhur dhe kam ra te flej dhe zgjohem si pula pa koke,plote nervoze dhe inat.Nuk me flitet...etj etj.
    Nejse,do doja edhe une te di a ka ndonje spjegim mjekesor per kete.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  3. #3
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882

    Gjumi i dites

    Rralle ndodh qe te flej gjate dites por kur flej ama ndjehem vertet shume i shplodhur dhe perkundrazi nerva skam fare. Zgjohem ne gjendje relaxi hde i gatshem te bej cdo pune me pasion. Nejse mendoj se ose ju nuk flini aq sa duhet ose dikush ju zgjon dhe kjo do jete arsyeja qe ju ben nervoze. Ahhh gjume gjume ku je se ta kam harruar bojen se 3-4 ore flej ne 24 ore.

  4. #4
    ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Anëtarësuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    pink edhe une kshu jam....
    kur fleh ndonjehere ne mbasdite per tu shlodhur por pastaj kur ngihem jam teper nervoze... me duhet nje cop here te kthehem prap ne good mood...por aman pasi cohesh nga nappy u feel tired and u just wanna relax and listen to music. thats my way....edhe ne pergjithesi thone qe gjumi i drekes te dembelos
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e nursezi
    Anëtarësuar
    21-06-2003
    Vendndodhja
    boston, MA
    Postime
    339
    Ore po ju qenkeni shume te cuditshem. Une sapo u zgjova nga nje gjume i lavdishem prej tre oresh dhe ndihem si s'ka me mire. Vetem se tani s'me behet per asnje pune, ose po merrem me forumin ose ndonje gje tjeter disi shlodhese deri sa te shtrohem ne pune. Rrofte gjumi i dites

  6. #6
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anëtarësuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    iiiii nuk qekam vetem lool

    larg ka mu tashi se sa jom ngrit

  7. #7
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    Po, vetem ti e dashur vuan nga ky problem , mua personalisht ai gjumi drekes(ne fundjave vetem) me shijon sa ska ku te veje, ndihem e rigjeneruar, e rinovuar dhe ne nje superb forme...

    I bashkohem rrymes se Nursezit "Rrofte Gjumi Drekes"

    Se harrova ti pergjigjesha pyetjes tende... ne fakt pervec Odeonit qe beri nje perpjekje modeste, ne te tjeret po mereshim me veten tone
    Ti pyet se perse ndodh kjo? Tani kjo ndodh per shume shkaqe, po e le me kaq.
    Ndryshuar për herë të fundit nga KaLTerSi : 25-09-2004 më 19:43
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  8. #8
    BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
    Anëtarësuar
    26-08-2003
    Vendndodhja
    nel mio piccolo mondo
    Postime
    683
    Edhe une si shumica qenkan (((
    Kur zgjohem une nga gjumi me mire mos me dil para ,se do hash ndonje shikim te eger maceje ose ndonje gthhhhhhhhhhh te mire
    kur sapo ngrihem nga gjumi i dites, deshiroj te rri pak minuta ne qetesi pa folur deri sa te vi ne metro

  9. #9
    i/e larguar Maska e _BoOtYlIcIoUs_
    Anëtarësuar
    12-06-2004
    Vendndodhja
    Boston
    Postime
    43
    Un nuk fle gjume ne dreke po kur kam fjetur ndonjehere e njejta gje si ju me ndosh. behem shume dizzy the shum me nerva sikur nuk e di ku ndodhem derisa t e vij ne vete. E vetmja menyra qe une mund ta shpjegoj kete gje eshte se ngaqe trupi i njeriut eshte mesuar me te fjeteur naten, dhe diten ndodhin levizjet me te shumta, trupi nuk mundet te shut down vetem per pak ore dhe te rifilloj ne darke. Kurse kur fle naten dhe ngrihesh ne mengjes je i rifreskuar dhe pret nje dite akoma me te mire me me shume energji.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anëtarësuar
    18-08-2004
    Postime
    511
    mos ma kujtoni gjumin e dites se me kujton turnin e nates. natyra na ka fale qiellin me yje dhe me hene si e si ne te flem rehat naten , kurse ne te krisurit shkojme dhe fleme diten! ska si gjumi i nates ...........

  11. #11
    Dr
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    ne perendim
    Postime
    338
    mos flej diten, nese do vashdodh te flesh, do i krijosh vetes pagjumesi nate me vone. Mos e ler veten te flesh, kur e ndien se te jan lodhur qepallat, bej dicka qe te te zgjoje, psh luj videogame a ku ta di une, dil bej vrap neper lagje. Gjithashtu eshte shume e mire te krijosh nje shendet gjumi sa me pozitiv, dmth orare te sakta kur bie e kur cohesh, dhome e erret, pa zhurma, krevat ortopedic, mos shif filma me seks para se te flesh ??????? . Nese zbaton keto keshilla, do kesh nje gjume te mire, shplodhesh, dites do jesh i fresket dhe do kenaqesh me punen e shndetin tend.
    Rachi

  12. #12
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Me gjithe keto pergjigje,me jep dikush edhe pergjigjen e Insomnia(pagjumesise)?
    Pse ndodh dhe si manifestohet?
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e DKulla
    Anëtarësuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Krakozha
    Postime
    60
    Gjumi i dites kam nigju qe te vret qelizat e trurit. Pastaj, kur fle gjate nates, ti sgjohesh ne nje amient qe ehste akoma gjumash ne mengjes, kurse gjate drekes, njerzit s'jane ne te njejten dege.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e otta
    Anëtarësuar
    15-01-2005
    Vendndodhja
    tiran
    Postime
    3
    gjumi i dites me qlodh aq shum ne te shumten e rasteve,por pasi te zgjohem me nevoitet pak kohe derisa ti rregulloj gjerat e perditshme sepse mendoj qe gjithqka ka mbetur ne gjysme....pershendetje per te gjithe

  15. #15
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    As une nuk enihem mire nese bej gjum diten, per kete ruhem qe mos te me ndodh kjo.
    Medoja qe nuk ka shume kesi njerzish por po shof se paska edhe te tjere.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  16. #16
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga KaLTerSi
    Ti pyet se perse ndodh kjo? Tani kjo ndodh per shume shkaqe, po e le me kaq.

    E shef ti Kaltro ...paskam bere pyetjen por paskam harruar te lexoj pergjigjet .. lol

    He njehere ... pse ndodh .. kush jane shkaqet sipas teje ? lol

    Po pres he ... se po e le per neser ... u harrua prape
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Tashi ti Pink e ke bo pyetjen gabim, se duhet te thoje, pse gjumi i dtes me ben me nerva?
    Per ç'kohe e ke fjalen? Nga dreka, apo afer mbremjes?
    Pink, qe t'mos behesh me nerva t'kshilloj t'flesh edhe naten. Kur flen dites dhe te mungon gjumi i nates mund te kete probleme, ndoshta kjo eshte arsyeja pse t'i ngre nervat ty...

    Me thene te drejten gjumi i drekes, kur nuk e kalon nje ore, me pelqen shume. Eshte shume çlodhes dhe s'me ben me nerva hiç. (Megjithese nuk e mbaj mend kur kam flejte ne dreke pr here te fundit...)

    Ndersa kur flej ndonjehere afer akshamit, me duket vetja shume i çoroditun.

  18. #18
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Dhe une Xeno nuk fle shpesh jo .. pasi e di veten dhe e evitoj ate gjume .. zakonisht nga ora 4.30 -5 .00 e mbasdites ... ( Por u be nje kohe e gjate .. ne fakt )...
    Po di vetem po tentova te fle ... do behem nervoze


    Ja kam gjet ilacin tani ... i fus nje kafe .. dhe syte filxhan deri ne 1 te mengjesit ...
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Kurse une as nuk mar mundimin te bej gjume dreke. Dite jave thjesht skam mundesi, kurse kur kam pushim zgjohem aq vone sa e kam syrin filxhan deri ne 3 a.m.

  20. #20
    [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
    Anëtarësuar
    06-08-2005
    Vendndodhja
    Stadium........ Grupi: Tetova Clan
    Postime
    305
    Citim Postuar më parë nga PINK
    nuk e di per ju te tjeret po une sa here do fle ( nap ) gjate dites .. fillimisht me shijon shume ai gjume ... por kur ngrihem jam shume nervoze ... ( dua nja 2 ore te vi ne mood )

    a ju ndodh dhe juve kjo .. apo jam vetem une qe kam kete problem ?

    dhe pse ndodh kjo ? :P
    edhe une kam te njejtin problem
    Punën e sotme mos e lër për nesër...shtyje sa të mundesh...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Agjerimi Dhe Urtesia E Tij
    Nga xhenisi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 72
    Postimi i Fundit: 12-08-2009, 09:27
  2. Si i njoha Nanon dhe Berishën.
    Nga BlueBaron në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 23-01-2008, 19:21
  3. Pranimet ne universitet per 2006-2007
    Nga helene në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 31-01-2006, 04:18
  4. Grabitje dhe përdhunim në mes të ditës
    Nga Shpirt Njeriu në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 30-01-2006, 11:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •