Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  HaKmArEs Maska e Nasi23
  Anėtarėsuar
  23-09-2004
  Vendndodhja
  Up in the sky getting HII
  Mosha
  36
  Postime
  6

  Unhappy Historia ime!!

  Po bej gati 9 muaj qe jam lidh me nje vajze, por problemi eshte qe ne jemi pak larg njeri tjeterit. Nuk po kupto se kur flasim ne tel kjo vajza mbytet shume nga mendimet jo te mira.Psh ajo mendon ngahere te keqen/ligen dhe pasaj te miren.
  Ajo ka frike se une mos e tradhetoj,haroj, dhe ta le ate, mua keto gjera nuk me kishin vajt ne mendje.Por se kuptoj cfare llogjike ka kjo vajza kshu, dhe me thote qe une kshu jam mendoj te keqen ngahere.Cfare lloj problemi eshte ky???
  Gjithashtu eshte dhe teper xheloze, ngahere qe une flas me shoqet e saj gjithashtu jane dhe shoqet time ajo behet xheloze, gjithashtu do te dije se cfare bisedash kam bere midis tyre.
  Une kete vajz e dua pa mase, por dua te them dhe nje gje se kur kemi ndonje prob ose ndonje gje une e pyes kete si qysh tek,si ndihesh ti nqs bej kshu per gjera te ndryshme.Kurse kjo vajza nga ana tjet nuk e mer mundimin te pyese cthote shkolla,puna etc ose te arije te me pyes per mendimin tim.
  Nuk di cte bej.
  Nqs keni ndonje ide ju lutem postojeni.
  Flm

 2. #2
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883

  Problem paksa i veshtire miku im

  Mendoj se problemi qendron tek Vajza, mbase eshte tipi i tille qe si xheloze e thekur ka frike se mos dikush ju rremben nga krahet e saj. Largesia fik qiriun por ndez me shume zjarrin thote nje filozof i madh dhe une kete e besoj. Nese dashuria e juaj eshte e forte do i mbijetoje largesise dhe stuhise sepse nuk eshte qiri por zjarr dhe nese eshte e dobet fundi dihet tashme qe vetem dhimbje do dhuroje per ate qe dashuron me pasion midis jush. Une mendoj qe duhet te mos rrini shume larg njeri tjetrit dhe keshtu do njiheni me mire pasi njeriu s`njihet per 9 muaj. Nese vertet e dashuron ate vajze me aq force atehere mundohu dhe ti te kuptosh gjendjen e saj dhe mbase dhe duhet te tolerosh sadopak per hir te asaj dashurie qe ke. Nje thenie tjeter qe me vjen ndermend eshte dhe kjo, Foli gruas sikur je i dashuruar dhe sdo kesh probleme. Me kuptoni besoj cdua te them pa futur asnje supozim mbi dashurine tuaj te paster kundrejt vajzes qe doni. Pra jepini te kuptoje sa fort e doni qe ne njefare menyre ta qetesoni. Kaq kisha une Odeoni

  Uroj te keni fat dhe zoti ju sjellte prane njeri tjetrit sa me shpejt.

 3. #3
  Heartless Maska e White_Angel
  Anėtarėsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Citim Postuar mė parė nga Nasi23
  Po bej gati 9 muaj qe jam lidh me nje vajze, por problemi eshte qe ne jemi pak larg njeri tjeterit. Nuk po kupto se kur flasim ne tel kjo vajza mbytet shume nga mendimet jo te mira.Psh ajo mendon ngahere te keqen/ligen dhe pasaj te miren.
  Ajo ka frike se une mos e tradhetoj,haroj, dhe ta le ate, mua keto gjera nuk me kishin vajt ne mendje.Por se kuptoj cfare llogjike ka kjo vajza kshu, dhe me thote qe une kshu jam mendoj te keqen ngahere.Cfare lloj problemi eshte ky???
  Gjithashtu eshte dhe teper xheloze, ngahere qe une flas me shoqet e saj gjithashtu jane dhe shoqet time ajo behet xheloze, gjithashtu do te dije se cfare bisedash kam bere midis tyre.
  Une kete vajz e dua pa mase, por dua te them dhe nje gje se kur kemi ndonje prob ose ndonje gje une e pyes kete si qysh tek,si ndihesh ti nqs bej kshu per gjera te ndryshme.Kurse kjo vajza nga ana tjet nuk e mer mundimin te pyese cthote shkolla,puna etc ose te arije te me pyes per mendimin tim.
  Nuk di cte bej.
  Nqs keni ndonje ide ju lutem postojeni.
  Flm

  ne chat e ke njohur kete vajzen ? se mesa po lexoj une del qe e ke njohur ne chat . Une vete si person nuk i besoj dashurise ne chat , por ka njerez qe me te vertet perfundojme .
  Ok , e ve veten ne poziten e vajzes sepse me te vertet kur nuk e ke prane njeriun " e zemres" njeriu mendon me te keqen, pastaj kot s'ka dal fjala LARG SYRIT, LARG ZEMRES.
  Nje gje me ben pershtypje kur thua se kjo vajze nuk interesohet per jeten tende sociale , ath si mendon ti qe ajo te dashuron dhe behet xheloze per ty? Nuk e ke pyetur veten se cfare e shtyn dhe mbi te gjitha ktheu pak mbrapa ne fillimet e para te "dashurise" nese mund ta quaj keshtu dhe shiko ndryshimin , si sillej dikur dhe si sillet tani . Keto jane fakte qe tregojne nje lidhje se sa do te zjasi. Nuk mund te them qe s'te do a nuk ndjen me per ty , se nuk ju njoh as ty e as ate dhe nuk mund te gjykoj asnje e sidomos per dashurine ne chat qe per mua eshte hic me nji. mgjth flisni hapur brenda mundesive (se hapur une e quaj kur e sheh personin ne sy ) dhe shiko pyet , diskuto dhe vendos .

  gjithe te mirat dhe fat


  White_Angel
  O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

 4. #4
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Pse s'pyet shoqet e saj me qe i paske shoqe dhe vete?
  Ato e njohin.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 5. #5
  HaKmArEs Maska e Nasi23
  Anėtarėsuar
  23-09-2004
  Vendndodhja
  Up in the sky getting HII
  Mosha
  36
  Postime
  6
  Jo kete vajze nuk e kam njojtur nepermjet chatit, kete vajze e kam njojtuer nepermjet shoqes te saj. Kjo ka ndjenja per mua e shof sepse me shkruan letra dhe me tel dit per dite.
  Per sa i perket shoqeve te saj ato vet thone qe kjo vajz seshte dashuruar asnjehere ne jeten e saj dhe ti je i pare, prandaj eshte xheloze.
  Por nuk po kuptoj pse te behet xheloze kur une flas me shoqet e saj thjesht muhabet shoqerie.

 6. #6
  Out of Range ! Maska e Quiet_Storm
  Anėtarėsuar
  15-09-2004
  Vendndodhja
  Ne ferrin qe krijova vet
  Postime
  33
  Citim Postuar mė parė nga Nasi23
  Jo kete vajze nuk e kam njojtur nepermjet chatit, kete vajze e kam njojtuer nepermjet shoqes te saj. Kjo ka ndjenja per mua e shof sepse me shkruan letra dhe me tel dit per dite.
  Per sa i perket shoqeve te saj ato vet thone qe kjo vajz seshte dashuruar asnjehere ne jeten e saj dhe ti je i pare, prandaj eshte xheloze.
  Por nuk po kuptoj pse te behet xheloze kur une flas me shoqet e saj thjesht muhabet shoqerie.
  Shoqet e saja thojne keshtu he??
  Po sigurisht se sdo thone ndryshe se ato kane shoqe ate dhe jo ty!
  Xhelozia s'ka te beje fare me numrin e hereve qe je dashuruar, thjesht varet nga tipi i njeriut,gjithsesi , s'e kuptoj se cfare dashurie apo lidhjeje mund te jete kjo kur juve sjeni takuar ndonjeher.
  Me thuaj moshn qe keni ju te dy qe ta kuptojm me mire ose ti japim nje shpjegim te pranueshem vuajtjeve tuja qe ka te ngjare te mos zgjasin shume lol
  Good luck anyway
  The truth shall set you free

 7. #7
  HaKmArEs Maska e Nasi23
  Anėtarėsuar
  23-09-2004
  Vendndodhja
  Up in the sky getting HII
  Mosha
  36
  Postime
  6
  Kush tha qe une sjam takuar me kete?Neve kemi qene bashk por ra puna qe une duheshe te hijka nga ay vend.Nuk e di se si i jepni keto lloj thenia po u bazuar ne fakte.Dhe spo kuptoj cfare ka te beje kjo ktu "Po sigurisht se sdo thone ndryshe se ato kane shoqe ate dhe jo ty!"??
  Une me shoqet e saj jam ritur ti me thua mua qe ato kane shoqe ate dhe jo ty.
  Me vjen per te qeshur ne fakt, nga mendi tend.
  Une jam 21 dhe ajo eshte 18.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nasi23 : 23-09-2004 mė 22:31

 8. #8
  Out of Range ! Maska e Quiet_Storm
  Anėtarėsuar
  15-09-2004
  Vendndodhja
  Ne ferrin qe krijova vet
  Postime
  33
  Citim Postuar mė parė nga Nasi23
  Jo kete vajze nuk e kam njojtur nepermjet chatit, kete vajze e kam njojtuer nepermjet shoqes te saj. Kjo ka ndjenja per mua e shof sepse me shkruan letra dhe me tel dit per dite.
  .
  Si ta kuptoj une kete??
  Ti e kupton qe ka ndjenja pasi ajo te shkrun dhe te tel cdo dite, dmth qe dashuria ju ka lindur dhe zhvilluar nderkohe qe jeni larg!Nese eshte ndryshe, well, mesohu te shpjegoeshme qarte!
  Pastaj, ti vet the "shoqet e saj", nuk the shoqet tona dhe besoj se duhet ta dish qe ne shoqeri ka solidaritet mes njeri tjetrit dhe jane gati te genjejne nese kjo do jete per te miren e shoqes se tyre!
  Ajo mund te jete sic thua ti pasi pak rendesi ka ( ne fund te fundit shif njeriun dhe ndjenjat qe ka ajo per ty) por mos i beso gjithcka qe thuhet thjesht se ashtu te thojne te tjeret!
  Gjithe te mirat edhe qesh sa te mundesh se te shtohet jeta
  The truth shall set you free

 9. #9
  HaKmArEs Maska e Nasi23
  Anėtarėsuar
  23-09-2004
  Vendndodhja
  Up in the sky getting HII
  Mosha
  36
  Postime
  6
  Quiet_Storm flm per pergjigjet tend i vleresoj.

  Ps: Sa shum vemendje i ve ti gabimeve drejtshkrimor :P
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nasi23 : 23-09-2004 mė 23:16

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhada
  Anėtarėsuar
  03-05-2002
  Vendndodhja
  Detroit babyyyyyy
  Postime
  1
  Nasi mos e caj koken , nqs eshte xheloze dmth qe ka shum dashuri per ty
  edhe ato mendime qe ka ajo nqs ti e tradhton apo jo jane mese normale, cdo vajze mendon per te dashurin e saj ashtu se do ta kete vetem per vete por ja qe largesia te ben te mendosh keshtu. more vesh daku ????????
  mos e vrit shum trunin per budalliqe por mendo te ardhmen me kte femren
  peaceeeeee

 11. #11
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  i ka largsia kto lal,,,,sa te jeni larg njoni tjetrit kto probleme do jen gjithmon prezent....po e do shum riji prane,noshta osht e veshtir po te dy duhet te boni dicka qe te jeni bashke...
  Distanca?? armiku nr 1 i dashurise...
  Good Luck

  LoNcJa-SyNi-VeT
  o-le-le firma

 12. #12
  ga ga Maska e bunny
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  935
  Me vika keq qe po vuan ne ket lidhje,sidomos kur e doke aq shum ate vajzen. Por une mund te them qe eshte shum me mire te flasesh (tia shtrosh kete problem)asaj vajze.
  Ajo duket me shum e prekupuar per xhelozine sesa per jeten tende (punen/shkollen etj)
  Personalisht mendoj qe xhelozia eshte mikrobi i dashurise,edhe qe te ben te vuash shum,akuze mbas akuze...argument mbas argumenti...saqe edhe ajo dashuri qe ishte kthehet ne urrejtje..(nuk mund te durosh me ate person qe dikur doje)
  Por para se gjerat te ndryshojne me shum sesa me pare,eshte mire qe ti te flasesh me ate vajze,thuaj hapur cfare ndjen/mendon per rreth sjelljes se saj...thuaj qe sa here flasim ne tl nuk me ke pyetur sesi po ja coj me shkollen/punen e plot gjera te tjera qe ti ke ne mendje,edhe po te hajne trurin.Ajo vajze eshte e vetmja qe do te japi pergjigjet qe ti don.
  Shpresoj qe cdo gje te shkoj mbare!
  How can she fall, if there is no one there to catch her

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Anėtarėsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Citim Postuar mė parė nga Nasi23
  Po bej gati 9 muaj qe jam lidh me nje vajze, por problemi eshte qe ne jemi pak larg njeri tjeterit. Nuk po kupto se kur flasim ne tel kjo vajza mbytet shume nga mendimet jo te mira.Psh ajo mendon ngahere te keqen/ligen dhe pasaj te miren.
  Ajo ka frike se une mos e tradhetoj,haroj, dhe ta le ate, mua keto gjera nuk me kishin vajt ne mendje.Por se kuptoj cfare llogjike ka kjo vajza kshu, dhe me thote qe une kshu jam mendoj te keqen ngahere.Cfare lloj problemi eshte ky???
  Gjithashtu eshte dhe teper xheloze, ngahere qe une flas me shoqet e saj gjithashtu jane dhe shoqet time ajo behet xheloze, gjithashtu do te dije se cfare bisedash kam bere midis tyre.
  Une kete vajz e dua pa mase, por dua te them dhe nje gje se kur kemi ndonje prob ose ndonje gje une e pyes kete si qysh tek,si ndihesh ti nqs bej kshu per gjera te ndryshme.Kurse kjo vajza nga ana tjet nuk e mer mundimin te pyese cthote shkolla,puna etc ose te arije te me pyes per mendimin tim.
  Nuk di cte bej.
  Nqs keni ndonje ide ju lutem postojeni.
  Flm
  Nasi nje fjale kam une: LERE. Nuk te duhen femra te tilla. Femra te tilla, qe mendojne gjithmone te keqen, jane posesive dhe xheloze, sado qe te te duan nuk ja vlen barra qerane. Me vone do japesh llogari gjithmone, ku ishe, ca bere, me ke ishe etj etj etj;..... Ka femra plot bota, per te humbur kohen me dike qe do te te haje koken. Sic e thashe me pare, hiqe qafe sa me shpejt.
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 14. #14
  HaKmArEs Maska e Nasi23
  Anėtarėsuar
  23-09-2004
  Vendndodhja
  Up in the sky getting HII
  Mosha
  36
  Postime
  6
  Citim Postuar mė parė nga R2T
  Nasi nje fjale kam une: LERE. Nuk te duhen femra te tilla. Femra te tilla, qe mendojne gjithmone te keqen, jane posesive dhe xheloze, sado qe te te duan nuk ja vlen barra qerane. Me vone do japesh llogari gjithmone, ku ishe, ca bere, me ke ishe etj etj etj;..... Ka femra plot bota, per te humbur kohen me dike qe do te te haje koken. Sic e thashe me pare, hiqe qafe sa me shpejt.

  Mire e ke ti R2T por puna eshte se une kam rene njehere me pare dhe isshehte shum e dhimshme to get over it.
  Edhe puna eshte se nuk dua ta perserit te paren se nuk dua te vuaj, por dhe ti ne fakt e ke mire nqs kjo vazhdon keshu koken do ma haje.
  Duhet te mendohem dhe te bisedoj njehere me kete, dhe te shof cfare mendimi ka ajo.
  Ju flm te gjitheve per opinionet tuaja.

 15. #15
  Sweet .. Maska e bebushe
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Mosha
  38
  Postime
  414
  Mos u merakos se ashtu jan te tere femrat po mundohu tja mbushesh mendjen me fjale te embla dhe mos e ler te dyshoje per ty .
  !!!

Tema tė Ngjashme

 1. A duhet tė bashkohet Kosova me Shqipėrinė?
  Nga tani_26 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 2297
  Postimi i Fundit: 16-10-2019, 02:19
 2. Mosekzistenca historike e "Jezusit" dhe e "Pavlit"
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
  Pėrgjigje: 153
  Postimi i Fundit: 06-03-2015, 11:37
 3. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
 4. Perse Duhet Studiuar Historia E Luftes Se Ftohte?
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-11-2005, 02:57
 5. Menyrat e shkruarjes se historise (Historia Virtuale)
  Nga Eni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2002, 15:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •