Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 66 prej 66
  1. #61
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    ..............

    po ,me power iso di te djeg ...ashtu si kam djegur edhe plot fajlla te tjera...pse ka ndoi menyre tjeter per te djegur qe te jete bootable?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gordon Freeman : 10-08-2010 mė 19:06

  2. #62
    Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
    ..............
    http://www.magiciso.com/tutorials/mi...bootablecd.htm
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  3. #63
    WebMaster Maska e EneaXhani
    Anėtarėsuar
    20-09-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    24
    O Cuna I Keni Rene Pak Shkurt Procesit Te Formatimit !

    Pasi disa lloje PC Te tjera nuk e kane te njejte BIOS-in , Ndryshojne Komandat !

    Nejse Shume Mire Kshu

  4. #64
    meli-pr
    Anėtarėsuar
    07-04-2009
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    153
    shum mir i paski cek te dheneta po kisha dasht me ju pyet si muj i ruj dokumentet qe i kom ne diskun D..a me be ate parcion a si po thoni ju pershendes klm

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-01-2011
    Postime
    3

    Ndihme cuna,goca,pleq e plaka!!!111

    Citim Postuar mė parė nga besart Lexo Postimin
    18. Pasi tė jetė kompletuar kopjimi i skedarėve, programi instalues vazhdon mė instalimin e komponenteve tjera tė Windows-it.

    19. Dhe nė fund programi instalues do tė largoj nga disku skedarėt e pėrkohshėm qė ishin pėrdorur gjatė instalimit ( Figura 1.16 ).


    20. Pas largimit tė skedarėve tė pėrkohshėm, instalimi do tė kompletohet.
    Windows XP do tė ristartoj kompjuterin, dhe gjithėqka ka pėrfunduar.

    Tani keni tė instaluar Windows XP nė kompjuterin tuaj.
    Une kisha te instaluar nje windows vista home premium dhe e formatova pc,se eshte shume kot,me merziste me ca budalliqe.
    Tani kam shkarkuar nje iso.file nga net qe thote windows xp sp3 dhe i bera burn image ne nje dvd boshe,tani e kam dvd dhe sic thua ti fiks me dalin gjerat e shkruara dhe instruksionet por kur vjen puna per te bere instalimin me thote qe nje file me emrin system32/drivers/NTFS.sys is missing or corrupted and windows can't start!!!
    Aman me ndihmoni se po filloj te kaloj ne stres me kete dreq pc-je
    Duke shpresuar ne ndihmen tuaj ju falenderoj nga zemra

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-01-2012
    Postime
    15

    me duhet nje ndihm nga ju

    pershndetje si jeni me duhet nje sqarim apo nje ndihm nga ju te nderum une e kam nje problem se per momentin e kam ne pc systemin microsoft windows xp profesional 2002 serivse pack 2 e po du me insatalu servise pack 3 edhe kur poe bej formatin me cd te xp servise pack po e bej ama diqka nuk poe kam kjaret at sistem spo e fshin nga nga disku C me nje fjala po me bohet me dy sisteme gjat dhezjez se pc e di se mi qet dy mundesi te kyqjes une nuk poe di se si me fshi at servis pask 2 nga disku C apo duhet me bo naj veprim tjeter para se me bo format me cd te xp servis pasck 3
    edhe pse une me cd te servis pack 3 e bej format diskun C sdi sa jam i kjaret ne ket problem timin se edhe shum nuk kam njohuri deshta te kerkoj ndihm nga ju zoti ju shpreblevt me te mira .

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

  1. Windows Vista nė shqip
    Nga PcCrack3r nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-11-2006, 14:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •