Close
Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 233

Tema: Eja...

 1. #41
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Netėve tė gjata tė dimrit
  parreshtur ika,
  me fjollat e borės ecė- ikja
  pres nė stacionet e ikjes
  pa biletė nė xhep.
  Nėpėr borėn e bardhė
  lėnė gjurmė ikjesh
  shojet e kėpucėve tė mia
  mall - ngrėna.
  What goes around, comes around

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Na kanė mbetur vetėm stacionet
  na ikėn tė gjithė trenat!
  Do shtroj njė hekurudhė tė re
  do rinis Aksionet!
  Po kėsaj here do marrė
  vullnetarė
  tė gjithė ata
  qė dashurojnė si tė marrė!...
  Shinat do ti shkul
  nga brinjėt e mija
  traversat do ti pres nga krahėt e tua
  dhe traseja ėshtė gati
  udhėtimi i parė gratis.
  Pėr tė gjithė ata qė dashurojnė.
  Trenat vijnė
  e shkojnė...
  Na mbetėn stacionet
  vetėm policėt e dashurisė
  fishkellojnė...

 3. #43
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Me petalet e luleve
  do te qendis rrugen
  per tek Ti,
  Me aromen tende
  do te veshe dashurine time
  per Ty.
  What goes around, comes around

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Lermė qė tė bije mbi gjoksin tėnd
  Tė dehem nga erėmimi i gjirit...
  Lermė tė puth buzėt mos mė ēmėnd!
  Nuk dua tė kem fatin e qiririt...

  Nuk dua qė tė shkrihem e tė venitem
  Nuk dua qė tė fikem dalėngadalė.
  Nuk dua nė vetmi tė pėrpėlitem
  Nuk dua tė tė them mė asnjė fjalė!...

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  mbreta
  ti shkruan shumė ndjeshėm e shumė bukur
  tė lumtė dora e vogėl
  xhaxhi Gimi

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Shume te bukura te gjitha.
  U kenaqa duke u lexuar.
  Vazhdim te mbare!

  sinqerisht
  hope31
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 7. #47
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ky shi qe bie sot
  shenon vjeshte ikje,
  era lozonjare
  loze neper fytyren time.

  Me premtove
  se me ikjen e vjeshtes
  do te vish,
  premtimet bashke -
  me gjethet i mori era.

  Era e vjeshtes te perhumbi
  aq large - shume large,...
  deri ne kufinjte e moskthimit,
  deri ne kufinjte e harrimit
  te kesaj vjeshte me shi.

  Qyteti i teri - i lagur ne shi,
  shi, shi - sa shume shi
  nuk e di,
  me jane lagur syte nga lotet
  apo nga shiu.
  What goes around, comes around

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-05-2004
  Postime
  90
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eja kur une jam ne gjum
  eja dhe endrrat mi trazo
  me merr atje ku yjet bashkohen
  dhe shpirtrat qetesohen ,eja
  eja kur fryen era
  kur lulet qelin
  dhe djelli ngroh
  eja kur te duash
  por vetem eja
  zemrin time ti
  t'ma pushtosh

 9. #49
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Me kilometra te tera rrugetova
  me stuhine,
  me fjollat e debores
  ecja ne ikje,
  neper qytetin tim.
  Velloja e bardhe prej debore
  kishte mbuluar gjithēka
  edhe shpirtin tim.
  What goes around, comes around

 10. #50
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Sot eci udhe e pa udhe,
  flas me veten fjale pa fjale,
  shtegtoi mendimeve
  te pa - shtegta.
  Sot i shpalle lufte
  botes hipokrite,
  me doren time
  genjeshtren e vrava.
  Po bej lufte me heshtjen time
  te dukshme,
  me vullkanin qe vlon brenda
  shpirtit te degdisur shtigjeve
  me erera, me rrufe
  s'di se ēfar te bej!
  What goes around, comes around

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Mbreta!
  Tė lumtė pėr vargjet bija e xhaxhit! Unė po tė shkruaj dy strofa tė mijat nė tė njejtin kontekst.

  Vullkani i shpirtit tim endé rri i fjetur
  Ndonse shpati i egėr pėr tė seē ndjen mallė
  Por kur ti tė flesh, ēastin e kam gjetur
  madhėrisht do vij, tė tė djeg me llavė...

  Gjėndem brenda dheut si prushi nėn hi
  S'jam Kilimanxharo as Vezuv nuk jam!
  Jam mė i "rrezikshėm" sepse jam njeri
  Po u zgjova unė...ti nuk ke derman.....................(lol)

 12. #52
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Token e mora ne duart e mia
  e zura me pellembe,
  edhe qiellin e zura per fyti
  dua sot - toke e qiell t'i bej bashke.
  Dua diellit rrezet te ia ndale,
  le te rrokullisen
  le te ngritet
  fjala shterngate - fjala.
  O njerez!
  Sa me shume qe po ju njoh,
  O njerez
  Aq me shume po i dua kafshet!
  O njerez!
  Sa te quditshem qe jeni o njerez- kafshe!
  le te rrokulliset bota,
  Toka e qielli te behen bashke.
  What goes around, comes around

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Jooooooooooo!
  Jo kaq egėr mbreta! Njerzit janė tė mirė dhe nėse nganjėherė ja kalojnė shtazėve, duhet kėrkuar shkaku i kafshėrimit tė tyre. Pėrcaktoje qartė nė poezi pėr kė e ke fjalėn!
  Tė kam xhan bija e xhaxhit!

 14. #54
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Kokeulur te gjej ne
  strehen e pendimit,
  me doren tende
  me fale pak rreze te ngrohte
  te diellit,
  qe serish po linde
  ne Ty, ne Mua.
  Pak diell,
  pak rreze...
  What goes around, comes around

 15. #55
  Heartless Maska e White_Angel
  Anėtarėsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga mbreta
  E shof oren var'ne mur'
  dhe akrepat nje mbi nje,
  athua kush mendon per mua?...
  apo akrepat krejt jane ēmende!


  Mbreta me pelqejen poezite e tua jashte mase . Sidomos kjo poezia me kujton adoleshencen qe shume here kur kthenim koken nga ora ose pa dashur syte na shkonin tek akrepat , dhe kur i shihnim njera mbi tjeter mendonim se "dashuria" e asaj kohe mendonte per ne. Edhe sot qe e kemi kaluar ate moshe perseri kur syte kapin akrepat si nje te vetem , qeshim me vete sa te marre kemi qene.


  Urime dhe suksese mbreta ta uroj me gjithe zemer.  White_Angel
  O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

 16. #56
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Vrare mes dhimbjesh
  ngrejn velat e anijes
  qe dallget e terbuara
  tentonin t'a fundosnin.
  S'ka fjale
  ze vend heshtja -
  mes shpirterash
  te pafajshem.
  Te tjeret duan
  te ua marrin enderrat,
  te ua prishin folene
  qe aq bukur e ndertuan.
  Zgjasin duart
  perqafohen shpirterat -
  dashurisht,
  dhimbshurisht.
  Heshturazi
  shkembejne shikimet,
  syte flasin,
  zemrat
  gjithcka flet ne heshtje -
  Dashurisht.
  What goes around, comes around

 17. #57
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Eja tani qe ende jam pa emer
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rebele : 21-11-2004 mė 18:23

 18. #58
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Eci permes drites se yjeve-
  pak hije, pak njeri
  kerkoj strehe
  nen driten e zbehte te henes.
  Nate hene-plote,
  degjoj ulurimen e ujqerve
  te uritur
  te gatshem te coptojne
  prene e tyre.
  What goes around, comes around

 19. #59
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Sonte hena dhe yjet
  me mbajne meri,
  rrugen per tek ti
  e paskan veshe me terr.
  Eci ashtu perhumbazi
  neper erresiren pa fund,
  pa fund me duket edhe udhetimi
  per tek ty.
  Marr nje cope qiell ta sjelle tek Ti,
  marr terrin e nates
  ta mbylle ne dry,
  le te hapen horizontet blu
  per Mua dhe Ty.
  What goes around, comes around

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Kur dashuron - jeton pėr nesėr
  Kur dashuron - gjith Botėn ke!
  Kur dashuron - je njeri tjetėr
  Je zog me dy folč.....!

  Kur dashuron - digjesh nga malli
  Kur dashuron - i verbėr je.
  Kur dashuron - tė futet Djalli
  Me xhelozi tė ré!...

  Ku dashuron - tė kėndon zemra
  Kur dashuron - kėput zinxhirė
  Kur dashuron - jeton me endrra
  Bėhesh njeri i mirė!

Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •