Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,400

  Kerkese "Kthehu per vete per mua" - E. Libohova

  Di njeri ku mund ta gjej ne Internet kengen e Eranda Libohoves "Kthehu per vete per mua"?

  Faleminderit,
  E & G.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-06-2002
  Postime
  1,611

  Eranda Libohova

  Nė se doni te degjoni se ē'behet aktualisht me muziken shqiptare, shkoni degjoni albumin e fundit te Eranda LIBOHOVES: ka pak kohe qe eshte vėnė tek Muzika E Albasoul : Beqare jam Betu Produksion i "Radio Top Albania"-s.
  Nje perzierje E SHKELQYESHME e POP - FOLK - TECHNO !!!!!!!!! Muzike e mrekullueshme, PURO shqiptare !!

  Mbi te gjitha, kenget numer: 1, 3, 4 . WOWWWWWW !!!


  Gjithashtu se fundi jane shtuar mbi 20 albume te reja tek kjo faqe te cilat mund ti degjoni duke shtypur ketu

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e ReA_8
  Anėtarėsuar
  19-09-2002
  Postime
  79
  Eranda mire mo .......keget e saj me pelqejne .........luku i saj ok .......po nje te keqe ka ajo , e tepron pak me qenin ."te keqen mami tu befte mami u qe vdes per cunin tim(qenin)" ........Per mua ka nevoje te martohet dhe te beje nje kolopuc ..........
  .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
  .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

 4. #4
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  850

  Eranda Libohova

  Bota Iluzion - I. Libohova

  Fjalė dashurie, det mrekullie
  Nga ty sa shpesh dėgjoja
  Ku e dija unė kuptimin e tyre
  Vetėm doja dashurinė unė tė ndjeja…

  Fjalėn "Tė Dua" nga buzėt e tua
  Mė the tė lutem shqiptoje
  Nuk je hije ti qė mė ndjek ti mua
  E vėrteta ti je bota ty tė dua

  Fluturoja me avionin
  Qe e lindi imagjinata
  Ku e dija unė kufirin
  Ku ėshtė dita, ku ėshtė nata

  Le tė vdisja asgja s'doja
  Bota ish nė krahėt e mia
  Vetėm fjalė kisha dėgjuar
  Ėshtė e ēmėndur dashuria

  (refren)
  Ēastin jetoj, s'dua tė mendoj
  Jeta ėshtė njė film, ėshtė si njė lojė

  Jetėn jetoj ndonjėherė dhe kot
  I trazuar shpirti ėshtė dhe lot
  E gjithė bota iluzion ėshtė
  Iluzion…
  -----------------------

  Fjalė dashurie, det mrekullie
  Nga ty sa shpesh dėgjoja
  Ku e dija unė kuptimin e tyre
  Vetėm doja dashurinė unė tė ndjeja…

  Nuk je hije qė mė ndjek ti mua
  E vėrteta ti je bota, ty tė dua

  Fluturoja fluturoja…
  Dhe tė vdisja asgjė s'doja
  Veē fjalė kisha dėgjuar
  Ėshtė e ēmėndur dashuria..........


  (refreni)
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 5. #5
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  33
  Postime
  1,770

  Ktheu - Eranda Libohova

  Nė parqe pemėt ishin zhveshur
  E zogjtė me radhė, shtegtoi vjeshta
  Dikush mė foli me zė mekur
  Si fletė u drodha kur fryn era

  Vetėm pak kohė kish kaluar
  Nga verė e nxehtė qė ne jetuam
  …si ėndėrr pa mbarim

  Tani mė shfaqesh tjetėrsuar
  Me djallin i bardhė
  O tmerr qėnke dashuruar

  (refreni)
  Jo s'je ti, jo s'je ti, se besojnė sytė
  E buza fjalė s'nxjerr
  Po pėrse, pėrse, pėrse
  Mėkatin e bėn strehė
  …e bėn strehė?

  Jo s'duroj dot kur tė shoh
  Gjak e shpirt tė helmuar.
  Pse ti shkon n'atė ferr, n'atė ferr
  Vret lirinė e bekuar

  Thuam kush tė ēoi nė dėshpėrim
  Ty o ėngjėll krahė kėputur nė hutim
  Dil nga ky terr ku je verbuar
  Zogjtė nga shtegtuan prapė do t'vijnė.
  Ē'do tu thuash, ku je strukur pėr njė stinė
  Dil nga kjo strofkė, grackė e mallkuar
  Kthehu pėr vete pėr mua

  Nė parqe pemėt ishin zhveshur
  E zogjtė me radhė, shtegtoi vjeshta
  Dikush mė foli me zė mekur
  Si fletė u drodha kur fryn era

  Ky zėri yt mė kish munguar
  Pak kohė tė ndarė e tė paparė
  Mu duk, njė shekull ish

  Tani mu shfaq i tjetėrsuar
  Nga djalli i bardhė
  O tmerr, qėnke mashtruar

  (Refreni)

 6. #6
  BeAuTiFuL Maska e roza
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  londer
  Postime
  263
  Eranda me pelqen..! Eshte kengetare e afte, ka ze nuk ka shum tangerrlik .. etj etj dmth un do i jepja 8/10

 7. #7
  * Yllėza e forumit *
  Anėtarėsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  454
  Eranda Libohova eshte nje nha kengetaret e mia te pelqeyar , sidmos dy kenget e saja qe i akne postuar Kaltersia dhe Milansitja por edhe kenga ku ajo kendon duet me Irmen " Nuk e harroj " me te cilin mori vendin e pare ne festivalin e Rtsh e kenga ishte komponuar nga Agim Krajka !!
  ArsGothicė

 8. #8
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Eranda Libohova eshte nje kengetare mjaft e pelqyer ne Shqiperi,dhe me pelqen edhe mua e sidomos me kengen Bota Iluzion

 9. #9
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,328
  Citim Postuar mė parė nga viganv
  Eranda Libohova eshte nje kengetare mjaft e pelqyer ne Shqiperi,dhe me pelqen edhe mua e sidomos me kengen Bota Iluzion
  Bota Iluzion edhe un mendoj qe esht kenga me e mir qe ka...

 10. #10
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119
  Eranda me pelqen shume dhe mua!

  Ne pergjithesi me pelqejne gjith kenget e saj!
  Me pelqejne dhe duetet e saja me Irmen.

  Me duetin Ku vajti vall aij djal doli ne sfondin e muzikes emri i saj(ne mos gaboj)!

  Me pelqen shume kenga Me prit.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 11. #11
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  33
  Postime
  1,770
  yepp edhe mu me pelqen shh motren e vetttt ku ta gjej ene ta hedhhh po per ket kom respekt dhe konget i ka yll si ktheu ti, bota iluzionn edhe me prittttttt. kto i kom mo qef ka ttjerat

  klejzi

 12. #12
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657
  Me ke prek ne tel ! lol

  Gjitha shoqet janė martu
  Unė beqare u pata betu
  Jam betu e jam betu
  Po pėr mua ndryshe qenka shkru

  Ditėn kur ti pash un ata sy
  Mendja po mė rrin vetėm te ty
  Si ta marr un zemrėn pak nga pak
  Po mendoj si tė zė nė lak

  (refren)
  Ti mė ke prek nė tel
  Mė ke prek nė damar
  Le tė dalė ku tė dalė
  Nuk e lė pa tė marrė

  Mė ke prek nė tel
  Mė ke prek nė damar
  Vetėm per mu ke lindur
  Nuk tė lė beqar .

  Bota iluzion me te vertete kenge e bukur .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13
  "..Nothing Else.." Maska e Helena78
  Anėtarėsuar
  30-04-2003
  Vendndodhja
  Pertej Hijes...
  Postime
  289
  Eranda eshte me te vertete nje kengetare me ze te dlire e lozonjar dhe per mendimin tim personal nje nga kulmet e saj me te arrira ne karrieren muzikore eshte spektakli "100 Kenget e Shekullit". Ka bere nje prezantim dinjitoz ne kete Spektakel.
  Forma qe i vishet Levizjes nuk eshte burgu por lekura e mendimit....

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-03-2003
  Vendndodhja
  Anadoll
  Mosha
  43
  Postime
  35
  Ne parqe pemet ishin zhveshur
  Dhe zogjte larg i shtegetoi vjeshta
  Dikush me foli me ze mekur
  Si flete u drodha kur fryn era

  Vetem pak kohe kish kaluar
  Nga vere e nxehte qe ne jetuam
  si enderr pa mbarim
  Tani mu shfaqe tjetersuar
  Nga djalli i bardhe
  O tmerr qenke i mashtruar

  Jo s'je ti,jo s'je ti,s'e besojne syte
  Dhe buza fjale s'nxjerr
  Po perse,perse,perse
  Mekatin e ben strhe,e ben strehe
  Jo s'duroj dot kur te shoh
  Gjake shpirt te helmuar
  Se ti shkon nga ky terr,nga ty tmerr
  Vret lirine ebekuar
  Me thuaj kush te shpuri ne deshperim
  Ty o engjell krahekeputur ne udhetim
  Dil nga ky terr ku je merguar
  Kthehu per vete,per mua...

  Ka edhe nje strofe tjeter qe thote:"Ky zeri yt me kish munguar etj.."po e paskam harruar.
  Nje dite sinjor kapiteni ciganen ne rruge e takoi

 15. #15

 16. #16
  toXic Maska e ridy85
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  37
  Postime
  339
  eranda dhe irma jan me te vertet dy kengtare fantastike....edhe sot mbas shum vjetesh karrier arrijn te bejn kenge te bukura duke qendruar gjithmon me kohen
  firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

 17. #17
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,899
  Mua me pelqen shume ajo kenga BUZET ME ISHIN THARE [ -_^ ]
  Feel the pump √

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Postime
  2
  une e pash tek top show. mu duk si idiote kur fliste. Tek Gjeniu i vogel ben si budallaqe me ata kalamajt. Irma me pelqen, kurse kjo hic fare. Nuk jam raciste po e dini qe eshte jevg?

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Ard
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Postime
  504
  Citim Postuar mė parė nga Dj-GabrieL
  Mua me pelqen shume ajo kenga BUZET ME ISHIN THARE [ -_^ ]
  Po teksti si te duket dj Gabriel ?

 20. #20
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,016
  Nuk kam ndonje mendim personal mbi kengetaren pasi nuk e njoh : ) Ne Shqiperi para 10 vjetesh i kisha qejf dy-tre kenge (ate qe kendonin te dyja me Irmen, kur e jepte tvsh ne tv pa ngjyra, nuk ja mbaj mend titullin tani, po e di qe therrisnin per rinine a per dashurine) dhe dy te tjera qe jane permendur me lart si kenge.

  Edhe gjate ketyre viteve te fundit me ka rene rasti ti degjoj dy tre kenge qe me kane pelqyer gjithashtu, ndaj mund te them qe eshte nga te paktet kengetare shqiptare qe degjoj tani (per te motren kam antipati, nuk e di pse e kam marre me sy te keq ).

  Ju pėrshėndes me kėngėt e saj, nė veēanti me kėngėn qė mė tregoi njė "shoqkė" sot:


  "Vetėm nuk jam"

  Unė jam aty...
  aty ku ishim dje
  nė dhomėn bosh
  askush mė nuk mė flet
  vetėm nuk jam
  ti ke harruar kėmishen tėnde blu
  nė duar e mbaj, me mua je
  tė ndjeeej
  e gjithė dhoma morri emrin tėnd
  e nėse s'vjen
  s'do tė mbyll unė derėn deri sa ty tė t'kem
  jo nuk do lodhem, ēdo ditė do tė pres
  e gjithė dhoma mori emrin tėnd.

  (pėrsėritet)

  E gjithė dhoma mori emrin tėnd.
  tė ndjeej
  E gjithė dhoma mori emrin tėnd.
  E nėse s'vjen
  s'do tė mbyll unė derėn deri sa ty tė t'kem
  jo nuk do lodhem, ēdo ditė do tė pres
  e gjithė dhoma mori emrin tėnd.  p.s. Kenget e Erandes mund ti degjoni ketu

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Nga Libohova tek Xhufi (Ambasada Shqiptare ne Rome)
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-02-2005, 05:34
 2. Myfid bej Libohova
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-03-2004, 04:24
 3. Familja Libohova
  Nga Albo nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-02-2003, 14:03
 4. Motrat Libohova koncert ne Athine
  Nga rolua nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 21-12-2002, 04:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •