Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
 1. #1
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406

  Krijimet e mija

  Ja po e hap kete temė me krijimet e mija ma te mira(MENDOJ)!!!!
  Nejse po pres edhe do kritikime(Mos u shqetesoni vetem shkruani cfare doni per poezit, me tregoni ne qoft se nuk ju pelqejne; Jo per naj gje po me duhet ta di se cfar mendojn njerzit ,VETEM MOS GENJENI)
  Ju dua te gjitheve nese thoni te verteten!!
  Ciao

  Zogu i humbur ne mergim!!

  Nje ditė nje zog
  U nis per shtegtim
  Me familjen e tijė
  larg larg ne mėrgim

  Po pse ikte?
  kete nuk e kuptonte
  edhe kur ai pyste
  kėrkush nuk i shpjegonte

  Pse pse rreth keti rrugėtimi
  s'donin te bisedonin
  A thua ishte i vogel e s'donin ta shqetesonin
  Apo...as ato vete se dinin ku shkonin

  Me netė te tana
  ne preher te prinderve fjeti por me shum nejti zgjuar
  pyste e pyste pa pushim
  kur ky udhetim kishte per te mbaruar?

  Dhe ja nje ditė kur u zgjua
  ne nje fole veten e ka parė
  Nje Zot i madh sa u gezua
  kur dėgjoj cicerima zogjsh verdallė

  Nga gezimi i madh nuk donte te hante mėngjes
  jo! jo!, as te pinte tamel
  donte qė te takohej me shokėt e tjere sa me shpejt
  se kishte frike se mos ishte ne ėnderr

  Vrapoj ne rruge krejt si i terbuar
  u pershendet me moshtaret e tij...
  pergjigjje si kthej kerkush
  vetem te habitur rrinin duke e shikuar

  Pas pak vogėlushet filluan te ciceronin te gjith me radhė
  ndoshta po e ftonin te luante
  ose dikush ishte edhe duke e sharė
  i shkreti zog asgja s’kuptonte ju duk vetja taman i marrė

  Kthen zogu ne fole krejt i trishtuar
  ju tregon prinderve se cfar i kishte ndodh
  e si ci ciun e shokve se kishte kuptuar
  se sa keq ishte ndjer BESA edhe turpėruar

  OOOOO zogu i shkretė ē’eshte futur ne siklet
  nga meraku i madh gati po pėlset
  "si do mėsoj ne shkoll kur mėsusen se kuptoj?,
  aman si do te ankohem kur dikush do me ngacmoj?"

  Ashtu i merzitur aspak i gėzuar
  filloj ne shkoll ngapak duke mėsuar
  dhe sa filloj qe te ambjentohej per merak
  krejt papritur per shtegtim duhej te nisej prap

  oo sa u tmerru zogu i shkret
  tash e dinte shum mire se ēfar kishte me e gjet
  lotet ne sy fillojn ti rridhnin pa pushim
  tani ai skishte me e gjet kurr ma qetsin

  me kot u lodhen prindrit qe t'i blinin lodra pa mbarim
  po kot fare e shetitnin ne parqe gjith gjelberim
  sa cudi si nuk e kuptonin
  ai e kishte humbur pergjithmone femirin.

  Kete ja kam kushtuar te gjith femijeve qe u detyruan me lan Shqiperin qysh te vogel edhe e humben femirin rrugve te botes duke mesuar 3 ose 4 gjuhe te huaj (Une isha nje nder ato)!!!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 11-09-2004 mė 01:03
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  krimet ...shkruhet... krijimet..

  Edhe me pare ti ke bere poezi te bukura sikurse ajo me motren..
  Edhe kjo tani eshte e bukur..e mrekullueshme..

  urime..

 3. #3
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,320
  Me ke rrenqeth mishin moj xhane!
  Te lumshin duart dhe mendja...

 4. #4
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  vertet bukur. te uroj suksese.

  P.s : menyra me e mire emesimit te gjuheve te huaja eshte te jetosh aty ku fliten. cilat gjuhe i di ??
  RIPPR

 5. #5
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  Baca Brar flm shum per korigjimin e fjales Krijime po hajt ma nuk ka gje se e kam mesuar per heren tejter lol

  DeuS edhe ty te lumshin duart qe humbe pak minuta me shkruajt nje kompliment per poezin time!!!!


  Acid_Burn sukses edhe ti ne jetė!
  Vertet keshtu asht si thua ti menyra me a mire me mesuar nje gjuh te huaj ashte me jetu ne ate vend!!
  Por imagjinoje se sa e veshtir ashtė per nje femijė per nje prijudhė prej 4-5 vitesh te nderroj shkoll ne Dy ose tre shtete!!!(une per vete 3 shtete kam nderruar/3 shkolla te ndryshme)

  Mos mosss u rrit kaq shpejt

  Ti motra ime ishe bebe,
  po pse rritesh kaq shpejt?
  ne te duam te vogel
  se ashtu kishte lezt.

  Ti motera ime ishe e vogel
  po pse moj pse rritesh kaq shpeit?
  ne te duam tė tė perkėdhelim
  e jo te bajm me ty muhabet.

  Ti motėr e dashur ishe bebe,
  po pse po rritesh kaq shpejt,pa e kuptu?
  a thua se na e ban per inat
  kur e di se te duam kėshtu

  Oh motra ime e dashur mos u rrit kaq shpejt,
  qenja jote bebe ne na mungon,
  sa do tė doshim ne te kishim ty,
  bebe te vogėl pėrgjithmon.

  Kete e kam pas shkruajt edhe nje her ma para po me qe jan krimet te mija te zgjedhura po e qoj(edhe brari me tha se asht e mire besa lol)
  Dark red
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 6. #6
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883

  Urime te bukura vertet

  Kjo me motren vertet me pelqeu se kisha lexuar me pare.

  Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime

 7. #7
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  e dashur vajza_e_padukshme,
  e di se te brengos se si femije te eshte dashur te nderrosh shpesh "cerdhen". poezia e tregon me se miri se cfare ka ndjere zogu i vogel non stop shtegtar. edhe kjo tjetra per motren vertet qenka e bukur.

  dikur ne udhetonim prej njerit cep te kontinentit ne cepin tjeter vetem per te degjuar tingujt e ciftelise te nje plaku nga Ferizaj (i vetmi ne ate kohe ne Australi). u desh me e mesu instrumentin me dy tela dhe tash te tjeret kur jubjen rruga nga kto ane ndalen tek ne dhe i gezohen tingujve magjik qe dalin nga instrumenti i vjeter.

  kete ta tregova per te te thene qe ne ndodhite e keqia te shofesh anen e mire. dhe nje dit besom cdo gje do shkoje ne vendin e vet dhe ti do e kuptosh qe mundimi yt u shperblye. ai vecse ka filluar te shperblehet

  suksese..
  RIPPR

 8. #8
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  Odeon_relax FLM se i ke lixuar poezit e mija

  Kėpucet e reja

  Mami me blejti kėpuce te reja
  tė mira pėr merak
  i ndizen edhe dritat
  kur unė eci me vrap.

  Mė duhet me ec gjithė kujdes
  se nuk du pėr me i prish
  duhet per me e parė rrugėn mirė
  se nuk dua as me i ba pis

  Nė mėngjes i mbadha e u nisa
  per ne shkoll isha tu nxitu
  krejt pa dashje njėrėn gėrvishta
  ouu sa e pa kujdesshme qe jam tregu

  Ne pushim ne shkollė me shoqet duke lujtė
  se kam kėpuce te reja krejt kam harru
  e grvishta shum keq edhe kėpucen tjeter
  Kėtė me thėnė tė drejtėn as vetė se di ku

  Kur u nisa per me ardhė ne shtėpi
  pėr kėpucet e reja ishe tu mendu
  kishte fillu tu ra edhe shi
  me te dya kėmbėt ne nje pellg me ujė kam perfundu

  Tė lutem Mami me fal
  se nuk desha unė kepucėt me i prish kėshtu
  fajn e kanė vetem kėmbet e mija
  qė rrinė vetem tu vrapu
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 19:12 Arsyeja: gjuhe e huaj
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e KURBINI
  Anėtarėsuar
  29-11-2003
  Vendndodhja
  londer
  Postime
  15
  Urime Soni.

  Je yll,shkruaj perseri.

  Kurbini.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-10-2004 mė 19:12 Arsyeja: shkruani ne shqip
  kurbini

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-08-2003
  Postime
  24
  shum poezi te bukra //// urime dhe komplemente
  Rt

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-10-2004
  Postime
  2

  Per Ty

  i vetmi gabi qe keni eshte se i beke poezite e gjata edhe emocionin me e forcu pak. PO ckemi nje her a je mir ti si po ja kalon. Qapo na thu naj san te re une personalisht dua nje poezi nga ti. MIR!

 12. #12
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  Citim Postuar mė parė nga KURBINI
  Urime Soni.

  Je yll,shkruaj perseri.

  Kurbini.
  Edhe ti dajo je yll bote krejt si zemer edhe do te mundohen te shkruaj perseri!

  Citim Postuar mė parė nga artattoo
  shum poezi te bukra //// urime dhe komplemente
  Flm per komplimentin tende!

  Citim Postuar mė parė nga Rrukutush
  i vetmi gabi qe keni eshte se i beke poezite e gjata edhe emocionin me e forcu pak. PO ckemi nje her a je mir ti si po ja kalon. Qapo na thu naj san te re une personalisht dua nje poezi nga ti. MIR!
  Sure se baj nje poem per ju por per ka ta baj per Djanen apo Edin megjithse ju dy jen njelloj edhe ska shum diferenc nga ju!!(Ndoshta edhe gabohem po ti djana ose edi je me kete nick)
  Do te mundohem ti rregulloj gabimet te mija!
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 13. #13
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  ...................

  Dora mori nje laps e njė leter
  Filloj tė shkruaj nje vjersh ndoshta poezi
  e keshtu nisi te shkruante shpejt e shpejt
  pa ra me mendjen aspak nė ujdi

  Mendja ju lut dores te ndalonte
  se po shkruante gjana krejt pa kuptim
  dora vetem vazhdonte
  thoshte skam koh jam me nxitim

  Athere mendja vendosi
  me keto vargje aspak mos me u perzi
  pse duhej kaq shum te merakosej
  kur dora kesaj pune vetė ja kishte hy

  Ne fund te fundit tha mendja
  skam aspak pse me u merzit
  le ti shkruaj keto vargje pa mua
  se s’ėshtė naj pune shum me rrezik

  Se e di sa te rrezikshme jan duart
  kur une i lė pa kontroll
  nje here mi thyen te gjitha gotat ne lavaman
  se une isha perqendruar ne televizor

  Le tė shkruaj ajo cfar tė doj
  per nje gjė e di se ska me mė turperuar
  fjale tė pista ska me shkrujt
  se asnje here sja kam mesuar!
  LOL
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 14. #14
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  39
  Postime
  6,849
  Komplimentet e mia per poezite.
  Vazhdo te shkruash
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 15. #15
  your incubus
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  456
  sinqerisht, pse s'provon t'i botosh ne librin e leximit te klases se dyte, te njerit prej viteve te ardhshem akademik.

  kullaqi
  gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

 16. #16
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  Komplimentet e mia per poezite.
  Vazhdo te shkruash
  Pershendetje, flm per Komlimentet!

  Citim Postuar mė parė nga kulla
  sinqerisht, pse s'provon t'i botosh ne librin e leximit te klases se dyte, te njerit prej viteve te ardhshem akademik.

  kullaqi
  Cfar ide e mire si nuk me ka ra ne mende mua me para!!!lol
  Flm shume!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 17-11-2004 mė 19:31 Arsyeja: gjuhe e huaj
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 17. #17
  C O B sanguin Maska e whisper
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028

  Thumbs up

  Citim Postuar mė parė nga kulla
  sinqerisht, pse s'provon t'i botosh ne librin e leximit te klases se dyte, te njerit prej viteve te ardhshem akademik.

  kullaqi

  KULLA leri ironite dhe mos e dekurajo vajzen e padukshme!Ajo shkruan vertete ne menyre thjeshtesisht te sinqerte nje drame dhe traume te te gjithe atyre qe femijeria iu humbi aeroporteve te emigracionit...
  Vajze e padukshme,pergezimet e mija!Do te te sugjeroja ta vazhdoje poezine e zogut te humbur ne mergim....beje nje lloj sage te emigracionit per te gjitha moshat.Sepse zogjte e humbur te mergimit edhe kur arrijne te mesojne gjuhen e vendit ku mergojne shpesh nuk arrijne te "kuptohen" me vendasit dhe a e di pse?
  Sepse ka edhe nje gjuhe tjeter-gjuha e shpirtit te mergimtarit- te cilen shpesh vendasit nuk duan ta degjojne.Edhe nje here urime dhe....vazhdo te shkruash!
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 18. #18
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  crazy old baby Flm per kurajen qe me jep qe te vaxhdoj te shkruaj.
  Sa per kullen nuk me ngel hatri fare si ta thoje me ironi apo pa ironi. Se une nuk jam shkrimtare veq sa shkruaj per qef naj gje ,po vetem kulla kishte nje idea te mire me shkruajt poezi per femi te klases se dyt, po aj kishte harru klasen e pare ,edhe mua mu kujtu e po e hedhi nje vjerrsh per klasen e pare!  Magjistarja e vogėl!!!!

  Diku ne dhomėn time
  E kam meshef njė kuti
  kam gjanat brėnda
  Qė baj me to magji

  Tani po ju tregoj
  te gjitha me rrallė
  se cfar kam brenda
  nė ate kuti me ngjyre tė bardhė

  Kam Librin
  me fjalet magjike
  shkopin qe ben ēudi
  me njė te levizme

  Kam unazėn
  me gur qė ndriqon
  Kapeln kur e ve ne kot
  mua komplet me ndryshon

  Tani me kujdes dėgjoni
  se qfar mundem une me kėto me ralizue
  aventurat me te quditshme
  qe ju kurr skeni se si me i besue

  Sa ta leviz shkopin magjik
  menjeher naten e baj dite
  dimrin e kthej ne verė
  e kripen e baj sheqer

  Ah kur kapelen
  nė koke e vendos
  te gjith djemt e botes
  nga mendja i loz

  Unaza ėshtė teper magjike
  tė gjitha aventurat mė tė pa frik i filloj
  edhe dragojtė mė tė fuqishem
  me driten e gurit tė saj unė i verboj

  po nje dite kur librin magjik isha duke lexue
  drejt e ne hapesir kam perfunue
  pata nje aventur plot qudi
  me jashtetoksoret lidha miqesi

  Jam magjistare e madhe
  ēfar thatė nuk me besoni
  po jam e padukshme more
  skeni se si te me shikoni

  Se mos ju shkon mendja per dreq naj here
  kutin magjike me ardh e me ma vjedh
  e keni kot se nuk mundeni me e gjet
  mos harroni e kam meshef ne nje vend teper sekret

  Soni
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 19. #19
  instinkt i vetembrojtjes!
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  ne bahcen e shtepise time
  Postime
  351
  Mire, por mos i bej kaq te gjata. Do ia japi mesuesja per ti mesuar per mendesh dhe... u fike deren kalamajve te klases se pare. Kushedi se cdo te shajne me kete 1 km vjershe.
  Shiko se ka ketu ne forum edhe nje seksion per vogelushet. Befsh qef!
  Ji Vetvetja!

Tema tė Ngjashme

 1. Krijimet e mia
  Nga have nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-09-2009, 06:52
 2. Krijimet e mia
  Nga EDIVLORA nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 27-05-2007, 15:02
 3. Krijimet e mia nė gjuhė tė huaj
  Nga Darzana nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-02-2007, 22:49
 4. Krijimet letrare nė forumin shqiptar
  Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 09-10-2003, 11:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •